برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
دکتر حالا که به سوالا جواب نمیدی منم از رو نمیرم یه سوال دیگه میپرسم: بانک ملت یه حساب سپرده موج 5 ساله داره که با شرط دریافت سود در زمان سررسید سود 33 درصد میده! این رو توصیه میکنید؟ بعد اون مزایای لاین اعتباری و کارت اعتباری و ... برای این سپرده هم هست؟

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,231
دکتر جان خیلی ممنونم که اطلاعاتتون رو در اختیار دوستان میزارین :rolleyes:
ولی یه سوال از طریق حساب گنجینه سپهر هم که میشه به بیشتر از این مبلغ رسید بعد 25 سال حدودا 1400 میلیون. با مبلغ اولیه 100 تومن و ماهی 200 تومن اینقدر دردسر سپرده باز کردن رو هم نداره البته نمیدونم اعتبار هم میاره یا نه حالا باز اگه نکته خاص دیگه ای هم وجود داره شما بفرمایید :)

منم همین موضوع رو میخواستم بگم که شما عنوان کردید به نظر من هم گنجینه سپهر بهتره

خوب هیچ بانکی نمیاد این سرویس رو بده که ما بجای 240 تا سپرده یه سپرده باز کنیم پول رو بریزیم به حساب همون سپرده؟
حتما من هر ماه باید برم 6 تافرم پر کنم و فتوکپی و ... بدم و 240 تا حساب، 240 تا کارت،؛ ... داشته باشم؟

بانک صادرات - گنجینه سپهر

حالا دکتر باید بیادو نظرش رو بده

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
اقتصاد نوین حساب دارم.برای این کار خوبه تو همین بانک شروع کنم؟

آره دادا اقتصاد نوین هم خوبه ولی سر فصل اعتبارات اونجا نهایت 600 هزار تومن هست که توصیه نمیکنم . ولی در کل خوبه واسه این کار ;)

آقا اگر فرض کنیم سود سالی 24% هست پس پنج سالش میشه 120 درصد و برای 200 هزار تومن میشه 240 هزار تومن سود
اگر اصل پول با سودش جمع کنیم میشه 440 تومن نه 600 تومن
منم ریاضیاتم ضعیفه لطفا کمی بیشتر توضیح بدهید.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

ببین دادا دقیقا به جدول نگاه کن . والین 200 تومن رو مذاری برای پروسه 5 سال بعد که اولین 200 تومن رو میذاری اولین سپره 200 تومنی شما تبدیل به 400 تومن شده که با 200 تومنی که خود شما میذاری میشه 600 هزار تومن . در ضمن من دقیقا گفتم محاسبات رو گرد کردم و به مبلغ نهایی سرمایه اون ما به تفاوت سود قطعی رو اضافه کنید که 11.9% در کل میشه ;)

دکتر ممنون که جواب دادی ولی به جون خودت اگه فهمیده باشم :D
ببین مثلا تو سال 21، 6200 رو 5 ساله میذاریم که بشه 12400 . تا اینجاش درست. بعد تو سال 22 ، 6200 رو بازم 5 ساله میذاریم یا 4 ساله؟
اونجور که تو جدول پست اول گذاشتی من اینجور فهمیدم که 6200 سال بیستو یکم میشه 12400 ( 2 برابر )، 6200 سال بیستو دوم میشه 12000 ( چراشو نمیدونم :D ) و ... و 6200 سال بیستو پنجم میشه 5900 :blink: ؟ دکتر بیا ما رو از این گمراهی نجات بده :lol:

ببین دادا سال 26 موقع جمع کردن همه سپردها هست :دی ستون ها واسه این ارقامش فرق میکنه چون سال 26 اولین ستون مدت 5 سالش تموم شده و عملا سپرده های سال 21 دو برابر شده دادا و بعدا ستون بعدیش 18% حساب شده الی آخر .......

سلام.

این سپرده های بلند مدت که بلوکه هستند، نمی شه هر ماه به اون حساب واریز کرد که! :weird: من یه بار به فاصله دو ماه خواستم پول بذارم به بلند مدت 1 ساله، گفت باید یه حساب جدید باز کنی، در ضمن سود همه اش هم باید به یه حساب کوتاه مدت واریز بشه. می شه لینکی از یه بانک بدین در مورد این حسابی که می گید؟

این ها دادا حساب نیستن . دقیقا هر کدومشون سپرده های بلند مدت مجزا هستند ;) به سپرده بلند مدت نمیشه اضافه کرد .

تجربه نشون داده که ما ایرانی ها اهل سرمایه گذاری بلندمدت برای آینده مون نبوده و نیستیم .
ولی در کل ، تاپیک جالبی در جهت تبلیغ برای بانک ها و هرچه بیشتر پر کردن حسابهای بلندمدت بانک های عزیز است.
باید به دکتر هدیه ویژه ای اختصاص بدن !

دقیقا دوست عزیز متاسفانه ما ایرانی ها همچین دیدی نداریم :(
در مورد دوم با شما کاملا مخالفم :eek: یعنی دیگه از شما واقعا بعید بود . اگر شما بلد هستید بسم ا....
در ضمن مجموعه مقررات ارزی ایران با یه شب خوابیدن و بلند شدن فرق نمیکرد دقیقا این کار بر مبنای ارز انجام میدادم . ولی چون مجموعه مقررات ارزی درست و حسابی و ایمن نیست هیچ موقع توصیه نمیکنم .
در ضمن آخر :دی شما بحث لاین اعتباری که بانک به شما به صورت مفت و مسلم و بدون ضامن رو میده مد نظر قرار ندادید . اگر جای دیگه رو میشناسید معرفی کنید حتما خودم همچین کاری رو اونجا انجام میدم :eek:

اینجور که من فهمیدم باید 26 سال صبر کنیم به نظر شما با این تورم وحشتناک کشور 26 سال دیگه اون پول ارزشی داره؟
و اگه این پول را هر ماه بدیم مثلا طلا یا سکه بخریم بهتر نیست؟

زور این سپرده ها هم به تورم میچربه و هم به هر چی که شما فکرش رو بکنید . در ضمن حواستون نیست که سر فصل اعتبارات با این کار به مرور تا 100 میلیون برای شما باز میشه ;) یعنی امنیت مالی

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
ممنون از جوابت داداش. اونوقت این لاین اعتبار که میگید تا چه مبلغی جمع میشه در عرض 26 سال؟اونوقت یعنی بدون ضامن وام میدن یا کار دیگه میشه کرد با

این اعتبار؟سرفصل اعتبار بعد از چند سال باز میشه؟

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
دکتر جان یه سوتی دادی !!

چند میدی اسکرین شات قبل از ادیتتو پخش نکنم ؟!؟!مشاهده پیوست 136300

بیا دعوا !!؟!:D

مچم رو یکی از بچه ها گرفت :دی
i298960_ddd.gif

3 بار تایپ کردم . دیگه داشتم مخم رو میکوبیدم دیفال :( . من اوچیکتم
i298960_ddd.gif

از فردا باید بریم تو کارش
دمت گرم دکتر جان بسیار مستفیض شدیم

فقط اینکه کارت اعتباری رو باید مشتری تقاضا کنه یا خودشون به دستت میرسونن؟!(بدون تقاضا )

چاکریم عمو حسین تاپیک متعلق به شماست
32988_s1591.gif
. کارت اعتباری رو تقاضا کنید بعد از 2 سال خود به اونا خودشون به شما میدن :دی . دقت کن دادا اگر از کارت اعتباری استفاده درست و به جا کنی و تمام خرید هات رو باهاش انجام بدی عملا در درآمدت 20 روز جلو هستی ;) رک و راست از 1000 تا ایرانی فوقش 1 دونه از اهمیت کارت اعتباری و انعطاف پذیریش و جلو انداختن آدم توی زندگی میدونه . حسین جان تاپیک سکه رو دیدی ؟ خرید گنده خودم رو میگم . همش با اعتبار بانکم بود :lol: باور کن 1 ریالش از سرمایم نبود .

با اجازه دکتر امیدوارم توضیحات رو درست عرض کنم
زبان ساده اینکه شما برو بانک
یه حساب باز کن بنام حساب سپرده سرمایه گذاری.بانک میگه کوتاه مدت یا بلند مدت شما میگی بلند مدت ، و اضافه میکنی که کارت هم برام صادر کنید و اونها میگن باشه کارت هم صادر میشه یک هفته بعد بیا همین جا کارتت رو تحویل بگیر
بعد میگین من یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 سالهبهم بدید.(نه اینکه هر ماه بحسابتون واریز بشه ، همه سود با اصل پول بعد از 5 سال به حسابتون واریز بشه)
بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 200 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
این تموم میشه میره تا ماه بعد که وقتی دوباره به بانک رفتید فقط میگین یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 ساله بهم بدید و دوباره بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 200 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
همینطور هر ماه الی آخر...تا 5 سال
بعد از 5 سال اول سال 6 شما وقتی میرید بانک میبینید 400 هزار تومن از بابت ماه اولی که اولین بار به بانک رفتید و 200 تومن رو سپرده کردید بحسابتون واریز شده اون رو از حساب خارج میکنید و 200 تومن دیگه میذارید روش میشه 600 تومن و دوباره میروید پست باجه بانکی و بعد میگین من یک سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله میخوام که سود و اصل پول رو پایان دوره 5 سالهبهم بدید.
بانک میگه چند میخوان بحساب بذارید شما میگین 600 هزار تومن و پول رو میدید و اونها براتون سپرده رو باز میکنن و بعد کارت ضمانت رو بهتون تقدیم میکنن.
و ماه بعد هم همینطور تا 5 سال تموم بشه که در مجموع میشه 10 سال تا اینجا.
و بعد از اون هم که دیگه کاملا مشخصه!!:D اگر بقیش رو نمیدونید بگین تا بگم

اجازه من هم درست شما حسین جان
32988_s1591.gif

دقیقا درست گفتی ایول می زارمش توی پست اول که اساسی پوست کنده قضیه رو بیان کردی :heart:

یعنی تا پایان 5 سال اول باید 60 تا حساب سپرده بلند مدت 5 ساله داشته باشیم ؟!؟

دقیقا دوست عزیز . زمانی هم نمیربره ماهی 1 بار نهایت 20 دقیقه وقتتون رو میگره :happy:

مجموعا در این روش ما 60 سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله خواهیم داشت
درسته؟

بله عزیز دقیقا درست فرمودید :happy:

بلا به دور، 60 تا حساب؟ منم گفتم با یه حساب احتمالا نشه. بعدش شما فکرش رو بکنید که من کاری به نرخ تورمی که بانک مرکزی می ده ندارم، اون به درد خودش می خوره. عملا با یه نرخ تورم 60 درصدی که نسبت به پارسال داریم تجربه می کنیم، با پولی که سالانه فوقش 30 درصد بیاد روش، عملا خودت رو سر کار گذاشتی. یعنی احساس می کنم اگر این پول رو طلا بخری بذاری کنار، لااقل بعدش همون قدر پول داری، نه این که با یه سود کم و تورم وحشتناک کلی ارزشش رو از دست داده باشه.

ببر توی فرمول با طلا حساب کن ;) . من حتی قبل اینکه این کار رو با ریال کنم با ارز هم کردم ;) .

دکتر جان یک سوال...
این سرفصلهای بانکداری که میگید بریم یادبگیریم.از چه منبعی یاد بگیریم؟کتابی ،سایتی چیزی داره؟

لینکاش رو امشب از خود بانک مرکزی میذارم دادا . یا رشته مدیریت امور بانکداری که مقطع دکتراش بسیار مفصل و کامل هست :happy:

یه سوال دیگه، اگه من بگم حساب 5 ساله میخوام و سود رو موقع سررسید میگیرم. به سود پولم هم سود تعلق میگیره؟ یعنی بعد از 5 سال من 100 درصد (5 تا 20 درصد) سود میکنم یا بیشتر؟

بله 100% . تقریبا 4% فرقش هست دادا من به خاطر اینکه محاسبات رند شه اون رو حساب نکردم . به اون 4% میگن به اصلاح حبه یا عبارت بانکداری میشه سود قطعی

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
دکتر جان خیلی ممنونم که اطلاعاتتون رو در اختیار دوستان میزارین :rolleyes:
ولی یه سوال از طریق حساب گنجینه سپهر هم که میشه به بیشتر از این مبلغ رسید بعد 25 سال حدودا 1400 میلیون. با مبلغ اولیه 100 تومن و ماهی 200 تومن اینقدر دردسر سپرده باز کردن رو هم نداره البته نمیدونم اعتبار هم میاره یا نه حالا باز اگه نکته خاص دیگه ای هم وجود داره شما بفرمایید :)

اون دادا امکان ترمینت شدن داره . دقیقا مثه بانک پاسارگاد تازه فهمید با این کار داره چی به @$^## میره :دی . نکن دادا :( در ضمن روی گنجینه سپر لاین اعتباری باز نمیشه چون سپرده ثابت نیست در ضمن محاسباتی که در سایت بانک صادرات شده با استارت 500 هزار تومن به علاوه ماهی 200 هزار تومن اگر محساباتی که من انجام دادم رو برای 31 سال محسابه کنید رقم به بالای یک میلیارد و چهار صد تومن میرسه که نجومی میشه . در ضمن در محسابتات من پول کارمندان و سود خود بانک و مالیات و ...... نداره همش رو بزارید جیب خودتون

خوب هیچ بانکی نمیاد این سرویس رو بده که ما بجای 240 تا سپرده یه سپرده باز کنیم پول رو بریزیم به حساب همون سپرده؟
حتما من هر ماه باید برم 6 تافرم پر کنم و فتوکپی و ... بدم و 240 تا حساب، 240 تا کارت،؛ ... داشته باشم؟

داداشی اینا سپرده سرمایه گذاری بلند مدت 5 ساله هستن با حساب اینا رو اشتباه نگیر . اینا بلوک میشن و روش هیچ گونه کارت و چیزی نمیدن به شما یک برگه گواهی سپرده میدن .

پ ن : تا حالا سپرده بلند مدت باز کردی ؟ :wub:

حساب ربطی به سپرده نداره ! شما میتونی 1 حساب داشته باشی ولی 100000000000000 سپرده !

دقیقا
32988_s1591.gif

دکتر حالا که به سوالا جواب نمیدی منم از رو نمیرم یه سوال دیگه میپرسم: بانک ملت یه حساب سپرده موج 5 ساله داره که با شرط دریافت سود در زمان سررسید سود 33 درصد میده! این رو توصیه میکنید؟ بعد اون مزایای لاین اعتباری و کارت اعتباری و ... برای این سپرده هم هست؟

دوست عزیز من آدم آهسته و پیوسته هستم . سمت سپرده هایی نمیرم که سرفصل ندارن :eek: . ببین این نوع سپرده ها مقطعی هستن . در ضمن این رو هم بدون که روی اون سپرده ها بانک ملت سرفصل اعتبارات رو باز نمیکنه . چون از لحاظ حقوقی اون نوع سپرده نمیتونه در وجه بانک ملت کارسازی بشه ;) . این سرفصل دقیق بانکیش بود .

پ ن : فدات بشم ببخشید . دیشب بیهوش شدم . همین الان هم از سر کار اومدم . امروز چون اینقدر این ور اون ور بودم دسترسی به نت نداشتم تا موقعی که رسیدم خونه
388_eskelet_18.gif

Last edited:

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
ممنون از جوابت داداش. اونوقت این لاین اعتبار که میگید تا چه مبلغی جمع میشه در عرض 26 سال؟اونوقت یعنی بدون ضامن وام میدن یا کار دیگه میشه کرد با

این اعتبار؟سرفصل اعتبار بعد از چند سال باز میشه؟

می خوایی بدونی ؟
i298960_ddd.gif
؟

در سال 18 هم به شما 170 میلیون لاین اعتباری میدن . در سال 26 ام شما 500 میلیون فقط لاین اعتباری دارید
i298960_ddd.gif
. حالا خودت این لاین رو به علاوه سرمایت کن
i298960_ddd.gif

پ ن : کف میکنه آدم
i298960_ddd.gif
:دی مرد مومن ضامن چیه ؟ پول خودت میشه ضامنت و اینکه لاین اعتبار به اندازه 80% کل مقدار سپرده هات تعلق میگیره . ضامن
83898_eskelet_41.gif
؟ دادا خودت توی بانک سپرده داری . این رو همیشه یادت باشه کسائی که سپرده بلند مدت دارن احتیاج به ضامن هیچ موقع ندارن . در صورتیکه همه فقط از سپرده برای گرفتن سود استفاده میکنن که غلط هست
83898_eskelet_41.gif

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
امرو هک روشن میکنید؟

جان ؟ هک ؟ وات ؟
21198_eskelet_22.gif

مارو هم روشن میکنید؟

دادا پست اول رو دقیق بخون بعد کل تاپیک رو نگاه بنداز خسته کننده نی چون سر پول هست لذت بخشه
i248535_63014116575034495205.png

من سوال همه دوستان رو جواب دادم . اگر سوالی داشتی بپرس توی همین تاپیک 100% جواب میدم :heart:

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
واقعا ممنون انقدر مفصل جواب میدی

اگه از این اعتبار استفاده کنیم تا چند وقت مهلت داریم اون مبلغ اعتباری رو برگردونیم؟

پ ن:کلا این اعتباره از همه چیش جذابتره بنظر من:D

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
واقعا ممنون انقدر مفصل جواب میدی

اگه از این اعتبار استفاده کنیم تا چند وقت مهلت داریم اون مبلغ اعتباری رو برگردونیم؟

پ ن:کلا این اعتباره از همه چیش جذابتره بنظر من:D

فدات دادا تاپیک خودت هست انجام وظیفه میکنم
32988_s1591.gif

من به تریب در بازه های زمانی 5 ساله به شما میگم

برای 5 ساله اول در مجموع 10 میلیون تومن به شما اعتبار میدن

برای 5 ساله دوم در مجموع 28،800،000 تومن :دی

برای 5 ساله سوم در مجموع میشه 67،200،000 تومن
i298960_ddd.gif

برای 5 سال چهارم در مجموع میشه 144،000،000 تومن
i298960_ddd.gif

برای 5 ساله 5 ام در مجمموع میشه 297،600،000 تومن
i298960_ddd.gif

در سال 26 ام به شما 512،000،000 میلون تومن اعتبار فقط تعلق میگره

این بود فقط اعتبارات
i298960_ddd.gif
حال میکنی :دی ؟

نکته مهم در طول زمان به واسطه استفاده از لاین اعتباری شما همیشه 80% کل سرمایتون به صورت نقدی دست خودتون هست . حالشو ببرید

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
فدات دادا تاپیک خودت هست انجام وظیفه میکنم
32988_s1591.gif

من به تریب در بازه های زمانی 5 ساله به شما میگم

برای 5 ساله اول در مجموع 10 میلیون تومن به شما اعتبار میدن

برای 5 ساله دوم در مجموع 28،800،000 تومن :دی

برای 5 ساله سوم در مجموع میشه 67،200،000 تومن
i298960_ddd.gif

برای 5 سال چهارم در مجموع میشه 144،000،000 تومن
i298960_ddd.gif

برای 5 ساله 5 ام در مجمموع میشه 297،600،000 تومن
i298960_ddd.gif

در سال 26 ام به شما 512،000،000 میلون تومن اعتبار فقط تعلق میگره

این بود فقط اعتبارات
i298960_ddd.gif
حال میکنی :دی ؟

نکته مهم در طول زمان به واسطه استفاده از لاین اعتباری شما همیشه 80% کل سرمایتون به صورت نقدی دست خودتون هست . حالشو ببرید

شما لطف داری داداش جدی من بودم انقدر حوصله بخرج نمیدادم:blush:...میدونم اینو...فقط میخوام بدونم این اعتباری که اضافه میشه خرج کردنش چجوریه؟

از خود حساب کم میشه که اگه کم شه سپرده لطمه نمیخوره بهش؟

یا بصورت اعتباری بانک این مبلغو میده و یه مهلت میده برای باز پرداختش؟

مثلا دویست میلیون بخوام بصورت اعتباری برداشت کنم منبع این پول از کجا تامین میشه و بازپرداخت اعتبار به بانک

صورت میگیره؟

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
دکتر بانک سینا توی سایتش زده سپرده 5 ساله با سود در سررسید، جمعا 169 درصد سود میده.
بانک سرمایه 149 درصد.
بانک پارسیان هم یه طرح کوثر داره 163 درصد میده.

از بین اینها کدوم رو توصیه میکنید؟

prodoctornuke

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
48
دکتر اینجوری که کلی سند سپرده بهمون میدن؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ببر توی فرمول با طلا حساب کن ;) . من حتی قبل اینکه این کار رو با ریال کنم با ارز هم کردم ;) .

خب چیزی که سالیان سال هست در سیستم بانکی ما مشخص هست، اینه که سود سپرده بانکی از نرخ واقعی تورم کمتره. بنابراین باید انتظار معجزه داشته باشیم اگر بخوایم چرتکه بندازیم و بگیم نه تنها نرخ تورم رو جبران می کنه، بلکه سود هم داره!

تازه شما نمی دونم رفیقید با این بانک ها یا که چی، غیر از فرم عریض و طویل که باید پر کنی برای هر یک از این سپرده ها باید هر سری هم دو تا فتوکپی شناسنامه و کارت ملی ببری، دست کم هر ماه باید 40 دقیقه معطل سپرده گزاری بشی، از کار و زندگی بیفتی.

401k که آمریکایی ها دارند، یه حسابه و این بدبختی ها رو نداره، فقط ماه به ماه باید بهش پول واریز کنی، سودش هم از نرخ تورم بیشتره.

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
دکتر بانک سینا توی سایتش زده سپرده 5 ساله با سود در سررسید، جمعا 169 درصد سود میده.
بانک سرمایه 149 درصد.
بانک پارسیان هم یه طرح کوثر داره 163 درصد میده.

از بین اینها کدوم رو توصیه میکنید؟

دقیقا سینا هم توصیه میشه پارسیان رو هم که خودم همون اول گفتم . ببینید سراغ طرحهای که همیشگی نیستن نرید . دوست عزیز فردا تشریف ببرید بانک :دی همین گواهی سپرده 5 ساله رو در صورتی که سودش رو در سر رسید بگیرید ببینید چقدر به شما می گن :دی 162% ;) . من در محاسباتم از قصد سود سپرده رو 100% حساب کردم به جای 162% چرا ؟ چون رقم نهایی وحشتناک بزرگ تر از اون چپزی میشه که من در پست اول گفتم و بیشتر شبیه به خواب و خیال میشه . به این شکل گفتم که اذهان بتونه با رقم های رند مسئله رو هضم کنه دوست عزیز بازده کلی چیزی نزدیک به یک میلیارد و صد میلیون تومن هست . دقیقا اگر یادتون باشه توی سوالات گفتم که حتما موقع افتتاح سپرده بگید سود + سرمایه رو در سر رسید میخوام . طرحهایی که شما ذکر کردید تنها 1% از سپرده عادی 5 ساله سودش بیشتر با این تفاوت که روی طرح ویژه بانک پارسیان لاین اعتباری تعریف نمیشه . حواستون رو جمع کنید من بی دلیل چیزی رو پیشنهاد نمیدم ;)

