برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Dark B0y

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این بیمارستانی که معرفی کردید از چه لحاظی از میلاد بهتره ؟

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
سلام
برای نگهداری لنز سخت در ظرف لنز
باید اب ریخته شود و هفته ای یک بار با محلول لنز شستشو شود؟
یا باید محلول لنز سخت را در جا ظرفی ریخت؟
یا سرم شستشو ریخت ؟
با سپاس

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
این بیمارستانی که معرفی کردید از چه لحاظی از میلاد بهتره ؟

بیمارستان به افرین یک مرکز اموزشی نیست پس خود دکترها شما رو عمل میکنن نه رزیدنتها. و در ضمن بیمارستان به افرین زمان خرید بهترین ها می خرن اما میلاد ارزونترین ها رو.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
برای نگهداری لنز سخت در ظرف لنز
باید اب ریخته شود و هفته ای یک بار با محلول لنز شستشو شود؟
یا باید محلول لنز سخت را در جا ظرفی ریخت؟
یا سرم شستشو ریخت ؟
با سپاس

لنز سخت رو که نباید نگهداری کرد. ولی برای شستنش فقط کافیه با مایع شسته شود. سرم لازم نیست.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Chapeau

Registered User
لایک‌ها
11
با سلام
ممنون از تاپیک بسیار خوبتون ...
یه سوالی داشتم در مورد بیمه : این شماره 4 که برای مجموع دوچشم هست ؟ یا هر چشم به تنهایی باید حداقل 4 باشه ؟ //
برای من به ترتیب راست : 2+ (1نمره آستیگمات) ، چپ : 2.75 + (0.5 نمره آستیگمات) هست حالا مجموع رو باید با آستیگمات حساب کنم یعنی میشه 6.25 ؟
و اینطوری که شما میفرمایید اگر بیمه قبول کنه ، کل هزینه رو میده ؟
(بیمه من SOSهست)
با سپاس

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
ممنون از تاپیک بسیار خوبتون ...
یه سوالی داشتم در مورد بیمه : این شماره 4 که برای مجموع دوچشم هست ؟ یا هر چشم به تنهایی باید حداقل 4 باشه ؟ //
برای من به ترتیب راست : 2+ (1نمره آستیگمات) ، چپ : 2.75 + (0.5 نمره آستیگمات) هست حالا مجموع رو باید با آستیگمات حساب کنم یعنی میشه 6.25 ؟
و اینطوری که شما میفرمایید اگر بیمه قبول کنه ، کل هزینه رو میده ؟
(بیمه من SOSهست)
با سپاس

اگر بیمه SOS داری نباید زیاد نگران باشی مثل اینکه تمام و کمال پرداخت می کنه. اگر SOS داری سوال کن چون من شرایطی رو که گفتم برای بیمه تامین احتماعی بود. راستی SOS داری برو نگاه عمل کن برای چی می خوای بری میلاد.

Chapeau

Registered User
لایک‌ها
11
اگر بیمه SOS داری نباید زیاد نگران باشی مثل اینکه تمام و کمال پرداخت می کنه. اگر SOS داری سوال کن چون من شرایطی رو که گفتم برای بیمه تامین احتماعی بود. راستی SOS داری برو نگاه عمل کن برای چی می خوای بری میلاد.

نه میلاد نمیخوام برم ! D: .... راستش من میخوام عمل فمتو لیزیک انجام بدم نمیدونم نگاه دستگاهش رو داره ؟ چه دکتر هایی اونجا خوبن ؟ iهزینش حدودا چقدره ؟ //
در مورد کلینیک بصیر ، میدونین از چه دستگاهی برای فمتو استفاده میکنن ؟ چون هزینه فمتو تو بصیر آزادش 1860 هست ولی تو نور 2600 !!!
با سپاس

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
نه میلاد نمیخوام برم ! D: .... راستش من میخوام عمل فمتو لیزیک انجام بدم نمیدونم نگاه دستگاهش رو داره ؟ چه دکتر هایی اونجا خوبن ؟ iهزینش حدودا چقدره ؟ //
در مورد کلینیک بصیر ، میدونین از چه دستگاهی برای فمتو استفاده میکنن ؟ چون هزینه فمتو تو بصیر آزادش 1860 هست ولی تو نور 2600 !!!
با سپاس

این دکتر ها خوب هستند.

