برگزیده های پرشین تولز

ليگ ايران حرفه اي اعلام شد

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
ارزیابان AFC حرفه ای بودن لیگ برتر فوتبال ایران را تایید کردند ارزیابان AFC طی نامه ای خطاب به فدراسیون فوتبال کشورمان بر حرفه ای بودن لیگ برتر فوتبال ایران تاکید کردند . گروه سه نفره ارزیابان ژاپنی AFC که هفته گذشته چهار باشگاه لیگ برتری سایپا، صبا باتری، راه آهن و پیکان تهران را مورد بازدید قرار داده بودند، درپایان سفرخود به ایران با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال کشورمان ضمن تشکرو قدردانی ازمیهمان نوازی ایرانی ها وهمکاری صمیمانه مسئولان فدراسیون کشورمان، برخورداری لیگ برتر فوتبال ایران از استانداردهای لیگ حرفه ای را مورد تایید قرار دادند .
قرار است این گروه پس از پایان بازدید از وضعیت مسابقات و امکانات لیگ فوتبال در دو کشورعربستان و سوریه درغرب آسیا، طی گزارش نهایی خود به AFC ، میزان امتیاز کسب شده درنخستین مرحله بازدید از لیگ فوتبال ایران را اعلام کنند .

براساس طرح جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا ازسال 2009 سهیمه کشورها برای شرکت درلیگ قهرمانان آسیا براساس نمرات کسب شده لیگ های ملی مشخص خواهد شد.
طبق سهمیه بندی جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا ازاین پس لیگ های آسیایی که براساس نمرات ارزیابان AFC به بیش ازچهارصد امتیازدست یابند می توانند ازچهارسهمیه درمسابقات لیگ قهرمانان آسیا برخوردارشوند. این امتیازبا کسب 300، 200 و 100 به ترتیب به 3 ، 2 و 1 سهیمه کاهش خواهد یافت.

منبع

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
کجاهاش به نظرتون حرفه ایه ؟!؟!!؟

EASPORTS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
EEEE
مگه تا حالا حرفه ای نبود! دی!

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
خیلی هم حرفه ایه!!!!!!! میتونید از 118 هم بپرسید

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خب معلوم هست که چه امتیازی به ما دادند؟
همین که این 4 باشگاه دارای خصوصیاتی هستند که کنفدراسیون اعلام کرده، یعنی کل لیگ حرفه ایه؟

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
خب معلوم هست که چه امتیازی به ما دادند؟
همین که این 4 باشگاه دارای خصوصیاتی هستند که کنفدراسیون اعلام کرده، یعنی کل لیگ حرفه ایه؟

بله
قبلا AFC از فدراسون ها خواست تا هر كدوم 4 تيم رو معرفي كنند كه اونها بازيهاشون رو زير نظر بگيرند و امتياز ها هم هنوز اعلام نشده.
در ضمن قبل از اين ليگ ايران هند بنگلادش و چند كشور ديگه نيمه حرفه اي بود. از نگاه AFC ليگ ايران حرفه اي نبود

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
عجب، پس ماجرا اینجوری بوده.
خیلی خوبه پس.
من وقتی این خبر رو توی شرق خوندم که کنفدراسیون این حرف رو زده و امتیاز بندی میخواد بکنه، خیلی ناراحت شدم. به برادرم گفتم که فکر نمیکنم توی کل کشور، بیشتر از 10 باشگاه باشند که دارای این شرایط باشند.
ولی حالا که میگی با 4 تا کشور، کل قضیه حل است، خوشحال شدم.
مرسی.

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
عجب، پس ماجرا اینجوری بوده.
خیلی خوبه پس.
من وقتی این خبر رو توی شرق خوندم که کنفدراسیون این حرف رو زده و امتیاز بندی میخواد بکنه، خیلی ناراحت شدم. به برادرم گفتم که فکر نمیکنم توی کل کشور، بیشتر از 10 باشگاه باشند که دارای این شرایط باشند.
ولی حالا که میگی با 4 تا کشور، کل قضیه حل است، خوشحال شدم.
مرسی.

