برگزیده های پرشین تولز

پینت بال

Baran 88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پـینت‌بال (Paintball) یک نوع بازی گروهی که در آن چندین نفر در دو گروه رقیب با سلاحهایی که گلوله‌های رنگ پرتاب می‌کنند، به مبارزه برای تسخیر پرچم گروه مقابل می‌پردازند. پینت بال یک توپ (گلوله) ژلاتینی است که داخل آن با رنگ خوراکی پر شده است و پس از شلیک توسط تفنگ و برخورد به هدف ترکیده و رنگ آن پخش می‌شود. به سادگی می‌توانید تصور کنید در نگاه اول این ورزش به مانند یک میدان جنگ واقعی است که هر کس که مورد اصابت قرار گرفته و رنگی شود از بازی حذف می‌شود تا یک تیم، کاملاً تیم دیگر را حذف کند. این تنها یکی از 100‌ها سناریوی تعریف شده این ورزش است ::rolleyes:
از این ورزش به دلیل هیجان زیاد آن بعنوان مهیج‌ترین ورزش جهان یا شطرنج زنده به دلیل فکری بودن آن یاد می‌شود.
پینت بال در ایران : هم اکنون ، ایران یکی از قدرتهای مهم پینت بال در جهان می باشد. تیم های باشگاهی ایران ضمن حضور در لیگهای مختلف منطقه ای و جهانی دارای رتبه ها و مقامهای نخست می باشند.

اثرات روحی و روانی پینت بال : این ورزش گذشته از تاثیرات مثبت جسمی ، تاثیرات ویژه ای بر روح و روان بازیکنان دارد. هر تیم ترکیبی از بازیکنانی با شرایط جسمی و فکری ایده آل میباشد و حداقل یک نفر به عنوان مغز متفکر و کاپیتان تیم باید حضور فعال داشته باشد. تقویت روحیه هایی از قبیل : قدرت تصمیم گیری ، مدیریت بحران ، مدیریت ترس و استرس ، قدرت تحلیل ، قدرت تصمیم گیری لحظه ای ، روحیه همکاری و کار تیمی ، روحیه فداکاری ، سرعت در برقراری ارتباط مفید و موثر ، قدرت ریسک پذیری و.... تنها بخشی از تاثیرات مثبت روحی پینت بال می باشد.
شرکت ها با حضور در این ورزش بدلیل ایجاد هیجان بالا و تفریح موجب شادی کارکنان و بالا رفتن کیفیت کار آنها می شوند. در حال حاضر بسیاری از
مدیران مختلف سازمانهای بزرگ و کوچک ، آموزش مفاهیم مهم اصول کسب و کار مدرن را توسط آموزه های پینت بال به کارکنان خود منتقل می نمایند.
گروههای نظامی ضمن برگزاری دوره های آموزشی توسط این ورزش و نه از طریق سلاحها و گلوله های مشقی ، ضمن آموزش دقیق تر ، می توانند بهره های بهتر و نزدیک تر به واقعیت بگیرند.
مدیران آموزشی، مدارس و دانشگاهها نیز به منظور تقویت روحیه کار تیمی، دوستی، فداکاری و هدفمندی ، اقدام به بکارگیری این ورزش می نمایند.:)

فایل های ضمیمه

• DSC_4620.jpg
    DSC_4620.jpg
    707.8 KB · نمایش ها: 34
  • NPPL_Buffalo07_Stuart_01.jpg
    NPPL_Buffalo07_Stuart_01.jpg
    82.3 KB · نمایش ها: 31

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
توی ایرانم هست !! ولی اینقدر اعصاب ادم خورد میشه , توپا و تفنگاشون آشغاله !! هر دفه شلیک میکنی توپه یه طرف میره !! یه بار یکی زدم توپه به سمت آسمون کات برداشت !!:lol:

Baran 88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توی ایرانم هست !! ولی اینقدر اعصاب ادم خورد میشه , توپا و تفنگاشون آشغاله !! هر دفه شلیک میکنی توپه یه طرف میره !! یه بار یکی زدم توپه به سمت آسمون کات برداشت !!:lol:

شما کجا بازی کردید ؟ من تقریبا همه جا رو رفتم . اما به نظرم بهتر از همه Matrix تو باشگاه انقلابه .

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
یدونه هم تو مجموعه رازی هست میدان گمرک

Paniaco

Registered User
لایک‌ها
5
والا من توی کیش بازی کردم، زیاد جالب نبود، سالن هندبال رو یه موکت انداخته بودن روش که چسبیده نبود، یه بار با مغز امدم زمین ! :wacko:

این دوستمون هم راست میگه، توپها چرا کات بر میداره؟؟ :f34r:

این بخار کردن کلاه ایمنی :D هم همش دردسره :p

ولی توپهاش به آدم میخوره خیلی درد داره خدایی :blush:

اینجا اصفهان دیروز دیدم باشگاه ارتش آورده، نمی دونم از قبل جای دیگه بود یا تازه باشگاه ارتش داره ارائه میده؟؟

Baran 88

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
والا من توی کیش بازی کردم، زیاد جالب نبود، سالن هندبال رو یه موکت انداخته بودن روش که چسبیده نبود، یه بار با مغز امدم زمین ! :wacko:

این دوستمون هم راست میگه، توپها چرا کات بر میداره؟؟ :f34r:

این بخار کردن کلاه ایمنی :D هم همش دردسره :p

ولی توپهاش به آدم میخوره خیلی درد داره خدایی :blush:

اینجا اصفهان دیروز دیدم باشگاه ارتش آورده، نمی دونم از قبل جای دیگه بود یا تازه باشگاه ارتش داره ارائه میده؟؟

خب باید روی این لنز کلاه امینی آنتی فاگ بزنند . :cool:

icao

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4

من مجموعه رازی رو رفتم خیلی خوب بود البته زمینش کاملا غیر استاندارد بود و شکل خاصی نداشت یه جورایی بیضی بود و موانعش هم چند تاش چوبی بود ولی خداییش تفنگاش حرف نداشت (خود طرف میگفت هر کدوم 460 هزار تومن بدون کپسول قیمتشه ) تیراشم کاد برنمیداشت البته چون کالیبرش بالاست طی مسیر افت ارتفاع داره ولی کاد برنمیداشت کلاهاشم چون قسمت عینک و قسمت دهنش از هم جدا بود اصلا بخار نمیکرد
البته جای خیلی حرفه ایی نیست ولی برای تفریح خوبه قیمتشم پایینه 6000 تومن با 50 تا تیر هر 50 تا تیر اضافه 3000

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
ما ارومیه دارم همه چیش آشغال هستش.لباساش که خیلی نازک هستن و از فاصله5 6 متری گلوله می خوره آدم چدرش در میاد.همه تفنگها گلوله هاشون کات 90درجه بر میدارن.زمینش قبلا (اوایل) چمن بود ولی چون رسیدگی نکردن فعلا چمنها خشک شده.موانع قبلیش لاستیک و بشکه آب بود که جدیدا موانع بادی خیلی خوبی گرفتن(تنها نقطه مثبت)زمینش کوچیک هستش.عینکش وسص زمستون هم بخار می کنه!مربیاش کمی ناشی هستن!خلاصه هیچی دیگه :دی

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان

این تاپیک رو زدم که در مورد کیفیت سالن های پینت بال در تهران و کلاً در ایران، تجهیزات و هر چیزی که در مورد پینت بال باشه صحبت بشه.

از دوستانی که تجربه دارن میخوام که حتماً در این تاپیک شرکت کنند. :)

(مطلب راجب این ورزش و تاریخچه آن در اینترنت زیاد هست برای همین تکرارشون نکردم)

WinDesign

Registered User
لایک‌ها
176
چند جا تو کرج رو معرفی کنید لطفاً

Alone Men

Registered User
لایک‌ها
31
من پارسال یه مدت میرفتم .
تو مرزداران بود ... از نظر زمین بازی و بزرگیش خوب بود، ولی تفنگاش بعضی موقعه های گیج میزد و شلیک نمیکرد .
که البته فکر کنم مشکلی فراگیر هست !
قیمتشم نسبت به جاهای دیگه بهتر بود.

بازی بسیار مهیج و زیبایی هست و چند سری اول واقعا" حال میده ... مخصوصا " وقتی کسی رو با تیر میزنی و دادش میره هوا!:D مخصوصا" اگر دختر هم باهاتون باشه ! البته دخترهای با دلو جرات ها و گرنه چیز! میزنن به بازی ! میترسن همش میرن قایم میشن ! پینت بالتون تبدیل میشه به قایم موشک ! البته حسنش اینه در مصرف تیر صرفه جویی میشه چون تو هر راند یه دختر بیشتر از یک تیر شلیک نمیکنه اونم با هزار سلام و صلوات!
بعد از یه مدت هم اگر همینطوری دیمی بخواید بازی کنید دیگه تکراری میشه و حال نمیده چون بروبچ بدنشون به تیرا عادت کرده و وقتی میزنی دیگه صداشون در نمیاد و رنگ تیرو اگه نبینی پاک میکنن میره و انکار میکنن ! :D مگر اینکه بزنی تو سرشون ! ولی اگر با استراتژِی بازی کنید و تیمی باشید بازم حال میده...

Last edited:

Ehsan_old

Registered User
لایک‌ها
1
من یه باشگاه انتهای خیابان ارتش رفتم بد نبود. زمین بزرگی داشت
گلوله های تفنگ ها تو فواصل با قوس میرفت ولی خوبیش این بود که میشد به عنوان تیر قلق ازش استفاده کرد. چون تیرهای بعدی هم همون خطا رو داشت.

مثل تفنگ های باشگاه انقلاب نیست که با یه نشونه ثابت، یه تیرش راست بره یه تیرش چپ.

یکی هم تو پارک سرخه حصارک (شرق تهران) رفتم که لوازمش نو تر بود ولی زمینش حدود 30 در 70 متر بود که از قبلی کوچیک تر بود.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان ...

در مورد پينت بال اطلاعات ميخواستم

مجوز به هر كسي ميدن ؟
(مث باشگاه بدنسازي! )
چقدر زمين مورد نياز هست ؟
و وسايلي كه ميخواد ( براي زمين )
و وسايل خود بازي ( اسلحه و جليقه و ... ) بايد از كجا تهيه كرد؟
و بايد مدرك خاصي داشت واسه مجوز گرفتن ؟
چون داور داره و ....

ممنون از همگي

saghar-m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نظرتون در مورد بازیه پینت بال چیه؟؟
خطر که نداره؟
اگه هم کسی یه جا خوب واسه این بازی سراغ داره پیشنهاد بده ممنون می شم!!!!

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
پینت بال فوق العاده هست ............بار اول حسابی می ترسی و شاید پهلو هات بگیره(درست مثل خودم)اما از دفعات بعد پر دل و جرات تر می شی.فوق العاده انرژی بره اگه نکات ایمنی رو کامل رایت بکنی و دوستات شوخی شهرستانی باهات نکنن خیلی خوبه ولی باید یه دو تا جای کبودی رو توی بدنت به جون بخری و از بازیت لذت ببری.

پول هم حسابی داشته باش که اگه می خوای بازی بهت کیف بده یه 304 تومنی باید بخرجونی.

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
ورزش خیلی خوبیه .... هیچ اتفاقی نمی افته مگر اینکه از فاصله ۱ ۳ متری بت شلیک کنند که بدنت کبود میشه البته اگه جای خوب بری بت جلیقه و گردنبند و ... میدن و ایمنت می کنند
تو جاهایی که من رفتم از همه با حال تر مجموعه وزشی انقلاب هست که فوق العاده هست
ولی در کل ورزش پر خرجیه نسبتا مثل اسکی شوما اگه بخوای مثلا ۵۰۰ تا تیر بخری و با ورودیش قبلا یه چیزی در حدود ۶۰ تومن در میومد البته من یه ۶ ماهی هست نرفتم و خبری ندارم از قیمتای جدید
انقلاب عالیه ولی اگه بخواید سانس اختصاصی بگیرید گرون در میاد

بن دائم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
پینت بال فوق العاده هست ............بار اول حسابی می ترسی و شاید پهلو هات بگیره(درست مثل خودم)اما از دفعات بعد پر دل و جرات تر می شی.فوق العاده انرژی بره اگه نکات ایمنی رو کامل رایت بکنی و دوستات شوخی شهرستانی باهات نکنن خیلی خوبه ولی باید یه دو تا جای کبودی رو توی بدنت به جون بخری و از بازیت لذت ببری.

پول هم حسابی داشته باش که اگه می خوای بازی بهت کیف بده یه 304 تومنی باید بخرجونی.

شوخی شهرستانی یعنی چی دقیقا ؟ اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057

یعنی اینکه کرم بریزن یعنی اینکه از فاصله 3 متری به پایین تیر زدن خطاست ولی اونا......:pو اینکه محاصرت کنن به نامردی ببندنت به رگبار:wacko:کیف می ده ولی یه کم درد می گیره و نهایتا کبود میشه اما کیف می ده.

بعدشم اینکه باید مسائل ایمنی رو حتما رعایت کنی البته قبلش بهتون اینا رو می گن و یه آموزش کوچیک بهتون می دن.من اکباتان می رم خیلی خوبه و از اون بهتر هتل ارم کیش بوده که زیرش تاتامی هستش و خیلی راحته.

اما خلاصش اینکه فوق العاده کیف می ده و برات یه خاطره خیلی خوب می شه.به نظر من که امتحانش کن.بعدشم اینکه روی مخ یارو راه برو بگو مثلا هممون ازت تیر برمی داریم به جاش تخفیف بده و از این جور کارا دیگه.

خوش بگذره

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71

اينجوري نمي فهمي يه روز بيا با هم بريم اونجا خودم بات شوخي شهرستاني كنم تا برا هميشه بفهمي معنيش چي ميشه

بالا