برگزیده های پرشین تولز

بهترین سرمایه گذاری با 150 میلیون تومن چی میتونه باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
یکی از دوستان ما 150 میلیون پول داره حالا می خواد باهاش سرمایه گذاری کنه
می خواد بدونه بهترین کاری که میشه با این پول کرد که سود اوری خوبی داشته باشه
چی میتونه باشه ؟

jomeha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه این پول رو من داشتم

سریع در یک ساخت و ساز کوچک شراکت می کردم

سود ساخت و ساز بالای 30% است:lol::p

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
عزیز یه راه ساده هست... اما امکانات اش رو باید داشته باشی... یعنی کسی که این کار رو انجام بده...

شما اطراف تهران (مثلا 8گرد) زمین میگیری و میسازی...
تو 8گرد زمینه های 500 متری هست که تا 4 طبقه جواز میدن...

به پول ه دوستتون میخوره... اما مهمترین مسئله تو این جور کارا آدمشه... کسی که کار رو خوب انجام بده و سر آدم کلاه نزاره و کلا آشنا باشه.

در کل تو ایران روی زمین هرچی پول بزاری در میاری!
صنعت فقط به درد کسی میخوره که حال و حوصله ی درد سر رو داشته باشه!!

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
عزیز یه راه ساده هست... اما امکانات اش رو باید داشته باشی... یعنی کسی که این کار رو انجام بده...

شما اطراف تهران (مثلا 8گرد) زمین میگیری و میسازی...
تو 8گرد زمینه های 500 متری هست که تا 4 طبقه جواز میدن...

به پول ه دوستتون میخوره... اما مهمترین مسئله تو این جور کارا آدمشه... کسی که کار رو خوب انجام بده و سر آدم کلاه نزاره و کلا آشنا باشه.

در کل تو ایران روی زمین هرچی پول بزاری در میاری!
صنعت فقط به درد کسی میخوره که حال و حوصله ی درد سر رو داشته باشه!!
فقط زمين
زمين بخر
بشين گوشه خونه
چند ماه كلي سود مي بري

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
اگه این پول رو من داشتم

سریع در یک ساخت و ساز کوچک شراکت می کردم

سود ساخت و ساز بالای 30% است:lol::p
سود ساخت و ساز , 200 % نه 30 % !

متری 100 تومن در میاد , متری 300 میفروشی !

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
وارن بافت یک سرمایه گذار بزرگ آمریکایی است . روزی برای واکس زدن کفشش پیش پسر واکسی رفت . پسر واکسی گفت بزودی سهم ایکس بالا میرود . وارن بافت گفت از کجا میدانی . پسر گفت چون شما آنرا خریده اید و معلوم است سهم خوبی است . وارن بافت خیلی سریع سهامش را فروخت . وی میگفت وقتی سهامی در دست همه از جمله یک پسر واکسی افتاد هنگام افت سهم فرا رسیده .
وضعیت مسکن هم داره شبیه همان سهام میشه . انگار تموم مردم قصد دارند بساز بفروش بشوند .
من برای 150 میلیون پیشنهاد تقسیم پول به چند بخش و سرمایه گذاری را میکنم .
مثلا خرید مغازه و اجاره آن . خرید سهام . خرید اوراق مشارکت و ...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
وارن بافت یک سرمایه گذار بزرگ آمریکایی است . روزی برای واکس زدن کفشش پیش پسر واکسی رفت . پسر واکسی گفت بزودی سهم ایکس بالا میرود . وارن بافت گفت از کجا میدانی . پسر گفت چون شما آنرا خریده اید و معلوم است سهم خوبی است . وارن بافت خیلی سریع سهامش را فروخت . وی میگفت وقتی سهامی در دست همه از جمله یک پسر واکسی افتاد هنگام افت سهم فرا رسیده .
وضعیت مسکن هم داره شبیه همان سهام میشه . انگار تموم مردم قصد دارند بساز بفروش بشوند .

عزیز زمین رو نمیشه با سهام مقایسه کرد...
مثلا...
شرکتی احداث میشه و سهام اش میره بورس ... (افزایش) و شرکتی ورشکسته میشه (کاهش)
تغییرات...
ام... چجوری بگم...
زمین زمینه...همینه... اگر شما 1متر داری فقط همون یه متره ... فردا 2تا نمیشه ... نیم متر نمیشه...
کل ایران مثلا فلان قدر متر ه... نه کم میشه نه زیاد... ثابت ه... نمیشه ازش 2تا ساخت!
چیزی که نمیشه کم و زیاد اش کرد ارزون نمیشه...
نمیدونم منظور ام رو رسونده باشم یا نه...