خواهش ميكنم

جاي اميدواري هم هست كه امتياز 300 رو بدن كه سهميه بشه 3 تا اما بعيد ميدونم امتياز 400 بدن چون اگه به ليگ ما 400 بدن به جي ليگ و كي ليگ و ليگ هاي عربي با اون همه امكانات چند بدن:D

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
البته بستگي به مقدار شيريني هم كه داده شده داره!!!

يعني واقعا نماينده هاي كنفدراسيون تشخيص دادن اين ليگ حرفه اي؟!

هنوز كه هنوزه تيم اول اين ليگ زمين براي تمرين نداره!!!!!!!!

تيمي كه يه روزي يكي از قدرتا بوده نور ورزشگاهش افتضاحه!!

بازي تيم راه آهن رو هم كه حرفه اي تشخيص دادن! لابد حرفه ايه ديگه!

در كل شانس بياريم همون 200 رو بدن كه 2 تا سهميه داشته باشيم.

... درپایان سفرخود به ایران با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال کشورمان ضمن تشکرو قدردانی ازمیهمان نوازی ایرانی ها وهمکاری صمیمانه مسئولان فدراسیون کشورمان، برخورداری لیگ برتر فوتبال ایران از استانداردهای لیگ حرفه ای را مورد تایید قرار دادند .

اينو خوب اومدي!! :)

|*|.FaRiBa.|*|

Registered User
لایک‌ها
50
icon8.gif

حتما ورزشگاه های گل آود و خرابش حرفه ای هست.:p

شاید هم پروژه های ورزشگاه طرح 100 سالشون.:blink:

شاید هم فیلمبرداری عالی برای تمام بازیها.:p:wacko:

شاید هم بازیکنهای اروپایی لیگ :f34r: .

sourena_8888

Registered User
لایک‌ها
68
اگه سازمان و امکانات پرسپولیس و استقلالو میدیدن لیگ ایرانو منحل میکردن

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
ديگه بايد اميدوار بود شايد 300 دادن ملاك تنها امكانات نيست سطح بازيها و همه چيز مد نظر قرار مي گيره حالا واقعا ليگ ايران ديگه هر چي باشه از ليگ سوريه و اونجور كشورها كه بهتره نبايد سهميه برابر باشه

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ديگه بايد اميدوار بود شايد 300 دادن ملاك تنها امكانات نيست سطح بازيها و همه چيز مد نظر قرار مي گيره حالا واقعا ليگ ايران ديگه هر چي باشه از ليگ سوريه و اونجور كشورها كه بهتره نبايد سهميه برابر باشه

اون كه 100% شكي درش نيست.
ولي اگر قراره امتيازات از 100 تا 400 باشه حق ايران بيشتر از 200 نيست!

اگر بخوايم ليگاي آسيايي رو دسته بندي كنيم ليگاي كشورايي مثل عربستان و كره و ژاپن بخاطر بودن بازيكناي بزرگ و حرفه اي و همينطور داشتن امكانات و ورزشگاه و ... رتبه اول رو داره.

بعد از اين 3 تا ليگ ليگاي امارات و قطر و بقيه ي كشوراي ثروتمند ميشه كه درسته بازيكناي بزرگي ندارن ولي امكانات و ... در حد فوتبال اروپا و بعضا بيشتر از اون هم دارن و حقشونه كه 300 بگيرن.

بعد از اون ليگايي مثل ايران ميشه كه نه امكانات درست و حسابي دارن و نه بازيكناي خارجي ئي كه دارن در حد و اندازه ي فوتبال آسيا و حرفه اي بودنه. تنها نكته اي هم كه فوتبال ايران رو از امتياز 100 به 200 مياره داشتن بازيكناي خوب ايرانيه. وگرنه ايران بجز داشتن اين پوئن هيچ امتياز ديگه اي نداره.

رده ي چهارم هم واسه ليگايي مثل سوريه و ازبكستان و ... ميشه كه حرفي درش نيست.