نگاه: دکتر بلالی، دکتر نصیری ، دکتر جوادی
بصیر : دکتر رمضانی، دکتر عین الهی (اگر هنوز اونجا باشه)

دستگاه فمتو بصیر ماله Zeiss :ه دستگاه خوبیه . اگر هزینه براتون مهم شد! (با توجه به بیمه) بصیر انتخاب خوبیه .ولی بهتر از همه فعلا نگاه.

Chapeau

Registered User
لایک‌ها
11
این دکتر ها خوب هستند.

نگاه: دکتر بلالی، دکتر نصیری ، دکتر جوادی
بصیر : دکتر رمضانی، دکتر عین الهی (اگر هنوز اونجا باشه)

دستگاه فمتو بصیر ماله Zeiss :ه دستگاه خوبیه . اگر هزینه براتون مهم شد! (با توجه به بیمه) بصیر انتخاب خوبیه .ولی بهتر از همه فعلا نگاه.

ممنون جناب یاسینی ،البته هزینه هم مهمه ، ولی فکر کنم اینطور که شما میفرمایید ، نگاه انتخاب بهتریه ...

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون جناب یاسینی ،البته هزینه هم مهمه ، ولی فکر کنم اینطور که شما میفرمایید ، نگاه انتخاب بهتریه ...

بله. نگاه در حال حاضر بهترینه.
موفق باشی

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام . من امروز لنز(های) سختم رو تحویل گرفتم . دکتر یک سری توصیه هایی کردن مثل نباید با لنز سخت بخوابی ، نباید شنا کنی ، از خاک فرار کن . ساعت 12 امروز لنز رو گذاشتن تو چشمم الان ساعت 16:15 هنوز در نیاوردمش .1- استفاده طولانی مدت از لنز سخت در روزهای اول اشکالی داره؟

2- دیدم نسبت به قبا که لنز نداشتم خیلی فرق کرد و همه چی شفاف شد ولی دور رو تار میبینم . این بخاطر عمل کراس لینکیه که در تاریخ 90/12/8 کردم ؟

3- یک قطره بهم دادن به اسم NACLENS اون رو باید وقتی لنز تو چشمه بزنم یا لنز رو در بیارم ؟

4- محلول شست شوی لنز سخت اصلا تو مشهد پیدا نمیشه من اکثر داروخانه ها و چند تا کالای پزشکی رفتم هیشکدوم نداشتم و بعضی ها که میگفت داریم روش نوشته بود FOR SOFT LENS CONTACT واسه همین هم تا الان نگرفتم و لنزها هنوز تو چشمامه . کم کم داره میسوزونه چشمم رو . چی بگیرم ؟؟

5- اگه کسایی که لنز سخت رو استفاده کردن توصیه ای - نصیحتی - هشداری - فحشی:D دارن بگن خوشحال میشم بشنوم /

6- تشکر/

blue2000

Registered User
لایک‌ها
18
سلام . من امروز لنز(های) سختم رو تحویل گرفتم . دکتر یک سری توصیه هایی کردن مثل نباید با لنز سخت بخوابی ، نباید شنا کنی ، از خاک فرار کن . ساعت 12 امروز لنز رو گذاشتن تو چشمم الان ساعت 16:15 هنوز در نیاوردمش .1- استفاده طولانی مدت از لنز سخت در روزهای اول اشکالی داره؟

2- دیدم نسبت به قبا که لنز نداشتم خیلی فرق کرد و همه چی شفاف شد ولی دور رو تار میبینم . این بخاطر عمل کراس لینکیه که در تاریخ 90/12/8 کردم ؟

3- یک قطره بهم دادن به اسم NACLENS اون رو باید وقتی لنز تو چشمه بزنم یا لنز رو در بیارم ؟

4- محلول شست شوی لنز سخت اصلا تو مشهد پیدا نمیشه من اکثر داروخانه ها و چند تا کالای پزشکی رفتم هیشکدوم نداشتم و بعضی ها که میگفت داریم روش نوشته بود FOR SOFT LENS CONTACT واسه همین هم تا الان نگرفتم و لنزها هنوز تو چشمامه . کم کم داره میسوزونه چشمم رو . چی بگیرم ؟؟

5- اگه کسایی که لنز سخت رو استفاده کردن توصیه ای - نصیحتی - هشداری - فحشی:D دارن بگن خوشحال میشم بشنوم /

6- تشکر/
سلام
1-به من گفتن هفته اول روزی 2 ساعت هفته دوم روزی 3 ساعت ...........
2-نمیدونم
3-بریز تو لنز بعد لنز و بزن به چشات.من از این محلول خوشم نمیاد.اگه میت
ونی استفاده نکن
4-من هم این هفته بیمارستان نور بودم.میگفتن محلول مخصوص لنز سخت که دلتا هست دیگه گیر نمیاد به من گفن از محلول لنز نرم دوالیت استفاده کن منتها زود زود عوض کن
از دکترتون بپرسین شما
5-از گردوخاک پرهیز کن و مواظب باش چشمت ضربه نخوره-بهداشت رو کاملا رعایت کن
موفق باشید

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام
1-به من گفتن هفته اول روزی 2 ساعت هفته دوم روزی 3 ساعت ...........
2-نمیدونم
3-بریز تو لنز بعد لنز و بزن به چشات.من از این محلول خوشم نمیاد.اگه میت
ونی استفاده نکن
4-من هم این هفته بیمارستان نور بودم.میگفتن محلول مخصوص لنز سخت که دلتا هست دیگه گیر نمیاد به من گفن از محلول لنز نرم دوالیت استفاده کن منتها زود زود عوض کن
از دکترتون بپرسین شما
5-از گردوخاک پرهیز کن و مواظب باش چشمت ضربه نخوره-بهداشت رو کاملا رعایت کن
موفق باشید

ممنون از جوابتون . ;)

خسته شدم از بس دنبال محلول شستشوی لنز سخت گشتم . نصف داروخانه های دیگه مشهدو که صبح نرفته بودم الان رفتم هیشکدوم نداشتن از آخر یکدونه گرفتم به اسم Dua ELITE که روش نوشته For any type of soft lens (conventional , frequent replacement , disposable , etc) حالا نمیدونم خوبه یا بد ؟

1-اون قسمت که گفتین زود زود عوض کن یعنی چی ؟ میشه بهتر توضیح بدین ؟

2-تو ساعتایی که لنز سخت رو استفاده نمیکنم عینک بزنم یا هیچی لازم نیست ؟

3- چقد طول کشید تا راه افتادین . الان برداشتن و گذاشتن لنز سخت چقدر واستون زمان میبره ؟ تا حالا با لنز سخت خوابیدین ؟

4- موقع گرد و خاک چیکار میکنین ؟ مثلا تو خیابونید یکهو یک کامیون خاک میریزه پر از گرد وخاک میشه ؟

5- از عینک بدون شماره استفاده کنیم یا نه ؟ عینک آفتابی چطور ؟

6- روزی چند ساعت میشه لنزو استفاده کرد و اون موقعایی که تو چشمه لازمه تو چشم قطره بریزیم واسه خشکی چشم ؟

7- باز هم تشکر :)

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان یک پ خ فردا برام بزارید یادم نره براتون در مورد مایع لنز سخت بپرسم ببینم می تونم پیدا کنم. البته من با دکتر تبریزی مشورت کردم گفت مشکلی نیست می تونید از مایع لنز نرم هم استفاده کنید.

blue2000

Registered User
لایک‌ها
18
ممنون از جوابتون . ;)

خسته شدم از بس دنبال محلول شستشوی لنز سخت گشتم . نصف داروخانه های دیگه مشهدو که صبح نرفته بودم الان رفتم هیشکدوم نداشتن از آخر یکدونه گرفتم به اسم Dua ELITE که روش نوشته For any type of soft lens (conventional , frequent replacement , disposable , etc) حالا نمیدونم خوبه یا بد ؟

1-اون قسمت که گفتین زود زود عوض کن یعنی چی ؟ میشه بهتر توضیح بدین ؟

2-تو ساعتایی که لنز سخت رو استفاده نمیکنم عینک بزنم یا هیچی لازم نیست ؟

3- چقد طول کشید تا راه افتادین . الان برداشتن و گذاشتن لنز سخت چقدر واستون زمان میبره ؟ تا حالا با لنز سخت خوابیدین ؟

4- موقع گرد و خاک چیکار میکنین ؟ مثلا تو خیابونید یکهو یک کامیون خاک میریزه پر از گرد وخاک میشه ؟

5- از عینک بدون شماره استفاده کنیم یا نه ؟ عینک آفتابی چطور ؟

6- روزی چند ساعت میشه لنزو استفاده کرد و اون موقعایی که تو چشمه لازمه تو چشم قطره بریزیم واسه خشکی چشم ؟

7- باز هم تشکر :)
سلام
من هم مجبور شدم این مایع لنز و بخرم.ولی هنوز ازش استفاده نکردم چون هفته دیگه تو بیمارستان نور باید کراس لینک کنم گفتن لنز نزن قبلش
1-منظور از زود عوض کردن یعنی اینکه محلول ظرفی که لنز رو توش نگه داری میکنی هر دو روز عوض کنی (دکترای نور گفتن) قبلا که محلول لنز سخت داشتم هفته ای یه بار عوض می کردم
2-اگه با عینک دیدتون بهتر میشه که باید بزنین
3-من یه ماه-البته هنوز هم مثل عینک که باش راحت نیستم-نه نخوابیدم.احتمال کور :f34r: شدن هست.
4-اذیت میشم خیلی زیاد
5-عینک دیگه لازم نیس.عینک آفتابی خوبه:shades:
6-بعد که عادت کردی هر چقدر دلت میخواد میتونی بزنی.البته اگر بیداری-با دکترت صحبت کن.

هیچ قطرهای رو نباید استفاده کنی وقتی لنز داری.
البته قطره های مرطوب کننده رو میشه استفاده کرد با تجویز پزشک
موفق باشی عزیز

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
ممنون از توصیه هاتون ...

من الان از اورژانس میام :(

لنز چشم راست رو هر کاری کردم در نیومد . خوشحال بودم که روز اول استفاده از لنز سخت 8 ساعت لنز تو چشممه . اومدم لنزها رو در بیارم از ساعت 8 نشستم . لنز چشم چپ تو 5 ثانیه در اومد . چشم راستو هر فنی بود زدم در نیومد . تا ساعت ده درگیرش بودم . چشمم قرمز شده بود. گفتم شاید خشک شده افتاده :D. دیگه ترسیدم رفتم اورژانس . دکتر کشیک هم با دستگاه نیگاه کرد گفت چیزی نمیبینم و احتمالا افتاده خلاصه گفتم آقا من یه چیزی تو چشم حس میکنم . دوباره نگاه کرد از گوشه چشمم با چنگک و قطره بیحسی در آوردش . گفت تا یک هفته لنز نزن + یک قطراه آنتی بیوتیک واسه خراشیدگیه قرنیه . از هر چی لنز سخت بعد از 10 ساعت استفاده بیزار شدم . حالا بعد از یک هفته با چه دل و جراتی برم سمت اینا......:wacko: براستی حیف آن نازنین پول ها . شما همچین تجربیاتی دارین . یعنی داغون شدم کاکو ....

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
جناب یاسینی این بنده خدا که گفتم میخواد لیزیک کنه و انحراف داره سوال کرده بهش گفتن چون چشم چپ شما انحراف به سمت بیرون داره(انحراف به سمت گوش) شما این انحرافتون معالجه نمیشه!
آیا این مطلب صحت داره،لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید چون اعتماد به نفس ایشون به این عمل بستگی داره و من نمیخوام بیخود دلداریشون بدم یا امیدوارشون کنم بعد نشه.
ممنون
آیا برای انحراف همون نگاه خوبه؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی این بنده خدا که گفتم میخواد لیزیک کنه و انحراف داره سوال کرده بهش گفتن چون چشم چپ شما انحراف به سمت بیرون داره(انحراف به سمت گوش) شما این انحرافتون معالجه نمیشه!
آیا این مطلب صحت داره،لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید چون اعتماد به نفس ایشون به این عمل بستگی داره و من نمیخوام بیخود دلداریشون بدم یا امیدوارشون کنم بعد نشه.
ممنون
آیا برای انحراف همون نگاه خوبه؟

میشه بگید دکترشون کی بوده؟
البته انحراف به بیرون اگر زیاد باشه درمانش سخت و یا غبر ممکنه. اما به دکتر بستگی داره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان مایع لنز Delta موجوده شرکت بهروز گبندي و شركاﺀ وارد کننده است. با مهندس گلبندی صاحب شرکت صحبت کردم. گفت پارتی جدید رو تازه وارد کردند. گفت اگر تعداد کم بخواهید می تونه بهمون بده. راستی قیمت اونجا چند بوده.؟

blue2000

Registered User
لایک‌ها
18
دوستان مایع لنز Delta موجوده شرکت بهروز گبندي و شركاﺀ وارد کننده است. با مهندس گلبندی صاحب شرکت صحبت کردم. گفت پارتی جدید رو تازه وارد کردند. گفت اگر تعداد کم بخواهید می تونه بهمون بده. راستی قیمت اونجا چند بوده.؟
سلام
ممنون از پیگیریتون
کی وارد کردن؟
6500 تومن

بالا