• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
شما به جا بسیج برو یه پروژه بردار رو اون کار کنن بیشتر کسری میدن . یکی از دوستام 9 ماه گرفته یکی دیگه 14 ماه بستگی به پروژه داره . ( ارتش )
واقعا؟
خب اول باید ارتش بیفتیم بعد پروژه برداریم یا نه قبل از ارسال دفترچه باید بریم ستاد ارتش صحبت کنیم؟
اصلا پروژه چی هست؟ یعنی تحقیقاتیه یا نه مثل این پروژه های الکی دانشگاهی هستش؟
ممنون که این موضوع رو گفتین

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
ممنون
خب آخه من خوندم در قانون جدید اونایی که غیبتشون از یکسال بگذره میشن سرباز فراری و حتی حبس و اینا هم دارن!
البته منظورشون کسایی که وسط خدمت ول می کنن در میرن نبود، کسایی که اصلا هیچ اقدامی برای خدمت نکردن رو میگفت
البته این خبر رو توی یه سایت خوندم که تاریخ پستش سپتامبر 2013 بود...

یه سوال دیگه، برای اینکه دقیقا اون مرکز سپاهی که توی شهرم هست بیفتم(مثلا مرکز میدون امام) راهی وجود داره که تضمینی باشه و خیالم راحت باشه؟
ربطی به لیسانس و ارشد داره اصلا؟ فرض کنیم بسیج فعال باشم، دوره تکمیلی هم رفته باشم، یه کوچولو پارتی هم داشته باشم(فقط یه کوچولو نه کله گنده!)

همون قانون جدید که میفرمایید دیگه حتی سرباز فراری و زندان نمیکنن جریمه نفدی داره با دو روز بازداشتگاه تا پرونده اش دستور قاضی بخوره
کسایی هم که دیر پست میکنن توی برگ سفیدشون مینویسه 180 روز اضافه خدمت همین
هنوز اموزشی نرفتی کجا ببرنت زندان کنن اخه؟
بله برگ سبزتو بده به همون اشنا بگو کارتو درست کنه
اما اگر روال قانونی و بخواد طی کنه شما خودت پا میشی میری اون مرگز که میخوای پذیرش شی اونا هم میگن پذیرش نداریم و خداحافظی میکنن باهاتون

سلام
شما به جا بسیج برو یه پروژه بردار رو اون کار کنن بیشتر کسری میدن . یکی از دوستام 9 ماه گرفته یکی دیگه 14 ماه بستگی به پروژه داره . ( ارتش )

والا پروژه گرفتن دیگه فقط اشنا میخواد،فقط هم به ارشد ها میدن
بعد هم باید دفاع کنن
بعد هم برای دوست خود من بعد خدمتش خواست بده فرانسه مشکل درست شد بخاطر همون پروژه
مترجمی فرانسه خونده بود داده بودن یه چیزی درباره پدافند فرانسه رو ترجمه کرده بود

دوستان استان های نزدیک گیلان که نیروی زمینی دارن و پادگانشون خوبه کجان؟
شرایط دارم و بهمون برگه دادن...ممنون میشم تا امشب جواب بدین

توی منجیل داره
خوب و بدی هم به مدرک شماست
اما اگر شرایطشو دارید تهران خدمت کنید بهتره

nima-h8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
پدر نظامی هست شرایط من...مدرکم هم بیسانس اقتصاد هست...
راستش از منجیل زیاد تعریف نشنیدم
جز تهران دیگه کجا خوبه؟
قزوین چطوره اگه بزنم؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
پدر نظامی هست شرایط من...مدرکم هم بیسانس اقتصاد هست...
راستش از منجیل زیاد تعریف نشنیدم
جز تهران دیگه کجا خوبه؟
قزوین چطوره اگه بزنم؟

لشکر ۱۶ خوبه اما شما الان گروهبانیک میشید
۱۶ هم فاجعه بود برای درجه دارها
بغیر تهران ، شیراز ، اصفهان هن فوق العاده است اما همه جا یگان خوب داره

