• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
Greatness Awaits

نیم ساعت پیش.

peiman_hp

Registered User
لایک‌ها
2
عکس پروانه عالیه. انداختمش والپیپر دسکتاپم. خیلی زیباست

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
باووو یا ریسایز کنید یا بند انگشتی بذارید . .. ادمین این بخش ببینمت میزنمت :D

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
باووو یا ریسایز کنید یا بند انگشتی بذارید . .. ادمین این بخش ببینمت میزنمت :D

عکس زیر 400 کیلوبایت مشکلی نداره و می تونند بذارند بدون Resize کردن.

در ضمن بخش ها هم معمولا ادمین ندارند، ادمین مال کل فروم هستش. بخش ها همکار یا مدیر دارند.

خودت رو بزن که دقت نمی کنی به قوانین انجمن! :D

davood21

Registered User
لایک‌ها
86
تنگه واشی
Canon 450D
18-55
f 10
1/200
ISO 100
مشاهده پیوست 605307
دوست عزیز

اول تشکر میکنم به خاطر عکس های زیبایی که قرار میدید.
تشکر بعدی ام هم به خاطر درج نوع دوربین و لنز و تنظیمات هست.

در آخر یک سوال هم دارم. من جدیداً به عکاسی علاقمند شدم و میخوام اولین دوربینم رو بخرم. سوالم اینه که چطور میتونم این اصطلاحات عکاسی رو یاد بگیرم؟
مثلاً توی alldigitall یه دوستی نوشته بود که لنز 55-18 یعنی عدد 55 رو تقسیم بر 18 می کنیم و نتیجه (3) زوم اپتیکال هست. خوب چرا یهو نمیگن 3؟ چرا 18؟ چرا 55؟ این عدد ها بزرگتر باشه بهتره یا کوچکتر؟ (یعنی از روی اسم لنز و این عدد ها چطور میتونم متوجه بشم که فلان لنز چقدر قوی و یا ضعیف هست؟)
f10 یعنی چی؟ 1/200 چیه؟ کلاً منبعی هست که این اصطلاحات رو خیلی ساده توضیح داده باشه؟

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
دوست عزیز

اول تشکر میکنم به خاطر عکس های زیبایی که قرار میدید.
تشکر بعدی ام هم به خاطر درج نوع دوربین و لنز و تنظیمات هست.

در آخر یک سوال هم دارم. من جدیداً به عکاسی علاقمند شدم و میخوام اولین دوربینم رو بخرم. سوالم اینه که چطور میتونم این اصطلاحات عکاسی رو یاد بگیرم؟
مثلاً توی alldigitall یه دوستی نوشته بود که لنز 55-18 یعنی عدد 55 رو تقسیم بر 18 می کنیم و نتیجه (3) زوم اپتیکال هست. خوب چرا یهو نمیگن 3؟ چرا 18؟ چرا 55؟ این عدد ها بزرگتر باشه بهتره یا کوچکتر؟ (یعنی از روی اسم لنز و این عدد ها چطور میتونم متوجه بشم که فلان لنز چقدر قوی و یا ضعیف هست؟)
f10 یعنی چی؟ 1/200 چیه؟ کلاً منبعی هست که این اصطلاحات رو خیلی ساده توضیح داده باشه؟

خواهش میکنم. خوشحالم که خوشتون اومده.

والا اطلاعات من که مثل بعضی از دوستان در حد حرفه ای نیست. ولی خب اون 18-55 که میگین فوکال لنزه. یعنی لنز میتونه تویه بازه ی فوکال 18 میلی متر تا 55 میلی متر تصویر رو روی سنسور بندازه. و این اعداد نشون دهنده ی نوع هر لنز هستن. اینکه لنز واید ه یا تله این اعداد نشون میدن. بزرگ بودن یا کوچک بودن اعداد دلیل به برتری نیست! از روی اعداد نمیشه قدرت لنز رو تشخیص داد هر لنزی برای یک نوع عکاسی ساخته میشه یکی واید یکی تله یکی سوپر تله و ...
f نشون دهنده ی باز یا بسته بودن دیافراگم ه.
عدد بعدی که به طور مثال شما 1/200 فرمودین نشون دهنده ی سرعت شاتر ه.
فکر میکنم این سایت منبع خوبی باشه
http://www.prophotocom.com/photography/
پیشنهاد میکنم آموزش ها رو از همون اول بخونین. واقعا خیلی خوب و کامل مسائل رو توضیح داده...

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895

NIKON D5200 55_18
Exposure Time 1/20 sec
Iso 100
F_Stop f/3.5

دوستان شما تو یه همچین موقعیتی باشید رو چه سیستمی عکس میگیرید ؟ دوربین تازه گرفتم درک اینا خیلی سخته برام یه کمک کمک میخوام
تچکر

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386

NIKON D5200 55_18
Exposure Time 1/20 sec
Iso 100
F_Stop f/3.5

دوستان شما تو یه همچین موقعیتی باشید رو چه سیستمی عکس میگیرید ؟ دوربین تازه گرفتم درک اینا خیلی سخته برام یه کمک کمک میخوام
تچکر
دوست عزیز خیلی خوب گرفتی. خیلی قشنگه.
اول اینکه اینجا کجاست؟
و من باشم یه مقدار سرعت شاتر رو بیشتر میکنم که آب طبیعی تر نشون داده بشه. البت اینجوری هم قشنگه یه جلوه ی خاصی داره. فکر میکنم روی 1/200 باشه خوب بگیره که کاهش نور هم دردسر ساز نشه...

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
دوست عزیز خیلی خوب گرفتی. خیلی قشنگه.
اول اینکه اینجا کجاست؟
و من باشم یه مقدار سرعت شاتر رو بیشتر میکنم که آب طبیعی تر نشون داده بشه. البت اینجوری هم قشنگه یه جلوه ی خاصی داره. فکر میکنم روی 1/200 باشه خوب بگیره که کاهش نور هم دردسر ساز نشه...
ممنون
اینجا آبشار( اسپه او) مازندران بهشهر
یعنی کلا ایجور عکس ها که سابجکت حرکت داره تو حالت اولویت شاتر بگیرم

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
ممنون
اینجا آبشار( اسپه او) مازندران بهشهر
یعنی کلا ایجور عکس ها که سابجکت حرکت داره تو حالت اولویت شاتر بگیرم

من خودم شخصا همیشه رو Manual میگیرم همه چی دست خودته. حتما این قضیه نیست که روی اون مود بهتر باشه...
در کل که سلیقه ایه. باید ببینی خودت با کدوم بیشتر حال میکنی و عکست توی کدوم مود بهتر در میاد

بالا