• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

TOMASS ANJELLO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
با سلام
به به چه تاپیک جالبی
من که خیلی خوشحال شدم
خسته نباشید
برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم
اگر عمری باشه
من هم در بحث های شما شرکت می کنم
موفق و پیروز باشید

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30

امیدوارم ایندفعه بهتر شده باشه
لطفا نظر بدین

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
دوست بسيار عزيز و خوش ذوقم جناب حاجيخاني

واقعا نگاه قشنگي داريد عکستون بسيار زيباست . نميدونم واقعا نور اينقدر کم بود يا همون مشکلي است که منم با دوربين داشتم که بخصوص شب ها نوسنجي اتوماتيکش عکسو تاريک ميگيره. اگر اينطوره فرم ويرش رو آپگريد کنيد مال من مشکلش حل شد اينجوري و خيلي خيلي بهتر شده ولي اگر به همين تاريکي بود که خوب کاري از دستتون بر نميومد. اگر نسخه اصلي raw عکس رو هنوز در اختيار داشته باشيد و اين افتخار رو داشته باشم که اون نسخه رو ببينم مديون شما خواهم بود.

دوستان بسيار عزيز enikon و جناب نجفي
عجب عکس هاي قشنگي بهتون واقعا تبريک ميگم. البته در اين عکسها معمولا وقتي اشعه خورشيد رو ميشه ديد عکس شارپ بهتره که اين اشعه ها رو بشه ديد اما وقتي زمينه تاريکه و هدف نشون دادن طيف نور اگر کمي بلر شه رويايي تره اين نظر و سليقه شخصي منه

دوست نازنينم sia
واقعا بهتون تبريک ميگم به اين ميگن پيشرفت محسوس از هر نظر چه نور چه کادربندي و زيباشناسي بهتر از کار قبليتونه . فقط يک مشکل عمده داره و اون تراز نبودن سطح افق هست که با زاويه دار شدن برجها توي ذوق ميزنه که خيلي راحت تو ps ميتونيد درستش کنيد .

حالا يک سوال عکس رو pp کرده بودين ؟ اين سوال در واقع قدم بعدي است که ميتونيد در خلق عکس بهتر برداريد.
عکستون نويز زيادي داره همينطور شارپنس رو ميتونيد بهتر کنيد . به علاوه برجها بايد کمي واضحتر و روشن تر باشند براي حفظ آسمون در همين وضعيت بهترين کار bracketing هست و بعدش عکسها رو ممزوج کنيد اونوقت عکسي خواهيد داشت با ديناميک رنج چشم انسان.

ارادتمند
نعيمي

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
دوست بسيار عزيز و خوش ذوقم جناب حاجيخاني

واقعا نگاه قشنگي داريد عکستون بسيار زيباست . نميدونم واقعا نور اينقدر کم بود يا همون مشکلي است که منم با دوربين داشتم که بخصوص شب ها نوسنجي اتوماتيکش عکسو تاريک ميگيره. اگر اينطوره فرم ويرش رو آپگريد کنيد مال من مشکلش حل شد اينجوري و خيلي خيلي بهتر شده ولي اگر به همين تاريکي بود که خوب کاري از دستتون بر نميومد. اگر نسخه اصلي raw عکس رو هنوز در اختيار داشته باشيد و اين افتخار رو داشته باشم که اون نسخه رو ببينم مديون شما خواهم بود.

عجب عکس هاي قشنگي بهتون واقعا تبريک ميگم. البته در اين عکسها معمولا وقتي اشعه خورشيد رو ميشه ديد عکس شارپ بهتره که اين اشعه ها رو بشه ديد اما وقتي زمينه تاريکه و هدف نشون دادن طيف نور اگر کمي بلر شه رويايي تره اين نظر و سليقه شخصي منه

ارادتمند
نعيمي
خیلی ممنونم جناب نعیمی
راستش من این عکس رو حدود ساعت 5:17 دقیقه بعد از ظهر گرفتم به تب هم نور کم بود هم اینکه از فیلتر پولاریزه استفاده کرده بودم یعنی فیلتر روی لنز بود ولی من یادم رفته بود( واون رو نچرخوندم) فکر کنم به کم نوری و... عکس به همین علت بوده در ضمن فایل raw رو هم دارم و با کمال میل حاضرم در اختیار شما قرار بدم ولی نمیدونم چطوری البته هر دستوری بدید امتثال امر میکنم
در ضمن ورژن فریم وایر دوربینم1.0.3 هست که نمیدونم احتیاج به آپگرید داره یانه به هر حال منتظر راهنماییتون هستم
یک سوال هم از حضورتون دارم: و اینکه اصطلاح pp رو جایی ندیدم اگر ممکنه توضیح بدید ممنون میشم
ارادتمند :کامیار حاجی خانی

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

ارادتمند
نعيمي

از توضیحات تون خیلی ممنون ولی من بعضی از اصطلاحات عکاسی رو بلد نیستم چونکه اینکاره نیستم

اگر میشه در تایپیک همه سوالات این اصطلاحات و روشها را با زبان ساده توضیح بدید لطفا

یا در تایپیکی که قرار بود خودتان ایجاد کنید

برکتینگ ممزوج ps

همچنین در مورد عکس بالا (کویر طبس) باتوجه به توضیحاتی که دادید . شارپ بودن مناسب تره یا بلور و چجوری میشه این کار رو کرد
ممنون

این هم یک عکس دیگه

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
درمورد لطافت عکس های این چنینی همون طور که خودتون هم فرمودین کاملا سلیقه ای هست ولی نظر من برعکس هست و مانند عکس زیر
IMAGE00004.JPG

ولی در مورد عکس شما حالا که عکس اصلی رو دیدم متوجه شدم که عکس اصلی مشکل داره از لحاظ نوری اگر سمت چپ عکس اصلی رو دقت کنین میبینید که خیلی سیاه شده و کم نور که باعث شده در عکس پردازش شده نویز بیشتری رو در منطقه ی چپ
شاهد باشیم (نظر خودتون چی هست؟)
و در آخر هم اگر نظرتون رو راجع به لنز 70-300 خودتون بگید ممنون میشم (چون توی لنز های با ارزش آقای زمانی انگار زیاد ازشون خوشش نیومده بود) راستی ما رو هم از دیدن عکس های میکروسکپیتون(18-55 برعکس)بی نصیب نزارید:happy:
سلام احسان جان
در مورد عکس خودم در جواب جناب نعیمی تو ضیح دادم
راستش در مورد لنز 70-300 با توجه به قیمتش لنز بدی نیست البته یک نوع معمولی داره و یک نوع هم apoکه مال من apo هست
واینکه من هنوز جرات نکردم 18-55 رو برعکسش کنم
راستی یادمه یه عکس خیلی زیبا داشتی به نام حس پرواز پیشنهاد میکنم اون رو اینجا بذاری تا بچه ها نظر بدن و ما هم لذت ببریم

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
خیلی ممنونم جناب نعیمی
راستش من این عکس رو حدود ساعت 5:17 دقیقه بعد از ظهر گرفتم به تب هم نور کم بود هم اینکه از فیلتر پولاریزه استفاده کرده بودم یعنی فیلتر روی لنز بود ولی من یادم رفته بود( واون رو نچرخوندم) فکر کنم به کم نوری و... عکس به همین علت بوده در ضمن فایل raw رو هم دارم و با کمال میل حاضرم در اختیار شما قرار بدم ولی نمیدونم چطوری البته هر دستوری بدید امتثال امر میکنم
در ضمن ورژن فریم وایر دوربینم1.0.3 هست که نمیدونم احتیاج به آپگرید داره یانه به هر حال منتظر راهنماییتون هستم
یک سوال هم از حضورتون دارم: و اینکه اصطلاح pp رو جایی ندیدم اگر ممکنه توضیح بدید ممنون میشم
ارادتمند :کامیار حاجی خانی

سلام خدمت همه دوستان خوبم

دوست و سرور عزيزم جناب حاجيخاني
ممنونم از توضيحي که داديد. راستش حالت و نور عکس به نظرم عادي نميرسيد و به شکلي نبود که صرفا با کم نور بودن محيط قابل توجيه باشه حتي با تنظيم نور بصورت دستي هم توجيه نميشد ولي اصلا وجود فيلتر روي لنز به ذهنم خطور نکرد فايل رو براي اين ميخواستم که ببينم چه تنظيم خاصي رو اعمال کرديد و يا احيانا مشکل از custom wb هست يا باگ فرم وير. شما مثل هميشه لطف داريد. سپاسگزارم که توضيح کامل داديد چون فيلتر پلاريزه خيلي سخت ميکنه کار ويرايش بعدي رنگها رو بخصوص اگر عکس در نور کم گرفته شده باشه .

در ضمن فرم وير دوربين شما آخرين ورژن هست و نيازي به آپگريد نداريد مال من 1.0.2 بود که اون ورژن باگهاي کوچکي داره و آپگريد کردم.

در مورد لنز سيگماي زوم جديدتون شديدا تبريک ميگم بايد لنز جذابي باشه لنز 17-70 تون که عکسش واقعا شارپ بود در تاييد فرمايشات شما اينو اضافه کنم که اين لنزها دو مدل دارن سري معمولي اون خيلي رويو مثبت ازش نيست اما اين سري هاي apo و سري ويژه ديجيتال و براي سنسور aps خيلي تعريفي هستن. راستش من اول تصميمم eos20 بود بعدش اينو گرفتم گفتم که 300 کنار بگذارم تا بعدا لنز کانن عزيزم رو بگيرم بماند که اين 300 رفت واسه تعويض دوربين فيلمبرداري . حالا منم بدجور وسوسه شدم يه لنز سيگما يا تامرون بگيرم .

در مورد PP هم منظورم post processing بود ببخشيد من به عادت بد همه چيز رو مخفف مينويسم که درست هم نيست .

دوست نازنينم جناب نجفي
منظورم از ps هم photoshop بود از شما هم عذر ميخوام و سعي ميکنم اين عادت بد رو کنار بگذارم.

bracketing هم که مود براکتينگ دوربين شماست دو حالت اصلي داره که مرسومش اينه که دوربين 3 عکس در ev هاي منفي صفر و مثبت ميگيره البته dslr ها دست شما رو خيلي بازتر ميزارن و ميتونيد اين 3 فريم يا حتي بيشتر رو در هر محدوده دلخواه انتخاب کنيد مثلا هر سه مثبت يا هرسه منفي ولي حالت معمولش که 3 فريم و با حداقل و حداکثر از -2 تا +2 با يک شات صفر و دو شات قرينه هستند تقريبا در همه دوربينها وجود داره . اگر روي عددش خيلي مطمئن نيستيد -0.33 0 +0.33 تا -1.0 0 +1.0 رو امتحان کنيد . دوربين در اين حالت از هر سوژه 3 شات تهيه ميکنه که منفي با روشني کم براي نقاط highlight صفر با روشني نرمال براي midtone (البته اين بسته به مود نورسنجي دوربين هم ميشه) و مثبت با برايتنس زياد براي shadow ها است . به اين شکل براي هر سطح نور يک عکس با ديناميک رنج اختصاصي داريد . حالا ميتونيد در فتوشاپ اينها رو روي هم بيندازيد يا همون ممزوج کنيد که تکنيک high dynamic range هست و حتما در موردش خواهم نوشت ببخشيد خيلي بدقولي کردم اما حتما عمل خواهم کرد.

در مورد عکس کوير طبس فکر ميکم آسمون خيلي عاليه فقط کمي منحني level رو S کنيد تا سطح زمين حداقل کمي قابل رويت باشه و کمي برایتنس رو بالا ببريد الان قشنگه ولي اگر چاپش کنيد همش تاريکه تاريک ميشه .

براي بلور کردن روشني آسمون 3 تکنيک هست که مرسوم ترينش hightlight blur هست . در فتوشاپ نقاط highlight رو انتخاب کنيد با گرفتن control + shift + alt + ~ و باهاش يک layer جديد ايجاد کنيد با control + j البته feather کنيد خيلي بهتر ميشه تا لبه ابرها و نور بيشتر نرم بشه . حالا مقداري blur بهش بدين در حد 5 نه خيلي زياد و بعدم با layer بک گراند overlay يا softlight يا حتي normal کنيد من خودم معمولا اينکارو ميکنم.

