برگزیده های پرشین تولز

محافظت از دیتابیس (Access)

mamiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
من یک برنامه به منظور معرفی کالا و خدمات با VB.Net نوشتم که همراه با CD تبلیغاتی شرکت ارائه میشه و دیتا بیسش هم اکسس هستش.
حالا میخواستم بدونم که آیا راهی هست که بشه کاری کرد که بیننده نتونه دیتابیس رو باز کنه و به محتوای اون دسترسی پیدا نکنه. در حال حاضر برای دیتا بیس پسورد گذاشتم اما همه میدونیم که پسورد دیتابیسهای اکسس به راحتی باز میشه!!
لطفا اگه روشی برای محافظت از اطلاعات میدونید به من هم یاد بدید.
پیشاپیش از توجهتون سپاسگذارم.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اطلاعات رو رمز کنین

mamiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون دوست عزیز.
یعنی تنها راه محافظت از اطلاعات Encode کردن اونه؟ راه دیگه ای نداره؟ آخه این کار در تعداد رکوردهای زیاد باعث کند شدن گزارش گیری میشه!

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
من یک برنامه به منظور معرفی کالا و خدمات با VB.Net نوشتم که همراه با CD تبلیغاتی شرکت ارائه میشه و دیتا بیسش هم اکسس هستش.
حالا میخواستم بدونم که آیا راهی هست که بشه کاری کرد که بیننده نتونه دیتابیس رو باز کنه و به محتوای اون دسترسی پیدا نکنه. در حال حاضر برای دیتا بیس پسورد گذاشتم اما همه میدونیم که پسورد دیتابیسهای اکسس به راحتی باز میشه!!
لطفا اگه روشی برای محافظت از اطلاعات میدونید به من هم یاد بدید.
پیشاپیش از توجهتون سپاسگذارم.

با سلام
همانطور که فرمودند میشه از روش کدگذاری هم استفاده کرد.
راه دیگری هم که می توانید استفاده کنید این است که از شیفت دادن خود دیتابیس استفاده نمائید.
البته این مورد فقط برای نرم افزارهایی که نصبی هستند روش مناسبی است و تا بیایند رمز شیفت رو پیداکنند پیر شده اند.
برای امنیت بیشتر بهتر است از SQL استفاده نمائید.
:D

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
دوستان دو تا سوال از ویژوال بیسیک داشتم
اول اینکه من یه بانک در اکسس ساختم .
می خوام براش پاسوورد بگذارم که کسی نتونه خارج از برنامه بهش دسترسی داشته باشه . این کار رو از قسمت security انجام میدم . اما وقتی برنامه Vb که نوشتم رو اجرا میکنم برنامه error می ده و بانک رو بار نمی کنه ! این error :
Not a valid password !!!
چی کار باید بکنم ؟؟؟
ضمن اینکه با کنترل Data به بانک متصل شدم !

سوال دوم . می خوام وقتی رکوردی در بانک ثبت میشه در برنامه ویژوال بیسیک . اتوماتیک این رکورد در فایل excel هم ثبت بشه . چی کار باید بکنم ؟ جایی آموزشش هست ؟

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام
دوستان دو تا سوال از ویژوال بیسیک داشتم
اول اینکه من یه بانک در اکسس ساختم .
می خوام براش پاسوورد بگذارم که کسی نتونه خارج از برنامه بهش دسترسی داشته باشه . این کار رو از قسمت security انجام میدم . اما وقتی برنامه Vb که نوشتم رو اجرا میکنم برنامه error می ده و بانک رو بار نمی کنه ! این error :
Not a valid password !!!
چی کار باید بکنم ؟؟؟
ضمن اینکه با کنترل Data به بانک متصل شدم !

سوال دوم . می خوام وقتی رکوردی در بانک ثبت میشه در برنامه ویژوال بیسیک . اتوماتیک این رکورد در فایل excel هم ثبت بشه . چی کار باید بکنم ؟ جایی آموزشش هست ؟

این سوالتون رو بهتر بود در قسمت برنامه نویسی می پرسیدین.
ولی من تقریبا یه جواب براتون میزارم که مشکل اون پسوردتون حل بشه. از کد زیر استفاده کنین:
کد:
DBPath101 = App.Path & "\DBase\PassWords.mdb"
Adodc2.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Loc101 & ";Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=1234pd"
    Adodc2.CommandType = adCmdTable
    Adodc2.RecordSource = "LockCheking"
    Adodc2.Refresh
    Adodc2.Recordset.MoveFirst
این ماله قسمت کاننکشنش بود. ا=لبته باید آبجک ADODC1 رو هم ار بخش Project/Componets به پروژتون اضافه کنین.

در مورد سوال دوم هم باید کئ اتصال رو تغییر بدین.

امید است که به کار آید.

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
این سوالتون رو بهتر بود در قسمت برنامه نویسی می پرسیدین.
ولی من تقریبا یه جواب براتون میزارم که مشکل اون پسوردتون حل بشه. از کد زیر استفاده کنین:
کد:
DBPath101 = App.Path & "\DBase\PassWords.mdb"
Adodc2.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Loc101 & ";Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=1234pd"
    Adodc2.CommandType = adCmdTable
    Adodc2.RecordSource = "LockCheking"
    Adodc2.Refresh
    Adodc2.Recordset.MoveFirst
این ماله قسمت کاننکشنش بود. ا=لبته باید آبجک ADODC1 رو هم ار بخش Project/Componets به پروژتون اضافه کنین.

در مورد سوال دوم هم باید کئ اتصال رو تغییر بدین.

امید است که به کار آید.

متاسفانه جواب سوال رو نگرفتم .
می خواستم با شی data به بانک وصل بشم نه adodc .
اکسل رو هم متوجه نشدم چی فرمودید ؟
من می خوام در موقع کار با برنامه vb بشه اطلاعات یک جدول از بانک رو ریخت توی اکسل

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
متاسفانه جواب سوال رو نگرفتم .
می خواستم با شی data به بانک وصل بشم نه adodc .
اکسل رو هم متوجه نشدم چی فرمودید ؟
من می خوام در موقع کار با برنامه vb بشه اطلاعات یک جدول از بانک رو ریخت توی اکسل

این خودش یه تابع آماده داره. من یه سرچ زدم و چند تا گزینه پیدا کردم:

http://exceltip.com/st/Import_data_from_Access_to_Excel_(ADO)_using_VBA_in_Microsoft_Excel/427.html

http://www.google.com/search?hl=fa&q=exporting+data+from+access+to+excel+%2B+vb6&lr=

امید است به کار آید.

rouzbeh_ziafati

Registered User
لایک‌ها
5
آقا من یه برنامه نوشتم با بانک اکسس .
وقتی برنامه ستاپ میشه خوب فایل access همانطور که هست میمونه .
چطور میشه کاری کرد که این فایل تبدیل به فرمت دیگه ای بشه . تا کسی اگر رفت به پوشه برنامه نتونه این فایل رو اصلا باز کنه .
می دونم که میشه پاسووردقرار داد براش .
اما من هیچجا ندیدم برنامه بزرگی بنویسند بعد فایل هاش رو بشه باز کرد مخصوصا فایل بانک اطلاعاتیش رو .

najafzadeh

کاربر فعال
لایک‌ها
28
آقا من یه برنامه نوشتم با بانک اکسس .
وقتی برنامه ستاپ میشه خوب فایل access همانطور که هست میمونه .
چطور میشه کاری کرد که این فایل تبدیل به فرمت دیگه ای بشه . تا کسی اگر رفت به پوشه برنامه نتونه این فایل رو اصلا باز کنه .
می دونم که میشه پاسووردقرار داد براش .
اما من هیچجا ندیدم برنامه بزرگی بنویسند بعد فایل هاش رو بشه باز کرد مخصوصا فایل بانک اطلاعاتیش رو .

در مورد محافظت از دیتابیس باید عرض کنم که شما میتونین خودتون یک قالب برای دیتابیس تعریف کنین و اون رو با استفاده از یک کلید ، شیفت بدین. البته این کلید مینپتونه خیلی پیچیده باشه. فراموش نکنین که منظور از کلید کلمه عبور نیست. بلکه کلمه CRC است که به وسیله اون تمام دیتابیس کدگذاری میشه و در زمان دستیابی اول با استفاده از کد CRC نحوه دسترسی مشخص می شه و بعد اطلاعات واکشی میشه.

استفاده از روش CRC فعلا بهترین روشه. چون در این روش شما یک قالب مخصوص و سفارشی به خودتان تعریف میکنین و البته دسترسی به کلید در این روش کار چندان ساده ای نیست و گاهی اوقات تا چندین ماه رمز یابی آن به طول می انجامد.

البته این نکته را هم فراموش نکنین که برای رسیدن به این هدف شما باید با معماری پایگاه های داده آشنایی کامل داشته باشین.

امید است به کار آید

Last edited:
بالا