براي اين حرفم هم دليل دارم. چرا اجازه ندادن سپاهان تو مرحله ي گروهي تو ورزشگاه خودش بازي كنه؟ سپاهاني كه بنظر من يكي از تيماي ثروتمند ايرانه. چون استاديومش در حد حرفه اي نبوده. حتي ورزشگاه آزادي هم در حد فوتبال حرفه اي آسيا نيست و به مسئولان ورزشگاه وقت داده شده تا قبل از سال 2010 (جام جهاني) ورزشگاه رو به حد حرفه اي برسونن.

از طرف ديگه به باشگاهها اعلام كرده بودن كه اگر تا سال ديگه ورزشگاه اختصاصي نداشته باشن بايد منحل بشن. بزرگترين تيماي ايران (استقلال و پرسپوليس) ورزشگاه اختصاصي ندارن.

پس روي چه اصلي اون 3 تا چشم بادوميه عزيز گفتن ليگ ايران در حد حرفه ايه؟!

سطح بازيها رو هم كه ديديم. يكي از بهترين تيماي حال و حاضر ايران (سپاهان) جلوي نماينده ي ژاپن واقعا در طول بازي حرفي واسه گفتن نداشت! (اينو طرفداراي سپاهان هم خودشون ميدونن) و يه واقعيته. اينم سطح بازي.

پس اگر به ايران بيشتر از 200 هم ندن نبايد اعتراضي بشه.

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
اون كه 100% شكي درش نيست.
ولي اگر قراره امتيازات از 100 تا 400 باشه حق ايران بيشتر از 200 نيست!

اگر بخوايم ليگاي آسيايي رو دسته بندي كنيم ليگاي كشورايي مثل عربستان و كره و ژاپن بخاطر بودن بازيكناي بزرگ و حرفه اي و همينطور داشتن امكانات و ورزشگاه و ... رتبه اول رو داره.

بعد از اين 3 تا ليگ ليگاي امارات و قطر و بقيه ي كشوراي ثروتمند ميشه كه درسته بازيكناي بزرگي ندارن ولي امكانات و ... در حد فوتبال اروپا و بعضا بيشتر از اون هم دارن و حقشونه كه 300 بگيرن.

بعد از اون ليگايي مثل ايران ميشه كه نه امكانات درست و حسابي دارن و نه بازيكناي خارجي ئي كه دارن در حد و اندازه ي فوتبال آسيا و حرفه اي بودنه. تنها نكته اي هم كه فوتبال ايران رو از امتياز 100 به 200 مياره داشتن بازيكناي خوب ايرانيه. وگرنه ايران بجز داشتن اين پوئن هيچ امتياز ديگه اي نداره.

رده ي چهارم هم واسه ليگايي مثل سوريه و ازبكستان و ... ميشه كه حرفي درش نيست.

براي اين حرفم هم دليل دارم. چرا اجازه ندادن سپاهان تو مرحله ي گروهي تو ورزشگاه خودش بازي كنه؟ سپاهاني كه بنظر من يكي از تيماي ثروتمند ايرانه. چون استاديومش در حد حرفه اي نبوده. حتي ورزشگاه آزادي هم در حد فوتبال حرفه اي آسيا نيست و به مسئولان ورزشگاه وقت داده شده تا قبل از سال 2010 (جام جهاني) ورزشگاه رو به حد حرفه اي برسونن.

از طرف ديگه به باشگاهها اعلام كرده بودن كه اگر تا سال ديگه ورزشگاه اختصاصي نداشته باشن بايد منحل بشن. بزرگترين تيماي ايران (استقلال و پرسپوليس) ورزشگاه اختصاصي ندارن.

پس روي چه اصلي اون 3 تا چشم بادوميه عزيز گفتن ليگ ايران در حد حرفه ايه؟!

سطح بازيها رو هم كه ديديم. يكي از بهترين تيماي حال و حاضر ايران (سپاهان) جلوي نماينده ي ژاپن واقعا در طول بازي حرفي واسه گفتن نداشت! (اينو طرفداراي سپاهان هم خودشون ميدونن) و يه واقعيته. اينم سطح بازي.

پس اگر به ايران بيشتر از 200 هم ندن نبايد اعتراضي بشه.

حرف شما كاملا متينه و رتبه بندي هم مورد قبول اما اميدواريم با رايزني هايي:D كه ميشه حداقل و بقيه مسائل پشت پرده يك سهميه اضافه بشه و گرنه همين 2 تا بيشتر حق ايران نيست

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آره خوب منم از خدامه سهميه ايران اصلا 4 تا باشه!!