همین تهران بمونید هر ۴۵ پر کنید ۱۵ تا میرید
شما چون پدر نظامی هستید به نظرممنجیل خوب باشه سرباز هم نیستی که دوست من پدر نظامی هم هستی دیگه هواتو دارن همه جوره
اما تهران واقعا راحته دوستان شرایط مشابه شما زیاد بودن توی تهران

Sent from my iPhone using Tapatalk

mrswk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
همون قانون جدید که میفرمایید دیگه حتی سرباز فراری و زندان نمیکنن جریمه نفدی داره با دو روز بازداشتگاه تا پرونده اش دستور قاضی بخوره
کسایی هم که دیر پست میکنن توی برگ سفیدشون مینویسه 180 روز اضافه خدمت همین
هنوز اموزشی نرفتی کجا ببرنت زندان کنن اخه؟
بله برگ سبزتو بده به همون اشنا بگو کارتو درست کنه
اما اگر روال قانونی و بخواد طی کنه شما خودت پا میشی میری اون مرگز که میخوای پذیرش شی اونا هم میگن پذیرش نداریم و خداحافظی میکنن باهاتون

والا پروژه گرفتن دیگه فقط اشنا میخواد،فقط هم به ارشد ها میدن
بعد هم باید دفاع کنن
بعد هم برای دوست خود من بعد خدمتش خواست بده فرانسه مشکل درست شد بخاطر همون پروژه
مترجمی فرانسه خونده بود داده بودن یه چیزی درباره پدافند فرانسه رو ترجمه کرده بود

توی منجیل داره
خوب و بدی هم به مدرک شماست
اما اگر شرایطشو دارید تهران خدمت کنید بهتره
داداش سلام چند مورد میگم رعایت کن 1 اگر مدرکی داری که توجیه میکنه ببر می بخشنت 2 اگر مدرک نداری زودتر برو جنایت جنگی که نکردی حبس نمیزنن برات فقط یادت باشه دور از جونت پررویی نکنی براشون همین کافیه باز سوال داری در خدمتم

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
داداش سلام چند مورد میگم رعایت کن 1 اگر مدرکی داری که توجیه میکنه ببر می بخشنت 2 اگر مدرک نداری زودتر برو جنایت جنگی که نکردی حبس نمیزنن برات فقط یادت باشه دور از جونت پررویی نکنی براشون همین کافیه باز سوال داری در خدمتم
سلام
ممنون
من تازه فارغ التحصیل شدم...هنوز 1 سال فرجه رو دارم و شاید اصلا ارشد هم قبول شدم...
منتها شرایطم طوریه که فرض کنین 20 میلیون پول دادین مغازه زدین و بدون اینکه هیچ کاری براش انجام بدین باید برین خدمت و 2 سال دیگه برگردین!!
اینه که واقعا نمیتونم برم البته اگه ارشد قبول شم حل میشه همه چی...
فقط معضل اصلی اینه که تا نتایج و اینا بیاد لازم میشه که دفترچه رو بفرستم و تاریخ اعزام رو تمدید کنم تا نتایج کنکور سال بعد بیاد! ولی بعدش فراری حساب میشم
خلاصه گیر کردم واقعا، هیچ راهی نداره دانشجو بشم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم بدون اینکه این فرجه 1 ساله تموم بشه؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
شما غایب میشی اینقدر اسم فراری رو خودت نذار رفیق
دقیقا من مشابه شما شدم مغازه گرفتم رفتم خدمت گفتم بومی میشم هر روز میرم سر میزنم بهش دیگه یه دور کامل تو ایران زدم شد 10 ماه بعد اومدم تهران
مغازه هم که هیچی:(
حالا شما یکسال وقت داری بعد میتونی مثلا واسه معافی پزشکی اقدام کنی هی اعتراض بزنی 6 ماهم اونو طول بدی

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
شما غایب میشی اینقدر اسم فراری رو خودت نذار رفیق
دقیقا من مشابه شما شدم مغازه گرفتم رفتم خدمت گفتم بومی میشم هر روز میرم سر میزنم بهش دیگه یه دور کامل تو ایران زدم شد 10 ماه بعد اومدم تهران
مغازه هم که هیچی:(
حالا شما یکسال وقت داری بعد میتونی مثلا واسه معافی پزشکی اقدام کنی هی اعتراض بزنی 6 ماهم اونو طول بدی
اگه دفترچه رو بفرستم و نرم هم فراری حساب نمیشم دیگه؟ :دی
آخه من 10 تیر فارغ التحصیل شدم، نتیجه قطعی کنکور مگه شهریور نمیاد؟
من نمیدونم چرا اینقدر طول میدن نتایج کنکور رو اعلام کنن :|
اصلا خدمت همه چیز رو خراب می کنه، این کاری که من دارم می کنم توی یه سال نتیجه های اولیه رو میده اما بازم زوده که ول کنم برم خدمت!
یه جا خوندم که اگه بفهمن که پرونده پزشکی رو بیخودی کش دادی و حکم به سرباز بودنت بدن، اون دورانی که از 1 سال فرجه تجاوز کرده جزو غیبت حساب میشه...یعنی طبق همون روالی که اضافه خدمت رو حساب می کنن...

ممنون که جواب میدی به سوالام و کلا در تاپیک هستی :)

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
مخلصم
چرا اون زمان فراری میشی
من ادم میشناسم یکسال فرجه داشته نره یکسال هم خودش کشش داده دو بار فقط انداخته عقب بعد هم کلی پرونده پزشکی درست کرد و رفت و اومد
اما بله حرف شما صحیحه اگر ثابت بشه غیبت تلقی میشه اما همش بستگی به شما داره
ایشالله که قبول میشی تکمیل ظرفیت هم هست تازه :دی
مخلص

mrswk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
سلام
ممنون
من تازه فارغ التحصیل شدم...هنوز 1 سال فرجه رو دارم و شاید اصلا ارشد هم قبول شدم...
منتها شرایطم طوریه که فرض کنین 20 میلیون پول دادین مغازه زدین و بدون اینکه هیچ کاری براش انجام بدین باید برین خدمت و 2 سال دیگه برگردین!!
اینه که واقعا نمیتونم برم البته اگه ارشد قبول شم حل میشه همه چی...
فقط معضل اصلی اینه که تا نتایج و اینا بیاد لازم میشه که دفترچه رو بفرستم و تاریخ اعزام رو تمدید کنم تا نتایج کنکور سال بعد بیاد! ولی بعدش فراری حساب میشم
خلاصه گیر کردم واقعا، هیچ راهی نداره دانشجو بشم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم بدون اینکه این فرجه 1 ساله تموم بشه؟
حله داداش ایشالا درست میشه ولی خودتم پیگیر باش پشت گوش ننداز

کیا پیشگو

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من چهارشنبه 19 شهریور اعزامم،آموزشیم افتادم پدافند اصفهان(شهید بابایی) فکر کنم همون هشتم شکاریه
خواستم بدونم چون نوزدهم چهارشنبس منم ساکن اصفهانم ممکنه لباسارو بهمون بدن بگن برین شنبه بیاین:)
بعدش تو آموزشی به افراد بومی چطوری مرخصی میدن؟آخر هفته ها یا مثل بقیه فقط همون میان دوره؟

lonam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان من چهارشنبه برای اعزام باید برم **** وظیفه ازاونجا اعزاممون میکنن بیرجند می خواستم

بدونم مدارک لازم چه چیزایی رو باید ببرم؟؟؟؟ کپی یا اصل؟؟؟

راستی یه دوستی صفحه قبل گفتن واس اینکه پدرم فوت شده مدارک فوتی پدرتونو ببرین واس اینکه

