برگزیده های پرشین تولز

ورودی های سایتم از گوگل یکباره به شدت افت پیدا کرد. دلیلش چی می تونه باشه؟

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
سلام دوستان.

حدودا 3 ماه پیش یک سایت انگلیسی زبان راه اندازی کردم که محتواش اگر یونیک نباشه کپی هم نیست. موضوع سایت گالری عکس هست که عنوان اکثر پست ها به صورت اختصاصی انتخاب شده. فقط با توجه به موضوع سایت عنوان پست ها شاید کمی شبیه عنوان پست های سایت های دیگر باشه. تا این لحظه سایت 2700 پست داره. آمار سایت تا 5 روز پیش سیر صعودی داشت و هر روز پیشرفت می کرد. 99 درصد ترافیک هم از گوگل بود. نمی دونم 5 روز پیش چه اتفاقی افتاد که آمار به شدت افت پیدا کرد. تعداد ورودی ها به 360 رسیده بود که یکباره به یک سوم کاهش پیدا کرد و این سیر نزولی همچنان ادامه داره. مشکل هاستینگ وجود نداره و پیامی هم در گوگل وبمستر تولز ثبت نشده.

AAAP.jpg

دلیل این امر چی می تونه باشه؟ آیا این طبیعیه؟ همچین سیری در آغاز کار سایت ها ممکنه پیش بیاد؟

ممنون می شم در این زمینه کمی راهنمایی کنید. خیلی نگران هستم.

behroozkami

Registered User
لایک‌ها
91
احتمالا شما پنالتیز شدید و گوگل شما رو جریمه کرده البته این فقط یک نظر هستش

شاید هم افزونه سئو رو دستکاری کردید یا تنظیمات سایت رو

seo google

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ادرس سایت را ارسال کنید تا بررسی شود

asadiweb

Registered User
لایک‌ها
135
اگه آپ رو ادامه بدید تا چند وقت دیگه خودش درست میشه ضمنا تو این مدت سعی کنید بک لینک و ترافیک هم جور کنید چیز خیلی عجبی رخ نداده نگران نباشید

خوش باشی

nasleman

Guest
لایک‌ها
30
درود
منم همین مشکل رو دارم سوال کردم کسی جواب قانع کننده نداد بهم البته مشکل من ایندکس نشدن مطالب جدیده
ادرس سایت در امضام هست ممنون میشم جواب بدید

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134
استاد ARNE

این مشکل برای منم پیش اومده و جالب اینجاست که bing هم دیگه در تعداد ایندکس تغییری ایجاد نمی کنه .
یعنی با اینکه روزانه پست های جدید میدم , ولی تعداد ایندکس گوگل در حال کاهش و تعداد ایندکس بینگ تقریبا ثابت مونده !

یک ماه میشه که درگیرش هستم , کل اینترنت رو زیر و رو کردم ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم
هیچ نشونه و ردی نیست که بشه فهمید مشکل از کجاست ,

پست های جدید که میدم بع تعداد Submited در sitemap اضافه میشه ولی عدد Indexed ثایت مونده !
فکر می کردم گوگل موقتا دچار مشکل شده ؛ ولی چرا بینگ هم دیگه ایندکس نمی کنه !!!

pnm

Registered User
لایک‌ها
20
دلیل شاید دسترسی ایران به گوگل و کم شدن و یا بسته شدن گوگل باشه ؟

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134

برای همین گفتم که bing هم بطور نرمال ایندکس نمی کنه ...
وقتی هم گوگل و هم بینک دارن مشکل را نشون میدن , یعنی تغییراتی در سایت خودمون رخ داده که باعث این مشکل شده .
تنها تغییر اساسی که من داشتم , ریدایرکت کردن از non-www به www بوده که اون هم با htaccess انجام گرفته ( 301 ).

همچنان دنبال حل مشکل هستم

• Like
Reactions: pnm

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
از لطف همگی ممنونم دوستان. معذرت می خوام دیر جواب می دم. چندین روزه که به دلیل مشغله کاری کمتر می تونم مطالب سایت رو مطالعه کنم.

متاسفانه مشکل من هنوز حل نشده. سایتی که آمارش هر روز بلا استثنا بالا می رفت و پیشرفت می کرد با کله خورد زمین و دیگه هم درست نشد. الان روزانه 30-40 تا ورودی داره از گوگل.

احتمالا شما پنالتیز شدید و گوگل شما رو جریمه کرده البته این فقط یک نظر هستش

شاید هم افزونه سئو رو دستکاری کردید یا تنظیمات سایت رو

تو گوگل وبستر تولز که چیزی ذکر نشده. از کجا می تونم در این مورد مطمئن بشم؟ افزونه سئو و سایر تنظیمات سایت رو هم تغییر ندادم.

اگه آپ رو ادامه بدید تا چند وقت دیگه خودش درست میشه ضمنا تو این مدت سعی کنید بک لینک و ترافیک هم جور کنید چیز خیلی عجبی رخ نداده نگران نباشید

خوش باشی

راستش سایت رو به روز می کنم ولی نه مثل سابق. این ماجرا باعث شد دلسرد بشم. می خوام یه مدت بگذره ببینم تغییری حاصل می شه بعد وقت بیشتری صرف کنم.

درود
منم همین مشکل رو دارم سوال کردم کسی جواب قانع کننده نداد بهم البته مشکل من ایندکس نشدن مطالب جدیده
ادرس سایت در امضام هست ممنون میشم جواب بدید

من مشکل ایندکس شدن ندارم. پست های جدید ایندکس می شن ولی مثل سابق ورودی ندارن. آمار به یک دهم رسیده در حال حاضر.

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
استاد ARNE

این مشکل برای منم پیش اومده و جالب اینجاست که bing هم دیگه در تعداد ایندکس تغییری ایجاد نمی کنه .
یعنی با اینکه روزانه پست های جدید میدم , ولی تعداد ایندکس گوگل در حال کاهش و تعداد ایندکس بینگ تقریبا ثابت مونده !

یک ماه میشه که درگیرش هستم , کل اینترنت رو زیر و رو کردم ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم
هیچ نشونه و ردی نیست که بشه فهمید مشکل از کجاست ,

پست های جدید که میدم بع تعداد Submited در sitemap اضافه میشه ولی عدد Indexed ثایت مونده !
فکر می کردم گوگل موقتا دچار مشکل شده ؛ ولی چرا بینگ هم دیگه ایندکس نمی کنه !!!

راستش من از همون اول هم از بینگ ورودی نداشتم. در حد 1-2 ورودی در روز بود ولی آمار گوگل خوب بود و هر روز بیشتر می شد تا اینکه این مشکل پیش اومد. ایندکس شدن مطالب هم همونطور که عرض کردم ظاهرا مشکلی نداره فقط مشکل افت آمار هست.

من هم در حال تحقیقم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم. احتمال می دم دلیل این امر تغییر در الگوریتم گوگل باشه. همونطور که چند ماه پیش هم زد تعدادی سایت رو به اشتباه از گردونه خارج کرد اینبار هم همچین اتفاقی افتاده. بازه زمانی مشکل من و شما و برخی از دوستان دیگه هم دقیقا یکی هست و این شک من رو بیشتر می کنه.

مشکل من این نمی تونه باشه چون سایت انگلیسی زبان هست و اکثر ویزیتورها هم از آمریکا بودن.

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
وقتی هم گوگل و هم بینک دارن مشکل را نشون میدن , یعنی تغییراتی در سایت خودمون رخ داده که باعث این مشکل شده .
تنها تغییر اساسی که من داشتم , ریدایرکت کردن از non-www به www بوده که اون هم با htaccess انجام گرفته ( 301 ).

به نظر من این یک مشکل متعارف نیست. اگر سایت شما همونی باشه که در امضاتون هست پس افت آمارش همونطور که عرض کردم ربطی به مشکلات اینترنت در ایران نمی تونه داشته باشه.

به نظرتون آپدیت اخیر وردپرس و مشکلات امنیتی پیش آمده در چند هفته گذشته برای سایت های وردپرسی می تونه موثر بوده باشه؟ منظورم اینه که موتورهای جست و جو برای حفظ امنیت کاربران عمدا ترافیک کمتری رو به سمت این سایت ها روانه کنن.

مطلب بعدی اینکه به نظرم روی بینگ زیاد نمی شه حساب باز کرد. با اینکه ادعا می کنه مستقل عمل می کنه به نظرم وابستگی هایی به گوگل داره. حالا به صورت مستقیم هم نباشه به صورت غیر مستقیم الگو برداری می کنن.

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134
به نظر من این یک مشکل متعارف نیست. اگر سایت شما همونی باشه که در امضاتون هست پس افت آمارش همونطور که عرض کردم ربطی به مشکلات اینترنت در ایران نمی تونه داشته باشه.

به نظرتون آپدیت اخیر وردپرس و مشکلات امنیتی پیش آمده در چند هفته گذشته برای سایت های وردپرسی می تونه موثر بوده باشه؟ منظورم اینه که موتورهای جست و جو برای حفظ امنیت کاربران عمدا ترافیک کمتری رو به سمت این سایت ها روانه کنن.

مطلب بعدی اینکه به نظرم روی بینگ زیاد نمی شه حساب باز کرد. با اینکه ادعا می کنه مستقل عمل می کنه به نظرم وابستگی هایی به گوگل داره. حالا به صورت مستقیم هم نباشه به صورت غیر مستقیم الگو برداری می کنن.

بله , همین سایت هست که فعلا ورودی گوگل از نصف هم کمتر شده ! و این نرمال نیست.
فرمودید مشکل ایندکس شدن ندارید ولی برای من تغییری که داشته این بود که قبلا کمتر از 5 دقیقه , پست های جدید ایندکس میشدند , ولی حالا گاهی 20 ساعت زمان میبره تا ایندکس بشن !
با توجه به مواردی که در WMT گوگل میبینم , فقط میشه گفت یا گوگل قاطی کرده ( باگ ) و یا اخیرا الگوریتم را تغییر داده و دیگران خبر ندارند.
چون مثلا تا تاریخ 23 Aprilبرای من Crawl error را نشون میده و بعدش دیگه هیچ ! ( با توجه به اینکه Crawl errors می بایست روزانه نشون داده بشه ! )
و آمار ایندکس sitemap هم نرمال نیست و رفتار نرمالی نشون نمیده .

آپدیت WP هم بعید میدونم تاثیر اینچنینی بذاره , یعنی منطقی نیست که موتور های جستجو بخاطر سیستم مدیریت محتوای خاصی , رفتارشون رو عوض کنند.
در مورد بینگ , شاید حق با شما باشه , من اطلاعات زیادی از بینگ ندارم ولی در یک هفته اخیر افت ایندکس کم شده برام و نمودار بصورت افقی درومده .

دیروز تغییرات جزیی ایجاد کردم و منتظر تاثیرش هستم , اگر نتیجه مثبت باشه ؛ بهتون اطلاع میدم

SerialDownload.IR

Registered User
لایک‌ها
199
سلام
داداش این مشکا برمیگرده به آپ نشدن سایت نسبت به روز های سابق!
ممگنه مشکلات سروری هم داشته باشید!
یا از طرف گوگل سایته شما دارای محدودیاتی شده باشه
بهتره بک لینک بگیرید و نذارید افت شدید کنه و سریعا بکشیدش بالا!!!

pnm

Registered User
لایک‌ها
20
راستش من از همون اول هم از بینگ ورودی نداشتم. در حد 1-2 ورودی در روز بود ولی آمار گوگل خوب بود و هر روز بیشتر می شد تا اینکه این مشکل پیش اومد. ایندکس شدن مطالب هم همونطور که عرض کردم ظاهرا مشکلی نداره فقط مشکل افت آمار هست.

من هم در حال تحقیقم ولی متاسفانه به نتیجه نرسیدم. احتمال می دم دلیل این امر تغییر در الگوریتم گوگل باشه. همونطور که چند ماه پیش هم زد تعدادی سایت رو به اشتباه از گردونه خارج کرد اینبار هم همچین اتفاقی افتاده. بازه زمانی مشکل من و شما و برخی از دوستان دیگه هم دقیقا یکی هست و این شک من رو بیشتر می کنه.

مشکل من این نمی تونه باشه چون سایت انگلیسی زبان هست و اکثر ویزیتورها هم از آمریکا بودن.

این مشکل شاید لینک بیلدینگ هم باشه ؟

یا اینکه سایت زیاد آپدیت نشده ؟

کپی پیست نکردین ؟

pnm

Registered User
لایک‌ها
20

سایتی جایی لینک ندادین ؟

که برای شما لینک بیلدینگ و یا تبلیغات بکنند؟

کپی پیست نکردین ؟ سایت شما مطالب کپی رایت رعایت شده ؟

چون فایل های زیادی رو برای شیر گذاشتین مثل تورنت سایت ها که الان اکثرا بن شدن در اروپا و ...

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
بله , همین سایت هست که فعلا ورودی گوگل از نصف هم کمتر شده ! و این نرمال نیست.
فرمودید مشکل ایندکس شدن ندارید ولی برای من تغییری که داشته این بود که قبلا کمتر از 5 دقیقه , پست های جدید ایندکس میشدند , ولی حالا گاهی 20 ساعت زمان میبره تا ایندکس بشن !
با توجه به مواردی که در WMT گوگل میبینم , فقط میشه گفت یا گوگل قاطی کرده ( باگ ) و یا اخیرا الگوریتم را تغییر داده و دیگران خبر ندارند.
چون مثلا تا تاریخ 23 Aprilبرای من Crawl error را نشون میده و بعدش دیگه هیچ ! ( با توجه به اینکه Crawl errors می بایست روزانه نشون داده بشه ! )
و آمار ایندکس sitemap هم نرمال نیست و رفتار نرمالی نشون نمیده .

آپدیت WP هم بعید میدونم تاثیر اینچنینی بذاره , یعنی منطقی نیست که موتور های جستجو بخاطر سیستم مدیریت محتوای خاصی , رفتارشون رو عوض کنند.
در مورد بینگ , شاید حق با شما باشه , من اطلاعات زیادی از بینگ ندارم ولی در یک هفته اخیر افت ایندکس کم شده برام و نمودار بصورت افقی درومده .

دیروز تغییرات جزیی ایجاد کردم و منتظر تاثیرش هستم , اگر نتیجه مثبت باشه ؛ بهتون اطلاع میدم

درسته. سرعت ایندکس مطالب سایت من هم پائین هست. منظورم از نبود مشکل این بود که در هر حال مطالب ایندکس می شه و سایت مپ پنالتیزد نشده. هر روز و هر ساعت داره به شکم اضافه می شه که مشکل از الگوریتم گوگل یا همچین موردی هست. برای مثال تاپیک زیر رو مشاهده کنید. دوستمون هم اعلام کرده که از یک ماه پیش آمارش افت پیدا کرده.

http://forum.persiantools.com/t394000.html

کم نیستن تعداد سایت هایی که به مشکل برخوردن و جالب اینکه اکثرا هم از وردپرس استفاده می کنن. (البته منظورم این نیست که مطلقا می تونه مشکل وردپرس باشه ولی خوب آدم رو به شک می اندازه)

در مورد مشکل امنیتی اخیر وردپرس نظرتون چیه؟ با توجه به حملات بسیار وسیعی که علیه سایت های وردپرسی صورت گرفته می تونه عامل مشکل این مورد باشه؟

لطف می کنید. واقعا من که دیگه راه حلی به نظرم نمی رسه. با این حال اگر من هم به نتیجه ای برسم در همین تاپیک اطلاع می دم تا شما و دوستان دیگه هم استفاده کنید.

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
سلام
داداش این مشکا برمیگرده به آپ نشدن سایت نسبت به روز های سابق!
ممگنه مشکلات سروری هم داشته باشید!
یا از طرف گوگل سایته شما دارای محدودیاتی شده باشه
بهتره بک لینک بگیرید و نذارید افت شدید کنه و سریعا بکشیدش بالا!!!

تا زمانی که آمار افت پیدا کرد سایت بطور مرتب و منظم آپدیت می شد. برای سرور هم مشکل حادی پیش نیومده بود تا اون زمان. البته دو سه روز پیش برای دو روز سایت داون بوده که همونطور که عرض کردم بعد از مشکل فوق این اتفاق افتاده.

در مورد اینکه مشکل از جانب گوگل باشه هم با قطعیت نمی تونم نظر بدم ولی می تونم بگم قویترین احتمالی هست که وجود داره.

چطور و از کجا برای سایت انگلیسی زبان با موضوع گالری عکس بک لینک بگیرم؟ ظاهرا اگر در این مورد درست و حساب شده عمل نکنم می تونه مشکل رو حادتر هم بکنه.

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
این مشکل شاید لینک بیلدینگ هم باشه ؟

یا اینکه سایت زیاد آپدیت نشده ؟

کپی پیست نکردین ؟

سایت تازه تاسیس هست و کلا بک لینک نداره. سعی هم نکردم لینک بگیرم از جایی. پروسه آپدیت هم همونطور که عرض کردم مرتب و منظم بود. کپی پیست نکردم ولی عنوان ها و محتوا کاملا یونیک هم محسوب نمی شه. برای مثال عنوان زیر رو در نظر بگیرید. شاید عنوان مشابه توسط چندین سایت دیگه هم استفاده شده باشه چون واقعا تغییر چندانی نمی شه در همچین عنوان هایی اعمال کرد که مناسب باشه.

Mercedes Benz S600 High Quality Photo Set یا Photo Gallery و ...

nitiX

Registered User
لایک‌ها
134
سایت تازه تاسیس هست و کلا بک لینک نداره. سعی هم نکردم لینک بگیرم از جایی.
بهتره فعلا بک لینک نگیرید مخصوصا از سایت هایی که موضوع متفاوتی با سایت شما دارند.

سایتی جایی لینک ندادین ؟

که برای شما لینک بیلدینگ و یا تبلیغات بکنند؟

کپی پیست نکردین ؟ سایت شما مطالب کپی رایت رعایت شده ؟

چون فایل های زیادی رو برای شیر گذاشتین مثل تورنت سایت ها که الان اکثرا بن شدن در اروپا و ...
سایت رو دست کسی نسپردم , همه تغییرات رو خودم میدم , تبلیغات هم نکردم , حتی اخیرا تبلیغات infolink را هم حذف کردم.

در مورد مشکل امنیتی اخیر وردپرس نظرتون چیه؟ با توجه به حملات بسیار وسیعی که علیه سایت های وردپرسی صورت گرفته می تونه عامل مشکل این مورد باشه؟

میشه توضیح مختصری بدید؟ من خبری ازش نشنیدم.
روش نفوذ چطور هست؟ اگر لینکی از سایت های معتبر دارید ممنون میشم ارائه بدید.

کپی پیست نکردین ؟

کپی/پیست هم نمی کنم بطوری که مطالبم کاملا مشابه دیگر مطالب در سایت های دیگر باشه , تغییرات به قدر کافی میدم .
ولی سایت های وارز زیادی هستن که مطالب را دقیقا مثل هم منتشر می کنند , سایت من نسبت به اون سایت ها از لحاظ تشابه مطالب , وضعیت بهتری داره.

ARNE

Registered User
لایک‌ها
70
میشه توضیح مختصری بدید؟ من خبری ازش نشنیدم.
روش نفوذ چطور هست؟ اگر لینکی از سایت های معتبر دارید ممنون میشم ارائه بدید.

برای مثال مطلب زیر رو از بلاگ ریسلرکلاب مطالعه کنید که یکی از بزرگترین شرکت های هاستینگ دنیاست.

Global Attack on Wordpress Sites | ResellerClub Blog

ظاهرا گروهی تونستن با حملات برات فورس تعداد زیادی از سایت های وردپرسی رو در اختیار بگیرن و با آلوده کردن کاربران این سایت ها یک سوپر بات نت تشکیل بدن. چون از این راه به کامپیوترهای بانک ها، شرکت ها و سازمان های آمریکایی حمله شده و حملات موفق هم بوده حساسیت زیادی برانگیخته. مشکل خیلی حاد هست ظاهرا. حتی شرکت هایی مثل کلود فلیر و ... رو هم درگیر کرده. در نتیجه اینکه وقتی اطلاعات صنعتی یک شرکت بزرگ نظامی آمریکا لو رفت و سرورهای 6 بانک بزرگ زیر فشار حملات داون شد احتمالش کم نیست بخوان بر ضد سایت های وردپرسی کاری انجام بدن هر چند غیر قانونی و غیر اخلاقی باشه.

بالا