برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
من الان بانک ملت بودم
اینا خیلی پرت هستن!اصلا نمیدونن اعتبارات چیه!هیچ کدوم از کارمندا نمیدونستن که چی هست و کجا هست از یکیشون هم که به نظر دونسته تر از بقیه میرسید پرسیدم کارت اعتباری بهمون میدن؟ گفت کارت اعتباری فقط برای بعضی از اساتید دانشگاه هست!! تازه شعبه مرکزی بود!!!حالمون گرفته شد کجا زندگی میکنیم!

آره خیلی هاشون اصلا اطلاعات ندارن. فقط میتونن بشینن پشت باجه پول بگیرن پول بدن. ما هم که تا دیروز از این قضایای اعتبار و ... بیخبر بودیم خودمون! حالا از کجا میشه اطلاعات معتبر و دقیق گرفت خدا میدونه!
دکستر جان! راهنمایی!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ببین پسر خوب سود سالیه که قبول داری نوشته 160% 5 ساله؟ خب این رو تقسیم بر 5 کن میشه چند؟یه حساب ساده ریاضیه
سود سالیانه سپرده 5 ساله هم که همه جا توی بانکها نوشته 20 درصد پس چرا شما میگی 17 درصد؟!

آخه من دارم می گم چرا این طوری می نویسید که خودتون رو گیج کنید. واسه چی ضربدر 5 می کنید که بعد تقسیم بر پنج کنید و با چیزهای دیگه مقایسه کنید؟ :wacko: باید بر حسب سال نوشت. بعدم من از این جا دیدم، http://bankdata.ir/Profits.asp

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بانو تا 2 ماه پیش 17 درصد بود که به خاطر تورم و تهدید بهمنی به استفا و ... کردنش 20 درصد

البته این 20 درصد مال زمانی هست که شما هر ماه سود رو بگیرید ! اگر سود رو در سررسید بگیرید که بالاتره !

در ضمن شما وقتی سپرده 5 ساله باز میکنید سود تا پایان 5 سال همون میزانی هست که روز افتتاح حساب بوده ! یعنی اگر با 20 درصد باز کردید و سال دیگه محمود سود رو کرد 17 شما همچنان همون 20 رو میگیرد !

البته امسال وقتی از 17 به 20 شد ! بعضی از بانکها سپرده هارو (که با 17 درصد باز شده بود) با همون 20 درصد برای مردم حساب کردن ! یه جور رقابت برای جذب پول و مشتری بود ! مثلا پارسیان اینکارو کرد ولی ملی نکرد (تا اون زمانی که من پرسیدم )

پ.ن : این رو هم بگم که بانک ها در لوای اسم های مختلف دارن قوانین بانک مرکزی رو لغو میکنن ! بانک مرکزی میگه حداکثر 20 درصد برای سپرده 5 ساله در صورتی که همین الان بعضی بانک ها دارن 22-23 درصد میدن (نمونش بانک تات)

اینو خوندی رضا جان؟
توی سر رسید اگر ابلاغ جدیدی باشه نرخ سود ها تغییر می کنه و حسابی روش نمی شه کرد.
منم گفتم در سررسید برای تمدید مطابق قوانین جدید عمل می شه. یعنی توی پنج سال بعدی معلوم نیست چه اتفاقی بیفته و هنوز نرخ همونی باشه که پنج سال قبل بود.
وقتی سود پول رو نگیرید، بانک لابد می گذاره توی سپرده کوتاه مدت، مثلا اگر الان 7 درصد روزشمار سود می ده، می تونید سود کل اینا رو به همچو حسابی واریز کنید و روش سود بگیرید. به هر حال دخلی به اون حساب بلوکه شده نداره. با تمام این زور زدن ها، حتی اگر سود برسه به 25%، هنوزم ضرره.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,736
سلام
من 3 صفحه اولو خوندم