منم خوشحال ميشم. صحبتايي كه كردم هم فقط از نظر منطقيش بود وگرنه با رايزني و اين حرفا ( :) ) خدا كنه بشه 6 تا سهميه !!! :دي

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اينم يه مطلب جالب از قول روزنامه ي گل:

نمايندگان AFC موقع خروج از كشور با چنان نشاطي برايمان از پنجره هاي كوچك هواپيما دست تكان ميدادند كه باورمان نميشد حرفه اي بودنمان تا اين حد آنها را تحت تاثير قرار داده باشد! لپهاي گل انداخته و تغيير حالت بدن هاي مانكني اين عزيزان، و برامدگي شكم اين نمايندگان حاصل دستپخت حرفه اي و امكانات حرفه اي در تغذيه و سفره داري ما ايرانيان بود كه از همينجا اين موفقيت را به تمام بانوان خانه دار تبريك ميگوييم و اميدواريم روز به روز بر تجربيات خود بيفزايند تا ما همچنان به حرفه اي گري در فوتبال ادامه دهيم!

- «خجالت نميكشيد با اين امكانات ميگوئيد ما حرفه اي شديم؟!»
- «آقاي AFC شما كه هنوز همه جا رو نديديد. تشريف بياريد منزل تا امكانات اصلي رو بهتون نشون بديم!»
بعد از صرف غذا در منزل:
- «امكانات جاي هيچ بحثي نداره. اگر ميدونستيم تا اين حد حرفه اي شدين خيلي زودتر از اينها خدمت ميرسيديم. تا باشه از اين حرفه اي شدن ها. بقيه كشورها هم ادعا ميكنن حرفه اي شدن. خاك بر سرشون با اون حرفه اي شدنشون. بايد همشون رو بفرستيم اينجا ياد بگيرن حرفه اي شدن يعني چي و چه امكاناتي رو براي اينكار بايد داشت. انشالا دفعه بعد با خانواده جهت بازديد خدمت ميرسيم!»

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به هر حال كارشناسان AFC بيشتر از من و شما و روزنامه گل ميدونند!! اگر نميدونستند كه من و شما ميرفتيم كارشناس كنفدراسيون ميشديم!!
شايد يك سري ملاكهايي هم داشته باشند كه به من و شما نميگويند. مثلاً فوتبالدوست بدون و توي كوجه ها با توپ پلاستيكي بازي كردن و استاديومها پر شدن و پخش زنده از تلويزون و ...
غيره اش رو واقعاً نميدونم! د اگه ميدونستم كه مشدم كارشناس اي اف سي!!

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به هر حال كارشناسان AFC بيشتر از من و شما و روزنامه گل ميدونند!! اگر نميدونستند كه من و شما ميرفتيم كارشناس كنفدراسيون ميشديم!!
شايد يك سري ملاكهايي هم داشته باشند كه به من و شما نميگويند. مثلاً فوتبالدوست بدون و توي كوجه ها با توپ پلاستيكي بازي كردن و استاديومها پر شدن و پخش زنده از تلويزون و ...
غيره اش رو واقعاً نميدونم! د اگه ميدونستم كه مشدم كارشناس اي اف سي!!

ببخشيد ولي صحبتتون خيلي خيلي غيرمنطقي بود!

اصلا ربطي به كارشناس بودن يا نبودن نداره. و كسي هم اينجا نميخواد درباره اين موضوع گارد بگيره كه چرا فوتبال ما رو حرفه اي اعلام كردن! منم گفتم كه از خدا ميخوام سهميه ايران بشه 6 تا! چي بهتر از اين. من دارم ميگم تا كِي قراره اينجا همه چيز با رشوه و ... انجام بشه؟ چرا بجاي اينكارا واقعا فوتبالمون رو حرفه اي نميكنيم.

هر چند ميدونم الان همه ميگن برو بابا شعار نده ولي لااقل پيش وجدان خودمون بدونيم كه دارن بهمون خيانت ميكنن!

بالا