اگرم خواستيد نورها , و اشعه هاي خورشيد بيشتر واضح بشه و بقيه عکس دست نخوره برعکس روش بالا عمل کنيد. hightlight ها رو انتخاب کنيد ولي feather نکنيد و در يک لاير مجزا بچسبونيد . حالا unsharp mask کنيد و ماحصل رو با فريم اصلي overlay يا vivid کنيد . يک روش عالي ديگه هم استفاده از highpass filter هست که من معمولا از اين استفاده ميکنم اما کمي سعي و خطا لازم داره و حوصله . يه بار layer from background کنيد بعد روي اين کپي high pass filter اجرا کنيد جوري که همه نورهايي که ميخوايد بيرون بزنه ديده بشه نه زيادي و نه کم با کم و زياد کردن استانه بهش ميرسين حالا جاهايي که نميخوايد زياد بيرون بزنه رو پاک کنيد و با soft light يا overlay بيندازيد روي بک گراند اصلي اگر خيلي جيغ ميزد قبل از اينکار يک بلور خيلي خيلي کم روي لاير hpf بزنيد .

البته در تمام موارد فوق درصد opacity لاير دوم رو به ميزان دلخواه کم و زياد کنيد چون 100% خيلي زياده در ضمن ميتونيد خود بکگراند رو هم کمي بلور کنيد و بعد نور رو که highlight هست دوباره روش بندازيد براي اينکار بک گراند رو motion blur کنيد يک کمي اينجوري حالت شاعرانه پيدا ميکنه مخصوصا به جهت نور نگاه کنيد و در همين جهت بردار حرکت mb رو انتخاب کنيد . قول ميدم تو يک تاپيک ديگه مفصل تر بنويسم .

ارادتمند شما سروران و خوبان
نعيمي

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
عالی عالی . ممنون از دوست عزیز اقای نعیمی و نجفی و باقی که دارن به بهترین شکل ممکن این تاپیک رو به حد اعلای خودش پیش میبرن افرین.

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون اقای نعیمی توضیحاتتون رو در فتوشاپ تمرین میکنم

اما در مورد مود برکتینگ مثل اینکه دوربین من نداره اخه من یک دوربین کاملا خانگی دارم :(

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
عالی عالی . ممنون از دوست عزیز اقای نعیمی و نجفی و باقی که دارن به بهترین شکل ممکن این تاپیک رو به حد اعلای خودش پیش میبرن افرین.

خب این نشد توجیحی برای غیبت کردنت
301.gif
275.gif

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقا بابک و جناب نعیمی ودیگر دوستان
اول از مقاله ی جناب نعیمی تشکر میکنم کامل و پر کاربرد بود:cool:
فکر کنم برعکس کردن 55-18 ارزشش رو داشته باشه و تجربه ی خوبی باشه البته با ترفند درپوش بدنه و فیلتر یو وی (روز اولی که 350دی بگیرم حتما یه همچین بلایی سرش میارم)
جناب نعیمی شما امتحان کردین؟حتما نمونه عکساشو دیدین

این هم عکس حس پرواز
IMAGE0001.JPG

این هم یه ماهی
DSCF4654_TN.JPG

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
منم از جناب نعیمی تشکر میکنم... هر جا پست هاشونو میبینم چند بار میخونم از روش...من که خیلی چیز ازشون یاد گرفتم .
2hyxbwl.jpg

نمیدونم چرا اینقدر نویزیه ...

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
سلام خدمت همه دوستان و سروران عزيزم

به جرات ميگم محبتي که از دوستان مهربانم در اين انجمن سراغ دارم کمتر جايي ديدم شما همگي لطف بي اندازه داريد و بي نهايت از محبتتون سپاسگزارم

دوست و استاد بسيار عزيزم جناب ارسلان
از نظر مثبتتون سپاسگزارم و براي من موجب افتخار است . همگي مشتاقانه منتظر ديدن عکسهاي جذاب و پرمفهوم شما و نظرات آموزنده و ارزشمند شما هستيم .

