برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
اقتصاد نوین حساب دارم.برای این کار خوبه تو همین بانک شروع کنم؟

mikel jaskon

Registered User
لایک‌ها
162
آقا اگر فرض کنیم سود سالی 24% هست پس پنج سالش میشه 120 درصد و برای 200 هزار تومن میشه 240 هزار تومن سود
اگر اصل پول با سودش جمع کنیم میشه 440 تومن نه 600 تومن
منم ریاضیاتم ضعیفه لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

omdtjk

Registered User
لایک‌ها
10
دادا من به ترتیب جواب سوالاتتون رو می دم
83898_eskelet_41.gif

1- با 50000 تومن
2- ببین ستون آخری همون جور پائینش نوشتم سال 26 امی هست که صبر میکینم تا بهترین نتیجه رو بگیریم . که سپرده دوره اول سال 20 امی بشه 5 سال و یه دوبرابری سرمایه رو داشته باشته باشیم . نه 5 سال طول نمیکشه همون سال 26 ام همه رو خارج میکنیم :happy: . اون ستون های چارت آخر مقدار کل سرمایه سرمایه با توجه به مدت زمان آخرین سپرده های هستن دادا . که ستون آخر رو همه رو با هم جمع کنیم کنیم میشه مقدار کل سرمایه سرمایه با فرض ماهی 200 تومن که میشه 630000000 میلیون تومن :wub:
دکتر ممنون که جواب دادی ولی به جون خودت اگه فهمیده باشم :D
ببین مثلا تو سال 21، 6200 رو 5 ساله میذاریم که بشه 12400 . تا اینجاش درست. بعد تو سال 22 ، 6200 رو بازم 5 ساله میذاریم یا 4 ساله؟
اونجور که تو جدول پست اول گذاشتی من اینجور فهمیدم که 6200 سال بیستو یکم میشه 12400 ( 2 برابر )، 6200 سال بیستو دوم میشه 12000 ( چراشو نمیدونم :D ) و ... و 6200 سال بیستو پنجم میشه 5900 :blink: ؟ دکتر بیا ما رو از این گمراهی نجات بده :lol:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام.

این سپرده های بلند مدت که بلوکه هستند، نمی شه هر ماه به اون حساب واریز کرد که! :weird: من یه بار به فاصله دو ماه خواستم پول بذارم به بلند مدت 1 ساله، گفت باید یه حساب جدید باز کنی، در ضمن سود همه اش هم باید به یه حساب کوتاه مدت واریز بشه. می شه لینکی از یه بانک بدین در مورد این حسابی که می گید؟

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
تجربه نشون داده که ما ایرانی ها اهل سرمایه گذاری بلندمدت برای آینده مون نبوده و نیستیم .
ولی در کل ، تاپیک جالبی در جهت تبلیغ برای بانک ها و هرچه بیشتر پر کردن حسابهای بلندمدت بانک های عزیز است.
باید به دکتر هدیه ویژه ای اختصاص بدن !

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
اینجور که من فهمیدم باید 26 سال صبر کنیم به نظر شما با این تورم وحشتناک کشور 26 سال دیگه اون پول ارزشی داره؟
و اگه این پول را هر ماه بدیم مثلا طلا یا سکه بخریم بهتر نیست؟

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
ببینید به چارت نگاه کنید برای چارت برای 5 ساله اول همه ماهی 200 هزار تومن هست . از سال 6 به بعد شما به ترتیب بنا به تاریخ سپرده تون چون سر رسید میشه اولین 200 هزار تومنی که 5 سال پیش گذاشتید الان بانک به شما حداقل 400 تومن میده که بیشتر هم هست چون همون جور که گفتم سود رو با اصل سرمایه چون دارید توی سر رسید میگیرد تا سالی 24% میره ;) محاسبات من رند شده هست . پس اولین پولی سالی 6 ام میذارید چون سر رسید سپرده قبلی تون هست میشه 400 + 200 تومن که میشه 600 هزار تومن . حالا گرفتی شد دوست عزیز ؟
به بانک هیچ ربطی نداره :D

5 سال سوم برای این شده 1400 برای اینکه سر رسید سپرده سال 6 امی 600 هزار تومن بوده که با سودش میشه 1200000 تومن که شما چون بهش طبق فرمول قبلی 200 هزار تومن اضافه میکنی میشه 1400000 تومن . محاسبات به میلیون هست :دی

پ ن : :دی گند زدم
i298960_ddd.gif
ایول چه مچی گرفتی تصحیح میگنم
i298960_ddd.gif
ایول خوب شد گفتی
630000000 میلیون تومن میشه دادا .

