برگزیده های پرشین تولز

علت اختلاف وحشتناک قیمت لپ تاپ در ایران و خارج چیه؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
سلام به همگی. :)
راستش بچه ها من خیلی وقته که PC باز هستم و به لپ تاپ به دلایل خاصی اصلا توجه نداشتم، ولی به دلایلی الآن نظرم عوض شده و می خوام یه لپ تاپ هم داشته باشم.
یه مقدار در مورد قیمت لپ تاپ ها در ایران و خارج تحقیق کردم و چیزی که توجهم رو به شدت به خودش جلب کرد اختلاف وحشتناک قیمت های توی اینترنت با قیمت های ایران بود!!
mpr.gif

راستش توی اکثر قطعات همیشه اختلاف قیمت بین سایت های اینترنت و بازار ایران دیده میشه، ولی اصلا این لپ تاپ لعنتی یه چیز دیگه است!!

این لپ تاپ رو نگاه کنید:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220303

دستگاه با 3 گیگ رم و کارت گرافیک ATI 3650 (آخرین تکنولوژی حال حاضر ATI که DirectX 10.1 رو ساپورت می کنه) و اون CPU قوی، قیمت روزش فقط 1000 دلار!

اگه عجیب به نظر می رسه این یکی رو هم ببینید:
http://www.bestbuy.com/site/olspage...=01&srccode=cii_5766179&cpncode=12-47253501-2

یکی از 5 لپ تاپ برتر سایت cnet، مجهز به 3 گیگ رم، کارت گرافیک وحشتناک 8800GTS، و مانیتور 17 و همه جور امکانات، تاریخ 2 اردیبهشت 87، فقط 1249 دلار!

اونهایی از شما که دستشون توی کار لپ تاپ هست به خوبی می دونند که لپ تاپ هایی با این مشخصات رو توی بازار ایران بعیده با قیمت زیر 2 تومن بشه خرید! :(
کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که علت این اختلاف قیمت وحشتناک چیه؟ می خوام اگر یه وقت علتش اینه که سری جدید لپ تاپ ها هنوز به بازار وارد نشده، یا مثلا قیمت جهانی به تازگی افت کرده ولی هنوز اثرش به ایران نرسیده و قیمت ها به زودی دچار یه افت شدید خواهد شد فعلا از خرید لپ تاپ دست نگه دارم.
راستی این دو تا لپ تاپ رو هم من توی بازار گیر نیاوردم. کسی جایی رو می شناسه معرفی کنه که آخرین تکنولوژی لپ تاپ رو داشته باشه؟ یا لپ تاپ مخصوص گیم خوب دیگه ای رو معرفی کنه؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون.

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
لپ تاپهای قاچاقی ایران رو که اکثرا از دبی میارن
ببین اونجا قیمت چنده؟
اگه آشنا داری بگو واست بیارن از اونجا

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
ممنون، ولی متاسفانه آشنای دم دست که به این زودی ها بیاره ندارم.
اگه کسی جایی رو می شناسه که آخرین تکنولوژی لپ تاپ ها رو زودتر از جاهای دیگه میاره ممنون میشم بگه. :)

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
ممنون، ولی متاسفانه آشنای دم دست که به این زودی ها بیاره ندارم.
اگه کسی جایی رو می شناسه که آخرین تکنولوژی لپ تاپ ها رو زودتر از جاهای دیگه میاره ممنون میشم بگه. :)

بعضی شرکتها هستن که سفارش رو از شما می گیرن و جنس رو از دبی میارن . نسبتا بد نیست .
اگه مشهد بودین من در خدمتتون بودم .

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
مرسی. پیشنهاد بدی نیست!
یه سر به راهنمای همشهری می زنم. :happy:

safa2002

Registered User
لایک‌ها
1
شما چه مدلی یا مدل هایی مد نظرتون هست
بگید شاید بشه کاری کرد
تو ایران
DELL
SONY
TOSHIBA

راحتر میشه تهیه کرد

gba

Registered User
لایک‌ها
25
سلام به همگی. :)
راستش بچه ها من خیلی وقته که PC باز هستم و به لپ تاپ به دلایل خاصی اصلا توجه نداشتم، ولی به دلایلی الآن نظرم عوض شده و می خوام یه لپ تاپ هم داشته باشم.
یه مقدار در مورد قیمت لپ تاپ ها در ایران و خارج تحقیق کردم و چیزی که توجهم رو به شدت به خودش جلب کرد اختلاف وحشتناک قیمت های توی اینترنت با قیمت های ایران بود!!
mpr.gif

راستش توی اکثر قطعات همیشه اختلاف قیمت بین سایت های اینترنت و بازار ایران دیده میشه، ولی اصلا این لپ تاپ لعنتی یه چیز دیگه است!!

