برگزیده های پرشین تولز

آموزش ایجاد صندوق بازنشتگی (تضمین آینده)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

blue $ky

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
با اجازه دوستان ، من هم اولین پستم رو با این تاپیک آغاز میکنم. :blush:

آقای دکتر به نظر شما ، اگر بخواهیم با ماهی 600 شروع کنیم ، بهتره که :

1 - در 1 بانک سپرده داشته باشیم؟ ( 600 )

2 - در 2 بانک سپرده داشته باشیم؟ ( هر کُدوم 300 )

3 - در 3 بانک سپرده داشته باشیم؟ ( هر کُدوم 200 )

با تشکر.

مهدی.

estefani

Registered User
لایک‌ها
49
با اجازه دوستان ، من هم اولین پستم رو با این تاپیک آغاز میکنم. :blush:

آقای دکتر به نظر شما ، اگر بخواهیم با ماهی 600 شروع کنیم ، بهتره که :

1 - در 1 بانک سپرده داشته باشیم؟ ( 600 )

2 - در 2 بانک سپرده داشته باشیم؟ ( هر کُدوم 300 )

3 - در 3 بانک سپرده داشته باشیم؟ ( هر کُدوم 200 )

با تشکر.

مهدی.
با اجازه دکتر عزیز
دوست عزیز از اول هم دکتر گفت که حساباتون رو یک جا متمرکز کنید
به نظر من بهتره شما در بین این 3 بانکی که می خواید بهترین رو انتخاب و همه چیز رو توی اون متمرکز کنید
و این 600 تومان ماهانه رو هم با همون بانک کار کنید
وقتی 3 تا بانک خوب هست شما باید بین خوب ها، خوب ترین رو انتخاب کنید

mazaheri88

Registered User
لایک‌ها
8
عالی بود آقای دکتر، خیلی سپاسگذارم از زحماتتون. عاقبت بخیر بشید، به امید خدا تا اول برج شیش برای مادرم در پارسیان و برای خودم در صادرات شروع میکنم.
پاینده باشید

Mr.Ocean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام و خسته نباشید به دکتر و بچه های انجمن ، من مطالب این موضوع رو مطالعه کردم و رفتم اولین حساب سپرده در بانک صادرات رو باز کردم 240 تومان حالا یک سوال دارم در صورتی که بانکی که حسابهای بلند مدت در اون دارم به هر دلیل کارت اعتباری نده آیا امکان گرفتن کارت اعتباری (برای استفاده ار لاین اعتباری) در شعبه های دیگر در شهر محل زندگیم یا شهر های دیگر هست آقای دکتر و یا دیگر دوستان ؟ سوال دوم در صورتی که حساب های سپرده به 3 میلیون رسید باید چه کاری برای گرفتن کارت اعتباری انجام بدهم؟ در ضمن یک پیشنهاد دارم برای جناب دکتر و دیگر دوستان اگر یک موضوع جدید با نام چگونه هوش مالی خودمان را افزایش دهیم ایجاد بشود به نظر چگونه هست؟( برای استفاده در انواع بازارهای کوتاه مدت و بلند مدت)

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
مجددا خدا خیرت بده!
{2تا کارت اعتباری پارسیان امروز درخواست دادم}

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
تاپیک خوب و جامعی است .
جناب دکتر یا اساتید دیگر، اگر وقت داشتید بفرمایید که برای سرمایه های اندک چه نوع حساب بلندمدتی رو پیشنهاد میکنید ؟
و نزد کدام بانک ؟
شرایطش لاین اعتباری و یا بیمه های اضافه را شامل شود .
مثلا برای ماهیانه 100 - 200 هزار تومان چه حساب و طرحی رو پیشنهاد می کنید ؟

mazaheri88

Registered User
لایک‌ها
8
تاپیک خوب و جامعی است .
جناب دکتر یا اساتید دیگر، اگر وقت داشتید بفرمایید که برای سرمایه های اندک چه نوع حساب بلندمدتی رو پیشنهاد میکنید ؟
و نزد کدام بانک ؟
شرایطش لاین اعتباری و یا بیمه های اضافه را شامل شود .
مثلا برای ماهیانه 100 - 200 هزار تومان چه حساب و طرحی رو پیشنهاد می کنید ؟

تو همین تاپیک گفته دیگه بنده خدا

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
جناب دکتر رو عرض کردم،
چون ایشون بیشتر با تبصره ها و قوانین بانکی آشنا هستند گفتم شاید طرح ها تغییری کرده باشند
و حساب های مناسب تر با شرایط جدید رو بتونن معرفی کنن .