از فردا باید بریم تو کارش
دمت گرم دکتر جان بسیار مستفیض شدیم
ایول از سال سوم به شما به کارت اعتباری 5 میلیون تومنی هم بدون ضامن میده به شما ;)

فقط اینکه کارت اعتباری رو باید مشتری تقاضا کنه یا خودشون به دستت میرسونن؟!(بدون تقاضا )

دکتر جان یعنی ما باید بریم بانک و بعد یک حساب سپرده سرمایه گذاری 5 ساله باز کنیم و هر ماه هم 200 هزار تومان تا 30 سال مثلا بریزیم . و بعد پول را بگیرم .
لطفا بهتر توضیح بده چون من خیلی در این کارها وارد نیستم .
اگر می شود مبتدی یانه توضیح بدی عالی می شود .
مثلا بگو برو در این بانک مثلا ملی و بعد 200 هزار بگذار ماهی و غیره
این گونه توضیح بدی عالی می شود
بازم تشکر می کنم از مطالبت عزیز

با اجازه دکتر امیدوارم توضیحات رو درست عرض کنم
زبان ساده اینکه شما برو بانک
یه حساب باز کن بنام حساب سپرده سرمایه گذاری.بانک میگه کوتاه مدت یا بلند مدت شما میگی بلند مدت ، و اضافه میکنی که کارت هم برام صادر کنید و اونها میگن باشه کارت هم صادر میشه یک هفته بعد بیا همین جا کارتت رو تحویل بگیر
بعد میگین من یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 سالهبهم بدید.(نه اینکه هر ماه بحسابتون واریز بشه ، همه سود با اصل پول بعد از 5 سال به حسابتون واریز بشه)
بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 200 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
این تموم میشه میره تا ماه بعد که وقتی دوباره به بانک رفتید فقط میگین یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 ساله بهم بدید و دوباره بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 200 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
همینطور هر ماه الی آخر...تا 5 سال
بعد از 5 سال اول سال 6 شما وقتی میرید بانک میبینید 400 هزار تومن از بابت ماه اولی که اولین بار به بانک رفتید و 200 تومن رو سپرده کردید بحسابتون واریز شده اون رو از حساب خارج میکنید و 200 تومن دیگه میذارید روش میشه 600 تومن و دوباره میروید پست باجه بانکی و بعد میگین من یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 سالهبهم بدید.
بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 600 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
و ماه بعد هم همینطور تا 5 سال تموم بشه که در مجموع میشه 10 سال تا اینجا.
و بعد از اون هم که دیگه کاملا مشخصه!!:D اگر بقیش رو نمیدونید بگین تا بگم

Last edited:

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
یه حساب باز کن بنام حساب سپرده سرمایه گذاری.بانک میگه کوتاه مدت یا بلند مدت شما میگی بلند مدت ، و اضافه میکنی که کارت هم برام صادر کنید و اونها میگن باشه کارت هم صادر میشه یک هفته بعد بیا همین جا کارتت رو تحویل بگیر
بعد میگین من یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 سالهبهم بدید.(نه اینکه هر ماه بحسابتون واریز بشه ، همه سود با اصل پول بعد از 5 سال به حسابتون واریز بشه)
بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 200 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
این تموم میشه میره تا ماه بعد که وقتی دوباره به بانک رفتید فقط میگین یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 ساله بهم بدید و دوباره بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 200 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
بعد از 5 سال اول سال 6 شما وقتی میرید بانک میبینید 400 هزار تومن از بابت ماه اولی که اولین بار به بانک رفتید و 200 تومن رو سپرده کردید بحسابتون واریز شده اون رو از حساب خارج میکنید و 200 تومن دیگه میذارید روش میشه 600 تومن و دوباره میروید پست باجه بانکی و بعد میگین من یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 سالهبهم بدید.
بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 600 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.

یعنی تا پایان 5 سال اول باید 60 تا حساب سپرده بلند مدت 5 ساله داشته باشیم ؟!؟

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61

از فردا باید بریم تو کارش
دمت گرم دکتر جان بسیار مستفیض شدیم

فقط اینکه کارت اعتباری رو باید مشتری تقاضا کنه یا خودشون به دستت میرسونن؟!(بدون تقاضا )

مجموعا در این روش ما 60 سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله خواهیم داشت
درسته؟

دکتر جون یه نظری بده در مورد پست بچه ها. همینطوره که میگن؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بلا به دور، 60 تا حساب؟ منم گفتم با یه حساب احتمالا نشه. بعدش شما فکرش رو بکنید که من کاری به نرخ تورمی که بانک مرکزی می ده ندارم، اون به درد خودش می خوره. عملا با یه نرخ تورم 60 درصدی که نسبت به پارسال داریم تجربه می کنیم، با پولی که سالانه فوقش 30 درصد بیاد روش، عملا خودت رو سر کار گذاشتی. یعنی احساس می کنم اگر این پول رو طلا بخری بذاری کنار، لااقل بعدش همون قدر پول داری، نه این که با یه سود کم و تورم وحشتناک کلی ارزشش رو از دست داده باشه.

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
دکتر جان یک سوال...
این سرفصلهای بانکداری که میگید بریم یادبگیریم.از چه منبعی یاد بگیریم؟کتابی ،سایتی چیزی داره؟

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
یه سوال دیگه، اگه من بگم حساب 5 ساله میخوام و سود رو موقع سررسید میگیرم. به سود پولم هم سود تعلق میگیره؟ یعنی بعد از 5 سال من 100 درصد (5 تا 20 درصد) سود میکنم یا بیشتر؟

♥majid

Registered User
لایک‌ها
0
دکتر جان خیلی ممنونم که اطلاعاتتون رو در اختیار دوستان میزارین :rolleyes:
ولی یه سوال از طریق حساب گنجینه سپهر هم که میشه به بیشتر از این مبلغ رسید بعد 25 سال حدودا 1400 میلیون. با مبلغ اولیه 100 تومن و ماهی 200 تومن اینقدر دردسر سپرده باز کردن رو هم نداره البته نمیدونم اعتبار هم میاره یا نه حالا باز اگه نکته خاص دیگه ای هم وجود داره شما بفرمایید :)

Hosseinpro

فروشنده معتبر
لایک‌ها
998

بله دقیقا

مجموعا در این روش ما 60 سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله خواهیم داشت
درسته؟

مجموعا اگه منظورت ظرف 20 سال باشه خیر ، میشه 5 تا 60 سپرده که میشه 240 سپرده!

Hosseinpro

فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
بلا به دور، 60 تا حساب؟ منم گفتم با یه حساب احتمالا نشه. بعدش شما فکرش رو بکنید که من کاری به نرخ تورمی که بانک مرکزی می ده ندارم، اون به درد خودش می خوره. عملا با یه نرخ تورم 60 درصدی که نسبت به پارسال داریم تجربه می کنیم، با پولی که سالانه فوقش 30 درصد بیاد روش، عملا خودت رو سر کار گذاشتی. یعنی احساس می کنم اگر این پول رو طلا بخری بذاری کنار، لااقل بعدش همون قدر پول داری، نه این که با یه سود کم و تورم وحشتناک کلی ارزشش رو از دست داده باشه.
60 تا حساب نه ، 240 تا سپرده عزیز!

Last edited:

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
خوب هیچ بانکی نمیاد این سرویس رو بده که ما بجای 240 تا سپرده یه سپرده باز کنیم پول رو بریزیم به حساب همون سپرده؟
حتما من هر ماه باید برم 6 تافرم پر کنم و فتوکپی و ... بدم و 240 تا حساب، 240 تا کارت،؛ ... داشته باشم؟

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
خوب هیچ بانکی نمیاد این سرویس رو بده که ما بجای 240 تا سپرده یه سپرده باز کنیم پول رو بریزیم به حساب همون سپرده؟
حتما من هر ماه باید برم 6 تافرم پر کنم و فتوکپی و ... بدم و 240 تا حساب، 240 تا کارت،؛ ... داشته باشم؟

حساب ربطی به سپرده نداره ! شما میتونی 1 حساب داشته باشی ولی 100000000000000 سپرده !

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بله، سود همه سپرده ها رو می شه به یه حساب واریز کرد، اما مسئله اینه که برای هر سپرده باید بری فرم پر کنی، کلی معطل بشی، تا یه ورقه بدن دستت بری. درضمن اون سپرده هم یه حسابه، اما بلوکه است. در نتیجه کارت و اینا نمی دن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا