برگزیده های پرشین تولز

آموزش تصویری تنظیمات GPRS ایرانسل برای Pocket PC !!!

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
با عرض سلام خدمت اعضای محترم انجمن.:D

از آنجایی که خوشبختانه رشد GPRS در کشور ما صعودی بوده و ممکن است عزیزانی که از گوشی Pocket PC استفاده می کنند برای تنظیم این ارتباط با مشکل مواجه شوند بر آن شدم تا آموزشی در این باره تهیه کنم.

در مورد گوشی های معمولی غیر از Pocket PC امکان تنظیم خودکار ( OTA ) وجود دارد و کافی است تا با وارد کردن کد زیر در گوشی :
کد:
*130*3*5#

و زدن دکمه تماس با توجه به نوع گوشی خود یک sms حاوی تنظیمات خودکار دریافت می کنید و کافی است تا آن را save کنید.
ولی در مورد بعضی گوشی ها از جمله Pocket PC ها شما باید تنظیمات را به صورت دستی یا manual وارد کنید.

مراحل کار:

1) در صفحه today رو start کلیک کنید.

Screen001.png

2) بر روی setting کلیک کنید.

Screen002.png

3) در تب پایینی پس از انتخاب connections از گزینه های bluetooth - beam ,... روی connections کلیک کنید.

Screen003.png

4) از تب پایین advance را انتخاب کنید و سپس بر روی select Networks کلیک کنید.

Screen004.png

5) برای هردو عبارت My Work Network را انتخاب کنید.

Screen005.png

6) پس از این در مرحله به تب Tasks در مرحله 4 بروید. و Add a new modem connection را انتخاب کنید.

Screen006.png

7) جلوی عبارت Enter a name for connection عبارت Irancell-GPRS را وارد کنید و در قسمت پایین برای نوع مودم Cellular Line یا همان GPRS را انتخاب کنید و next را بزنید.

Screen007.png

8 ) در این مرحله برای عبارت Acces point name عبارت mtnirancell را وارد کنید و next را بزنید.

Screen008.png

9) این کادر را خالی گذاشته و finish را بزنید.

Screen009.png

10) در این حالت connection ساخته شده را مشاهده می کنید که در تب پایینی روی proxy کلیک کنید.

Screen010.png

11) در کادر ظاهر شده تیک جلوی دو عبارتی که خط کشیده شده را علامت بزنید.و سپس روی advance کلیک کنید.

Screen011.png

12) در این قسمت جلوی عبارت HTTP کلیک کرده و برای server عبارت 10.131.26.138 و برای پورت 8080 را وارد کنید و ok کنید.

Screen012.png

13) جلوی عبارت WAP کلیک کرده و در کادر ظاهر شده برای server همان 10.131.26.138 و برای پورت 9201 را وارد و ok کنید.

Screen013.png

14) در نهایت تنظیمات شما به صورت زیر خواهد بود:

Screen014.png

15) از منوی start روی Internet Explorer کلیک کرده و با وارد کردن نام سایت خود از اینترت لذت ببریدو ما رو هم دعا کنید.:)

Screen015.png

توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت Mobile4Persian.com تهیه شده.هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد. :-o :D

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید بوده باشد. :(

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
بنده دقیقا همین تنظیمات رو انجام دادم و به راحتی متصل شد !

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
آقا کلی تشگر میگنم من رو از کلی در به دری نجات دادی:)

برا من کار کرد دمت گرم:rolleyes:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
ممنون واقعا ضروری بود فقط کاش ایرانسل GPRS رو درست و با پوشش بهتر ارائه میداد ...

Payam303

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان عزيز
من با استفاده از تنظيمات مذكور وقتي خارج از شهر تبريز هستم . مي‌تونم به اينترنت وصل شم ولي وقتي وارد شهر مي شم و ميخوام به اينترنت وصل شم پيغام مي‌ياد كه مودم جواب دهنده قطع است . مي‌خواستم ببينم براي شهر تبريز تنطيمات ديگري لازم است يا نه ؟

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
FrankenStein خواهش می کنم.:D

Payam303 دوست گرایم نه تنظیمات دیگری لازم نیست . احتمالا آن منطقه تحت پوشش نیست.

اینم دو تا تصویر که خودم با مررورگر opera از اینترنت استفاده می کنم::)

Screen001.png
Screen003.png

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
بله واقعا مفيد واقع شد و سرعت اينترنت 256 كيلو بايت بود يعني دانلود حدود 20 الي 30 كيلوبايت در ثانيه
تشكر
Ghelyon.gif
connie_1.gif

ferryultrastar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ذوستان من اين تنظيمات رو انجام دادم وصل ميشه ولي چيزي نمياره در ضمن من تازه ايرانسل رو گرفتم به خاطر همين gprs اش.دوستان راهنمايي كنن

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
من gprs رو با همین تنظیمات انجام دادم و کار کردش...
ولی هنوز نتونستم mms رو راه بندازم... کسی میدونه چشه؟ (البته طرف دوم هم باید داشته باشه) امشب پیگیر میشم ببینم داره یا نه. اگه نداره بره فعال کنه!

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
MMS که فعلا (یا بهتر بگم کلا) دیگه تعطیله

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
MMS که فعلا (یا بهتر بگم کلا) دیگه تعطیله

:( ,واقعا دیگه نمیشه (فعلا) زدش؟؟؟
مال طرف هم gprsش فعال بودش که دیتا رو رد و بدل کنه. یه 1دقیقه ای فکر و ذکراشو میکنه آخر سر هم میگه unable to send .... ولی gprsش فعلا خوب کار میکنه!

شما آخرین باری که mms رو فرستادین کی بودش؟
باید اینقدر طول بکشه یا مثل sms زود باید بفرسته؟ (مثلا چند ثانیه طول میکشه تا بفرسته یه 200kbرو)
ممنون از توجهتون

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
:( ,واقعا دیگه نمیشه (فعلا) زدش؟؟؟
مال طرف هم gprsش فعال بودش که دیتا رو رد و بدل کنه. یه 1دقیقه ای فکر و ذکراشو میکنه آخر سر هم میگه unable to send .... ولی gprsش فعلا خوب کار میکنه!

شما آخرین باری که mms رو فرستادین کی بودش؟
باید اینقدر طول بکشه یا مثل sms زود باید بفرسته؟ (مثلا چند ثانیه طول میکشه تا بفرسته یه 200kbرو)
ممنون از توجهتون

mms رو شنیدم که برای irancell برداشتن به خاطر فشار دولت:blush:

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
حسين آقا دولت رسما اعلام كرد كه به علت مشخص نبودن شرايط ف ي ل ت ر ي ن گ واسه اين مساله تعطيله... ضمنا تنظيمات mms در صورت وجود! با تنظيم gprs متفاوت هستش.

zarei175

Registered User
لایک‌ها
0
سلام:)

من تنظیمات رو انجام دادم، تو نوار بالایی آیکون مربوط به کانکت هم علامت اتصال رو نشون میده ولی متاسفانه اطلاعات نمیاره:( کسی میدونه دلیلش چیه؟؟؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
آقاي زارعي عزيز اين فقط مشكل شما نيست! كلا اوضاع gprs يك ماهي هست كه به هم ريخته خصوصا پنجشنبه و جمعه ها كه مثلا مجانيه... راستي مگه ايرانسل توي ماهشهر وصل شد بالاخره؟؟؟؟

nephew

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان سلام،
من چند تا سوال داشتم:
1.اين كه شراط فعلي GPRS هيرانسل چطوريه؟ قطع نميشه؟(ايرانسل همچين آنتن خوبي نداره و هي بالا و پايين ميره، خوب اينطوري هس اتصال قطع نميشه؟ مثلا تو مترو نميشه استفاده كرد ديگه!)
2.به نظر شما كدوم سيمكارت بهترين شرايط رو براي GPRS ميده؟(طرح طلايي براي سيمكارت هاي دائمي بهترين حساب ميشه ديگه؟ ولي معلوم نيست كه بعدا هم همينطور بمونه يا ديگه طرح هاي رنگارنگ ديگه اي معرفي كنه)
3.هزينه بالا در نمياد مثلا با سيمكارت پيامرسان كه 5ريال بر ثانيه هست اگر يك ساعت مدام به نت وصل باشيم و اطلاعات بگيريم اينطوري ميشه: 256كيلوبايت/ثانيه * 3600 ثانيه * 5 ريال/كيلوبايت = 4608000 ريال!!!
خيلي زياده

_ni

Registered User
لایک‌ها
42
دوستان سلام،
من چند تا سوال داشتم:
1.اين كه شراط فعلي GPRS هيرانسل چطوريه؟ قطع نميشه؟(ايرانسل همچين آنتن خوبي نداره و هي بالا و پايين ميره، خوب اينطوري هس اتصال قطع نميشه؟ مثلا تو مترو نميشه استفاده كرد ديگه!)
2.به نظر شما كدوم سيمكارت بهترين شرايط رو براي GPRS ميده؟(طرح طلايي براي سيمكارت هاي دائمي بهترين حساب ميشه ديگه؟ ولي معلوم نيست كه بعدا هم همينطور بمونه يا ديگه طرح هاي رنگارنگ ديگه اي معرفي كنه)
3.هزينه بالا در نمياد مثلا با سيمكارت پيامرسان كه 5ريال بر ثانيه هست اگر يك ساعت مدام به نت وصل باشيم و اطلاعات بگيريم اينطوري ميشه: 256كيلوبايت/ثانيه * 3600 ثانيه * 5 ريال/كيلوبايت = 4608000 ريال!!!
خيلي زياده

1. مال من که هر بار connect شدن 150 تومن میپریدش....
قطع هم میشه. تو مترو هم که آنتن نداره!
بیشتر به درد چت و یا اینترنت شیرینگ تو لپ تاپ میخوره

2. طرح هاش تو سایتش هست
www.irancell.ir

3. 256kb/s?????????????
نه! adsl که نیست! این یعنی مافوق دی اس ال!
256 بیت بر ثانیه هست نه بایت. البته کلیش رو گفتم که 256 یعنی 32کیلوبایت دانلود. مال من که تو پائیز 2-3-8-10 بیشترش بود! ملت پنج شنبه جمعه ها که تعطیلش میکردن! خدا رو شکر این طرح هاشون تموم شد;)

بالا