شما تا حالا شنیدی جایی ارزون شه؟!؟! راکد میشه اما افت نمیکنه...
افت هم بخواد بکنه دلیل داره... مثلا کنار زمین شما میان اتوبان میزنن... قیمت میاد پایین...

خرید ه مغازه و اجاره که همون زمین و ساختمون میشه...
سهام به نظر من تو ایران واقعا ریسکه...من دوستانی تو بورس دارم...رفت 20میلیون سهم خرید(فولاد) پس فردا به دلیل ه فلان شد 10 میلیون!
سهام بیشتر شبیه ه قمار بازی ه...
اوراق مشارکت هم که گیر آوردنش کار ه حضرت ه فیل ه...
17 درصد داره...15.4 و غیره...
گیر بیاد یه سرمایه گذاری ه آهسته است!(اصطلاح ه خودم!) کسی که نتونه کار بهتری با پول اش بکنه (عقل و تخصص/توانایی/امکانات/... نداشته باشه) میتونه از این روش ه آهسته استفاده کنه...

نظر و حرف ای بود بگو بحث کنیم!

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
عزیز زمین رو نمیشه با سهام مقایسه کرد...
مثلا...
شرکتی احداث میشه و سهام اش میره بورس ... (افزایش) و شرکتی ورشکسته میشه (کاهش)
تغییرات...
ام... چجوری بگم...
زمین زمینه...همینه... اگر شما 1متر داری فقط همون یه متره ... فردا 2تا نمیشه ... نیم متر نمیشه...
کل ایران مثلا فلان قدر متر ه... نه کم میشه نه زیاد... ثابت ه... نمیشه ازش 2تا ساخت!
چیزی که نمیشه کم و زیاد اش کرد ارزون نمیشه...
نمیدونم منظور ام رو رسونده باشم یا نه...

شما تا حالا شنیدی جایی ارزون شه؟!؟! راکد میشه اما افت نمیکنه...
افت هم بخواد بکنه دلیل داره... مثلا کنار زمین شما میان اتوبان میزنن... قیمت میاد پایین...

خرید ه مغازه و اجاره که همون زمین و ساختمون میشه...
سهام به نظر من تو ایران واقعا ریسکه...من دوستانی تو بورس دارم...رفت 20میلیون سهم خرید(فولاد) پس فردا به دلیل ه فلان شد 10 میلیون!
سهام بیشتر شبیه ه قمار بازی ه...
اوراق مشارکت هم که گیر آوردنش کار ه حضرت ه فیل ه...
17 درصد داره...15.4 و غیره...
گیر بیاد یه سرمایه گذاری ه آهسته است!(اصطلاح ه خودم!) کسی که نتونه کار بهتری با پول اش بکنه (عقل و تخصص/توانایی/امکانات/... نداشته باشه) میتونه از این روش ه آهسته استفاده کنه...

زمین هم ممکنه ارزون بشه ( یه نمونش جنگ )
اگر هم راکد بشه با توجه به تورم یعنی ضرر .
اون دوستتون کی فولاد رو خرید و فروخت که 20 میلیونش شد ده تا ؟ ( لطفا با تاریخ و دقیق بگید بث همینجوری فایده نداره . ) تو این لینک میتونید قیمت سهام فولاد رو از روزی که وارد بورس شد تا امروز ببینید . http://www.irbourse.com/Zsymboltrade.aspx
من نگفتم زمین و ساختمون نه . گفتم فقط مستغلات نه . سرمایه گذاری در چند رشته .
در ضمن خیلی وقتها وقتی اتوبان از کنار زمین رد بشه قیمتش چند برابر میشه . ( نمونش اتوبان تهران شمال )

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138

مثال به جایی بود
garfield.gif

منتها برای کشوری که ایشون توش زندگی میکرده ، نه ایران
2rzukw3.gif

maryamarc87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خرید زمین در شهرهای کوچک و یا بساز و بنداز در شهرهای بزرگ

X2X

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سهام یک شرکت یا هرچیز دیگه محدوده و اگر خیلی اون شرکت سهامی هنر کنه اینه که سهامش را زود در بازار بفروشه ! پس چطور ممکنه سهم یک شرکت دست همه باشه؟ لطفا اگر حرفی میزنید براش دلیل بیارید

X2X

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله ممکنه وقتی کالای X در بازار کمیاب میشه شرکت هایی که اون کالا را تولید می کردن سهامشون خیلی ترقی کنه! و بعدش بواسطه خوب شدن بازار شرکت های دیگه ایی بیان و اون کالا را تولید کنن و دوباره بازارش بخوابه اما مسلما سود سهام یک شرکت خاص هیچ وقت نمیتونه تحت تاثیر تعداد خریداران یا نوع خریداران قرار بگیره

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
67
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
الان کفتارهای ( بالاتر از گرگ ) تهران دیگه دیدند تو تهران نمیشه زمین و خونه گیر اورد و سرمایه گذاری کرد . همشون چپیدند تو اطراف تهران و دارن هرچی زمین کشاورزی و باغ و درخت و تبدیل می کنن به آجر و نشستن تو خونه بغل زنشون و ... و همینه که جوونای ما بیکارن . چون دیگه صنعتی نیست . چون دیگه کارگاهی نیست همش شده زمین و آجر و بساز و بنداز به مردم مستضعف .

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
زمین هم ممکنه ارزون بشه ( یه نمونش جنگ )
اگر هم راکد بشه با توجه به تورم یعنی ضرر .
اون دوستتون کی فولاد رو خرید و فروخت که 20 میلیونش شد ده تا ؟ ( لطفا با تاریخ و دقیق بگید بث همینجوری فایده نداره . ) تو این لینک میتونید قیمت سهام فولاد رو از روزی که وارد بورس شد تا امروز ببینید . http://www.irbourse.com/Zsymboltrade.aspx
من نگفتم زمین و ساختمون نه . گفتم فقط مستغلات نه . سرمایه گذاری در چند رشته .
در ضمن خیلی وقتها وقتی اتوبان از کنار زمین رد بشه قیمتش چند برابر میشه . ( نمونش اتوبان تهران شمال )

ممنون از توضیح... دوستم حضور ذهن نداشت گفت پیدا میکنه....(گفت ماله خیلی وقت پیش بوده)
اینجور که شما میگید... به نظر میاد در بورس هستید و راضی...
بیشتر توضیح میدین؟ (شروع کار ه بورس و بقیه موارد)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ممنون از نظراتتون ، اما این دوستمون بیشتر نظرش اینه که یه کاری راه بندازه
خودش میگه پول گذاشتن تو بانک و زمین خریدن تا قیمتش بره بالا کار پیرزنهاست
که می خوان بشینن تو خونه و یه پولی دستشون باشه! میگه باید پول رو تو یه کاری
انداخت که جای پیشرفت داشته باشه ! هر چند به نظر من کار تولید کار پردردسر
و سختیه! اما این دوستمون از پول مفت کسب کردن خوشش نمیاد ! به هر حال
سلیقه هست دیگه! حالا با این نگاه اگر نظر بدید که خیلی بیشتر می تونید کمک
کنید

jomeha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز من فکر نمی کنم که خود شما 150 میلیون سرمایه راکد داشته باشید
( احتمالا سرمایه برای یک نفر دیگه است )
چون اگه من 150 میلیون سرمایه داشتم وقتم رو برای گفتگو در تایپیک هدر نمی دادم

اما نظر :

من روی نظر قبلی خودم پافشاری می کنم ( مشارکت در ساخت )

مراحل :

- 2 تا خونه کوچیک کنار هم رو با هم تجمیع می کنی ( تقریبا هزینه تراکم 1 طبقه برات رایگان می افته )

- اگه در بافت فرسوده باشه بهتره ( چون ممکن است 1 طبقه هم تشویقی بهت بدن )

- در شهرداری مراحل جواز رو طی می کنی ( 45 الی 60 روز کاری )

- مراحل ساخت ( با تیرآهن یا بتن ) بسته به متراژ و زبر و زرنگ بودن خودتان از 8 الی 12 ماه طول میکشه

- واحدهایی با متراژ پایین طراحی کن که هم خوب فروش میره و هم زود ( یعنی جوونها می تونن بخرند )

- تازه برای هر طبقه هم می تونی از وام بانک مسکن استفاده کنی ( دنگ و فنگ اداره داره اما خوب است ) چون موقع فروش چون واحدها دارای وام هست خیلی بهتر فروخته می شه

حالا شما تقریبا یکسال کار واقعی انجام دادی ( و چند تا از تار موهات سفید میشه - اگه خودت دنبال کار باشی ) و حداقل 30% سود کردی ( حتی اگه از بهترین مصالح استفاده کرده باشی )

چند سالی است که در تهران خانه های قدیمی رو به قیمت زمین حساب می کنند ( یعنی تراکمی که فعلا داره + کمی آجر برایت رایگان می افته )

-- اما در مورد اون دوستی که گفت ساخت و ساز راکد شده ( در همین وضعیت رکود 30% سود داره ) چون شما برای ساخت هر متر زمین بین 200 الی 350 هزار تومان خرج می کنی و اون رو به چند واحد مسکونی تبدیل می کنی .

---------------------------------------------
اما در مورد اینکه بخواهی اطراف تهران زمین بخری ( کار پیرزنها )
قبل از هر کاری از ادارات دولتی حتما حتما حتما حتما استعلام بگیر ( که توی دام کسانی که برای بلعیدن سرمایه ات نقشه کشیدن نیافتی )
---------------------------------------------

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
بله ممکنه وقتی کالای X در بازار کمیاب میشه شرکت هایی که اون کالا را تولید می کردن سهامشون خیلی ترقی کنه! و بعدش بواسطه خوب شدن بازار شرکت های دیگه ایی بیان و اون کالا را تولید کنن و دوباره بازارش بخوابه اما مسلما سود سهام یک شرکت خاص هیچ وقت نمیتونه تحت تاثیر تعداد خریداران یا نوع خریداران قرار بگیره

از اون حرف ها بودا اصلاً مبنای ارزش سهام خریداران و فروشندگان هستند.

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان حالا اگر می شه یه راهنمایی هم به من بکنن البته دقیق باشه. اینجوری که پیداست فعلاً چیزی جز 3 مورد وجود نداره 1- خرید مغازه 2- خرید زمین 3- بساز بنداز.
اما حالا می خوام دوستان راهنمایی بفرمایند که دقیقاً در کدام نقطه رشد قیمت زمین ملک و مغازه بالاتر هستش البته علمی و حساب شده. البته اگر طرح دیگه ای برای سرمایه 300 میلیون تومان هست ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن با توجه به اینکه هیچگونه تخصصی وجود نداره امکان ریسک نیست و طرح باید زود بازده باشه.:p

Sohrabkhan

Registered User
لایک‌ها
5
سهام یک شرکت یا هرچیز دیگه محدوده و اگر خیلی اون شرکت سهامی هنر کنه اینه که سهامش را زود در بازار بفروشه ! پس چطور ممکنه سهم یک شرکت دست همه باشه؟ لطفا اگر حرفی میزنید براش دلیل بیارید

منظور از همه یک ملت نیست بلکه عده کثیریه.دیگه اینکه توضیح دادن نداره که کسی بخاد دلیل بیاره.

:blink:

من روی نظر قبلی خودم پافشاری می کنم ( مشارکت در ساخت )

مراحل :

- 2 تا خونه کوچیک کنار هم رو با هم تجمیع می کنی ( تقریبا هزینه تراکم 1 طبقه برات رایگان می افته )

- اگه در بافت فرسوده باشه بهتره ( چون ممکن است 1 طبقه هم تشویقی بهت بدن )

- تازه برای هر طبقه هم می تونی از وام بانک مسکن استفاده کنی ( دنگ و فنگ اداره داره اما خوب است ) چون موقع فروش چون واحدها دارای وام هست خیلی بهتر فروخته می شه

حالا شما تقریبا یکسال کار واقعی انجام دادی ( و چند تا از تار موهات سفید میشه - اگه خودت دنبال کار باشی ) و حداقل 30% سود کردی ( حتی اگه از بهترین مصالح استفاده کرده باشی )

چند سالی است که در تهران خانه های قدیمی رو به قیمت زمین حساب می کنند ( یعنی تراکمی که فعلا داره + کمی آجر برایت رایگان می افته )

jomeha جان در باره این چندتا مورد میشه اطلاعات بیشتری بدی .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا