برگزیده های پرشین تولز

همکاری در برنامه و بانک اطلاعاتی دیکشنری انگلیسی به فارسی و بالعکس

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کسی هست که تمایل به کار روی دیکشنری داشته باشه تا بتونیم با همکاری هم یک دیکشنری کامل رو تهیه و منتشر کنیم و به مرور هم کامل تر کنیم؟
در صورت تمایل همینجا اطلاع بدید یا با آی دی یاهو dicsee در تماس باشید
با تشکر

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
شما درواقع یه برنامه نویس میخواین درست میگم؟

..............

اون نسخه ای که تا الان درست کردین و حدود 50 مگ هست رایگانه؟از آره لطف کنید بذارین ببینیم چجوریه می ارزه همکاری کرد یا نه..

مرسی..

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
بانک لغتش که مشخصه عزیز....

تبدیل گلوسری های بابیلون یا دیکشنری های وبستر و از این دست موارد

هر کاری میکنی بانکش با شما ( باید تعداد لغات هم روی میلیون باشه ) برنامه نویسی و فروشش با من

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
ديكشنري كه خيلي زياده:)
به نظرم اگه شما روي همون اصطلاحات كه نسبتا هم توي تاپيكش روش خوب بحث شده كار ميكردي جالب تر بود كمتر نرم افزار ايراني تخصصي روي اين مورد كار كرده .

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
ديكشنري كه خيلي زياده:)
به نظرم اگه شما روي همون اصطلاحات كه نسبتا هم توي تاپيكش روش خوب بحث شده كار ميكردي جالب تر بود كمتر نرم افزار ايراني تخصصي روي اين مورد كار كرده .
اینکار تخصص خاصی رو هم میطلبه و صد البته بسیار عالی هم هست.

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه
من بیشتر منظورم اینه که یه گروه باشیم که روی دیکشنری فعلی کار کنیم و لغات و معانی و هر چیزی مرتبط با دیکشنری رو بهش اضافه کنیم من خودم برنامه نویسی کار می کنم و مشکلی از این نظر ندارم ولی هم به برنامه نویس و هم به افرادی که تخصص در مترجمی دارن نیاز داریم که بتونیم به طور متناوب پروژه رو بروز رسانی و منتشر کنیم

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
آخه ببین هدف نهاییت از اینکار چیه؟اونقدر دیکشنری الان هست که دیگه....

بنظر من بجای دیکشنری روی پروژه ای دیگری در زمینه زبان کار بشه خیلی بهتره..یه پروزه ای که اصلا نمونه اش یا کم باشه یا کامل و کاربردی نباشه....

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخه ببین هدف نهاییت از اینکار چیه؟اونقدر دیکشنری الان هست که دیگه....

بنظر من بجای دیکشنری روی پروژه ای دیگری در زمینه زبان کار بشه خیلی بهتره..یه پروزه ای که اصلا نمونه اش یا کم باشه یا کامل و کاربردی نباشه....
خوب منم به خاطر علاقه خودم به زبان انگلیسی می خوام در حین یادگیری یه پروزه ای هم کار کنم اینطوری انگیزه بیشتری برای ادامه یادگیری بوجود میاد و در عین حال عمیق تر و مسلط تر به همه زوایای یه زبان می شیم

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کارهای زیادی می شه انجام داد مثل مترجم متن یا ocr و هر چیزی که تو این مقوله ها بگنجه

Last edited:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
بنظر خودت الان چه چیزهایی هست که منبع فارسیش کم باشه یا کلماتی هست که دیکشنری ها اونها رو نداشته باشن..

بنظر من به جای اینکار بیا یه گلوسری برای بابیلون درست کن و در اون کلمات جدیدی که واقعا جدید هستن و معادل فارسیشون نیست و دارن وارد مکالمه زبان میشن رو ذکر کنی خیلی بهتره و بخصوص اصلاحات ....

دردسر کمتری هم داره...

هر کسی هر کلمه ای که دید جدید هم عرفی میکنه و ما اونو در این گلوسری قرار میدیم و ب راحتی در بابیلون قابل استفاده هست.

تا دلت بخواد هم با وب گردی میشه به این کلمات برخورد.

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنظر خودت الان چه چیزهایی هست که منبع فارسیش کم باشه یا کلماتی هست که دیکشنری ها اونها رو نداشته باشن..

بنظر من به جای اینکار بیا یه گلوسری برای بابیلون درست کن و در اون کلمات جدیدی که واقعا جدید هستن و معادل فارسیشون نیست و دارن وارد مکالمه زبان میشن رو ذکر کنی خیلی بهتره و بخصوص اصلاحات ....

دردسر کمتری هم داره...

هر کسی هر کلمه ای که دید جدید هم عرفی میکنه و ما اونو در این گلوسری قرار میدیم و ب راحتی در بابیلون قابل استفاده هست.

تا دلت بخواد هم با وب گردی میشه به این کلمات برخورد.
خوب این خیلی خوبه ولی بعضی کلمات ممکنه درست معنی نشده باشن یه دیکشنری باید باشه که به طور متوالی ویرایش بشه و در عین حال جامع باشه وقتی دست کسی می رسه بدونه که نیاز نداره برای کلمات عمومی تر سراغ دیکشنری های دیگه بره. به هر حال تقریبا همه کارهای دیکشنری فعلی انجام شده و باید ایراد هاشو پیدا کنم تا منتشرش کنم این پیشنهاد شما هم خوبه ولی از عهده یه نفر هم بر میاد دیگه نیازی به گروه تشکیل دادن نبود! ولی این چیزی که من می گم می تونه مشکل خیلی ها رو برطرف کنه
مثلا اونایی که دنبال یه دیتا بیس کامل هستن تا برنامه مترجم براساس اون بسازن
در ضمن بابیلون محدودیت های خاص خودشو داره مثلا شما نمی تونی راحت همه محتوای دیکشنری رو در اختیار گیری و کاملش کنی ولی این چیزی که من پیشنهاد می دم کمک بیشتری به کارهای گروهی می کنه

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
خوب این خیلی خوبه ولی بعضی کلمات ممکنه درست معنی نشده باشن یه دیکشنری باید باشه که به طور متوالی ویرایش بشه و در عین حال جامع باشه وقتی دست کسی می رسه بدونه که نیاز نداره برای کلمات عمومی تر سراغ دیکشنری های دیگه بره. به هر حال تقریبا همه کارهای دیکشنری فعلی انجام شده و باید ایراد هاشو پیدا کنم تا منتشرش کنم این پیشنهاد شما هم خوبه ولی از عهده یه نفر هم بر میاد دیگه نیازی به گروه تشکیل دادن نبود! ولی این چیزی که من می گم می تونه مشکل خیلی ها رو برطرف کنه
مثلا اونایی که دنبال یه دیتا بیس کامل هستن تا برنامه مترجم براساس اون بسازن
در ضمن بابیلون محدودیت های خاص خودشو داره مثلا شما نمی تونی راحت همه محتوای دیکشنری رو در اختیار گیری و کاملش کنی ولی این چیزی که من پیشنهاد می دم کمک بیشتری به کارهای گروهی می کنه
آخه اینجوری هرکاری بکنی هم ناقص در میاد و خیلی زحمت داره

هر جور صلاح میدونی..

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخه اینجوری هرکاری بکنی هم ناقص در میاد و خیلی زحمت داره

هر جور صلاح میدونی..
اگه این وسط هر کدوم از افرادی که همکاری می کنن چیزی یاد بگیرن مطمئنا ارزششو داره هدف منم همین بوده که زبان یاد بگیرم و کاری انجام بدم فایده اش به همه برسه
هر کی خواست به ای دی من پی ام بده در تماس باشیم البته ممکنه من دائم نتونم بیام نت ای دی یاهو: dicsee

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
فکر نمیکنم کسی وقت خالی چندانی داشته باشه...خود من اگه وقت خالیم جور شد و تونستم هستم در خدمتت دوست گرامی...:)

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر نمیکنم کسی وقت خالی چندانی داشته باشه...خود من اگه وقت خالیم جور شد و تونستم هستم در خدمتت دوست گرامی...:)
طوری نیست فعلا تا دلتون بخواد من وقت دارم بعدش هم خدا بزرگه شاید دیگران خواستند ادامه بدند

fckyou

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دیکشنری اریان پور را پیشنهاد می کنم که از بقیه کاملتر است
اگر خواستید من نسخه XML از پایگاه داده این دیکشنری را برای شما ارسال می کنم که به راحتی در برنامه ها قابل استفاده است با پشتیبانی از یونیکد.
در صورت تمایل با پیام خصوصی من را با خبر کنید

Dictionary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دیکشنری اریان پور را پیشنهاد می کنم که از بقیه کاملتر است
اگر خواستید من نسخه XML از پایگاه داده این دیکشنری را برای شما ارسال می کنم که به راحتی در برنامه ها قابل استفاده است با پشتیبانی از یونیکد.
در صورت تمایل با پیام خصوصی من را با خبر کنید
من موافقم که این کار انجام بشه
ممنون می شم با ای دی من تماس بگیرید ای دی یاهو: dicsee

بالا