دکتر اینجوری که کلی سند سپرده بهمون میدن؟

بله دوست عزیز همون سند های سپرده بعدا براتون لاین اعتباری رو باز میکنه . در ضمن 200 تومن رو خیلی از ماها در ماه به باد میدیم . ببین گلم شما اگر 30 سال هم کار کنی در پایان بازنشستگی به شما همچین رقمی رو کسی میده ؟ 100% خیر

خب چیزی که سالیان سال هست در سیستم بانکی ما مشخص هست، اینه که سود سپرده بانکی از نرخ واقعی تورم کمتره. بنابراین باید انتظار معجزه داشته باشیم اگر بخوایم چرتکه بندازیم و بگیم نه تنها نرخ تورم رو جبران می کنه، بلکه سود هم داره!

تازه شما نمی دونم رفیقید با این بانک ها یا که چی، غیر از فرم عریض و طویل که باید پر کنی برای هر یک از این سپرده ها باید هر سری هم دو تا فتوکپی شناسنامه و کارت ملی ببری، دست کم هر ماه باید 40 دقیقه معطل سپرده گزاری بشی، از کار و زندگی بیفتی.

401k که آمریکایی ها دارند، یه حسابه و این بدبختی ها رو نداره، فقط ماه به ماه باید بهش پول واریز کنی، سودش هم از نرخ تورم بیشتره.

دوست عزیز سیستم که من الان اینجا گفتم رک و راست عملا استفاده صحیح از سیستم بانکی هست هم سود گیری از فاکتور زمان و سیستم بانکی و هم داشتن یک لاین اعتباری مطمئن و همیشگی . لاین اعتباری جاهایی به داد آدم میرسه که خودش انتظارش رو نداره
i298960_ddd.gif
چون در محاسبه واقعی وقتی که بشینید و کلش رو حساب کنید آنقدر رقم میره بالا که بیشتر به خیال شبیه هست . ببینید من در محاسباتم در هر 5 سپرده 5 ساله نزدیک 60% رو حساب نکردم و عملا فقط 100% حساب کردم به خاطر اینکه قضیه راحت تر هضم بشه و خیال پردازی به نظر نیاد. 100 البته ممکن هست کسائی که این طرح رو دیدن . در ضمن متاسفانه به خاطر سوء مدیریت کلان این مملکت نرخ تورم بالا هست وگرنه همون جور که بارها گفتم ایران که چه دارایی هایی داره باید نرخ تورم زیر 1% باشه :confused: . برای بخش دوم نه دوست عزیز بارها گفتم یک بانک رو انتخاب کنید و تمام کارهاتون رو اونجا انجام بدید بانک یکی زن هم یکی :دی
i298960_ddd.gif
در ضمن 20 دقیقه بیشتر طول نمیکشه ماهی 20 دقیقه زیاد هست ؟ در ضمن در آمریکا لاین اعتباری یک چیز معمول هست در صورتی که در ایران فقط برای کسانی که ازش اطلاع دارن کاربرد داره . شما با این سیستم عملا لاین اعتباری رو برای خودتون باز میکنید و از مزایاش استفاده میکنید در ضمن نرخ تورم رو همون لاین اعتباری برای شما پوشش میده
i298960_ddd.gif
.

Last edited:

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
دکتر جان وقتی که لاین اعتباری بهمون می دن مذت زمان بازپرداخت این لاین اعتباری چقدر است؟

مرسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا