برگزیده های پرشین تولز

صادرات به چین

abbasss

Registered User
لایک‌ها
5
صادرات به هند چطور؟
بازم همین مشکلات رو داره؟
در کل کدام پیشنهاد میشه؟

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
شما با این دفاتر واردات و صادرات تماس بگیر که سایت دارن و تبلیغاتشون توی ایستگاه هست ؛ کامل تلفنی راهنماییت میکنن ؛ بگو میخوای از طریق اونا این کار رو انجام بدی تا بهت بگن چی کار میکنن

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
دوستان وقتی از موضوعی اطلاعی ندارید برای چی آخه راهنمایی غلط می کنید ؟

کجا با ارز مبادله ای باید پول به کشور وارد شه ؟!!!!!! مگه این دوستمون داره ال سی داخلی باز می کنه ؟

عزیز جان در رابطه با گرفتن پول، شما حساب صراف معتبر معرفی می کنی، پول به حساب صراف ریخته می شه و بعد از اون هر روزی که دوست داشته باشی بر اساس قیمت روز دلار آزاد می تونی دلار و به ریال تبدیل و به حسابت تو ایران انتقال بدی، معمولاً صرافی ها یک مبلغی رو برای انتقال پول می گیرن که اصلاً به چشم نمیاد.

بقیه مراحل بستگی به جنس شما و محصول شما داره، اگه بتونی محصولت رو بگی می تونم بیشتر راهنماییت کنم، کار اصلی خود من صادرات مواد معدنی و مشتقات نفتی که در ماه 4 ، 5 محموله به کشور چین ، مالزی ، امارات و .. صادر می کنیم.

در رابطه با مراحل صادرات و اینکه این درسته که شما به یک شرکت واسطه رجوع کنی که کارت رو انجام بدن اینم باز بر می گرده به اینکه جنس شما چی باشه ! برای مثال شما برای گرفتن گواهی مبدا نیاز به کارت بازرگانی داری ولی از اون طرفم خیلی از دوستان هستن که کارت بازرگانیشون رو در اختیار قرار می دن و در مقابل مبلغی را دریافت می کنند،
قبل از دریافت گواهی مبدا غیر از کارت بازرگانی شما به برگه ی اظهار نامه گمرکی رو نیاز داری که باید شرکت شما و شخص شما کدینگ گمرک بندر ارسالی باشه که اطلاعات بیشترش رو می تونی از اینجا بدست بیاری. ( که البته بازم این مورد دوستانی هستن که به راحتی این مورد رو برای شما انجام می دن )

غیر از این موارد معمولا مشتری چینی از شما درخواست یک گواهی بازرسی از زمان بارگیری می خواد که تو این گزارش کیفیت و کمیت و موارد مورد نیاز کالا ذکر می شه ( معروفترین اونها اس جی اس و سی سی آی سی هست ) هر چند که معمولاً مشتری چینی درصدی را برای بازرسی مجدد در بندر مقصد در نظر می گیرد ( معمولاً 2 تا 5 % ارزش کل کالا و معروفترینش سی آی گیو هستش )
در زمینه حمل و نقل دریایی هم ما به هیچ وجه مشکلی از نظر حمل و نقل به غیر از موارد تحریم شده مثل مشتقات نفتی نداریم ( البته مشتقات نفتی رو با کشتی رانی جمهوری اسلامی به راحتی می برن ! )
جالبه که بدونی هزینه ی حمل و نقل دریایی به صورت کانتینری از ایران به چین خیلی خیلی ارزون تر از چین به ایرانِ ، شما می تونید از کشتی رانی های خارجی و معروف مثل Hanjin ,United Arab , PIL and etc. استفاده کنی

این دوسته عزیزمون که می گه ما بیشتر از 5000 دلار نمی تونیم بفرستیم دقیقا مرجع این حرف شما چیه ؟ و همچنین مرجع دقیقتون در رابطه با اینکه وارد کردن پول که هیچ راهی وجود نداره چیه ؟؟؟؟

متاسفانه دوستان بدون هیچ گونه تجربه و اطلاعی یک سری از راهنمایی های غیر اصولی را تحویل خلق الله قرار می دن !

در زمینه صادرات هر گونه سوالی بود بنده در خدمتم.

ALMAS1355

Registered User
لایک‌ها
1
صادرات خیلی ساده هست ،فقط کافیه که یه ترخسصکار داشته باشید
ضمنا در معامله با طزف خارجی هم باید یه اصولی رو رعایت کنید که متضرر نشید

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
صادرات خیلی ساده هست ،فقط کافیه که یه ترخسصکار داشته باشید
ضمنا در معامله با طزف خارجی هم باید یه اصولی رو رعایت کنید که متضرر نشید

صادرات فرق میکنه آقا با فروش جزئی جنس به یه خارجی. صادرات اتفاقا پیچیده تر از وارداته

abbasss

Registered User
لایک‌ها
5

کجا با ارز مبادله ای باید پول به کشور وارد شه ؟!!!!!! مگه این دوستمون داره ال سی داخلی باز می کنه ؟

عزیز جان در رابطه با گرفتن پول، شما حساب صراف معتبر معرفی می کنی، پول به حساب صراف ریخته می شه و بعد از اون هر روزی که دوست داشته باشی بر اساس قیمت روز دلار آزاد می تونی دلار و به ریال تبدیل و به حسابت تو ایران انتقال بدی، معمولاً صرافی ها یک مبلغی رو برای انتقال پول می گیرن که اصلاً به چشم نمیاد.

بقیه مراحل بستگی به جنس شما و محصول شما داره، اگه بتونی محصولت رو بگی می تونم بیشتر راهنماییت کنم، کار اصلی خود من صادرات مواد معدنی و مشتقات نفتی که در ماه 4 ، 5 محموله به کشور چین ، مالزی ، امارات و .. صادر می کنیم.

در رابطه با مراحل صادرات و اینکه این درسته که شما به یک شرکت واسطه رجوع کنی که کارت رو انجام بدن اینم باز بر می گرده به اینکه جنس شما چی باشه ! برای مثال شما برای گرفتن گواهی مبدا نیاز به کارت بازرگانی داری ولی از اون طرفم خیلی از دوستان هستن که کارت بازرگانیشون رو در اختیار قرار می دن و در مقابل مبلغی را دریافت می کنند،
قبل از دریافت گواهی مبدا غیر از کارت بازرگانی شما به برگه ی اظهار نامه گمرکی رو نیاز داری که باید شرکت شما و شخص شما کدینگ گمرک بندر ارسالی باشه که اطلاعات بیشترش رو می تونی از اینجا بدست بیاری. ( که البته بازم این مورد دوستانی هستن که به راحتی این مورد رو برای شما انجام می دن )

غیر از این موارد معمولا مشتری چینی از شما درخواست یک گواهی بازرسی از زمان بارگیری می خواد که تو این گزارش کیفیت و کمیت و موارد مورد نیاز کالا ذکر می شه ( معروفترین اونها اس جی اس و سی سی آی سی هست ) هر چند که معمولاً مشتری چینی درصدی را برای بازرسی مجدد در بندر مقصد در نظر می گیرد ( معمولاً 2 تا 5 % ارزش کل کالا و معروفترینش سی آی گیو هستش )
در زمینه حمل و نقل دریایی هم ما به هیچ وجه مشکلی از نظر حمل و نقل به غیر از موارد تحریم شده مثل مشتقات نفتی نداریم ( البته مشتقات نفتی رو با کشتی رانی جمهوری اسلامی به راحتی می برن ! )
جالبه که بدونی هزینه ی حمل و نقل دریایی به صورت کانتینری از ایران به چین خیلی خیلی ارزون تر از چین به ایرانِ ، شما می تونید از کشتی رانی های خارجی و معروف مثل Hanjin ,United Arab , PIL and etc. استفاده کنی

این دوسته عزیزمون که می گه ما بیشتر از 5000 دلار نمی تونیم بفرستیم دقیقا مرجع این حرف شما چیه ؟ و همچنین مرجع دقیقتون در رابطه با اینکه وارد کردن پول که هیچ راهی وجود نداره چیه ؟؟؟؟

متاسفانه دوستان بدون هیچ گونه تجربه و اطلاعی یک سری از راهنمایی های غیر اصولی را تحویل خلق الله قرار می دن !

در زمینه صادرات هر گونه سوالی بود بنده در خدمتم.

با سلام و احترام
ممنون از توجه و راهنمایی ارزنده شما.
توضیحات شما کامل بود.
یک سوال دیگر:
نحوه دریافت پول به چه صورت است؟زمان عقد قرارداد پول رو واریز میکنند یا بعد از تحویل جنس؟
پیروز باشید

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
بستگی به روش کاری شما و میزان اعتماد سازی شما برای مشتری داره !
برای مثال خیلی از کارخانجات بزرگ در چین غیر از ال سی به هیچ عنوان وارد کار نمی شود که ال سی برای کشور ما مقدور نمی باشد مگر اینگه شرکت ثالثی تو دبی داشته باشید تا بتونید از اون طریق ال سی دریافت کنید.

ولی برای بازرگانی های چین معمولاً برای معاملات بعد از اعتماد سازی به طرف مقابل ( مانند ارسال مدارک صادرات قبلی ( این کار باعث می شه طرف مقابل شما رو کننده ی کار در نظر بگیره ) - هویت شرکت و ... ) به صورت نقدی هم کار می کنند، درصدی برای پیش پرداخت در نظر می گیرند- درصدی با کپی مدارک که به نام شرکت مورد نظر شده ( مثل اس جی اس - بار نامه ) - درصدی با اصل مدارک - و 2-5% هم برای CIQ میذارند. البته همه ی این مراحل بستگی به مشتری شما و روش کاری شما داره ، حتی شما اگه نماینده در کشور مقصد داشته باشین موضوع اصلاً فرق می کنه. پول هم به راحتی معمولاً بعد از 3 - 6 روز به حساب صراف می شینه !

البته مسلماً شما وقتی با کارخانه مستقیم و با روش پرداخت ال سی کار می کنید قیمت بهتری نسبت به بازرگان ها می تونید دریافت کنید.

من در خدمتتون هستم.

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416

.

گروه بازرگانی- کارگروه ساماندهی نرخ ارز، توافق صادرکنندگان با دولت بر سر نحوه فروش ارز صادراتی در مرکز معاملات ارزی را تصویب کرد. بر اساس این مصوبه اظهارنامه گمرکی مبنای محاسبه میزان تعهدات صادرکنندگان خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه قیمت صادراتی کالاها نسبت به گذشته تفاوت داشته است، کمیته قیمت‌گذاری کالاهای صادراتی که در سازمان توسعه تجارت ایران مستقر است، مکلف شده است قیمت جدید کالاهای صادراتی را ارزیابی کرده و قیمت‌های جدید را پس از ابلاغ مصوبه، اعلام کند تا صادرکنندگان دچار مشکل نشوند. به گفته کیومرث فتح‎اله کرمانشاهی، معاون کل سازمان توسعه تجارت کارگروه ساماندهی نرخ ارز در دولت، توافق میان صادرکنندگان و سازمان توسعه تجارت ایران را برای چگونگی عرضه ارز در اتاق مبادلات ارزی تصویب کرده است و به زودی این مقررات ابلاغ خواهد شد. به اعتقاد کرمانشاهی، نحوه تخصیص ارز باید به گونه‌ای باشد که صادرکنندگان با ارز حاصل از صادرات خود بتوانند واردات کالاهای مجاز و خدمات تجاری را انجام دهند؛ ضمن اینکه صادرکنندگان می‌توانند ارز حاصل از صادرات را به واردکنندگان به نرخ توافقی اختصاص دهند. او در توضیح بیشتر در مورد سازوکار مبادله ارز صادراتی در مرکز مبادلات ارزی به «مهر» گفت: اگر صادرکننده‌‎ای به **** بانکی بدهی ارزی داشته باشد، می‌تواند این بدهی را با ارز حاصل از صادرات تسویه کند، این در شرایطی است که تمام اولویت‌های ده‌گانه کالایی اجازه خواهند داشت که از ارز حاصل از صادرات برای واردات استفاده کنند. معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه با توجه به اینکه کالاهای مختلف، شرایط مختلفی را دارند، دوره زمانی بازگشت ارز متفاوت خواهد بود؛ تصریح کرد: همچنین تخلفات ناشی از این مصوبه برای صادرکنندگان و واردکنندگان مدنظر قرار خواهد گرفت. تعیین ساز و کار توزیع ارز حاصل از صادرات پس از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته صادرکنندگان و دولت به درخواست معاون اول ريیس‌جمهوری بر سر برگزاری مذاکره‌ای پیرامون چگونگی عرضه ارز حاصل از صادرات در اتاق مبادلات ارزی به توافق رسیدند. بالاخره با برگزاری چندین جلسه، توافقاتی میان دو گروه حاصل شد که در نتیجه آن، یک پیشنهاد 6 بندی عازم کارگروه ساماندهی نرخ ارز شد. حال نیز این کارگروه، این توافقات را که میان صادرکنندگان و سازمان توسعه تجارت ایران به نمایندگی از دولت صورت گرفته، را تصویب کرده است و به زودی برای اجرا، ابلاغ خواهد شد.
نگرانی از پیمان سپاری ارزی
تا پیش از اعلام جزئیات توافق انجام شده، نگرانی‌هایی در مورد احتمال آغاز دوباره پیمان‌سپاری ارزی بین صادرکنندگان پیش آمده بود، اما حالا مسوولان دولتی اطمینان می‌دهند که توافق انجام شده بین دولت و بازرگانان بر سر ارائه ارز حاصل از صادرات به مرکز مبادلات ارزی به معنای زنده شدن دوباره پیمان سپاری ارزی یا اظهار ارزش ارز صادراتی به دولت نیست. به گفته کرمانشاهی مبنای محاسبه میزان تعهدات صادرکنندگان، اظهارنامه گمرکی است و پیمان سپاری ارزی محلی از اعراب ندارد؛ بلکه ملاک عمل اظهارنامه‌های صادراتی است. همچنین طبق توافق 6 بندی بازرگانان و دولت، صادرکنندگان می‌توانند ارز حاصل از صادرات را به واردکنندگان به نرخ توافقی اختصاص دهند. برای سهولت کار صادرکنندگان نیز قرار شده است، چنانچه صادرکننده‌‎ای به سیستم بانکی بدهی ارزی داشته باشد، می‌تواند این بدهی را با ارز حاصل از صادرات تسویه کند. از سوی دیگر تخلفات ناشی از این مصوبه چه برای صادرکننده و چه برای واردکننده مدنظر قرار خواهد گرفت تا مشکلی در روند تخصیص ارز حاصل از صادرات به واردات و به تبع آن تنظیم بازار به وجود نیاید

منبع : دنیای اقتصاد 15 ابان 91

فایل های راهنمای صادارت رو میتونید از لینک های زیر ببنید . البته برای استارتر تاپیک
http://tccim.ir/images/docs/EXPORT_START_CONSULTATION.pdf
http://tccim.ir/images/docs/EXPORT.pptx

Last edited:

frog

Registered User
لایک‌ها
36
AMiR MASouD

ممنون بابت توضیحات مفیدتون .

یه سوالی داشتم که چطور میشه بازار مقصد رو شناسایی کرد ؟ برای مثال توی چه کشوری چه چیزی نیاز هست ؟

من خودم به شخصه چین و تایلند و چند تا کشور دیگه برای خرید رفتم ، منتها اکثر به صورت مستقیم بوده و نیت واردات بوده . و من به عنوان مشتری خودم رفتم دنبال کالای مورد نظزم . منتهای می خواستم بدونم از توی ایران چطور میشه برای محصول مورد نظرمون مشتری و بازار اون محصول و پیدا کنیم ؟

فرضا من می دونم توی دبی بازار میوه نسبتا خوب هست و با توجه به قیمت ارز مقرون به صرفه ، منتها چجوری مشتری مورد نظرم رو ( ترجیحا بدون مسافرت و از طرق نت) پیدا کنم ؟

AMiR MASouD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
AMiR MASouD

ممنون بابت توضیحات مفیدتون .

یه سوالی داشتم که چطور میشه بازار مقصد رو شناسایی کرد ؟ برای مثال توی چه کشوری چه چیزی نیاز هست ؟

من خودم به شخصه چین و تایلند و چند تا کشور دیگه برای خرید رفتم ، منتها اکثر به صورت مستقیم بوده و نیت واردات بوده . و من به عنوان مشتری خودم رفتم دنبال کالای مورد نظزم . منتهای می خواستم بدونم از توی ایران چطور میشه برای محصول مورد نظرمون مشتری و بازار اون محصول و پیدا کنیم ؟

فرضا من می دونم توی دبی بازار میوه نسبتا خوب هست و با توجه به قیمت ارز مقرون به صرفه ، منتها چجوری مشتری مورد نظرم رو ( ترجیحا بدون مسافرت و از طرق نت) پیدا کنم ؟

خواهش می کنم.

به طور کلی سایت هایی هستن مثل Alibaba,Tradekey,Madeinchina, ec21, ... که می تونی تو بخش خریدارش محصولت رو ارزیابی کنی ببینی چه مارکتی می تونه داشته باشه ! البته پیدا کردن خریدار و یا فروشنده ی واقعی و مطمئن یکم سخته ! سعی کن با گلد ممبر ها ( برای مثال در سایت علی بابا کسی می تونه گلد ممبر باشه که 3000 دلار برای یک سال پرداخت کرده باشه، همچنین هویت شرکتی که در علی بابا ثبت می شه توسط علی بابا چک می شه ! اصطلاحاً می گن A&V ) و کسایی کار کنی که حتماً قبلاً در زمینه ی کاری که می خوای انجام بدی فعالیت داشته باشه. ازشون می تونی سوابق کاری رو بگیری ( Old Performance )
( من خودم تونستم خریدارهای خیلی خوبی رو تو علی بابا پیدا کنم ! و باهاشون داریم کار مستمر انجام می دیم )
برای مثال من الان می خوام سنگ آهن بفروشم می رم تو سایت علی بابا تو قسمت خریدار Iron Ore رو جستجو می کنم ! می بینم اکثریت درخواست ها برای چین و هند هستش ! پس مارکت من برای چین و هند می تونه خوب باشه !
البته دوست عزیز این فقط یک ابزاره ! هیچ وقت برای شروع یک تجارت به این چیز ها اکتفا نکن و حتماً با دوستان اهل فن توی زمینه ی تجارتی که مد نظر داری مشورت کن، حتی شده به این دوستان برای بار اول و دوم سود مشارکت بده، اینطوری تمام مراحل رو می تونی امتحان کنی !

در زمینه ی صادرات مواد معدنی ، مشتقات نفتی ( به خصوص قیر ) ، اوره ، آمونیوم نیترات - ( محصولات پتروشیمی ) من در خدمت هستم.

frog

Registered User
لایک‌ها
36
خیلی ممنون دوست عزیز مزاحمتون میشم .

من خودم بیشتر توی کار پوشاک و میوه هستم . البته در حجم کم .

تا چند وقت دیگه اگه جور بشه شاید نمایندگی نوعی کود رو بگیرم که ببینم اگه شد برای صادراتش حتما مزاحمتون میشم .

frog

Registered User
لایک‌ها
36

تا چند وقت دیگه اگه جور بشه شاید نمایندگی نوعی کود رو بگیرم که ببینم اگه شد برای صادراتش حتما مزاحمتون میشم .

ali__amiri

Registered User
لایک‌ها
42

ورمی کوپویت ابا؟

Accompany

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ، من در چين هستم و دفتر بازرگاني دارم ، شما چه كالايي براي صادرات داريد ، من سما را راهنمايي ميكنم

zon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
چی ممیخوای به چین صادرات کنی:eek:

بالا