بعد اموزشی بیوفتین شهرخودتون میخوام بدونم الان ببرم یا بعد اموزشی باید ببرم مدارکو؟؟؟
مرسی

nima-h8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان من چهارشنبه برای اعزام باید برم **** وظیفه ازاونجا اعزاممون میکنن بیرجند می خواستم

بدونم مدارک لازم چه چیزایی رو باید ببرم؟؟؟؟ کپی یا اصل؟؟؟

راستی یه دوستی صفحه قبل گفتن واس اینکه پدرم فوت شده مدارک فوتی پدرتونو ببرین واس اینکه

بعد اموزشی بیوفتین شهرخودتون میخوام بدونم الان ببرم یا بعد اموزشی باید ببرم مدارکو؟؟؟
مرسی

همونجا شرایطی ها رو میگن که پدر فوت شده هم جزئشونه و میگن چیکار کنید...تو آموزشی باید ببرید...

hermedass

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کسایی که میخواید برید آموزشی...
بدون شک یکی بهترین دوران زدگیتون رو تجربه میکنید...
من تازه افتادم یگان...
نمیدونید چقدر برای آموزشی و بچه هاش دلم تنگ شده.... هیچکس کاری به آدم نداره... فقط میرید کلاس.... اما تو یگان.. بخصوص اگر یگان رزمی باشه.. باید همش تو بیابون ها دنبالتتون بگردند.... ما رو که میخوان 2 ماه ببرن خاش رزمایش....دهنمون سرویسه...

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
آقا کسی نمی دونه میشه کسی که معافی خریده رو لو داد یا نه ؟
یکی از دوستانه بنده که معافیش رو خریده از یکی بهم قول داده بود و پول بنده رو هاپولی کرده و نمیده و طرف هم مثل اینکه پیچیده به بازی....میخواستم بدونم هیچ جوره نمیشه دهن این دوست عزیز رو مورد عنایت قرار داد ؟
البته هستن کسانی که گفتن نصف پولت رو می گیریم و برات پولش می کنیم اما میخوام کاری کنم که دیگه با رفیقش اینکار رو نکنه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,091
یکی از دوستانه بنده که معافیش رو خریده از یکی بهم قول داده بود و پول بنده رو هاپولی کرده و نمیده و طرف هم مثل اینکه پیچیده به بازی....میخواستم بدونم هیچ جوره نمیشه دهن این دوست عزیز رو مورد عنایت قرار داد ؟
البته هستن کسانی که گفتن نصف پولت رو می گیریم و برات پولش می کنیم اما میخوام کاری کنم که دیگه با رفیقش اینکار رو نکنه
معافی چی گرفته؟ پزشکی؟

Sent from my C6903 using Tapatalk

lonam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
همونجا شرایطی ها رو میگن که پدر فوت شده هم جزئشونه و میگن چیکار کنید...تو آموزشی باید ببرید...

میشه یکم واضح تربگین منکه الان اموزشیم مشخصه شده بیرجندم میخوام بعداموزشی موقع تقسیم بیوفتم

شهرخودم مشهد چهارشنبه موقع اعزام مدارکو ببرم منو اموزشی نندازن مشهد بجاش موقع تقسیمات بندازن یه جای دیگه؟؟؟
درواقع الان سرپرست مادرم که خیلی پیرواز کارافتاده ست بنده خدا به عهده منه .
اینکه میگین شرابطی هارومیگن یعنی چی همون صب تو **** وظیف اعلام میکنن؟؟یکم بیشتر توضیح

بدین؟؟ دمتون گرم

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
بازرسی وظیفه عمومی، ولی در نظر داشته باش پول دادن خودت رو یادآوری نکنی :)

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
بازرسی وظیفه عمومی، ولی در نظر داشته باش پول دادن خودت رو یادآوری نکنی :)
دستت درد نكنه :) نه حواسم هست . برم لوش بدم تا ديگه كلاهبرداري نكنه . فقط چجوري ثابت كنم ؟ شماره شناسنامشو ندارم . فقط برم بگم اين اين كار رو كرده و حق منو خورده ؟ :))

بالا