• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,690
سلام خدمت دوستان
یه عکس دیگه از عنکبوت من. اسمش رو گذاشتم عن آقا. ناکس 8 تا چشم داره :D اولین تجربه من با رینگ معکوسه هنوز یاد نگرفتم چجوری باید دیافراگم رو کنترل کنم نمیدونم این جواد جوکار چیکار میکرد اینقدر عکساش خوب میشد. یه سه پایه مخصوص ماکرو و ریموت اگه بگیرم خیلی کارم بهتر میشه.
لنز روی 18 میلیمتر بود یعنی دیگه از این بیشتر نمیشه بزرگنمایی کرد. طول سوژه کمتر حدود 5 میلیمتره یعنی بیشتر از 5 برابر بزرگنمایی.

DSC_074112.JPG

Last edited:

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
مصطفی جان روی فوکوس استکینگ هم کار کن.ماکرو در کل دنیای پیچیده ای داره

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,690
مصطفی جان روی فوکوس استکینگ هم کار کن.ماکرو در کل دنیای پیچیده ای داره
بله کم و بیش با این روش آشنام. فعلا مشکل اصلیم ضعف امکاناته سخت افزاریه. یکی از دوستان قراره برام لنز واید آنالوگ بفرسته با اون فکر کنم نتیجه خیلی بهتر بشه.

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
خیلی خوبه که.... میخواستم تاپیک راه بیوفته خیلی کم کار شدن بچه ها :D
فقط یک سوال این زنبور شما مرده یا زندست؟؟ خیلی بی حاله :D
و اینکه Tube روی چه لنزی است؟؟ چه نوعی است؟ ممنون..

بابت دیر جواب دادن عذر میخوام
اره عکس رو قبلا گرفتم فرصت دست داد با شما هم زمان شد .
زنبور من مرد :) .. ( شما چطور زنده نگه میدارین .. ؟‌)‌ یا اسپری میزنین یا قرص ؟ //
نوع رینگی بدون موتور .. دستی .. ۳ تا لول داره (‌۱ - ۲ - ۳ ) که هر کدوم اجازه بیشتر نزدیک شدن رو می دن ..

نمونه دیگه #فیگور :) Extension Tube 18-55 all
DSC_0158.jpg

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
بابت دیر جواب دادن عذر میخوام
اره عکس رو قبلا گرفتم فرصت دست داد با شما هم زمان شد .
زنبور من مرد :) .. ( شما چطور زنده نگه میدارین .. ؟‌)‌ یا اسپری میزنین یا قرص ؟ //
نوع رینگی بدون موتور .. دستی .. ۳ تا لول داره (‌۱ - ۲ - ۳ ) که هر کدوم اجازه بیشتر نزدیک شدن رو می دن ..

نمونه دیگه #فیگور :) Extension Tube 18-55 all
مشاهده پیوست 666785
خواهش میکنم عزیز ...
راستیتش من از هر جانوری که عکس میگیرم زندست :) خوشبختانه... اصلا از جانور مرده دوست ندارم عکس بگیرم ... این زنبور بنده خدا هم داستان داشت که اینقدر خوب ایستاد تا ازش عکس بگیرم (یکم پاش آسیب دید که 1-2 بار نوازشش کردم آروم شد کامل تونستم عکس بگیرم ) که بعدا هم پرواز کرد رفت خداروشکر :)
فیگور زنبور شما هم خیلی عالی شده (راحت و آسوده) :D راستی شما لنز دیگه ای ندارید لنز زوم با تیوب تست بگیرید ؟؟ من خودم 70-300 دارم میخواستم ببینم با تیوب چطوری میشه !! بعد خریداری کنم...
باز هم ممنون از پاسخت دوست عزیز همیشه موفق باشی در کارت..

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,690
ایندفه با دیافراگم کاملا بسته گرفتم. عمق میدان بهتر شده. ولی اونطور که دلم میخواد شارپ نیست. فکر کنم به خاطر طولانی شدن زمان نوردهی باشه (5 ثانیه) باشه. باید بیشتر روی نور پردازی کار کنم.

DSC_074612.JPG

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
ایندفه با دیافراگم کاملا بسته گرفتم. عمق میدان بهتر شده. ولی اونطور که دلم میخواد شارپ نیست. فکر کنم به خاطر طولانی شدن زمان نوردهی باشه (5 ثانیه) باشه. باید بیشتر روی نور پردازی کار کنم.

مشاهده پیوست 666904
دوست عزیز شما مگه از نور فلاش دوربین یا اکسترنال استفاده نمیکنید؟؟؟ که زمان نوردهی را 5 ثانیه قرار میدیت؟؟

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,690
دوست عزیز شما مگه از نور فلاش دوربین یا اکسترنال استفاده نمیکنید؟؟؟ که زمان نوردهی را 5 ثانیه قرار میدیت؟؟
داداش نفست از جای گرم میاد فلش اکسترنالم کجا بود تو این بی پولی همین رینگ معکوس رو هم پول قرض کردم:general304: فلش خود دوربین هم چون سوژه چسبیده به لنزه نمیشه استفاده کرد لنز سایه میندازه. ولی تو فکر اینم که از یه منبع نوری ثابت مثل چراغ مطالعه با لامپ کم مصرف استفاده کنم ببینم چجوری میشه. البته اول باید تو فکر یه سه پایه خوب باشم.

