برگزیده های پرشین تولز

کن جوتسو ( کارشناس متخصص موساشی)

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
سلام استاد
جزئی تر در چه موردی؟کاتوری شینتو ریو؟
یا دوجوی آلمان؟

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
در مورد دوجوی آلمان. اطلاعاتی در موردش دارید؟ نفرمودید خودتون همین ریو رو کار میکنید یا..؟

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
در مورد دوجوی آلمان. اطلاعاتی در موردش دارید؟ نفرمودید خودتون همین ریو رو کار میکنید یا..؟

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
بله ما هم همین ریو رو کار میکنیم!
اما در مورد دوجوی آلمان:
این دوجو با اینکه تنشین شودن کاتوری شینتو ریو کار میکنه اما من زیاد ازش خوشم نمیاد(نظر شخصیمه)
چون مربوط به سوگینو سنسه میشه و ایشون هم که تکنیک های کاتوری رو خیلی تغییر داده ولی خب کاملا قانونی هستن و توی خود ژاپن هم دوجوی سوگینو سنسه وجود داره
در مورد سوگینو سنسه اطلاعات خواستی بگو؟!

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
مهمترین اصل در حمل شمشیر این هست که:
شمشیر مثل کودکی است که خیلی زود بزرگ میشود . آن روز وضعیت به کلی فرق خواهد کرد
با تشکر
ببر سیاه

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
تفاوت بین اجرای کاتاهای تنشین شودن کاتوری شینتو ریو توسط اوتاکه سنسه و سوگینو سنسه خیلی زیاده خیلی خیلی زیاده
در کل تکنیک ها یکی هست اما اجرای اونا چیز دیگه ایی.....

musashi

Registered User
لایک‌ها
632

" شین گیوتو ـ ریو کن جوتسو
"
این مدرسه توسط «ایبا جوسویکِن هیدِآکی» در اواخر قرن 17 پایه گذاری شد.نام مدرسه یاد شده وابستگی قلب یا روح (شین)،فرم (گیو)،و شمشیر (تو) را نشان می دهد.
در حال حاضر استاد اعظم این مدرسه «کوبایاشی ماسااو» هستند.
این مدرسه تمرکز اصلی اش بر روی «کن جوتسو» و «ای آی جوتسو» است اما «ناگیناتا جوتسو» هم در برنامه آموزشی مدرسه وجود دارد.

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دیروز غروب از شبکه خبر یه مستند در مورد کن جوتسو پخش شد که از لینک زیر میتونید اونو ببینید:

مستند کن جوتسو سامورایی ایران
با سلام
و درود به شما
در اینجا مسئله ای هست که من نمیخواهم بیان کنم و به گذشته برگردم.
اما ........
سخت هست مسائلی را بازگو کنم.
به هر حال با دیدن لینک دوباره شاهد ...........بودم

ممنون از حسن توجه شما استاد

ببر سیاه

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
تفاوت بین اجرای کاتاهای تنشین شودن کاتوری شینتو ریو توسط اوتاکه سنسه و سوگینو سنسه خیلی زیاده خیلی خیلی زیاده
در کل تکنیک ها یکی هست اما اجرای اونا چیز دیگه ایی.....
یادش بخیر ;)

ghoghnus-toa

Registered User
لایک‌ها
733
با سلام
و درود به شما
در اینجا مسئله ای هست که من نمیخواهم بیان کنم و به گذشته برگردم.
اما ........
سخت هست مسائلی را بازگو کنم.
به هر حال با دیدن لینک دوباره شاهد ...........بودم

ممنون از حسن توجه شما استاد

ببر سیاه

استاد یادم میاد شما زمانی گفتید: "یکی از بزرگترین اهداف ما در این انجمن شناساندن مک دوجو هاست." بنده چون به سخن شما اطمینان داشتم، با اندکی صبر و تامل در راهی که قصد داشتم در اون قدم بذارم و تحقیقات بیشتر به اهمیت سخن شما و درستی اون کاملا ایمان آوردم. ممنونم که ما رو از گرفتار شدن در مک دوجوها نجات میدید. انشالله روزی برسه که بتونیم از سرچشمه آب بخوریم.

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
استاد یادم میاد شما زمانی گفتید: "یکی از بزرگترین اهداف ما در این انجمن شناساندن مک دوجو هاست." بنده چون به سخن شما اطمینان داشتم، با اندکی صبر و تامل در راهی که قصد داشتم در اون قدم بذارم و تحقیقات بیشتر به اهمیت سخن شما و درستی اون کاملا ایمان آوردم. ممنونم که ما رو از گرفتار شدن در مک دوجوها نجات میدید. انشالله روزی برسه که بتونیم از سرچشمه آب بخوریم.
ببر سیاه در خدمت شماست

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
استاد موساشی تو کن جوتسویی که کار میکنید خلع سلاح این شمشیرای چوبی کوچیک ( تو عکس ) هم وجود داره ؟
تو دنیای امروز میتونه نقش دفاع در مقابل قداره رو داشته باشه;)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
استاد موساشی یک سوال : در کن جوتسو برای دفع ضربه شمشیر حریف از روش لبه به لبه یا از روش لبه به تیغه؟ البته نمیدونم این دو تا روش توی کن جوتسو هم کاربرد دارند یا نه اما مدتها پیش در مورد جنگ با شمشیر های سنگین کلاسیک مطلبی رو خونده بودم این روشها هم مال همون شمشیرهاست.منظور م از روش لبه به لبه دفع ضربه از لبه یا همون قسمت تازک و تیز تیغست و روش لبه به تیغه استفاده از پهنای تیغه شمشیر. روش اول باعث استهلاک و خراب شدن تیغه شمشیر میشه.

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
استاد موساشی تو کن جوتسویی که کار میکنید خلع سلاح این شمشیرای چوبی کوچیک ( تو عکس ) هم وجود داره ؟
وقتی صحبت از کن جوتسو میشه کلی مکتب توی ذهن آدم میان که هر کدومشون واسه خودشون حرفی واسه گفتن دارن
من فقط در مورد کاتوری شینتو ریو اطلاع دارم(البته در مورد ریوهای دیگه مطالعه دارم و آموزش هاشونو دنبال میکنم) که واسه این مدرسه :
36 کاجو (کاجو به معنی تکنیک هست) برای بخش جوجیتسو این مدرسه در نظر گرفته شده که آموزش این بخش هم به زمان زیادی تمرین و عضویت در این مدرسه نیاز داره،یعنی هرکس 2 سال کار کنه نمیتونه به جوجیتسو دست پیدا کنه،حداقل بالای 7 سال تمرین مستمر و عضویت نیاز هست....
و از اونجایی هم که من اینقدر سابقه ندارم و کلا بخش جوجیتسو رو آموزش ندیدم،پس نمیتونم جواب شما رو بدم!!!!
به این دسته از شمشیر های کوچیک ، " واکیزاشی " گفته میشه!
عذرخواهی میکنم که نتونستم جواب شما رو بدم!!!!!:(

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
استاد موساشی یک سوال : در کن جوتسو برای دفع ضربه شمشیر حریف از روش لبه به لبه یا از روش لبه به تیغه؟ البته نمیدونم این دو تا روش توی کن جوتسو هم کاربرد دارند یا نه اما مدتها پیش در مورد جنگ با شمشیر های سنگین کلاسیک مطلبی رو خونده بودم این روشها هم مال همون شمشیرهاست.منظور م از روش لبه به لبه دفع ضربه از لبه یا همون قسمت تازک و تیز تیغست و روش لبه به تیغه استفاده از پهنای تیغه شمشیر. روش اول باعث استهلاک و خراب شدن تیغه شمشیر میشه.
در کن جوتسو از روش لبه به لبه استفاده میشه! اونم به خاطر ساختار تیغه شمشیر سامورایی هست که بزودی مطالبی رو ارائه میدم
البته در کاتای ایتتسوتسو ... یه ضربه ایی وجود داره که مهاجم به پهلوی تیغه شمشیر وارد میکنه که این ضربه رو توی بعضی از کاتاهای دسته اوموته ... میبینیم!!!
در مورد ساختار شمشیر سامورایی بزودی مطلبی ارائه میکنم!!!

musashi

Registered User
لایک‌ها
632
همانطور که خودتونم میدونید برای دفاع چاقو و قداره و .... نیاز به تمرین های سخت و همینطور آمادگی جسمی و از همه مهمتر آمادگی ذهنی هست!

بالا