برگزیده های پرشین تولز

چرا محصولات اینترنتی به سی دی و دی وی دی خلاصه شده؟

eshgheman

Registered User
لایک‌ها
4
در این تایپیک قصد دارم در مورد فروشگاههای اینترنتی ایران صحبت بشود که چرا بر خلاف کشور های دیگر فروش اینترنتی محصولات فقط فقط به دی وی دی و سی دی خلاصه شده است و چرا فروش محصولاتی مانند کیف و کفش و لباس و غیره از اینترنت نمیشه خرید. شاید جواب بعضی ها این باشد که باید لباس را پوشی و کفش را اندازه گرفت و از این حرفها که منطقی هم میاد . اما چطور خارج با این مسئله کنار اومده که سایت مانند ebay کفش و از اینجور چیزها میفروشه و لی در ایران اینطور نیست!! به نظر شما راهکار چه چیز میباشد؟ چکار کنیم که مردم به اینترنت اعتماد کنند؟

در کل فروش محصولات اینترنتی داره روز به روز به عقب کشیده میشود. فروشگاه دارانی که فروشگاه زده اند به امید کسب و کار اینقدر محصول تکراری بطور مثال جومونگ میفروشند وقت صرف میکنند و درآمد کسب نمیکنند؟
در این رابطه من به نتایجی دست یافته ام که به مرور رشد این تایپیک عرض خواهم کرد.
یکی از علت های اینکه فروش محصولات کاهش پیدا میکنه برگشتی های محصول نیز هست که فروشنده را به یاس و نا امیدی میکشاند.در سیستم پایگان که کار میکنم محصولات برگشتی زیاد دارم و این خود بنده را ازفروش و کار و تبلیغ دور میکند!!!چرا رشد اینترنتی ما اینقدر ضعیف عمل میکنه؟ چرا خیلی از جوان ها نمیدانند اینترنت چی هست. حداقل یک ایمیل ندارند و یا یک سایت و یا یک وبلاگ!!
اهداف من در این تایپیک :
1-چه محصولاتی فروخته شود که بیشتر رفع نیازهای مردم باشد به غیر از دی وی دی و سی دی!!!
2-به دوستانمان و برادرانمان اینترنت بیاموزیم!!
3- کارهای تجاری در اینترنت سوده کمی دارد چرا!!!!؟
4- چرا وقت طلایی ما به جای گردش در بهترین جاهای تفریحی بیهوده در جعبه جادویی خلاصه شده!!!
کسب درآمد را با چه راههایی هم برای خودمان و هم برای همکاران ارتقا دهیم
5- الان در اینترنت ما شده اینکه از دیگران که ضعیف ترند پلی برای صعود خودمان استفاده کنیم!!!
با تبلیغاتی نظیر کسب درآمد ماهی 500 هزار تومان !!! و یا اینکه یک وبلاگ نویس بیچاره کم بازدید با قرار دادن کد تبلیغاتی فکر میکنه ماهی 100 یا 150 تومان داره!!!! اما خیال باطل!!
به نظر من باید چاره ای اندیشید که حتی یک وبلاگ نویس کوچک هم اگر قصد تجارت داشته باشد بتواند.
نظرهایتان را شروع کنید.
البته ببخشید عامیانه نوشته شده !! من سواد کافی مثل شما اربابان ندارم.
با تشکر:):):);)

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
خودت هم جوابش رو ميدوني مغز خراب ايراني ها توي خراب كردن بازار چه در اينترنت و چه در فيلترنت همه چيز رو خراب ميكنه
فيلتر هم معضل بعدي هستش
بقيش هم ديگه با خداي باري تعالي...!

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
1- خارجی ها از طریق کارت های اعتباری خرید می کنند ، اما ایران خرید پستی .
خب تعداد برگشتی توی این جور مواقع زیاد میشه ، همچنین وزن محصولاتی مثل کیف و کفش هم زیاد که هزینه ی برگشت هم بیشتر میشه و اصلا صرف نمی کنه که بخوای کار کنی .
2- خریدار به فروشنده اعتماد نداره (حق هم داره) .
من از یکی دی وی دی خرید کردم ، دیدم که مشکل دارن . چندبار هم به همراهشون تماس گرفتم اما جواب ندادن .
خب وقتی که خریدار این چیزا رو می بینه اصلا دورش نمیره .
3- سی دی و دی وی دی سودشون چند برابره مایه شه .
یعنی شما برای سریال جومونگ 10 دی وی دی 2 هزار تومن خرج می کنید و میفروشید 7000 تومن .
4- مردم چیزهایی رو می خرند که توی بازار نباشه .
وقتی که من می تونم برم توی بازار بر فرض کفش چینی رو بخرم 20 تومن ، مرض که ندارم از طریق اینترنت بیام بخرمش 25 تومن .
اما اگه شما یه سری محصولات اورجینال و اصل بگیر بذار توی شاپت ، 100% طالب داره ، چون خریدار توی بازار نمی تونه گیر بیاره .
مثلا سریال جومونگ و دیگر سریال ها توی بازار نیست و تقریبا فروششون ممنوعه واسه همین همه به اینترنت مراجعه می کنند و واسه همین سی دی و دی وی دی سودشون خوبه و خوب هم فروش میرن .

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
خوب چند تا دلیل واضح داره

اولیش

چون گرون می دند منی که توی ایران زندگی می کنم و خبر دارم قیمت فلان جنس فلان قدره بعد توی یه سایت حداقل 10 یا 15 هزار تومن بیشتره مگه دلم درد می کنه هم یه پول بیشتری بدم و هم ندید جنس رو بخرم و هم چند روز منتظر بمونم که جنس برسه به دستم یا نرسه بعضی از سایت ها هم که جنسی که دارند می دند توی بازار کمه یا اصلا نیست مثلا جنس مارک دار اورژینال می فروشند اینقدر قیمتهاشون فضاییه که اصلا نمیشه رفت طرفشون و برای یه فرد عادی واقعا وحشتناکه

دوم عدم اطمینانه که خرید اینترنتی توی ایران براش هیچ جایی نیست که بشه رفت و درست و درمون مثلا از یه کلاهبردار شکایت کرد راحت پولتو می خورند دستت هم به هیچ جایی بند نیست

به نظر من اگه جایی باشه که جنس رو از قیمت واقعی که توی بازار هست ارزون تر بده و همون جنس رو بده ( من تا الان چند جنس به غیر از دی وی دی از اینترنت خریدم که همش تقلبی بوده یعنی یه دونش هم برای درمون درست نبوده ) و اطمینانی هم بتونه ایجاد کنه برای رسیدن جنس سالم و به موقع دست مشتری چرا کسی خرید نکنه

نمونه اش هم همین سایت آدینه بوک من خودم چقدر ازش خرید کردم می نویسه مثلا با فلان پست مثلا 7 روز طول می کشه فلان کتاب برسه دستت بعد از ارسال و دقیقا همین 7 روز بعد هم می رسه دستت و خوب و تمیز پس این کارش درسته و فروش اش هم درست برای همین هم هست این همه وقته سرپا وایساده

Last edited:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
خوب چند تا دلیل واضح داره

اولیش

چون گرون می دند منی که توی ایران زندگی می کنم و خبر دارم قیمت فلان جنس فلان قدره بعد توی یه سایت حداقل 10 یا 15 هزار تومن بیشتره مگه دلم درد می کنه هم یه پول بیشتری بدم و هم ندید جنس رو بخرم و هم چند روز منتظر بمونم که جنس برسه به دستم یا نرسه بعضی از سایت ها هم که جنسی که دارند می دند توی بازار کمه یا اصلا نیست مثلا جنس مارک دار اورژینال می فروشند اینقدر قیمتهاشون فضاییه که اصلا نمیشه رفت طرفشون و برای یه فرد عادی واقعا وحشتناکه

دوم عدم اطمینانه که خرید اینترنتی توی ایران براش هیچ جایی نیست که بشه رفت و درست و درمون مثلا از یه کلاهبردار شکایت کرد راحت پولتو می خورند دستت هم به هیچ جایی بند نیست

کاملا موافقم! هرجور که حساب کنی خرید اینترنتی توی ایران نمی صرفه...

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
چون باید پست کنیم و خوبیش اینه که وزنش زیاد نیس. عوضش توی دیسک ها هرچی بخوای میتونی بچپونی. بقیه چیزا رو بخوای بفروشی هزینه پستشون خیلی زیاد میشه

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
البته الان فروشگاههای سخت افزار زیادی فعالیت دارن
هیچ کدوم هم با سیستم خرید پستی کار نمی کنند چون اصلا امکان پذیر هم نیست

eshgheman

Registered User
لایک‌ها
4
1- خارجی ها از طریق کارت های اعتباری خرید می کنند ، اما ایران خرید پستی .
خب تعداد برگشتی توی این جور مواقع زیاد میشه ، همچنین وزن محصولاتی مثل کیف و کفش هم زیاد که هزینه ی برگشت هم بیشتر میشه و اصلا صرف نمی کنه که بخوای کار کنی .
2- خریدار به فروشنده اعتماد نداره (حق هم داره) .
من از یکی دی وی دی خرید کردم ، دیدم که مشکل دارن . چندبار هم به همراهشون تماس گرفتم اما جواب ندادن .
خب وقتی که خریدار این چیزا رو می بینه اصلا دورش نمیره .
3- سی دی و دی وی دی سودشون چند برابره مایه شه .
یعنی شما برای سریال جومونگ 10 دی وی دی 2 هزار تومن خرج می کنید و میفروشید 7000 تومن .
4- مردم چیزهایی رو می خرند که توی بازار نباشه .
وقتی که من می تونم برم توی بازار بر فرض کفش چینی رو بخرم 20 تومن ، مرض که ندارم از طریق اینترنت بیام بخرمش 25 تومن .
اما اگه شما یه سری محصولات اورجینال و اصل بگیر بذار توی شاپت ، 100% طالب داره ، چون خریدار توی بازار نمی تونه گیر بیاره .
مثلا سریال جومونگ و دیگر سریال ها توی بازار نیست و تقریبا فروششون ممنوعه واسه همین همه به اینترنت مراجعه می کنند و واسه همین سی دی و دی وی دی سودشون خوبه و خوب هم فروش میرن .

خوب اینجا کلا جواب تایپیک های همرو یک جا میدهم.
مثلا فرض بگیرید . من دو سال پیش دانشجو بودم تو یک شهرستانی - لباس کاراته خوبی پیدا نکردم . به اینترنت مراجعه کردم گیر بیارم!! اما نبود!! مجبور شدم صبر کنم درسام تمام بشه بیام تهران و یه لباس تورنادو بخرم!!!
به نظرم همین فروشگاه دار های بازاری نیز باید محصولاتشان را هم اینترنتی عرضه کنند!!!
من خودم یک فروشگاه اینترنتی خوبی دارم. من آمدم چکار کردم. کسی که محصولی از من خریده تماس میگیرم و باهاشون هماهنگی میکنم . سعی میکنم قیمتی که میدهم نزدیک به قیمت بازار باشه و یک درصدی هم گرانتر!! ولی نا محسوس مثلا عطری که در باز هست 400 تومان بدم 410 تومان!!! اونم به خاطر تبلیغات و حجم بالای برگشتی ها!!! من اومدم برای هر مشتری که خرید میکنه جایزه گذاشتم!! اینو تو سایت عنوان نکردم چون هر کی ببینه میگه خالی بندییه!! اما وقتی مشتری به دستش میرسه محصول خودش تماس میگیره میگه از بابت ساعت - عطر و یا هر چیزه دیگه کهع در توانم باشم ارائه کنم تشکر میکنه!!!
من در اینجا اسم فروشگاه را خدمتتان عرض نمیکنم که جنبه تبلیغات نداشته باشه. فعلا تلاش من این است که رونق بدهم به فروش اینترنتی در بالاترین سطح!!!
به نظرم همه فروشندگان اینترنتی باید اعتماد مشتری را جلب نمایند. من حاضرم قسم بخورم که شده طرف تا حالا منو ندیده اما 4 میلیون به حساب ریخته بهش محصول بفرستم!!! خوب این به خاطر اطمینانی است که طرف داره!! نه منو دیده و نه من اونو!! اتفاقا سال پیش به مسافرتی که در اون شهرستان داشتم به منزل ایشان نیز رفتم و یک دوست خوب نیز پیدا کردم!! تو اینترنت زمینه ها برای همه چیز مهیاست. فقط باید کمی عادل و منصف بود و به مشتریان احترام گذاشت. متاسفانه فروشندگانی که با پایگان کار میکنند محصولاتی با انچه که تبلیغ میکنند ارائه میکنند!!! در صورتی که باید به سمت اطمینان پیشرفت و نه دو دره بازی!!!
من به عنوان یک فروشنده که دارم محصولات اینترنتی عرضه میکنم یک دفتری نسبتا کوچکی دارم اما دلم نمیخواهد مشتری حضوری بیاد دفتر !!! سعی میکنم تا حد امکان آدرس ندم !!! اما خوب پشتیبانی میکنم.
پیشنهادات:
1- جلب اعتماد مشتری
2-فرستادن محصولات با کیفیت بالا و جایزه
3- قدردانی از مشتریان و یک پیام خسته نباشید به اونها
4-رسیدگی به مشکلات اونها در رابطه با پشتیبانی محصولات عیب دار
5- فرستادن دوباره رایگان محصولی که دچاره ایراد شده است.( حالا چه سی دی و .....)
اگر چیز جدیدی یادم آمد عنوان میکنم حتما