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
جناب دکتر رو عرض کردم،
چون ایشون بیشتر با تبصره ها و قوانین بانکی آشنا هستند گفتم شاید طرح ها تغییری کرده باشند
و حساب های مناسب تر با شرایط جدید رو بتونن معرفی کنن .

والا همش به صورت مبسوط توی این تاپیک گفته شده گرامی یه مقدار وقت بزارید و یک بار تاپیک رو کلا بخونید حتی کدومین بانک ها هم بهتره کاملا روشن گفته شده ;)

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
سلام.
ببين دكتر يه جاهايي رو نگرفتم.اونجايي كه گفتي حساب باز كن + كارت منظورت كارت عابر بانك هست؟
بعد اگه من برم بانك بگم اقا يه حساب بازكن بعدش ماهي 200 تومن بريزم توش اونوقت بگم كه سودش هم اخر كار با سپرده ميخام بعد 5 سال چقدر مايه مياد دستم.
درست گفتم اصن؟

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
سلام.
ببين دكتر يه جاهايي رو نگرفتم.اونجايي كه گفتي حساب باز كن + كارت منظورت كارت عابر بانك هست؟
بعد اگه من برم بانك بگم اقا يه حساب بازكن بعدش ماهي 200 تومن بريزم توش اونوقت بگم كه سودش هم اخر كار با سپرده ميخام بعد 5 سال چقدر مايه مياد دستم.
درست گفتم اصن؟

با اجازه دکتر:
شما یه حساب باز میکنی بهت دفترچه میده یا مثل بانک ملت یه مقوا بیت میده که روش اطلاعات حساب رو نوشته و پشتش هم جای پرینت مقطعی صورتحساب رو داره
بعد یه سپرده باز میکنی(با حساب فرق داره)
توضیح:شماره حساب با شماره سپرده فرق داره
برای مدرک سپرده هم یه کاغذ مقوایی بهت میده که فلان مبلغ در فلان تاریخ سپرده X ساله باز کردی
به کارمند بانک میگی سود سپرده رو در سررسید میخوام(اگر 5 ساله باز میکنی یعنی بعد از 5 سال سودش رو میخوای) وقتی هم سررسید رسید اتوماتیک واریز بشه به اون حسابی که اول باز کرده بودی

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
من نمیدونم چرا هر وقت این تایپیک رو می خونم حس می کنم خیلی سختمه
راه حلی واسه ما شیرازیا نداری ساده کم و روان گفته باشه؟
صفحات مهم تایپیک رو می گید ؟؟؟

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
با اجازه دکتر:
شما یه حساب باز میکنی بهت دفترچه میده یا مثل بانک ملت یه مقوا بیت میده که روش اطلاعات حساب رو نوشته و پشتش هم جای پرینت مقطعی صورتحساب رو داره
بعد یه سپرده باز میکنی(با حساب فرق داره)
توضیح:شماره حساب با شماره سپرده فرق داره
برای مدرک سپرده هم یه کاغذ مقوایی بهت میده که فلان مبلغ در فلان تاریخ سپرده X ساله باز کردی
به کارمند بانک میگی سود سپرده رو در سررسید میخوام(اگر 5 ساله باز میکنی یعنی بعد از 5 سال سودش رو میخوای) وقتی هم سررسید رسید اتوماتیک واریز بشه به اون حسابی که اول باز کرده بودی

بخدا یک بار تاپیک رو دقیق بخونید اینو چندین مرتبه گفتم والا :(

من نمیدونم چرا هر وقت این تایپیک رو می خونم حس می کنم خیلی سختمه
راه حلی واسه ما شیرازیا نداری ساده کم و روان گفته باشه؟
صفحات مهم تایپیک رو می گید ؟؟؟

ببینید واقعا بسیار ساده و روان توضیح داده شده . یک بار بخونید هر دو عزیز . منظورم اینه که وقت بزارید باز اگر نکته مبهمی بود حتما دوباره میگم

rok

Registered User
لایک‌ها
16
سلام دکتر جان
از مطلب مفیدتون استفاده زیادی بردم.
حالا یه سوال دارم.
به طور مثال الان بانک صادرات یه طرحی به نام گنجینه سپهر داره که تقریبا همین کار شما رو انجام میده. من در لینک محاسبه سود سپرده به این روش مبلغ افتتاح حساب رو 200 هزار تومن و اقساط رو هم ماهی 200 هزار تومن قید کردم. مدت قرار داد رو هم25 سال گذاشتم، نتیجه زیر بدست اومد:

