برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد خرید ارز(چنج کردن) و پس انداز آن؟

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
میخواستم پولم رو تبدیل به ارز کنم و پس اندازش کنم حالا راهنمایی شما رو میخام
1_چه ارزی بگیرم که حتی الامکان در آینده ارزشش زیاد بشه یا حداقل کم نشه؟(با توجه به بحران اقتصادی غرب)
2_تو حساب ارزی بانکها بزارم یا جای دیگه ای برای پس انداز ارز هست؟اگر بانک چه بانکی و شرایط افتتاح حساب و شرایط حساب چیه؟
3_خود همون بانک چنج میکنه یا باید برم صرافی؟
4_نرخ قیمت ارزها رو از کجا گیر بیارم؟(قیمت درست)
5_هر چیز دیگه ای که میدونید رو هم بگید

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
میخواستم پولم رو تبدیل به ارز کنم و پس اندازش کنم حالا راهنمایی شما رو میخام
1_چه ارزی بگیرم که حتی الامکان در آینده ارزشش زیاد بشه یا حداقل کم نشه؟(با توجه به بحران اقتصادی غرب)
2_تو حساب ارزی بانکها بزارم یا جای دیگه ای برای پس انداز ارز هست؟اگر بانک چه بانکی و شرایط افتتاح حساب و شرایط حساب چیه؟
3_خود همون بانک چنج میکنه یا باید برم صرافی؟
4_نرخ قیمت ارزها رو از کجا گیر بیارم؟(قیمت درست)
5_هر چیز دیگه ای که میدونید رو هم بگید

بزار بانک . سامان خوبه . البته اگر میخوای جواب بده باید حداقل یکسال بیخیال پولت بشی .

باید بری صرافی ( توی چهار راه استامبول زیاد هستند ) . قیمتها رو توی روزنامه ها و سایتهای بانکها و سایت مثقال پیدا میکنی .

ارز هم دلار و یورو و کمی هم دینار عراق بگیر .
پولهای نو و درشت بگیر و دلار زیر 1996 نگبر . بگو صراف برات مهر نامرئی هم بزنه ( خودشون معمولا میزنن )

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بزار بانک . سامان خوبه . البته اگر میخوای جواب بده باید حداقل یکسال بیخیال پولت بشی .

باید بری صرافی ( توی چهار راه استامبول زیاد هستند ) . قیمتها رو توی روزنامه ها و سایتهای بانکها و سایت مثقال پیدا میکنی .

ارز هم دلار و یورو و کمی هم دینار عراق بگیر .
پولهای نو و درشت بگیر و دلار زیر 1996 نگبر . بگو صراف برات مهر نامرئی هم بزنه ( خودشون معمولا میزنن )

بانک سامان چه فرقی با بانکهای دیگه داره؟(فقط برای پس انداز میخام).از نظر زمانی مشکلی نیست پول همینطوری بی استفاده تو بانک داره خاک میخوره

پس خود بانک چنج نمیکنه؟

یورو بخام بگیرم زیر چند نگیرم
دلار زیر 1996 منظورت سال چاپش هست یا قیمتش؟

Last edited:

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
سامان بانک خوبیه و سودشم بد نیست .
بانک چنج نمیکنه .
یورو هم هر چی جدید تر بهتر .
منظور سال 1996 هست .

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
خود بانكها شعب ارزي
ارز هم مي فروشن
و بعدا اگر خواستيد تبديل به ريال هم مي كنند
لزوما نيازي نيست به صرافي ها برويد
به يك شعبه ارزي برويد
ارز را همونجا بخريد و به حساب ارزي كه براتون باز مي كنند بريزيد
هر وقت هم خواتيد خودشون ازتون مي خرن و ريال مي دن

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
آقا فعلا دست بکش از این کار ! تا این هدف انی یارانه ها اجرا بشه ! هیچی مشخص نیست !

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقا فعلا دست بکش از این کار ! تا این هدف انی یارانه ها اجرا بشه ! هیچی مشخص نیست !
نه فقط بحث این یارانه و آزادسازی ارز نیست کلا میخام پولم بعد از 3_4 سال ارزشش کم نشه (تورم روش اثر نزاره) سپرده های 5 ساله که زیر تورم سود میدن سکه هم گویا کارایی نداره پس افتادم دنبال ارز

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
یه عده از بچه های حرفه ای فروم اعتقاد داشتند که ارز، خصوصا دلار، با اجرای طرح هدف مندی یارانه ها به شدت گرون میشه.

بهترین سایت برای چک کردن قیمت لحظه ای ارز و طلا سایت مثقال است.

تلفن دو تا صرافی رو هم می ذارم برات ببین به کارت میاد:

- سکه پاتریس (از بهترین ها و منصف ترین های تهران): 66737711

- سکه طوس (اینم بد نیست): 66724421

راستی راجع به طلا هم بیشتر فکر کن. سکه امامی قبل از عید 265 تومن بود، الان سه ماه گذشته، شده حدود 310 تومن. :blink:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
کار بسیار عاقلانه ای میکنی ، ارزش دلار بالا خواهد رفت ، بگیر و بخوابون توی حساب ارزیت :) چون بهره ریال هم پایینه. به نسبت.
در ضمن گول مقاومت های اولیه در مقابل هدفمند سازی یارانه رو نخور ، یه خورده که بگذره نرخ ریال به شدت میشکنه.
در کل این نظر شخصی من بود.
موفق باشی - در ضمن مطابق با نه ماه پیش هنوزم معتقدم که ملک جای خوبی برای سرمایه گذاری هست.