دوست نازنينم جناب نجفي
اگر اشتباه نکنم دوربين شما Canon A620 هست اينطور نيست ؟ من با اين دوربين کار کردم امکانات دستي اون بسيار عاليست بايد داشته باشه براکتينگ . اگر مدل دوربين همينه حتما چک ميکنم شايد در منويي قرار داره که زياد در چشم نيست يا به يک اسم ديگه وجود داره. چنانه مستحضريد دوربينهاي کامپکت اغلب با خلاصه سازي اين امکانات اسامي جالبي براشون ابداع ميکنن که حته جنبه تبليغي هم داشته باشه اما اساس و نتيجه کار يکيه.

دوست گلم جناب احسان
متاسفانه منهم هنوز اين کار رو با لنز دوربين نکردم . يک بار سال پيش اين عکسها رو ديدم البته شايد يکي تنبلي خودم باشه و کمي هم بي علاقگي به عکاسي ماکرو اما تاجاييکه ميدونم صدمه اي به لنز نميزنه . حقيقتش اصلا به فکرش نبودم شايد امتحان کردم من از دوربينم بيشتر براي عکاسي خانوادگي استفاده ميکنم و گاهي هم عکاسي تفنني که متاسفانه به دليل درگيري کاري زياد در يکسال اخير بسيار به ندرت فرصتش رو داشتم و هنوز نتونستم خاطراتي رو که با دوربين آنالوگم دارم با اين دوربين تکرار کنم. عکس ماهي خيلي زيباست و تاثير شيشه آکواريوم خيلي خيلي کمه اما اون عکس حس پرواز يک شاهکاره . نگاه کبوتر نشسته بر درگاه و سرعت عالي شاتر که باعث شده حرکت در بال و پر کبوتر در پرواز به خوبي ديده بشه زيبايي کار رو کامل کرده واقعا زيبا و پرمعناست بهتون تبريک ميگم. جناب حاجيخاني روي عکس بسيار زيبايي دست گذاشتند.

دوست و سرور عزيزم جناب Safire_behesht
بي اندازه لطف داريد . براي من افتخار بزرگي است که نوشته هايم عليرغم کاستي زياد نظر تونستن مورد توجه شما قرار بگيرن . از محببتون سپاسگزارم.
متاسفانه exif عکس کامل نيست بخصوص iso اما با توجه به دوربينتون که s3is هست قاعدتا بايد iso200 باشه يا کمي بيشت که در اينصورت اين حد نويز کاملا طبيعيه . در عکسهايي که در ايزوي بالا ميگيريد نويز بخش جدايي ناپذير عکسه و فقط با بزرگ کردن سنسور آستانه اون افزايش پيدا ميکنه . البته دوربينهاي کامپکت در تصاوير بي نهايت از يک اشکال ذاتي استفاده خوبي ميکنند که اون بيشتر بودن عمق تصوير با دياف مساوي در مقايسه با دوربينهاي سنسور بزرگتره. مثلا اين عکس شما با دياف 3.5 هست . به جرئت ميگم اگر با 350 اين عکسو با اين دياف ميگرفتيد ارواح پرندگان و يک آسمان صددرصد بلور در عکس ميداشتيد . دليلش اينه که دوربين شما با سنسور 1/2.5 با دياف 3.5 عمق تصويري بيش از 8 در سنسور aps داره. بنابراين اگرم dslr بود به فرض همين سرعت شاتر و همين عمق تصوير که ميشد دياف 8 بايد 3 استپ حساستر عکس ميگرفتيد که ايزو 1600 اونم همچين ابريشمي و لطيف نيست. اما مزيت dslr ها همگن بودن نويزه که به راحتي آّب خوردن برداشته ميشه .
وجود يک نرم افزار رفع نويز بعنوان اولين قدم در PP جز انفکاک ناپذيره کاره. من معمولا از دو نرم افزار و يکي دو فيلتر در فتوشاپ استفاده ميکنم و نتيجه هرکدوم بهتر بود رو انتخاب ميکنم اما ميتونم بگم تقريبا 90 درصد موارد نتيجه حاصل از Noise Ninja از همه بهتر درمياد و بشدت توصيش ميکنم . از اينجا داونلود کنيد و نويز پروفايل دوربينتون رو هم از اينجا بگيريد سپس از منوي فايل داخل برنامه اينستالش کنيد. البته اين پروفايل S2is هست که البته قابل استفادست اما فکر کنم اگر بگرديد مال دوربين خودتون رو هم پيدا کنيد ضمنا اگر از اين استفاده کرديد حتما در setting نام دوربينتون رو override کنيد تا بتونه اتوماتيک انتخابش کنه . متاسفانه کرکش رو نميدونم کجاي هارد سيور کردم اگر پيدا نکرديد بفرمايي تا براتون پيدا کنم.

ارادتمند همگي سروران
نعيمي

ramin_njf

کاربر فعال
لایک‌ها
5
سلام خدمت همه دوستان و سروران عزيزم

به جرات ميگم محبتي که از دوستان مهربانم در اين انجمن سراغ دارم کمتر جايي ديدم شما همگي لطف بي اندازه داريد و بي نهايت از محبتتون سپاسگزارم

دوست نازنينم جناب نجفي
اگر اشتباه نکنم دوربين شما Canon A620 هست اينطور نيست ؟ من با اين دوربين کار کردم امکانات دستي اون بسيار عاليست بايد داشته باشه براکتينگ . اگر مدل دوربين همينه حتما چک ميکنم شايد در منويي قرار داره که زياد در چشم نيست يا به يک اسم ديگه وجود داره. چنانه مستحضريد دوربينهاي کامپکت اغلب با خلاصه سازي اين امکانات اسامي جالبي براشون ابداع ميکنن که حته جنبه تبليغي هم داشته باشه اما اساس و نتيجه کار يکيه.

نعيمي

سلام متاسفانه دوربین من A510 هست ادم خجالت میکشه که بگه دوربینش اینه ولی من برای کار خانگی خریدم

همینطور که می بینید جمع اینجا خیلی دوستانه هست به همین خاطر من تشویق به عکس گرفتن شدم وگرنه اینکاره نیستم و ولی پر تلاش

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
با با یکی اینجا عکس نمیزاره؟ :( :(
جناب نعیمی اگه وقت کردین حتما بر عکسش کنین :happy:
این هم لینک نمونه عکسش که هرکی وسوسه شد بره چشم گرافی :lol:
http://www.traumflieger.de/desktop/retroadapter/retroadapter.php

این هم یه عکس دیگه امروز گرفتم

IMAGE00003.JPG

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون جناب نعیمی ... حتب تو فایل های اصلی هم iso رو نشون نمیده نمیدونم چرا.. اما iso روی 80 بود .. شاید کراپ باعث شده نویز ها آشکار تر بشن
نرم افزار نویز نینجا رو هم گرفتم اما جایی رو ندیدم که پروفایل رو مشخص کننند یا نصب کنند کراک هم پیدا کردم اما ظاهرا سالم نیست ( به صورت یوزر و پسورد هست) ...ولی کاملشو پیدا میکنم ...همینقدر که معرفیش کردید یه دنیا متشکرم.. با اینکه حجم کمی داره اما ظاهرا امکانات زیادی داره.. ممنون
احسان .. قشنگه.. فقط همینو میتونم بگم . چون هیچی از عکاسی سر در نمیارم.. exif کامل نبود

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
دوست بسيار عزيزم جناب نجفي

فکر کنم اين جمله قشنگو بارها توي نوشته هاي جناب ارسلان ديدم . براي عکاسي مهم عکاسه نه ابزارش اما يک ابزار کارامد دست يک عکاس خوب رو باز ميگذاره که بجاي کلنجار رفتن با مسائل حاشيه اي به خود عکس و مفهمومش فکر کنه و بيشتر ذهنش رو به اين موضوع متمرکز کنه . اتفاقا دوربين خيلي خوبي داريد و براي هدف شما کافيست و اگر سه پايه داشته باشيد و سوژه سرعت تغيير نداشته باشه ميتونيد 3 عکس با ev هاي متفاوت بگيريد مثلا خورشيد حين غروبش زمان کافي براي اينکار بهتون ميده.

دوست گلم جناب احسان
اين عکس هاي شما شاهکارن از زيبايي واقعا نگاهتون زيباست
در مورد معکوس کردن لنز هم ممنون از سايتي که معرفي کرديد علاقمند شدم اين آداپتور رو گير بيارم اما راستش رو بخوايد من تو عمرم يک عکس حشره ماکرو هم نگرفتم . عکس گل که زنبور روش باشه (فيلم هندي در واقع روتين ترين شات دنياست آخه!) گرفتم اما ماکروي حشره خير چون کمي ازشون ........

دوست نازنينم safire_behesht
خوب اين عيب بزرگيه چون تمام نرم افزارها و يا فيلترهاي نويزگيري براساس iso عمل ميکنند. در واقع ايزو مهمترين پارامتري است که براساس اون پروفايل مربوطه لود ميشه ميتونيد پروفايلهاي نويز نينجا رو ببينيد که براساس ايزو و رزولوشن و شارپنس بعنوان 3 پارامتر عمل ميکنند. اگر چنين عيبي وجود داشته باشه بعيد ميدونم تاحالا کسي اعتراضي نکرده باشه چون سنسورهاي کوچک نويزگيري در عکسهاشون واجبه احتمالا پچ اومده براي فرم وير.

در نويز نينجا ابتدا پروفايل نويز مربوط به دوربين رو از سايتش بگيريد و بعد يه جايي آنزيپش کنيد . بعد در خود نويز نينجا از منوي File گزينه install noise profiles رو انتخاب کنيد و از ديالوگ بازشده همون فولدري که فايلو توش آنزيپ کرده بودين انتخاب کنيد تا پروفايل ها رو کپي و رجيستر کنه .
الان حذف کردم قسمتي از اين پست رو که براي الزام کردن نويز نينجا به لود کردن اتوماتيک پروفايل دوربين شما نوشته بودم چون نياز به ايزو داريد در هر صورت . براي اينکار يک راهنماي کاملتر مينويسم اما همين حالا هم ميتونيد با پروفايل سازي اتوماتيک يا لود پروفايل بصورت دستي يا ساختن پروفايل با انتخاب باکس هايي از بخش هاي يکنواخت عکس اونو نويز گيري کنيد

ارادتمند
نعيمي

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شما لطف دارین جناب نعیمی من فقط کار ثبت کردنشون رو انجام میدم
ولی آدابتور گیر آوردن نمیخاد که یه کار ساده با استفاده از درب بادی 350 + یه فیلتر uv همین . اگر خواستید بگید تا دستور دقیقشو اینجا بزارم

جناب سفیر بهشت همین که شما هم عکس میزارین و نظر هم میدید خیلی خوبه ;)

(یه چند وقتیه خیلی این قسمت ساکته آقای نعیمی / آقا ارسلان (اگه بشنوه ) / آقای نجفی وووووووووو...........
عکساتون رو که چشم نمیزنیم که :wacko: )

safire_behesht

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون جناب نعيمي... اول بگم اون نرم افزاري رو که دانلود کرده بودم نويز نينجا نبود اسمش anfi بود و من چون با نرم افزار هاي مديريت دانلود دانلود ميکنم سهوا به جاي ادامه دانلود نويز نينجا اونو گرفتم و نصب کردم و سر در گم شدم و باعث شرمندگي که باعث شد توضيحات بيشتري بدين .. جالبه که اين نرم افزار هم شبيه و هم حجم نويز نينجاست .
در مورد iso هم ... يعني canon در دوربين هاي compact اين مورد رو نگذاشته که iso ثبت بشه؟! الان تو هاردم گشتم عکسهاي که دوستان گرفته بودن رو ديدم .. ظاهرا هيچ دوربين compact از canon مقدار iso رو ثبت نميکنه ( d50 هم اينجور بود ظاهرا) ... ولی با نویز نینجا کارکردم (با پروفایل سازی و انتخاب بعضی از قسمت های عکس).. خیلی نتیجش عالی بود ... ممنون
دوستانی هم که خواستند این یوزر و پسورد noise ninja 2.1.1 هست:
NAME: freeserialsnet
SERIAL: FDDDFFFFFEFDFDFF00000F3FC56095

بالا