اینجور که فهمیدم باید هر ماه بریم و یک حساب 200 تومنی باز کنیم ، درسته ؟

اینجور میشه سالی 12 حساب و در 5 سال میشه 60 حساب جداگانه ؟ ( 60 عابر بانک ؟ )
اینجوری که خیلی مدیریتش سخت میشه

من درست نگرفتم
یکم بیشتر توضیح بدید

ممنون

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
سلام
من 3 صفحه اولو خوندم

اینجور که فهمیدم باید هر ماه بریم و یک حساب 200 تومنی باز کنیم ، درسته ؟

اینجور میشه سالی 12 حساب و در 5 سال میشه 60 حساب جداگانه ؟ ( 60 عابر بانک ؟ )
اینجوری که خیلی مدیریتش سخت میشه

من درست نگرفتم
یکم بیشتر توضیح بدید

ممنون

نه صفحات بعدی را بخون باید هر ماه یک سپرده بازکنید با یک حساب میشه n تا سپرده باز کرد

♥majid

Registered User
لایک‌ها
0
رفقا یه مسئله ای هم در نظر بگیرید اینگه بعضی از دوستان میگن با توجه به این نرخ وحشتناک تورم این پول 25 سال بعد رقمی نیست خوب این هم بگن که خدا وکیلی با ماهی 200 تومن پس انداز چکار میشه کرد هنر اینه که از امکانات همین سیستم بیمار نهایت استفاده رو ببری و بهترین روش پس انداز رو انتخاب کنی یعنی مثلا همین کاری که دکتر پیشنهاد داده. به قول یکی از رفقا هر چقدر هم این رقم 25 سال بعد خاک بر سر باشه باز پول یه سفر بی درد سر خارج که هست.
حالا اگه روش بهتری برای پس انداز ماهی 200 تومن بلدید خواهشا رو کنید که بقیه هم فیض ببرن:rolleyes::)

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
آقای موذنی
اگر درطول این سالها کسی به فرض شهر محل سکونتشو تغییر بده چی؟ اگر بخواد با یک شعبه دیگه ادامه بده مشکلی نداره؟ اعتبارش از بین نمیره؟ سپرده های بلند مدت رو فقط از شعبه ای که باز کردید میشه تحویل گرفت؟

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179
رفقا یه مسئله ای هم در نظر بگیرید اینگه بعضی از دوستان میگن با توجه به این نرخ وحشتناک تورم این پول 25 سال بعد رقمی نیست خوب این هم بگن که خدا وکیلی با ماهی 200 تومن پس انداز چکار میشه کرد هنر اینه که از امکانات همین سیستم بیمار نهایت استفاده رو ببری و بهترین روش پس انداز رو انتخاب کنی یعنی مثلا همین کاری که دکتر پیشنهاد داده. به قول یکی از رفقا هر چقدر هم این رقم 25 سال بعد خاک بر سر باشه باز پول یه سفر بی درد سر خارج که هست.
حالا اگه روش بهتری برای پس انداز ماهی 200 تومن بلدید خواهشا رو کنید که بقیه هم فیض ببرن:rolleyes::)

آره درسته اما واقعیت چیز دیگریست که دوستان بش توجه نمیکنن !

اگر تورم با این شدت بالا بره خود به خود بعد چند وقت میزان اسمی درآمد ها هم بالا میره یعنی کارمندی که ماهی 800 میگرفته وقتی ماست بشه 10000 تومن دیگه دولت نمی تونه بش ماهی 800 بده ! باید ماهی 2 میلیون بش بده ! (بی خود به فکر حذف صفر نیووووفتادن !! پیش بینی تورم در آینده رو کردن و چاپ بی پشتوانه اسکناس !)ماسته همون ماسته 2 میلیون در ماهم همون کارایی 800 تومنرو برای کارمند داره ! (کاسب که براش فرق نداره ماست گرون بخره میکشه رو برنج درب مغازش !!:D)

خُب ! که چّه ؟!:hmm:

هیچی ! :happy:10 سال دیگه (با در نظر نـــگرفتن حذف 00000...000 صفر از پول ملی !!:lol:) اگر تورم نسبت به امروز 1000 برابر هم شده باشه مطمئنا دستمزدتون ماهی 800 نمونده که بخوایین ماهی 200 بذارین بانک !! اون موقع ممکنه ماهی 1 میلیون بذارین بانک چون ماهی 10 میلیون دستمزدتونه !!!:)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720

اگر تورم با این شدت بالا بره خود به خود بعد چند وقت میزان اسمی درآمد ها هم بالا میره یعنی کارمندی که ماهی 800 میگرفته وقتی ماست بشه 10000 تومن دیگه دولت نمی تونه بش ماهی 800 بده ! باید ماهی 2 میلیون بش بده ! (بی خود به فکر حذف صفر نیووووفتادن !! پیش بینی تورم در آینده رو کردن و چاپ بی پشتوانه اسکناس !)ماسته همون ماسته 2 میلیون در ماهم همون کارایی 800 تومنرو برای کارمند داره ! (کاسب که براش فرق نداره ماست گرون بخره میکشه رو برنج درب مغازش !!:D)

هیچی ! :happy:10 سال دیگه (با در نظر نـــگرفتن حذف 00000...000 صفر از پول ملی !!:lol:) اگر تورم نسبت به امروز 1000 برابر هم شده باشه مطمئنا دستمزدتون ماهی 800 نمونده که بخوایین ماهی 200 بذارین بانک !! اون موقع ممکنه ماهی 1 میلیون بذارین بانک چون ماهی 10 میلیون دستمزدتونه !!!:)

شما اصلا چی کار دارید که هر ماه چقدر می گذاریم. شما فقط برای یکی از این سپرده ها بیاید محاسبه کنید. مسئله اینه که پولی که 10 سال پیش باهاش می شد یه مقداری طلا خرید، بعد از ده سال، نصف اون قدر هم نمی شه باهاش طلا خرید. شما باید طوری سرمایه گزاری کنید که اون حقوق های قبلیتون ارزشش رو از دست نده. اگر قرار بشه این طوری فکر کنید که مطمئن باشید اون چیزی که آخر دستتون رو می گیره، خرج یه سفر خارج هم نشه.

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
شما اصلا چی کار دارید که هر ماه چقدر می گذاریم. شما فقط برای یکی از این سپرده ها بیاید محاسبه کنید. مسئله اینه که پولی که 10 سال پیش باهاش می شد یه مقداری طلا خرید، بعد از ده سال، نصف اون قدر هم نمی شه باهاش طلا خرید. شما باید طوری سرمایه گزاری کنید که اون حقوق های قبلیتون ارزشش رو از دست نده. اگر قرار بشه این طوری فکر کنید که مطمئن باشید اون چیزی که آخر دستتون رو می گیره، خرج یه سفر خارج هم نشه.

یه فرق هست بین سپرده و سود طلا. طلا نرخ افزایشش معلوم نیست شاید 60 درصد باشه شاید منفی باشه (همونطور که تا حالا بوده) اما سپرده ثابته نرخ سودش

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
یه فرق هست بین سپرده و سود طلا. طلا نرخ افزایشش معلوم نیست شاید 60 درصد باشه شاید منفی باشه (همونطور که تا حالا بوده) اما سپرده ثابته نرخ سودش

در یک اقتصادی که درش دست برده نمی شه، بله، حق با شماست. اما الان تمام دنیا بر اساس دلار تجارت می کنند. پشتوانه دلار هم طلاست. اما آمریکا سال هاست که داره نرخ برابری دلار و طلا رو دستکاری می کنه که کسری بودجه اش رو کاهش بده. کاهش ارزش دلار در برابر طلا یه روند دائمی بوده و هست. من این جا تازه کاری به تورم مملکت خودمون ندارم. شما اگر تجارتی تونستید پیدا کنید که ارقامتون بر حسب دلار بتونه تورم آمریکا رو پوشش بده و سود هم بکنید، طلا رو فراموش کنید. در غیر این صورت حداقل پس انداز سرمایه به شکل طلا بهترین راه هست، سود نداره ولی ضرر هم نداره. یه پس انداز خواهید داشت که از ارزشش کم نمی شه.

somebody314

Registered User
لایک‌ها
61
در یک اقتصادی که درش دست برده نمی شه، بله، حق با شماست. اما الان تمام دنیا بر اساس دلار تجارت می کنند. پشتوانه دلار هم طلاست. اما آمریکا سال هاست که داره نرخ برابری دلار و طلا رو دستکاری می کنه که کسری بودجه اش رو کاهش بده. کاهش ارزش دلار در برابر طلا یه روند دائمی بوده و هست. من این جا تازه کاری به تورم مملکت خودمون ندارم. شما اگر تجارتی تونستید پیدا کنید که ارقامتون بر حسب دلار بتونه تورم آمریکا رو پوشش بده و سود هم بکنید، طلا رو فراموش کنید. در غیر این صورت حداقل پس انداز سرمایه به شکل طلا بهترین راه هست، سود نداره ولی ضرر هم نداره. یه پس انداز خواهید داشت که از ارزشش کم نمی شه.

فکر کنم اوراق قرضه آمریکا (bond) اینطور هست اما ما که نمیتونیم بخریم :)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ایده جالبی بود اما
بعد از 26 سال هم ارزش پول کم میشه و هم اینکه معلم نیست چه اتفاقی میفته !
مملکت هم که ثبات نداره هر روز یه خبری توش هست

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
اینو خوندی رضا جان؟

منم گفتم در سررسید برای تمدید مطابق قوانین جدید عمل می شه. یعنی توی پنج سال بعدی معلوم نیست چه اتفاقی بیفته و هنوز نرخ همونی باشه که پنج سال قبل بود.
وقتی سود پول رو نگیرید، بانک لابد می گذاره توی سپرده کوتاه مدت، مثلا اگر الان 7 درصد روزشمار سود می ده، می تونید سود کل اینا رو به همچو حسابی واریز کنید و روش سود بگیرید. به هر حال دخلی به اون حساب بلوکه شده نداره. با تمام این زور زدن ها، حتی اگر سود برسه به 25%، هنوزم ضرره.

اها , گرفتم منظورتو الان

خوب اینم حرفیه ... ولی همیشه تو همین حول و حوش خواهد موند ! حالا یکی دو درصد اینور اونور

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998

نکته جالب و قابل تاملی بود، کاملا صحیحه، کسی که سپرده میکنه بایستی کم کم مقدار سپردشو بسته به درآمد و تورم و هزینه ها کم یا افزایش بده(کم که هیچ وقت نمیشه تو این خراب شده ولی کم کم میشه افزایشش داد) ;)

آخه من دارم می گم چرا این طوری می نویسید که خودتون رو گیج کنید. واسه چی ضربدر 5 می کنید که بعد تقسیم بر پنج کنید و با چیزهای دیگه مقایسه کنید؟ :wacko: باید بر حسب سال نوشت. بعدم من از این جا دیدم، http://bankdata.ir/Profits.asp

من همین امروز صبح بانک ملت بودم، دیدم نوشته 20 درصد سپرده 5 ساله! احتمالا این سایتی که شما دادید آپدیت نشده و بروزش نکردن

♥majid

Registered User
لایک‌ها
0

درسته الان بیمه های عمر هم برای حق بیمه نرخ افزایشی در نظر میگیرن

بابا 25 سال دیگه 700 م دیگه خرج یه سفر خارج که میشه کوتاه بیا مهندس:D

chinatown

Registered User
لایک‌ها
179

پولی که 10 سال پیش باهاش می شد 1 کیلو ماست خرید(فکر کنم حوالی کیلویی 100 تومن بود !)، بعد از ده سال، نصف اون قدر هم نمی شه باهاش ماست! خرید!(الان سون 2000 تومنه دیگه !)

دقیقا جمله شمارو کپی کردم به جای طلا از ماست استفاده کردم ! حالا در دنیای واقعی
این جمله درسته یا نه ؟! هست دیگه ! شما الان نمیتونین با 100 تا تک تومنی نیم کیلو ماست بخرین که !!

(چه علاقه ای به ماست پیدا کردم !!:D)

بزرگوار شما یه نکترو هم فراموش کردین اونم اعتبار سپردتون هست ! گیریم تمام فرمایشات شما درست! اما وقتی حتی به اندازه 1 میلیون پول لازم بشین طلاهاتون بهتون این پولو قرض نمیدن ! میگن! پول لازمی؟ حرفی نیست ! ولی باید قید مقداری از مارو بزنی و رد کنی بره تا پول نقد بیاد دستت مشکلاتت که برطرف شد و خواستی جایگزین کنی احتمالا چند ماهی گذشته و باید پول بیشتری از اونکه آب کردی بدی تا همون مقدارو برگردونی !

توی این حرف من نوعی اعتراف به گرون شدن طلا با گذشت زمان هست! قبولشم دارم (داریم !) اما در حالت سپرده شما 1 تومن برمیداری بعد از یه مدتم همون 1 تومنو میذاری سرجاش هرچند اونجا هم زمان گذشته !پس به نظر میرسه که دارم به یه چیز دیگه هم اعتراف میکنم ! اونم اینه که با گذشت زمان ارزش پول کم و ارزش طلا زیاد میشه !؟!!!؟!

بله این درسته ! ارزش طلا زیاد میشه اما ارزش پول وقتی که راکد بمونه کم میشه نه وقتی که توی سیستمی با سود 5 ساله 150% هست !

امروز دارین با ماهی 200 سپرده باز میکنین و به موازاتش میتونین با 200 تومن (گرد کنیم!) 3 گرم طلا بخرین این درسته یا نه ؟! تا اینجا درست ؟!؟ خُب آیا 10 سال آینده هم میتونین با 200 تومن 3 گرم طلا بخرین؟!؟ اگر جابتون "نه" هست پس باید واسه سپرده هم به جای ماهی 200 تومن ماهی (؟) تومن بذارین کنار که از طلا جا نمونه !

(؟) را پیدا کنین ؟! نه پرتقال فروش نیست همون (؟) هست :Dکه نیاز به پیدا کردنش نیست !! چرا ؟ چون تو جدول صفحه اول هستش ! بله ! اولین ماه از سال یازدهم با حساب همون 200 تومنی که احتمالا اون زمان ارزشی نداره! شما 1400000 سپرده میکنین !!:) بعیده با این مبلغ جا مونده باشه ! از طرفی پشتوانه اعتباریتونم تو این سال ها همیشه به راه بوده !
:)

Hosseinpro

کاربر قدیمی پرشین تولز*همکار باز نشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
998
بحث خیلی داره جالب شد
دکتر جان کجایی؟! دو راهی موندیم!دو نقطه دی

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
دکتر در مورد سپرده هدف بانک ملت هم یه توضیح بده
تو فرم محاسبه زدم این شد:
ماهیانه 200 تومن بدیم بعد از یکسال 26,048,452 ریال میده
بعد از سه سال 95,734,901 میده
این هم شرایط:
حداقل مبلغ جهت افتتاح حساب: 200 هزار ريال
حداقل مبلغ سپرده گذاري ماهیانه: 250 هزار ريال
سقف مبلغ سپرده گذاري: نامحدود
حداقل دوره سپرده گذاري: 9 ماهه
حداکثر دوره سپرده گذاري: 36 ماهه

دستت درد نکنه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,613
چند صفحه رو خوندم چیزی متوجه نشدم...

مبلغ کمتر و مدت کمتر چقدر میشه. مثلاً هر ماه 50000 تومن . واسه 5 سال

میشه همیچین کاریو واسه حساب کوتاه مدت کرد؟ سود حساب کوتاه مدت به خود حساب اضافه میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا