برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
بله اگر چيپ sb مادربرد مشكل داشته باشه براي هارد اين مسئله پيش مياد .

چی هست این چیپ sb ؟
یعنی ارور هارد من بخاطر اون چیپ بوده ؟
و اینکه چرا کل مادربرد رو عوض کردن ؟

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چی هست این چیپ sb ؟
یعنی ارور هارد من بخاطر اون چیپ بوده ؟
و اینکه چرا کل مادربرد رو عوض کردن ؟

چيپ پل جنوبي مادربرد هست . چون تكنسين bga ماهي بالاي 4 ميليون ميگيره دستگاهش هم گرونه .... تعويض چيپ هزينه هاشو رو كم ميكنه . معمولا ميفرستن هند تعمير ميشه روي كار ديگه استفاده ميشه .

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
چيپ پل جنوبي مادربرد هست . چون تكنسين bga ماهي بالاي 4 ميليون ميگيره دستگاهش هم گرونه .... تعويض چيپ هزينه هاشو رو كم ميكنه . معمولا ميفرستن هند تعمير ميشه روي كار ديگه استفاده ميشه .

که اینطوررر
البته آخرم سازگار درست حسابی نگفت چی عوض شده،چون میگفت ما سیاستمون اینجوریه که تو دوره گارانتی به مشتری نمیگیم چه قطعه ای عوض شده !!! :-\
یکی از تکنسین ها اومد گفتش که فک کنم مادربردت رو عوض کردن .حالا دیگه خدا میدونه ....
پرسیدم تعمیر که نشده،گفت ما اصلا تعمیر نداریم،فقط تعویض

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
البته اينقدر معرفت ندارن كه برد رو عوض كنند . چيپ رو رويورك ميكنند متاسفانه .

asooma

Registered User
لایک‌ها
9
سلام دوست گرامی
من یه هارد اکسترنال دارم که یه چند تایی بد سکتور داره ، نرم افزاری هست که بدسکتور هام رو در یک پارتیشن خاص قرار بده یا اینکه از پارتیشن خارج کنه؟

Preceptor

Registered User
لایک‌ها
106
سلام.
نرم افزار HDD Regenerator 2011 بهترین نرم افزار برای اینکار هستش.
امکانات نرم افزار HDD Regenerator 2011 v11.0011 :
- از بین بردن بدسکتورهای فیزیکی و منطقی
- از بین بردن بدسکتورها بدون آسیب دیدن هارد
- قابلیت خوانده شدن اطلاعاتی که قابل دسترسی نبودند بعدد از تعمیر بدسکتورها
- قابلیت بوت کردن فلش USB برای راه اندازی سیستم با ان و انجا کار بازیابی سکتورهای خراب
- قابلیت ساخت CD بوت برای بازیابی بدسکتورها

asooma

Registered User
لایک‌ها
9
سلام.
نرم افزار HDD Regenerator 2011 بهترین نرم افزار برای اینکار هستش.
امکانات نرم افزار HDD Regenerator 2011 v11.0011 :
- از بین بردن بدسکتورهای فیزیکی و منطقی
- از بین بردن بدسکتورها بدون آسیب دیدن هارد
- قابلیت خوانده شدن اطلاعاتی که قابل دسترسی نبودند بعدد از تعمیر بدسکتورها
- قابلیت بوت کردن فلش USB برای راه اندازی سیستم با ان و انجا کار بازیابی سکتورهای خراب
- قابلیت ساخت CD بوت برای بازیابی بدسکتورها

ممنون از پاسختون دوست گرامی ، ولی توو قابلیت هایی که شما نوشتین ننوشته میتونه کاری که من میخوام رو انجام بده
آیا hdd regenerator میتونه بد سکتور های پیدا شده رو در یک پارتیشن بزاره یا از پارتیشن خارج کنه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
hdd regeneator ديوايس هاي usb رو نميشناسه . شما بايد هاردت رو unbox كني و به سيستم وصل كني و با همين برنامه رديفش كنيد .

asooma

Registered User
لایک‌ها
9
hdd regeneator ديوايس هاي usb رو نميشناسه . شما بايد هاردت رو unbox كني و به سيستم وصل كني و با همين برنامه رديفش كنيد .

ممنون دوست عزیز ، فقط یه سوال ، گزینه ی regenerate رو باید انتخاب کنم؟ اگه این گزینه رو انتخاب کنم و نتونه بد سکتور رو رفع کنه موقع generate کردن از پارتیشن بیرون میکنه؟؟؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
متوجه منظورت نشدم .

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
سلام.دوستان من هاردمو با برنامه
دانلود TuneUp Utilities 2014 v14.0.1000 - نرم افزاری سودمند جهت بهینه سازی ویندوز
دیفرگ کردم بعد که تموم شد سیستم رو خاموش کردم بعد که اومدم روشن کنم بعد از اینکه صفحه پست میومد و میخاست ویندوز لود بشه دوباره ریسیت میشد و هی این کار تکرار میشد(یعنی سیستم نمیومد بالا دیگه. بعد از اینکه صفحه پست میرفت ریسیت میشد دوباره) بعد قید اطلاعات درایو سی مو زدمو یه ویندوز روی درایو سیم دوباره نصب کرد(هاردم 40 گیگه آی دی ای هست که دوتا پارتیشن داشت C که برا ویندوزم بود و D جفتشونم فرمتشون NTFS بود) حالا تو ویندوز جدید وقتی میخام داخل درایو D بشم این پیام رو میده
problem.png

دوستان کمکم کنید من چکار کنم اطلاعات خیلی با ارزشی توی این درایو D دارم عکسهای خیلی خیلی قدیمی. حیفن
اینم بگم که chkdsk D: /f رو هم داخل cmd اجرا کردم فایده نداشت

p2.png

اینم یه عکی از disk management

p3.png

یه چیز دیگه که موقعی که سیستم رو روشن میکنم هی این پیام میاد

p4.png

کمکم کنید:(

• Like
Reactions: R&D

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
براي ريكاوري اطلاعات درايو d بايد از برنامه iCare Data Recovery استفاده كني

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
براي ريكاوري اطلاعات درايو d بايد از برنامه iCare Data Recovery استفاده كني
خدا خیرتون بده داداش.یعنی الآن من این برنامه رو بگیرم و ریکاوری کنم؟همه اطلاعاتم برمیگرده؟من اصلا این درایوم رو فرمت نکردم موقعی که ویندوز عوض کردم اصلن دست بهش نذاشتم یعنی همه اطلاعات داخلش پریده؟همش به خاطره اون دیفرگه بود که اینطوری شد.داداش فیلم هم داشتم داخلش اونا هم برمیگردن؟بیشتر نگران اسنادم(پی دی اف/تکست/داکیومنت و...) و عکسام هستم.
من اینو دانلود کردم.درسته؟
http://www.p30world.com/archive/2893-download_icare_data_recovery_software_full.php

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله همينه . شما بايد raw recovery بزني

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
بله همينه . شما بايد raw recovery بزني
داداش یه چیز دیگه من باید هارد اکسترنال بخرم بعد مسیر ریکاوری رو هارد بزنم دیگه ؟ چون این درایو c خودم که الآن هیچی جا نداره.داخل درایو D هم نزدیک 20 گیگ اطلاعات داشتم باید حداقل چقدر فضای خالی داشته باشم؟

old wolf

Registered User
لایک‌ها
9
درود
بنده یه هارد اکسترنال 640GB سامسونگ دارم هارد از نوع پاسپورتیه یه مشکلی که برام پیش اومده اینه که سیستم دیگه پارتیشنش رو نمیشناسه و داخلش نمیره و همش اخطار میده فرمت کن
کابل usb رو عوض کردم ولی باز هم همین مشکل وجود داره سیستم رو هم عوض کردم و بردم رو سیستم مغازه ولی باز هم حل نشد
نمیدونم چی کار کنم اطلاعات توش برام مهمه اگه راهی باشه بدون فرمت کردن و سپس ریکاوری به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم عالی میشه
اگه احیاناً مجبور شدم فرمت کنم یه نرم افزار عالی برای ریکاوری چی پیشنهاد میکنید؟
فایلهای مختلف از جمله TXT,exe, ISO و عکسها و فیلمها رو بتونه درست و سالم ریکاوری کنه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
داداش یه چیز دیگه من باید هارد اکسترنال بخرم بعد مسیر ریکاوری رو هارد بزنم دیگه ؟ چون این درایو c خودم که الآن هیچی جا نداره.داخل درایو D هم نزدیک 20 گیگ اطلاعات داشتم باید حداقل چقدر فضای خالی داشته باشم؟

بايد روي درايو ديگه يا فلش ريكاور كني

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
درود
بنده یه هارد اکسترنال 640GB سامسونگ دارم هارد از نوع پاسپورتیه یه مشکلی که برام پیش اومده اینه که سیستم دیگه پارتیشنش رو نمیشناسه و داخلش نمیره و همش اخطار میده فرمت کن
کابل usb رو عوض کردم ولی باز هم همین مشکل وجود داره سیستم رو هم عوض کردم و بردم رو سیستم مغازه ولی باز هم حل نشد
نمیدونم چی کار کنم اطلاعات توش برام مهمه اگه راهی باشه بدون فرمت کردن و سپس ریکاوری به اطلاعاتم دسترسی پیدا کنم عالی میشه
اگه احیاناً مجبور شدم فرمت کنم یه نرم افزار عالی برای ریکاوری چی پیشنهاد میکنید؟
فایلهای مختلف از جمله TXT,exe, ISO و عکسها و فیلمها رو بتونه درست و سالم ریکاوری کنه

احتمالا ايراد از تبديل usb هست . هارد رو از باكسش باز كن و به ساتاي سيستم وصل كن

بالا