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
به نظر من وضع نسبت به چند سال قبل بهتر شده ...مسلما چند سال دیگه همه جور فروشگاه اینترنتی فعال داریم.ولی خوب مردم به همه جا که اعتماد نمی کنند همانطور که تو کشور های غربی به هر سایتی اعتماد نمی کنند اینجا هم همینطور میشه. از بین دهها یا هزاران فروشگاه اینترنتی شاید چند تاش بتونه اعتماد مردمو جلب کنه...

دوست من یه سایت پزشکی با 12000 مراجعه در روز داره...تو فکر ایجاد فروشگاه لوازم مرتبط برای عموم هست...فکر کنم تا بخواد عملی بشه خیلی زمان ببره ولی وقتی فکر میکنیم مشکلات زیادی وجود داره...که چون پست من طولانی میشه خلاصه میگم وگرنه حرف برای گفتن زیاد دارم

1- مشکل تهیه جنسی که تبلیغشو کردیم...
2- دریاف پول ار سفارش دهنده
3-ارسال سریع و ایمن جنس
4- اگه مشتری ناراضی بود چه باید کرد...

eshgheman

Registered User
لایک‌ها
4
به نظر من وضع نسبت به چند سال قبل بهتر شده ...مسلما چند سال دیگه همه جور فروشگاه اینترنتی فعال داریم.ولی خوب مردم به همه جا که اعتماد نمی کنند همانطور که تو کشور های غربی به هر سایتی اعتماد نمی کنند اینجا هم همینطور میشه. از بین دهها یا هزاران فروشگاه اینترنتی شاید چند تاش بتونه اعتماد مردمو جلب کنه...

دوست من یه سایت پزشکی با 12000 مراجعه در روز داره...تو فکر ایجاد فروشگاه لوازم مرتبط برای عموم هست...فکر کنم تا بخواد عملی بشه خیلی زمان ببره ولی وقتی فکر میکنیم مشکلات زیادی وجود داره...که چون پست من طولانی میشه خلاصه میگم وگرنه حرف برای گفتن زیاد دارم

1- مشکل تهیه جنسی که تبلیغشو کردیم...
2- دریاف پول ار سفارش دهنده
3-ارسال سریع و ایمن جنس
4- اگه مشتری ناراضی بود چه باید کرد...

