• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567

NIKON D5200 55_18
Exposure Time 1/20 sec
Iso 100
F_Stop f/3.5

دوستان شما تو یه همچین موقعیتی باشید رو چه سیستمی عکس میگیرید ؟ دوربین تازه گرفتم درک اینا خیلی سخته برام یه کمک کمک میخوام
تچکر

ممنون
اینجا آبشار( اسپه او) مازندران بهشهر
یعنی کلا ایجور عکس ها که سابجکت حرکت داره تو حالت اولویت شاتر بگیرم
انتخاب سرعت شاترت حرف نداره واقعا پویایی آب به طرزی زیبا تو عکس مشاهده میشه اگه یه ذره اینو اونور تر میبود یا عکس فریز میشد و آب دیده نمیشد یا کشش زیر آب حالت جریان دار رو از عکس میگرفت .
آره اینجور مواقع همیشه اولویت شاتر عکس بگیر که قشنگ بتونی با چند سرعت مختلف به بهترین شات برسی.
بازم میگم حرف نداره تنظیماتت .
شما آنالوگ کار میکردید تا حالا ؟

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
عکس هاتون خیلی زیباست. این عکس بدون ویرایش هست یا با فتوشاپ و... رنگ و موارد دیگر رو اصلاح کردید؟
لطف دارین . بله با فتوشاپ کنتراست رو افزایش دادم .

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386

آقا این عکس رو با چه تنطیماتی گرفتی؟ فوفکوس رو چه حالتی بود؟
من خیلی سعی کردم یه عکس اینجوری بگیرم ولی فوکوس نمیکنه! حتی رو Al Servo هم فوکوس نمیکنه!

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
آقا این عکس رو با چه تنطیماتی گرفتی؟ فوفکوس رو چه حالتی بود؟
من خیلی سعی کردم یه عکس اینجوری بگیرم ولی فوکوس نمیکنه! حتی رو Al Servo هم فوکوس نمیکنه!
فوکوس دستی .
انگشتتون رو بذارید وسط ظرف. دستی روش فوکوس کنید .
بعد کانتینیوس با فلاش عکس بگیرید .

aria_ tehran

Registered User
لایک‌ها
23,518
عکسی از عکس هام که خیلی مورد توجه مردم قرار گرفت!
2014-06-21-19-01-27-jpg.613975

fereydoon1

Registered User
لایک‌ها
895
انتخاب سرعت شاترت حرف نداره واقعا پویایی آب به طرزی زیبا تو عکس مشاهده میشه اگه یه ذره اینو اونور تر میبود یا عکس فریز میشد و آب دیده نمیشد یا کشش زیر آب حالت جریان دار رو از عکس میگرفت .
آره اینجور مواقع همیشه اولویت شاتر عکس بگیر که قشنگ بتونی با چند سرعت مختلف به بهترین شات برسی.
بازم میگم حرف نداره تنظیماتت .
شما آنالوگ کار میکردید تا حالا ؟

اول میخواستم از از این عکس هایی که شاتر چند ثانیه باز میمونه بگیرم که عکس آب سفید بشه چون موقعیت نبود سه پایه بزنم مجبور شدم اینجوری بگیرم
آنالوگ که نه ولی با دوربین های کامپکت و گوشی و اینا عکس میگرفتم که با مود اتوماتیک بود اولین باره که با dslr عکس میگیرم چون میخوام برم رو مود manual یه کم بحث دیافراگم و سرعت شاتر و ایزو تو مکان های مختلف برام درک کردنش نا مفهومه

http://instagram.com/feriigh#

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
اول میخواستم از از این عکس هایی که شاتر چند ثانیه باز میمونه بگیرم که عکس آب سفید بشه چون موقعیت نبود سه پایه بزنم مجبور شدم اینجوری بگیرم
آنالوگ که نه ولی با دوربین های کامپکت و گوشی و اینا عکس میگرفتم که با مود اتوماتیک بود اولین باره که با dslr عکس میگیرم چون میخوام برم رو مود manual یه کم بحث دیافراگم و سرعت شاتر و ایزو تو مکان های مختلف برام درک کردنش نا مفهومه

http://instagram.com/feriigh#
عکس زیبا زیاد دیده بودیم ازتون گفتید با این مود ها آشنایی ندارید گفتم شاید آنالوگ کار بودید .
بازم خوب گرفتید با شاتر 1/20 باید بدون 3 پایه عکس بلور میشد .فکر کردم با 3پایه بوده. شاتر بیشتر از این باز میموند که دیگه آب سولید میشد و حرکت رو نشون نمیداد . خوب شد همین .

بالا