این لپ تاپ رو نگاه کنید:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220303

دستگاه با 3 گیگ رم و کارت گرافیک ATI 3650 (آخرین تکنولوژی حال حاضر ATI که DirectX 10.1 رو ساپورت می کنه) و اون CPU قوی، قیمت روزش فقط 1000 دلار!

اگه عجیب به نظر می رسه این یکی رو هم ببینید:
http://www.bestbuy.com/site/olspage...=01&srccode=cii_5766179&cpncode=12-47253501-2

یکی از 5 لپ تاپ برتر سایت cnet، مجهز به 3 گیگ رم، کارت گرافیک وحشتناک 8800GTS، و مانیتور 17 و همه جور امکانات، تاریخ 2 اردیبهشت 87، فقط 1249 دلار!

اونهایی از شما که دستشون توی کار لپ تاپ هست به خوبی می دونند که لپ تاپ هایی با این مشخصات رو توی بازار ایران بعیده با قیمت زیر 2 تومن بشه خرید! :(
کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که علت این اختلاف قیمت وحشتناک چیه؟ می خوام اگر یه وقت علتش اینه که سری جدید لپ تاپ ها هنوز به بازار وارد نشده، یا مثلا قیمت جهانی به تازگی افت کرده ولی هنوز اثرش به ایران نرسیده و قیمت ها به زودی دچار یه افت شدید خواهد شد فعلا از خرید لپ تاپ دست نگه دارم.
راستی این دو تا لپ تاپ رو هم من توی بازار گیر نیاوردم. کسی جایی رو می شناسه معرفی کنه که آخرین تکنولوژی لپ تاپ رو داشته باشه؟ یا لپ تاپ مخصوص گیم خوب دیگه ای رو معرفی کنه؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی تون.

والا این طور که به نظر می رسه فقط توی آمریکا این قیمته. من هر چی گشتم توی کانادا نتونستم این قیمت رو پیدا کنم.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
safa2002 خان، لپ تاپ ایده آل من همون اولیه است که از سایت newegg نوشته ام.
gba عزیز، فکر می کنم سایت بزرگ و معروف newegg در کانادا هم Shipping داشته باشه. کلا لپ تاپ های خیلی فراوونی نیستند و کمتر توی اینترنت هم پیدا میشند. خصوصا اون لپ تاپ ASUS فکر کنم خیلی جدیده. :)

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
احه دوست عزیز اخه اینم سوال میپرسی . فکر میکنی چرا قیمت مزدا 3 همه جایه دنیا (دقیقا همه جایه دنیا) 12-13 میلیونه ولی تو ایران 36 میلیون ؟

والا این طور که به نظر می رسه فقط توی آمریکا این قیمته. من هر چی گشتم توی کانادا نتونستم این قیمت رو پیدا کنم.

شما میتونی بری داخل سایت هر کدوم از این کمپانیهای سازنده لپتاپ و هرچی میخوای با بهترین قیمت برای خودت Customize کنی تازه اگه گرون شد میتونی با کمترین پرداخت ماهانه پولش رو پرداخت کنی . اتفاقا چند ماه پیشا یکی از دوستان ما هم از امریکا اومده بود میخواست اینجا گوشی بخره میگفت اینجا ارزونتره بردمش 4 تا سایت فروش گوشی و لوازم الکتریکی بهش نشون دادم بنده خدا تازه دوزاریش افتاد .

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مالیات
حمل و نقل
سود واسطه ها
گمرکی (اگه بدن:D)

King Of Net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
وقتی گمرک تعرفه 150% واسه هر چی میگیره باید هم همین طوری باشه
چند وقت پیش خوندم که تو کویت نمیدونم چی کمیاب شده قیمتا واسه اینکه بالا نره و تورم پیش نیاد تعرفه واردات آن را صفر کردند
یعنی هر کی هر چقدر خواست وارد کنه
اقتصاد که بیمار باشه ( اقتصاد نه اون مرتیکه) بهتر از این نباید انتظار داشت
حالا چه ربطی داشت؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
والله اینهایی که میگی درست، ولی اینها هیچ کدوم منحصر به لپ تاپ نیست و ویژگی همه کالاهای ایرانیه. لپ تاپ به طور ویژه (حتی تا دو برابر) گرونتره!! :blink:

gba

Registered User
لایک‌ها
25
safa2002 خان، لپ تاپ ایده آل من همون اولیه است که از سایت newegg نوشته ام.
gba عزیز، فکر می کنم سایت بزرگ و معروف newegg در کانادا هم Shipping داشته باشه. کلا لپ تاپ های خیلی فراوونی نیستند و کمتر توی اینترنت هم پیدا میشند. خصوصا اون لپ تاپ ASUS فکر کنم خیلی جدیده. :)

والله اینهایی که میگی درست، ولی اینها هیچ کدوم منحصر به لپ تاپ نیست و ویژگی همه کالاهای ایرانیه. لپ تاپ به طور ویژه (حتی تا دو برابر) گرونتره!! :blink:

نه عزیز فقط واسه آمریکاست و به جاهای دیگه هم shipping نداره. البته اگه پیدا کردی یه خبری هم به ما بده.
در ضمن فقط لپتاپ های معروف در ایران قیمتشون خوبه مثل دل و وایو که قیمتشون خیلی به قیمت جهانی نزدیکه ولی برندی مثل acer و gateway در ایران معروف نیستند به خاطر همین گرونند.

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سلام به ماهی يه عزيز

خوفی؟:D

راستش راستش تا اينجا که من 2 تا لپ تاپ خريدم و با بچه ها تو ايران چک کردم تفاوت چندانی تو قيمتش نديدم. 2 سال پيش که IBM عزيزم رو خرديم چون با ID يکی از دوستام که خودش کارمند IBM بود خريد کردم و تخفيف ويژه داشتم، لپ تاپ 2500 دلاری رو 2000 دلار خريدم! که به قيمت اون روز 1 ميليون و 600 هزار تومن ميشد که بچه ها گفتن ايران قيمتش 2 تومان هست! (با tax و shipping و handling دارم قيمت ميدم!)

امسال هم که برای مامانم يه del خريدم 1500 تا خرج کردم که دقيقاً فکر کنم تو ايران هم همون 1 و نيم قيمتش باشه! راستش من تا اينجا تفاوت چندانی تو قيمت ها نديدم!!!:eek: چون 15% tax بهش ميخوره! :blink: البته del ، shipping ش مجانی بود! خلاصه اين از قيمت های کانادا!:p

best buy که 100% امريکايی هست و فکر هم نکنم shipping به کانادا داشته باشه!:(

====

از همه اينا بگزريم، بهترين راه اينه که ببينی مسافر ميتونی پيدا کنی يا نه؟! :rolleyes: چون همون جور که ميدونی کيفيت لپ تاپ ها برای قاره های مختلف متفاوته و مال امريکا و کانادا بهتر از مال آسيا هست! من يه مسافر از کانادا دارم ولی دير خبر دادی وگرنه ميشد از اينجا خريد و برات فرستاد! ;)ولی تو فکر مسافر باش، بهترين راهه!:)

يه نکته: مواظب باش که از چه سايتی خريد ميکنی! :f34r: (مار گزيده از ريسمون سياه و سفيد ميترسه!)

pany

Registered User
لایک‌ها
19
سلام به ماهی يه عزيز

راستش راستش تا اينجا که من 2 تا لپ تاپ خريدم و با بچه ها تو ايران چک کردم تفاوت چندانی تو قيمتش نديدم. 2 سال پيش که IBM عزيزم رو خرديم چون با ID يکی از دوستام که خودش کارمند IBM بود خريد کردم و تخفيف ويژه داشتم، لپ تاپ 2500 دلاری رو 2000 دلار خريدم! که به قيمت اون روز 1 ميليون و 600 هزار تومن ميشد که بچه ها گفتن ايران قيمتش 2 تومان هست! (با tax و shipping و handling دارم قيمت ميدم!)

امسال هم که برای مامانم يه del خريدم 1500 تا خرج کردم که دقيقاً فکر کنم تو ايران هم همون 1 و نيم قيمتش باشه! راستش من تا اينجا تفاوت چندانی تو قيمت ها نديدم!!!:eek: چون 15% tax بهش ميخوره! :blink: البته del ، shipping ش مجانی بود! خلاصه اين از قيمت های کانادا!:p

====

از همه اينا بگزريم، بهترين راه اينه که ببينی مسافر ميتونی پيدا کنی يا نه؟! :rolleyes: چون همون جور که ميدونی کيفيت لپ تاپ ها برای قاره های مختلف متفاوته و مال امريکا و کانادا بهتر از مال آسيا هست! من يه مسافر از کانادا دارم ولی دير خبر دادی وگرنه ميشد از اينجا خريد و برات فرستاد! ;)ولی تو فکر مسافر باش، بهترين راهه!:)

يه نکته: مواظب باش که از چه سايتی خريد ميکنی! :f34r: (مار گزيده از ريسمون سياه و سفيد ميترسه!)

15% tax !! خیلی زیاده تو colorado بین 5 تا 7.8 % هست

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
نوت بوک تو ایران گرون شده ولی نمیدونم با خارج از ایران اختلاف شدید پیدا کرده یا نه. (منظورم این هست که شاید تو خارج هم گرون شده باشه)

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
سلام به ماهی يه عزيز

====

خواهر فریدا!!
4yajuyo.gif
4yajuyo.gif

کجا بودی خواهر؟ چقدر خوشحالم دوباره می بینمت...
خودت خوفی؟ اوضاع احوال درس ها و تحقیقات و کنفرانس ها درچه حاله؟ :wacko:
اینجا حقیقتش توی ایران فیل*تر شده و مدتیه که از خیلی از بچه هایی که ما پی تی رو به اسم اونها می شناختیم دیگه زیاد خبری نیست! :(
در مورد لپ تاپ راستش رو بخوای منبع من که میگم حدود 2 برابر اختلاف قیمت داره سایت های اینترنتی مثل همون newegg و bestbuy هستند و نمی دونم توی کشورهای دیگه هم قیمت لپ تاپ توی مغازه ها با قیمتی که توی سایت newegg پیدا میشه چقدر مشابهت داره؟
مثلا این سایت ایرانی نماینده خوبی از قیمت لپ تاپ توی ایرانه. این لپ تاپ رو ببین! این لپ تاپ در حال حاضر لپ تاپ منتخب منه و برای مصارف من (Gaming :blush:) تا حدی مناسبه (یعنی از این بهتر اینجا گیر نمیاد)، قیمتش بالای 1200 دلار میشه!
حالا این لپ تاپ رو با اون لپ تاپ ASUS اولی که بالا نوشتم مقایسه کن! هم رمش پایین تره، هم هاردش، هم گرافیکش کلی ضعیف تره، اون وقت قیمت اون یکی که انقدر بهتره فقط 1000 دلار است! :eek:
توی این چند روزه که اینجا دارم می گردم لپ تاپ های مدل پایین تر ASUS رو با قیمتی که اصلا نمیشه با قیمت خارج مقایسه کردش پیدا کردم!
مثال: این لپ تاپ توی newegg به قیمت 1300 دلار و اینجا به قیمت 1,830,000 فروخته میشه!! :blink::blink:
و همین قضیه در مورد تمام لپ تاپ های دیگه!
راست میگی بهترین راهش مسافره، ولی من خیلی کسی رو اون ور ندارم. رفتم اینجا درخواست دادم، ولی قیمت ایشون هم خیلی بالاست! :(
به هر حال من تقریبا قانع شدم که بهترین کار اینه که یکی دو ماه دیگه صبر کنم تا لپ تاپ های مجهز به نسل جدید کارت های گرافیک موجود دنیا به بازار ایران هم وارد بشن.
ممنون از کمکت، و امیدوارم بیشتر اینجا ببینیمت. :)

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
ممنون از لطفت!:blush::p

زياد ديگه به PT سر نميزنم، اکثر بچه ها رفتن اون ور AP , اونجا هستيم.:happy: ديروز هم اومدم بگم سريال ها دارن ميرسن که اين تاپيک رو ديدم!:D

عجب! :blink: جالبه!:cool::cool: ولی منم که دنبال لپ تاپ برای ماميم ميگشتم نتونستم يه همچين قيمت هايی پيدا کنم !:eek: اون del هم مدل Inspiron بود که مثلاً حراج خود del بود 900 دلار ولی بعد از اينکه من costomise ش کردم با tax و اينا 1400 و خورده اي شد!:wacko:

اينو نگاه کن، کامپيوتر آن چنانی اي هم نيست، تقريباً هم 3-4 ماه پيش خريدمش! :eek:

Order Detail
shade_box_r.bmp

Item Description

spacer.gif
Inspiron 1420

Intel® Core™ 2 Duo T7250 (2MB cache/2.0GHz/800Mhz FSB), English, Genuine Windows Vista® Home Premium Edition, English $1,465.00

Processor Intel® Core™ 2 Duo T7250 (2MB cache/2.0GHz/800Mhz FSB), English
[223-3168]
System Colour Midnight Blue Color with Microsatin Finish
[320-5528]
Memory 1GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz, 2 Dimm
[311-7253]
Monitor Anti-glare, widescreen 14.1 inch display (1280 x 800)
[320-5497]
Video Card 128MB NVIDIA® GeForce™ Go 8400M GS
[320-5496]
Hard Drive 120G 5400RPM SATA Hard Drive
[341-4864]
Operating System Genuine Windows Vista® Home Premium Edition, English
[310-9171]
Integrated NIC and Modem Integrated 10/100 Network Card and Modem
[430-0493]
Adobe Software Adobe® Acrobat® Reader 7.0
[420-7468]
Optical Drive 8X CD/DVD Burner (DVD+/-RW) with double-layer DVD+R write capability
[313-5277]
Sound Card Integrated Sound Blaster Audigy HD Software Edition
[313-5014]
Wireless Networking Cards Dell Wireless 1490 802.11a/g Mini Card
[430-2310]
Integrated Webcam Integrated 2.0 Megapixel Webcam
[320-5522]
Office Productivity Software (Pre-Installed) Microsoft Works 8. DOES NOT INCLUDE MS WORD, English
[412-0915]
Security Software Norton Internet Security™ 2007, 30 Day Trial, English
[412-0940]
Primary Battery 85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery
[312-0540]
Hardware Support Services 1 Year Return to Depot Service and Technical Support
[920-4547]
Online Data Storage DataSafe Online Backup 3GB (included with price)
[420-7091]
Internet Access (ISP) Please contact me with more details
[465-8687]
Wireless Personal Networking Card Dell Wireless 355 Bluetooth Internal (2.0 + Enhanced Data Rate)
[430-2348]
Media Center Enhancements TV Tuner Card, Combo Analog/Digital External USB
[412-0947]

Congratulations! You have qualified for $220 savings with your online purchase. - $220.00

spacer.gif
Midnight Blue Logitech V220 Wireless Mouse - Dell Exclusive $29.00 1 $29.00

Congratulations! You have qualified for savings with your online purchase. - $0.00

[FONT=arial,]Subtotal: $1,279.00
Shipping and Handling:
$0.00

[/FONT][FONT=arial,] Environmental Disposal Fee:

$5.00
PST: $89.53
GST/HST:
$76.74
Total:
$1,445.27
[/FONT]

مثلاً 220 دلارم زير قيمت خريدم اين شده!:( خلاصه اين از قيمت لپ تاپ اين ور تو کانادا:p!

اين web site ها رو هم يه چک بکن (امريکايی و کانادايی قاطی هستن!)

شايد ارزون شده باشه!:rolleyes: راستی اون سايتي که گفتی shipping و handling ش چقدر ميشه؟!:f34r:

به هر جهت دير گفتی وگرنه ميشد با اين مسافر آخر هفته فرستادش!!!;)

راستی طرح در چه حاله؟؟؟:D

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
15% tax !! خیلی زیاده تو colorado بین 5 تا 7.8 % هست
آره 15%:eek::(:(:( ، gst و pst چون تو bc زندگی ميکنيم.:( آلبرتا مثلاً همون 7% هست!:rolleyes:

راستی هفته پيش داشتم از فلوريدا برميگشتم يه توقف تو دنور کردم!:rolleyes: هم خيلی سرد بود:wacko: هم اينکه خيلی سرزمين خشکی هست!:f34r: خيلی وقته اونجايين؟!:happy:

بالا