به نظر من فروشگاههای که میشه اطمینان کرد ازشون حداقل یک شماره غیر ایرانسل تو سایتشان بگذارند. هرچند ملاک نیست ولی خوب بهتر از هیچیه!!! من خودم موقعی که شروع کردم نه خط ثابت داشتم و نه دفتری و نه چیزی. اما تلاش کردم و پس از یه مدتی امکانات را جور کردم!! برای تبلیغات هم به هر سایتی تبلیغ ندید!!! من تجربه خوبی دارم که چگونه تبلیغ بدهید به کی بدهید!!!
برای هدفمند کردن این تایپیک لطفا به این سوال جواب بدهید!! تا به بقیه سوالات برسیم. حداقل فروشگاه دار ها این تایپیک را خواهند خواند و بروی فروشگاه خودشان اعمال خواهند کرد.

چکار کنیم مردم اعتماد کنند؟
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
به نظر من فروشگاههای که میشه اطمینان کرد ازشون حداقل یک شماره غیر ایرانسل تو سایتشان بگذارند. هرچند ملاک نیست ولی خوب بهتر از هیچیه!!! من خودم موقعی که شروع کردم نه خط ثابت داشتم و نه دفتری و نه چیزی. اما تلاش کردم و پس از یه مدتی امکانات را جور کردم!! برای تبلیغات هم به هر سایتی تبلیغ ندید!!! من تجربه خوبی دارم که چگونه تبلیغ بدهید به کی بدهید!!!
برای هدفمند کردن این تایپیک لطفا به این سوال جواب بدهید!! تا به بقیه سوالات برسیم. حداقل فروشگاه دار ها این تایپیک را خواهند خواند و بروی فروشگاه خودشان اعمال خواهند کرد.

:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

عجب دل خوشی داری دوست عزیز! شماره غیر ایرانسل چیه دیگه!
اینجا ملت کلاهبردار ! شماره حساب بانکی بنام خودشون دارن میان کلاهبرداری میکنن و میرن :D

eshgheman

Registered User
لایک‌ها
4
عجب دل خوشی داری دوست عزیز! شماره غیر ایرانسل چیه دیگه!
اینجا ملت کلاهبردار ! شماره حساب بانکی بنام خودشون دارن میان کلاهبرداری میکنن و میرن :D

نحوه تشخیص کلاهبردار از غیره ؟چگونه بفهمیم؟
چگونه مردم اعتماد کنند!!
:p

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
2- چکار کنیم مردم اعتماد کنند؟
نحوه تشخیص کلاهبردار از غیره ؟چگونه بفهمیم؟
چگونه مردم اعتماد کنند!!

:wacko:

اتفاقا همین دیروز یه گروه تشکیل دادیم برای بررسی همین مورد و راهکارهای احتمالی دوستان! :)
یه دعوتنامه میفرستم برای شما . اونجا نظر بدین و نظرات دوستان رو هم ببینید بد نیست!

eshgheman

Registered User
لایک‌ها
4
اتفاقا همین دیروز یه گروه تشکیل دادیم برای بررسی همین مورد و راهکارهای احتمالی دوستان! :)
یه دعوتنامه میفرستم برای شما . اونجا نظر بدین و نظرات دوستان رو هم ببینید بد نیست!

به نظرم تو پی تی بحث بشود خیلی بهتر است. فرومی که بهترین ها در اینجا هستند. به نظر من در این فروم متخصصین حضور دارند. اگر به فکر چاره نباشیم صنعت تجاری کشور که بسوی اینترنت پیش میرود دچار بحران میشود.:rolleyes:

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
استاد تو همین پی تی دیگه! بخش گروههای اجتماعی
گروهی هست که فعالین بازارچه توش دعوت شدن !

kia_martan

Registered User
لایک‌ها
4,057
ایرانی جماعت یه هیچکی اعتماد نمیکنه!
یکی از دوستام که 3ساله سایت داره
یه سایت معروفم هست نسبیتا با روزی 20 هزار بازدید میگه به مشتری زنگ میزنم میگه میخوای سریعتر برسه هزینه پستتم مجانی باشه واریز نقدی کن گوشیو میزاره!
ولی از نظر من فروش اینترنتی اگه بدونی چه وقت چی بفروشی وهمیشه به روز باشه در امدش فوق العاده عالیه
حالا هرچیم که بعضیا بگن از نظر من اگه کسی بچسبه به کار تو اینترنت با یکم سرمایه خیلی میتونه در بیاره!

بالا