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
داداش نفست از جای گرم میاد فلش اکسترنالم کجا بود تو این بی پولی همین رینگ معکوس رو هم پول قرض کردم:general304: فلش خود دوربین هم چون سوژه چسبیده به لنزه نمیشه استفاده کرد لنز سایه میندازه. ولی تو فکر اینم که از یه منبع نوری ثابت مثل چراغ مطالعه با لامپ کم مصرف استفاده کنم ببینم چجوری میشه. البته اول باید تو فکر یه سه پایه خوب باشم.
داداش ما هم مثل شما هستیم نگران نباش حالا تو پیغام خصوصی یک روش فوق ارزان بهت میگم خودم اینطوری میگیرم عکس که سایه نندازه :D و عکسهای خوبی بتونی بگیری..

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
داداش ما هم مثل شما هستیم نگران نباش حالا تو پیغام خصوصی یک روش فوق ارزان بهت میگم خودم اینطوری میگیرم عکس که سایه نندازه :D و عکسهای خوبی بتونی بگیری..

حالا نمیشه تو پیغام عمومی! :general107: بگی ما هم فیض ببریم؟

Yek Roze KHub 033-03 Rotate3.jpg

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
حالا نمیشه تو پیغام عمومی! :general107: بگی ما هم فیض ببریم؟

مشاهده پیوست 667358
هزینه بره اینا نمیشه همینطوری :D
ش.خی کردم..
چرا که نشه !!
دقیقا همون چیزی که برای مصطفی عزیز نوشتم رو مینویسم خدمت شما... غطل املایی داشت دیگه ... ;)
اینم اضافه کنم عکست خیلی خوب شده !!!
یک جعبه لامپ 100 یا 200 وات بیار از دو طرف چسب بزن چسب نواری پهن که یک حالت عایق بشه که تو بارون هم خراب نشه..
پایینش رو از هر طرف خواستی ببر به اندازه فلاش پاپ پاپ دوربینت..
که فلاش دوربین بره داخل جای لامپ..
بعد او قسمتش که میخواد نور فلاش بیاد بیرون (قسمت جلویی جعبه لامپ) رو کامل ببر و کاغد A4 بچسبون روش کاغذت هم سعی کن کاغذ سبک باشه و خیلی ضخیم نباشه که نور به راحتی عبور کنه...
حالت فلاش رو داخل دوربین بزار رو حالت Manual از ttl در بیار و بزار روی فول که حداکثرنور رو بهت بده اگر خواستی نور سبکتری داشته باشی هر چه بیشتر باشه نورت کمتر میشه مثلا 32 کمتر و 64 خیلی نور حالت سبک میگیره ولی پیشنهاد نمیشه چون اون جعبه حالت دفیوزر رو بهت میده نه سافت باکس و دیافت رو هم هر چقدر ببندی بهتر میشه و نوردهی هم بزار روی 100 به بالا که از سوژه های در حالت حرکت و فرار هم بتونی عکس بگیری ..
این هم عکس ساخت داخلی :D

http://8pic.ir/images/yf62m1zvdf1zotbqw0b7.jpg
http://8pic.ir/images/3sdeeiqaforr46jjlu0l.jpg
http://8pic.ir/images/ywtmcotufsr5bhcf3yf0.jpg

click.laptop

Registered User
لایک‌ها
870
متشکر
کلاً از عکسه خوشت اومد یا از سنجاقک بودن سوژه ؟ :general406:
من خیلی به سنجاقک علاقه دارم
نه که خیلی به خلبانی علاقه دارم
سنجاقک منو یاد هلیکوپتر میندازه ;)

اینم موردی مشابه :
Yek Roze KHub 042.jpg

mehrdad486

Registered User
لایک‌ها
711
متشکر
کلاً از عکسه خوشت اومد یا از سنجاقک بودن سوژه ؟ :general406:
من خیلی به سنجاقک علاقه دارم
نه که خیلی به خلبانی علاقه دارم
سنجاقک منو یاد هلیکوپتر میندازه ;)

اینم موردی مشابه :
مشاهده پیوست 667397
من هم خیلی سنجاقک دوست دارم و کلا عکس و سنجاقک در کنار هم خیلی خوب شدن...
من کلا برای سوژه از هر جانداری خوشم میاد به جز انسان :D
عکسات خیلی خوب شده فقط اگه بتونی بهشون بیشتر نزدیک بشی خیلی خوب میشه سنجاقک هم موجودیه که متوجه بشه کاریش نداری ژست هم برات میگیره :D
دوربینت چیه دوست من؟؟ سوپر زوم است یا SLR?? اگر SLR لنز چیه؟؟ ممنون...
در هر صورت موفق باشی...

بالا