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
کار بسیار عاقلانه ای میکنی ، ارزش دلار بالا خواهد رفت ، بگیر و بخوابون توی حساب ارزیت :) چون بهره ریال هم پایینه. به نسبت.
در ضمن گول مقاومت های اولیه در مقابل هدفمند سازی یارانه رو نخور ، یه خورده که بگذره نرخ ریال به شدت میشکنه.
در کل این نظر شخصی من بود.
موفق باشی - در ضمن مطابق با نه ماه پیش هنوزم معتقدم که ملک جای خوبی برای سرمایه گذاری هست.

یعنی دلار بگیرم؟یورو خوب نیست؟زمین که همیشه عالیه و حتی یه سر وگردن بالاتر از تورم بالاتره ولی حیف که دانشجوییم و آس و پاس .با 5_6 تومن زمین میشه گیر اورد:happy:(شهرستان هم باشه قبوله مخصوصا طرفای یزد)

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام

من شنیدم که اگر بخواهی از خود بانک ارز بخری خیلی گران تر حساب می کنند .

من می خواهم مثل ایشون پوند بخرم .

اگر میشه یک حسابی معرفی کنید که مثلا من هر ماه 1000 پوند ریختم توش سود بهش بخوره

کدام بانک باز کنم

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

من شنیدم که اگر بخواهی از خود بانک ارز بخری خیلی گران تر حساب می کنند .

من می خواهم مثل ایشون پوند بخرم .

اگر میشه یک حسابی معرفی کنید که مثلا من هر ماه 1000 پوند ریختم توش سود بهش بخوره

کدام بانک باز کنم

سلام
خیلی نه ، یه خورده خیلی کمی شاید از صرافی گرون تر میدن. ولی ارزش داره از خودشون بخری و خودتو الاف نکنی به خاطر هزار دلار تا صرافی بری ، کرایه ماشینت بیشتر میشه.
موفق باشی

به نظر من پوند هم گزینه خوبیه ولی فکر میکنم یورو از همه بهتر باشه.
در جواب دوستمون بالا هم بگم که در حال حاظر یورو از دلار خیلی بهتره خریدش به علت حرکت یورو به سمت یک مقدار پر ارزش تر شدن و نرخ بهرش هم بیشتره الان بانک سامان بابت یورو 4 درصد بهره سالانه میده و به دلار 1.9 درصد.

Last edited:

lordpc

Registered User
لایک‌ها
64
سلام
منم چند وقته که دنبال خرید ارز و باز کردن یک حساب ارزی هستم ولی از یه نفر که پرسیدم گفتش که بانک برای هرکسی حساب ارزی باز نمیکنه و باید شخص حقوقی باشی و از اینجور صحبتها ، منم از اونموقع بیخیالش شدم.
حالا با توجه به صحبتهای شما میخواستم بدونم آیا یه شخص معمولی (حقیقی) مثل من میتونه حساب ارزی باز کنه ؟ چه مدارکی برای باز کردن حساب ارزی لازمه ؟و تو کدوم بانکها میشه انجام داد ؟ اگر از صرافیهایی که گفتید ارز بخرم ممکنه سرم کلاه بره ؟ و بعدش اگر بخوام به حساب ارزیم واریز کنم آیا بانک به راحتی قبول میکنه ؟:blink:

میشه خودِ بانک، حساب ریالیم رو به حساب یورویی تبدیل کنه ؟

Last edited:

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
چقدر تقاضا برای دلار زیاد شده! ارزونش نکنن ضرر کنید :lol:

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همه سوالاتم رو گرفتم فقط موندم چه ارزی بگیرم دلار یا یورو؟دلیلتون رو هم بگید

پتان

Registered User
لایک‌ها
66
الان یورو ... به اندازه کافی توی بحران درگیر بوده و ارزش خود را از دست داده هست اما از انجاییکه اتحادیه اروپا جلوی کاهش آن را خواهد گرفت و اجازه فروپاشی اقتصادی یورو رو نمیده مسلما در اینده ای نه چندان دور( کمتر از 6 ماه) دوباره اقتدار خود را به دست میاره یورو...

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
الان یورو ... به اندازه کافی توی بحران درگیر بوده و ارزش خود را از دست داده هست اما از انجاییکه اتحادیه اروپا جلوی کاهش آن را خواهد گرفت و اجازه فروپاشی اقتصادی یورو رو نمیده مسلما در اینده ای نه چندان دور( کمتر از 6 ماه) دوباره اقتدار خود را به دست میاره یورو...

صد در صد یورو تا 1 الی 2 سال تو همین حالت می مانند

اصلا می دانی برای چی یورو ارزش خود را از دست داد به خاطر دلار

قصد آمریکا هم همین بود که یورو به همین حالت برود ///.

یک نصحیت یورو برای این خوبه که بخری و ذخیره کنی برای چند سال دیگه که دوباره گران شود .

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
همه سوالاتم رو گرفتم فقط موندم چه ارزی بگیرم دلار یا یورو؟دلیلتون رو هم بگید

سلام
به نظرم یورو فعلاً بد نیست و بهرش هم بیشتره همونطور که قبلاً گفتم :) ولی دلار امریکا احتمالاً بهرش رو بالامیکشه و یورو بهره رو ثابت نگه میداره. البته اینا احتمالاته ، که هم روی نرخ سود موثره هم روی ارزش خود ارز :)
بگرد شاید چیزای بهتری تونستی پیدا کنی :)
موفق باشی

بالا