برگزیده های پرشین تولز

تعویض سایز " پیج پول " برای افزایش قدرت رام ها

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
*** در صورت بروز مشکل بنده هیچ مسئولیتی متقبل نخواهم شد ***
Page Pool فضایی از ROM هست که اختصاص داده میشه به استفاده ی اختصاصی سیستم عامل .
جمله معروفی در مورد این هست که میگه : page pool هر چه بیشتر --> کارایی بالاتر و page pool هر چه کمتر --> مموری ( Free Program Memory ) بیشتر .
مسلما در مورد دستگاههایی که رام 128 دارن page pool بیشتر توصیه میشه چون کمبود حافظه نخواهند داشت اما اونایی که رام 64 دارن باید بشینن فکر کنن ببینن کارایی میخوان یا مموری چون با page pool کم سیستم عامل کند بوده و بعضی وقت ها مشکل زاست ولی از طرفی page pool زیاد حجم کمی رو از free memory در اختیارتون میزاره که باعث مشکلات خودش رو بوجود بیاره . فکر کنین ببینین چی میخواین . من خودم page pool بالا رو پیشنهاد میدم

به طور کلی برای رام های 64 :

پیج پول 12 مگابایتی : 24 مگابایت مموری پروگرام روی ویندوز موبایل 06
پیج پول 8 مگابایتی : 28 مگابایت مموری پروگرام روی ویندوز موبایل 06
پیج پول 6 مگابایتی : 30 مگابایت مموری پروگرام روی ویندوز موبایل 06
پیج پول 4 مگابایتی : 32 مگابایت مموری پروگرام روی ویندوز موبایل 06

( البته بعضی ها با WM6 های سبک مموری بالاترم داشتن )

همه واسه داشتن page pool های متفاوت قبلا مجبور بودن هارد ریست کنن و کیچن رو دستکاری کنن یا رامی رو اینستال کنن که pape pool دلخواهشون رو داشت اما با این 2 تا فایل میشه با یه سافت ریست قضیه رو حل کرد و نحوه ی استفاده :
1) enableRapi رو روی PDA نصب کنین
2 change page pool tool رو در جایی روی هارد کامپیوتر بریزید
3) گوشی رو با USB به کامپیوتر وصل کنین و activesync که تموم شد
4)page pool مورد نظرتونو از فولدری که change page pool tool رو توش ریختین ران کنین ( فایل با پسوند bat )
5) سافت ریست کنین !
میتونین از تغییر سایز مموری صحت کاارتون رو ببینین

توصیه میکنم یه روز با پیج پول 4 مگی کار کنین و یه روز با پیج پول 12 مگی تا متوجه عمق قضیه بشین

در ضمن این برنامه موجب تعجب ماکروسافت شده ... این برنامه توسط یه جوون نوشته شده که مال فلسطین هستش

به امید موفقییت جوونای ایران ............................

( 2فایل اول واسه ویندوز موبایل 06 هست و 2 فایل بعدی ولسه ویندوز موبایل 5 و برای ویندوز موبایل 5 فقط واسه رام های اوریجینال کار میکنه و نه دستکاری شده )

فایل های ضمیمه

• EnableRapi.zip
    25.6 KB · نمایش ها: 124
  • Change page pool tool.zip
    71.3 KB · نمایش ها: 133
  • Cahnge page pool tool 05.zip
    71.3 KB · نمایش ها: 92

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
قربان اگر در یکی از ساب فروم های اصلی مثلا در نرم افزار مطرحش کنید یا مثلا در complete idiot's guide to pda کپی کنید پست اولتون رو دیگران هم می تونن استفاده کنن

راستی ، من که فکر کنم یک ساب فروم مخصوص او اس هم احتیاج داشته باشیم
:blink:

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
قربان اگر در یکی از ساب فروم های اصلی مثلا در نرم افزار مطرحش کنید یا مثلا در complete idiot's guide to pda کپی کنید پست اولتون رو دیگران هم می تونن استفاده کنن

راست میگی ها ! مثل اینکه این یکی جا مونده :p:D

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8

بله حتما ...

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
فقط امن چند تا نکته خيلی کوچيک رو اضافه کنم.
اولاً pagepool با سرعت و stability (و خوب free memory) رابطه عکس داره.
يعنی با pagepool کم،سيستم stable تر معمولاً ميشه،اما کند تر.

در مورد اينکه اين برنامه رو يک فلسطينی نوشته و تعجب! microsoft رو نميدونم.اما اين mamiach بوده که اين قضيه رو پيدا کرده.
که يک روس هست.و خوب اولين برنامه تغيير اين مقدار رو هم اون نوشته.
که خيلی راحت ميتونيد اولين پست اون در اين رابطه رو در سايت xda-developers ببينيد.
که در حقيقت همون کسی هم هست که اولين برنامه های تغيير rom ها رو هم نوشته.

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
فقط امن چند تا نکته خيلی کوچيک رو اضافه کنم.
اولاً pagepool با سرعت و stability (و خوب free memory) رابطه عکس داره.
يعنی با pagepool کم،سيستم stable تر معمولاً ميشه،اما کند تر.

در مورد اينکه اين برنامه رو يک فلسطينی نوشته و تعجب! microsoft رو نميدونم.اما اين mamiach بوده که اين قضيه رو پيدا کرده.
که يک روس هست.و خوب اولين برنامه تغيير اين مقدار رو هم اون نوشته.
که خيلی راحت ميتونيد اولين پست اون در اين رابطه رو در سايت xda-developers ببينيد.
که در حقيقت همون کسی هم هست که اولين برنامه های تغيير rom ها رو هم نوشته.

ممنون از راهنمائیتون ... من همون چیزیو که خونده بودم ارجاع دادم ... به هز حال اگه نیاز به اصلاح هست بگین چون هین آقا ( فلسطینیه ) مثل اینکه با اون تردش همرو سر کار گذاشته
شرمنده

ferryultrastar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمائیتون ... من همون چیزیو که خونده بودم ارجاع دادم ... به هز حال اگه نیاز به اصلاح هست بگین چون هین آقا ( فلسطینیه ) مثل اینکه با اون تردش همرو سر کار گذاشته
شرمنده

دوست عزیز میشه بگی سایز page pool اورجینال تو جمین چه مقدار هست ؟ این مقدار رو به چند تغییر بم خوبه ؟یعنی افزایش بدم به چند؟

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
دوست عزیز میشه بگی سایز page pool اورجینال تو جمین چه مقدار هست ؟ این مقدار رو به چند تغییر بم خوبه ؟یعنی افزایش بدم به چند؟

اگه رامتون رو عوض نکرده اید و رام اوریجینالش هست پیج پول 12 هست و بهترینه عوضش نکنید

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
تشگر میشود:)

بحث جالبی بود ولی من انجامش نمیدم:blush:

xpman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من اينكارو براي wm6 انجام دادم، گوشيم تركيد! منظورم اينه كه وقتي ريستارتش كردم ديگه بالا نيومد مجبور شدم دوباره رامشو عوض كنم . با هارد ريستم جواب نداد خلاصه شما با كمك اين فلسطينيه رام گوشي منو داقون كردين و باعث شدين تمام اطلاعاتم از بين بره . واقعا متشكرم!!!!

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
آقا من اينكارو براي wm6 انجام دادم، گوشيم تركيد! منظورم اينه كه وقتي ريستارتش كردم ديگه بالا نيومد مجبور شدم دوباره رامشو عوض كنم . با هارد ريستم جواب نداد خلاصه شما با كمك اين فلسطينيه رام گوشي منو داقون كردين و باعث شدين تمام اطلاعاتم از بين بره . واقعا متشكرم!!!!

دوست عزیز اولین چیزی که اون بنده خدا نوشته این جمله هست:blush:

*** در صورت بروز مشکل بنده هیچ مسئولیتی متقبل نخواهم شد ***

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8

فکر کنم که تمام اساتید حرف بنده رو تایید کنن ... این برنامه تحت هیچ شرایطی اگر به درستی انجام بشه مشکل ساز نخواهد بود

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
اينجا همه ما سعي در پاسخ درست و بچه ها در پي تكنيك هاي جديد و كار ساز هستند و اينكه كسي اين همه زحمت نميكشه تا اين پست ها رو بزنه و اينكه بخواد اطلاعات كسي رو خراب كنه يا اينكه چيزي رو داغون كنه

شما يه پست بالاتر از خودتون رو نگاه كنيد ميبينيد كه حسين جان ( فرانك ) گفتن كه : بحث جالبی بود ولی من انجامش نمیدم * چرا كه تغيير اساسي در گوشي ميده *

و شما اگه اين كار رو كرديد بر دو اساس :

اين جمله رو خونديد *** در صورت بروز مشکل بنده هیچ مسئولیتی متقبل نخواهم شد ***

و دوم بر اساس اطلاعاتتون اين كار رو كرديد و شايد به طرز اشتباه كه شامل مانوئل عزيز نميشه

موفق باشيد

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5

xpman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از اساتيد محترم عذر ميخوام و اعلام ميكنم كه قصد توهين به هيچ كسي رو نداشتم از كسي هم خسارت نخواستم كه حالا كسي مسئوليتشو قبول بكنه يا نكنه. باور كنيد من تمام مراحل رو مو به مو انجام دادم ولي بازم گوشيم تركيد!
خواهشن اگه كسي اينكارو انجام داده و نتيجه گرفته بگه تا ببينيم من اشتباه كردم يا اين فلسطينيه!

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
اصلا اگه پستای قبل رو بخونید میبینید فلسطینیه دور زده ما رو ! اینو یه روس نوشته پس خیالت راحت !
اما من میگم دیگه اینکارو نکن محض احتیاط ! اگه خواستی پیج پولتو با نوع گوشیتو بگو تا یه رام خوب با اون پیج پول پست کنم ! ( البته از این مسیر هم میتونی پیج پولو عوض کنی : لینک )

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
اصلا اگه پستای قبل رو بخونید میبینید فلسطینیه دور زده ما رو ! اینو یه روس نوشته پس خیالت راحت !
اما من میگم دیگه اینکارو نکن محض احتیاط ! اگه خواستی پیج پولتو با نوع گوشیتو بگو تا یه رام خوب با اون پیج پول پست کنم ! ( البته از این مسیر هم میتونی پیج پولو عوض کنی : لینک )

ببینم ، من خیلی نرفتم به این قسمت ور برم ، ولی مگه این تعویض پیج پول توسط رجیستری قابل انجام نیست؟ مگه برنامه memaid این کار رو خودش نمی کنه؟

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
ببینم ، من خیلی نرفتم به این قسمت ور برم ، ولی مگه این تعویض پیج پول توسط رجیستری قابل انجام نیست؟ مگه برنامه memaid این کار رو خودش نمی کنه؟

تا اونجایی که من میدونم پیج پول هیچ ربطی به رجیستری نداره. پیج پول تنظیمی در کرنل رام هستش که اجازه تغییرش به کاربر تحت هیچ شرایطی داده نشده. کاری که قبلا انجام میشد این بود که ایمیج کرنل دامپ شده رو با یه برنامه هکس ادیتور باز می کردن و رشته مورد نظر رو که اتفاقا کمپایل شده بود دستی عوض می کردند و بعد رام رو نصب می کردن.

بعدا یه بنده خدایی پیدا شد که تونست این فرایند رو از توی پاکت پی سی و فقط با نیاز به یه سافت ریست انجام بده. اما حقیقتی که وجود داره اینه که سیستم نصب رام نحوه ارتباط کرنل با پی پی سی و خیلی فاکتور های دیگه در سازنده های پی پی سی با هم کاملا متفاوته و دستگاهی که کوانتا می سازه زمین تا آسمون با دستگاههای اچ تی سی فرق داره و این نکته ایه که بهش توجه نشده. این برنامه احتمالا برای اچ تی سی ساخته شده و ازاونجا که اچ تی سی فت و فراوونه این تصور غلط رو ایجاد کرده که این برنامه همه جا جواب می ده.

من جرات امتحان این روش رو روی دستگاهم ندارم اما با توجه به روش اول رام ها رو تغییر میدم و توصیه می کنم اگه رم کم دارین خودتون هم این کار رو انجام بدین. هر مگ پیج پول کمتر 1 مگ فری رم بیشتر رو برای شما داره پس به راحتی ازش نگذرین:happy:

بالا