برگزیده های پرشین تولز

Advanced English Learning

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
سلام بر همگی دوستان خیلی گل من :)
در راستای اهداف پی تی و افزایش سطح علمی کلیه دوستان در زمینه آموزش زبان انگلیسی تصمیم بر این گرفتم که یک فروم را در راستای تحقق بخشیدن به این امر و خدمت به دوستان پی تی ایجاد کنم
امبد است کلیه دوستان در راستای این امر کمک و مساعد خود را دریغ ننمایند و هر چه در توان دارند به مرحله اجرا در آورند
با امید به اینکه در آینده ای نزدیک این فروم مورد استقبال همگی کاربران و مهمانان پی تی قرار گیرد
ناگفته نماند که هدف اصلی این فروم ارتقاءسطح علمی دوستان و آمادگی جهت امتحان تافل و آیلتس می باشد:):rolleyes:

باعث افتخار بنده حقیر هست که دوستان سری هم به اینجا بزنند و فعالیت کنند
با تشکر.....:):rolleyes:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
سلام بر همگی دوستان عزیز :)
برای شروع بکار این فروم خواستم اگه موافق باشین در مورد لازم یا متعددی بودن کلمات صحبت کنیم یا اینکه بریم سراغ آموزش زمان ها اعم از آینده حال گذشته و ..... :blush:
منتظر نظراتتون هستم و آموزش هایی که میدین برای بچه ها:):rolleyes:

امیدوارم که در آینده استقبال بشه و پست های شما عزیزان رو شاهد باشم:):blush::rolleyes:

Behnaz60t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جناب لرد عزیز :
در مورد زمانها قبلا تاپیک دیگه ای بوده :

http://forum.persiantools.com/t77559.html

برای جلوگیری از دوباره کاری ... به نظرم بهتره درمورد كلمات لازم و متمم و کلا موارد دیگه ای از گرامر زبان به غیر از زمانها توضیح بدین .
و یا در ادامه مطالب اون تاپیک پست بزنیم ...یا که دو تاپیک رو ادغام کنیم . ...

البته جناب سیمور عزیز در این مورد بهتر میدونند :)

امیدوارم که موفق باشید :)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
جناب لرد عزیز :

برای جلوگیری از دوباره کاری ... به نظرم بهتره درمورد كلمات لازم و متمم و کلا موارد دیگه ای از گرامر زبان به غیر از زمانها توضیح بدین .

از اینکه این مطلب مهم رو عنوان کردین خیلی خیلی ممنونم من حتما با ایشون درمیون میذارم در این موردی هم که عرض کردین کاملا موافقم:):rolleyes::blush::cool:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
سلام و شب بخیر به همه دوستان گفتم تا زمانی که دوستان از جمله بهناز خانوم برگردند و کار فروم به همت دوستان شروع بشه من یه خلاصه از بعضی از موارد از جمله تعداد پسوند ها در زبان انگلیسی بگم البته بعضی هاشون بغیر از کلمات تخصصی هست :)
البته شاید باور سخت باشه همونطور که برای من بود اون هم با این ارقام

پسوند sub: به تعداد 90
پسوند non: به تعداد 102
پسوند un: به تعداد 260
پسوند self: به تعداد 136
پسوند re: به تعداد 137
پسوند pre: به تعداد 59
پسوند over: به تعداد 89
پسوند mis: به تعداد 68
پسوند anti: به تعداد 65

دوستان چندتای دیگه هم هست که امیدوارم خوشتون اومده باشه بقیه اش رو هم پیدا میکنم و براتون میذازم

لذت ببرید:):rolleyes::blush::cool:

melpomene

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منون انگليش لرد عزيز. جالب بود و خوب كمي عجيب! منتظر مطالب جالب بعديتون هستم

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
سلام و شب بخیر به همه دوستان گفتم تا زمانی که دوستان از جمله بهناز خانوم برگردند و کار فروم به همت دوستان شروع بشه من یه خلاصه از بعضی از موارد از جمله تعداد پسوند ها در زبان انگلیسی بگم البته بعضی هاشون بغیر از کلمات تخصصی هست :)

دوستان چندتای دیگه هم هست که امیدوارم خوشتون اومده باشه بقیه اش رو هم پیدا میکنم و براتون میذازم

دوستان همگی سلامت باشید:blush::)
در ادامه این مطالب یک مورد دیگه هست واقعا جای تعجب داره و باورنکردنی هست:eek:

پسوند dis: به تعداد 316:blink::wacko::eek::blink:

به نظر شما کدوم منبع همه اینا رو داره با تفسیرشون؟:)
نظر بدین ببینیم چی میشه......:blush:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49

درخواست کن , عنوان بخش رو عوض کنن بکنن , نکات جالب در انگلیسی !
چون هیچ ربطی به عنوان نداره !

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
درخواست کن , عنوان بخش رو عوض کنن بکنن , نکات جالب در انگلیسی !
چون هیچ ربطی به عنوان نداره !

دوست عزیز من هدفم همون اسمی هست که تعیین کردم
چون فعلا سرم شلوغه نمیتونم اون مطالب رو بگم چون هر پست این فروم انصافا زیاد باید باشه و وقتگیر
این مطالب هم که میگم مگه بده جزءهمین قسمت حساب میشه که کم کم میگیم و به تمامشون رو یاد میگیرن

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خب دوستان امروز كه به اين تاپيك سر زدم ديدم انگلش لرد عزيز تحولاتي رو ايجاد كردن گفتم شايد بد نباشه از امروز در اين تاپيك پست بزنم دوستان هم بيان و هر نظري دارن بگن مطمئنم انگليش لرد هم خوشحال ميشه!!;)

مطالبي كه خدمتتون ميگم از كتابهاي Martin hewings و كتاب هاي كانون زبان ايران هست البته اگه نكته اي از قلم افتاد لطف كنيد بگيد تا به كمك هم بررسي كنيم...

جناب لرد عزیز :

بهناز جان درسته اون تاپيك موجوده ولي فكر كنم اينجا از زمان ها شروع كنيم و خب كامل تر بحث كنيم خيلي بهتر باشه البته سيمور جان هم ميتونن دو تاپيك رو ادغام كنن تا از مطالب قبلي شما و دوستان ديگه هم استفاده كنيم:)

از پست پايين كار رو با زمان ها شروع ميكنيم البته مطالب رو ترجمه نميكنم چون خيلي رون و ساده نوشته شده و براي كسي كه داره در سطح Advanced كار ميكنه مشكلي بوجود نمياره!!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
Present continuous and present simple part1

A:
We can use the Present continuous with some state verbs(e.g. attract, like, look, love, sound) when we want to emphasis that a situation is temporary or for a period of time around the present .
Compare :

Jean stays with us quite often . the children love having her here.
Jean' s with us at the moment . the children are loving having her here.

State verbs witch we rarely use with the Present continuous include believe , consist of , doubt , own.

B:
some verbs have different meaning when they are used to talk about states and when they describe actions. With their 'state' meanings , they usually take simple rather than continuous forms. With their 'action' meaning , they may take simple or continuous forms , depending on context .
Compare:

The new treatment for influenza doesn't appear to work.
Madonna is currently appearing in a musical on Broadway.

Do you think it’s a good idea ?
I'm thinking of going in august.

Other verbs like this include anticipate , cost , expect , feel , fir , have , imagine , measure ,weigh.

C:
with some verbs describing mental states(e.g. find, realise , regret , think , understand ) we can use the present continuous to emphasise that we have recently started to think about something or that we are not sure about something
Compare:

I regret that the company will have to be sold.
I'm regretting my decision to give her the job.

When it means 'think carefully about' the verb consider is only used with the present continuous:
He's considering taking early retirement .(not he considers taking early retirement .)

Some other verbs describing presences and mental states.(e.g. agree , believe , conclude , know, prefer)are rarely used with the present continuous:
I believe you now.

D:
we use the present simple with verbs which perform the action they describe :
I admit I can't see as well as I used to.
We apologize for not replying earlier.

Other verbs like this(sometimes called performatives )include acknowledge ,advise , beg , refuse ,remind , request , thank , warn ,confess, congratulate , declare , deny , forbid , guarantee , name , order, permit, promise .some verbs used as perreformative in affirmative sentence have a similar meaning with either the present simple or the present continuous in negative sentences:
I don't deny/I'm not denying taking the books, but Andy said it would be okay.

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
دوستان من سعی میکنم از امروز شروع کنم درس این فروم رو شروع کنم
خب در مرد زبان دیگه اینو میدونید که زبان دارای چند مهارت هست از جمله:

Speaking
Listening
Writing
Reading

در مورد مهارت دوم که شنیداری هست بایستی گفت خود دوستان زحمت میکشند از کتاب های الکترونیکی که بنده در بخش مربوط به خودش عنوان کردم به همراه فایل های تصویری و صوتی اقدام به تقویت این مهارت ممیکنند در ضمن فیلم ها کمک شایانی در این زمینه خواهند کرد به دلیل زیرنویسی که دارند
در این قسمت ما فقط به آموزش دیگر موارد میپردازیم چون در یک محیط مجازی بوده و امکان آموزش و تقویت مهارت شنیداری موجود نیست

در مهارت نوشتاری خود به قسمت های مختلفی تقسیم مییشود که برای تقویت آن بایستی پیرامون موارد زیر بحث نمود

Grammer
Writing skills
Vocabulary learning

و مواردی دیگر به مرور زمان به تفسیر آنها خواهیم پرداخت

به هر حال این ها گوشه ای از توضیحات من بود که خب با توجه به نظر دوست گرامی جناب بلودی ادامه صحبت های ایشون رو پیش میگیریم
انشاءالله که کلیه دوستان و مدیران گرامی بخصوص جناب سیمور بنده و دیگر دوستان رو در این امر همراهی کنند

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
Present continuous and present simple 2​

A:

We often use Present continuous and present simple in stories and jokes in informal spoken English to create the impression that events are happening now. This can make more direct and more exciting and hold people's attention :
She goes up to this man and looks staright into his eyes .he's not wearing glasses ,and he doesn't recognize her…
This man's playing golf when a kangaroo bounds up to him ,grabs his club and hits his ball about half a mile…
The main events are usually describe in sequence using the present simple and longer background events are describe using the present continuous.
In narrative and anecdotes the present simple can be used to highlight an event. Oftenit is used after past tenses and with a phrase such as suddenly or all of a sudden:

I was sitting in the park , reading a book , when all of a sudden this dog jumps at me!

B:

We also use the present simple and present continuous in live commentaries. When the repot takes place at the same time as the action:
King serves to left-hand court and Adams makes a wonderful return…

C:

We can use the present simple in phrases such as it says here, I hear , I gather , I see, I understand, and they say ,(someone)says, (someone)tells me to introduce news that we have heard , read ,seen (e.g. on TV),or been told. We can also use past tenses(e.g. it said here, I heard):
I gather your worried about Jim.

D:

The present simple is often used in newspaper headlines to talk about events that have recently happened.
We can use the present simple to refer to the contents of books, films, newspaper, etc:
At the beginning of the book, three men find $4 million in a crashed plane.

E:

We can use present continuous with adverbs such as always, constantly, continually or forever to emphsise that something is done so often that is characteristic of person, group or thing :
A: I think I'll be stay here after all.
B: your are constantly changing your mind.

When we use this pattern to indicate disproval .the past continuous is used in the similar way with these adverbs

We can use the present continuous to describe something we regularly do at certain time:
At the o'clock I'm usually driving to work, so phone me on my mobile.

We can use the present (or past) continuous rather than the present (or past) simple with the verb wonder if we want to be especially friendly or polite ,particularly if we are unsure about the other person's feeling towards something or how they will react to what we say :
You said that there were only 50 books in boxes. I'm just wondering/ I was just wondering whether you counted them all. (more polite than I just wonder)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
خب دوستان حالا که قراره ما این تاپیک رو ادامه بدیم انشاءالله.....
در وحله اول کتابهایی رو که از روی اونها تا حدودی آموزش میدم براتون میگم اگه کسی بتونه تهیه کنه که حرف نداره

نام کتب های آموزشی در حال حاضر:

زبان انگلیسی اعزام دانشجو به خارج چاپ سال 1975
spectrum student book چاپ سال 1994
advanced gold coursebook چاپ سال 2001
زبان تخصصی چاپ سال 1386
a basic course in reading english چاپ سال 2002
speak english like an american چاپ سال2001 به همراه audio book جهت تقویت مهارت شنیداری
grammer usage چاپ سال 2004

البته خود منابع زیاد مهم نیست و مطلب مهم محتوا هست
لازم به ذکر است در این بخش هدف ما همه نکات زبان انگلیسی میباشد نه فقط یک مورد مثل گرامر یا مهارت نوشتاری و ....بلکه کلیه مطالب را پوشش خواهیم داد با یاری و مساعدت دوستان:):blush::rolleyes:

در ضمن نوع مطالب نیز فرقی ندارد که به فارسی باشد یا انگلیسی
این مطلب بسته به سلیقه دوستان دارد

حتی الامکان سعی میشود که یک سری سوالات نیز جهت درک بهتر مطالب مطرح شود که دوستان به آنها پاسخ دهند

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
در مورد قواعد باید خدمت دوستان عرض کنم که در ابتدا به ساختمان جملات میخواهیم بپردازیم
ضمن اینکه در زبان انگلیسی 6 الگو (pattern) وجود دارد که به طور خلاصه به تفسیر آنها خواهیم پرداخت

الگوی نوع اول:
در این الگو شخص انجام دهنده کار یا عمل که به فاعل معروف است باید در ابتدای جمله ساده قرار گیرد و بعد از آن عملی که انجام میشود (فعل) و سپس شخص یا چیزی که کاری و عملی بر آن واقع میشود(مفعول) و در آخر جمله بترتیب محل انجام کار(مکان) وزمان انجام کار(زمان) نوشته میشود

فاعل+ فعل+ مفعول+ مکان+ زمان

مثال:
we see parvin in school every day
i study a few books in a libarary every afternoon

الگوی نوع دوم:
به طور خلاصه به صورت زیر است....

فاعل+ فعل+ مفعول انسان+ مفعول غیر انسان + مکان+ زمان

مثال:
parvin gives me beautiful rose in office every day
i buy my wife a golden ring every year

در این حالت میتوان جای دو مفعول انسان و غیر انسان را با هم عوش نمود با استفاده از حروف اضافه for یا to:

parvin gives a beautiful rose to me every day
i buy a golden ring for my wife every year

الگوی نوع سوم:
جملات امری فاعل ندارند و با فعل زمان حال شروع میشوند

مثال:
teach the students a new lesson every day
write your namr on the blak board

الگوی نوع چهارم:
اگر جمله ای دارای فعل be باشد مفعول جمله را متمم جمله گویند

مثال:
ahmad is a clever student
painting an ancient art
some stadiumes are very small for the world games
نکته:
افعال get - look - seem - become - feel - smell جای فعل be را میگیرند

الگوی نوع پنجم:
جمله مرکب جمله ای است که از چند جمله ساده که بوسیله حروف ربط and - but -or - so به هم متصل باشند

مثال:
i go to the sinema every night and they go to the theater

الگوی نوع ششم: جمله مختلط......
اینگونه جملات ترکیبی از یک جمله اصلی و چند جمله تبعی بوده که جملات شرطی و نقل قول و بکار بردن ضمایر موصولی در جملات از این نوع میباشند

melpomene

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Wow! A huge THANK YOU to you and bloody. It's great!:thumbsup: and I'm sure you can make it even better. Thanks for being so kind and caring​

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
Wow! A huge THANK YOU to you and bloody. It's great!:thumbsup: and I'm sure you can make it even better. Thanks for being so kind and caring​

thank you buddy
but i myself believe that there is not any place for expressing thanks to me because i think it is my pleasure to help any one who wantes to learn english as well
at the end i will really appreciate if you help me on doing such valuable project

sincerely yours
English Lord (محمد)

:):rolleyes:

ok let me go and teach some lessons
lets type:D:happy:​

Behnaz60t

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
yes!! ... U did it....(knock on the wood:happy:

فقط یه یاداوری کوچیک ... I به معنای "من " رو یه صورت i نمی نویسن...(میدونم که میدونید ;) )

ممنون ... مطالب خوبی رو عنوان کردید ...و ان شا ا... خواهید کرد :)

یلادی ، خیلی مفید ومختصر عنوان کردید .. ممنون

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
دوستان در ادامه اون مطالبم باید بگم میتونید این مطالب رو دانلود کنید چون در مورد مهارت listening کمک بسیار شایانی خواهد نمود ضمن اینکه به صورت تلفظ آمریکایی هستش

در مورد کتاب های آموزشی هم یادم رفته بود که کتاب های زیر رو معرفی کنم

new interchange
advanced grammer in use
street talk

شرمنده اگه اینا رو اینجا معرفی میکنم چون واقعا مربوط میشه با مباحث این تاپیک و آموزش زبان انگلیسی
البته چندتا رو معرفی کردم در تاپیک کتاب های الکترنیکی که متاسفانه خیلی سخت گیر میان
کتاب:
speak english like an american - 2004

کتاب:
check your vocabulary for english for the ielts exam - 2001

کتاب:
School Rules - Bbc English Learning - Quizzes & Vocabularf

کتاب:
Cambridge English Learning Essential Grammar

کتاب
(اینو خیلی تائید میکنم) خودم دیدمش حرف نداره
English_Advanced_Grammer_Pratice

دیکشنری:
Advanced English Dictionary

کتاب:
Cambridge Advanced English Tests

والا فعلا در حال حاضر با همین ها پیش میریم تا بعدا در صورت نیاز کتاب های دیگه رو هم معرفی کنیم جهت آموزش:)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
خب دوستان در ادامه مباحث که مربوط به الگوی جملات بود به مطلب زیر میرسیم:

برای جمله نویسی صحیح ضمایر فاعلی . ضمایر مفعولی و صفات ملکی بایستی به طور صحیح استفاده شود

ضمایر فاعلی:
I
You
He-she-It
We
You
They

ضمایر مفعولی:
Me
You
Him-Her-It
Us
You
Them

ضمایر ملکی:
My
Your
His-Her-Its
Our
Your
Their

نکته:

با توجه به الگوی جملات ضمایر فاعلی قبل از فعل بکار میروند و صفات ملکی همراه با اسم ممکن است فاعل یا مفعول جمله واقع شود

مثال:
they saw us in the street yesterday
he teaches them english

نکته:(بسیار مهم در مهارت نوشتاری writing skills)
جهت جمله نویسی صحیح در ربان انگلیسی بایستی الگوی مناسب و زمان فعل جمله را تشخیص دهیم
مثلا فعل جمله آیا زمان حال است یا گذشته یا مجهول یا فعل gerund.
لذا برای این منظورتمام دستور زبان انگلیسی به 4 قسمت اصلی تقسیم بندی میشود که در به طور کامل و بترتیب به بیان آنها خواهیم پرداخت

قسمت اول:
زمان ها

1- زمان حال ساده
2- زمان گذشته ساده
3- ماضی نقلی
4- ماضی بعید
5- زمان حال استمراری
6- گذشته استمراری
7- ماضی نقلی استمراری
8- ماضی بعید استمراری
9- آینده و جانشین آن
10- آینده استمراری
11- آینده کامل
12- وجه امری
13- افعال--->(as though - as if - I wish)
14- افعال---> would rather - out to - should
15- Tag ending (جملات ضمیمه)
16- جلوگیری از تکرار کلمات
17- افعال---> be used to - used to
18- فعل Gerund
19- رابط دو فعل
20- منفی - سوالی - سوالی منفی - کلمات استفهامی
21- جملات شرطی
22- جملات مجهول
23- نقل قول
24- جملات سببی

قسمت دوم:
عناصری که در جمله سازی نقش اساسی دارند عبارتند از:
اسم . صفت . ضمیر . قید . حرف اضافه . حرف ربط . نقطه گذاری . رعایت حروف بزرگ

قسمت سوم:
متن(درک مطلب) comprehension

قسمت چهارم:
دیکته (Dictation)

خب چون دیگه امروز یعنی امشب یه کم دیره ویذارم واسه فردا درسها رو بترتیب شورع میکنیم با کمک دوستان خیلی گل و با معرفت
البته دوست گرامی جناب Bloody خودشون به طور مفید و عالی کمی از مطالب رو توضیح دادند که جای تقدیر و تشکر فراوان داره و به ایشون خسته نباشید میگم دستتون درد نکنه:):rolleyes::blush:

بالا