جمع مبلغ افتتاح حساب و کل اقساط پرداختی تا پایان دوره (به ریال): 592000000
مبلغ کل سود در پایان دوره (به ریال): 14236772157
مبلغ کل سرمایه (اقساط + سود) در پایان دوره (به ریال): 14828772157

توضیحات:
-----------
1- محاسبه سود با فرض اینکه مبلغ سود برداشت نشده و مجددا سپرده گذاری می گردد
2- نرخ محاسبه سود سپرده ها بر اساس نرخ اعلامی در بسته سیاستی-نظارتی بانک مرکزی ج.ا.ا. در سال 90 می باشد
3- محاسبه سود از ابتدای ماه جاری می باشد

حالا با این حساب به نظر شما آدم با این طرح و فرمول سرمایه گزاری کنه بهتره یا اب فرمول شما.
مزایا و معایب هر روش رو لطف کنید بگید.

لینک محاسبه سود سپرده: http://sepordeh.bsi.ir/

یک دنیا تشکر

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
سلام دکتر جان
از مطلب مفیدتون استفاده زیادی بردم.
حالا یه سوال دارم.
به طور مثال الان بانک صادرات یه طرحی به نام گنجینه سپهر داره که تقریبا همین کار شما رو انجام میده. من در لینک محاسبه سود سپرده به این روش مبلغ افتتاح حساب رو 200 هزار تومن و اقساط رو هم ماهی 200 هزار تومن قید کردم. مدت قرار داد رو هم25 سال گذاشتم، نتیجه زیر بدست اومد:

جمع مبلغ افتتاح حساب و کل اقساط پرداختی تا پایان دوره (به ریال): 592000000
مبلغ کل سود در پایان دوره (به ریال): 14236772157
مبلغ کل سرمایه (اقساط + سود) در پایان دوره (به ریال): 14828772157

توضیحات:
-----------
1- محاسبه سود با فرض اینکه مبلغ سود برداشت نشده و مجددا سپرده گذاری می گردد
2- نرخ محاسبه سود سپرده ها بر اساس نرخ اعلامی در بسته سیاستی-نظارتی بانک مرکزی ج.ا.ا. در سال 90 می باشد
3- محاسبه سود از ابتدای ماه جاری می باشد

حالا با این حساب به نظر شما آدم با این طرح و فرمول سرمایه گزاری کنه بهتره یا اب فرمول شما.
مزایا و معایب هر روش رو لطف کنید بگید.

لینک محاسبه سود سپرده: http://sepordeh.bsi.ir/

یک دنیا تشکر
با اجازه دکتر

فک کنم چندبار اینو گفتن که طرح ایشون یه خصوصیت خوب داره و اونم لاین اعتباری و استفاده از اعتبارات هست که هیچ کدوم از این طرحها (پنجینه و پیام و زرین و...) این امکانو ندارن .

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
سلام

اولا که تاپیک خیلی خوبی هست و من فعلا تا صفحه ی 17 رو خوندم و هر چقدر که جلو میرم جالب تر هم میشه :دی

یه سوال در مورد این کارت اعتباری داشتم ، پدر من در بانک های ملی و پاسارگاد و پارسیان از قدیم الایام ( تو بانک ملی 30 ساله ) حساب جاری داره ، حالا که می خوام برای کارت اعتباری اقدام کنم ، چه مبلغی رو باید بهم کارت اعتباری بدن یعنی نحوه ی محاسبه ی کارت اعتباری برای حساب جاری چجوریه ؟؟؟

ممنون

hamidi2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
دکتر جون من توی شرکتی که کار میکنم یک شعبه بانک تجارت هستش و خیلی هم خلوت و در دسترسه ؛ بنظر شما من هر ماه برم و سپرده بلند مدت رو به همونصورت که شما گفتید انجام بدم یا نه برم یه بانک دیگه توی سطح شهر پیدا کنم برای سپرده گذاری؟با توجه به اینکه از یکطرف بانک در محل کارم در دسترسه و دیگه انکه شما بانک تجارت رو توی پیشنهاداتون نبود.اینم بگم که من تازه حدود 6 ساله که استخدام شدم و یه 17 18 سال دیگه باید همونجا کار کنمو دسترسی به بانک در محل کار دارم.

Gita.

Registered User
لایک‌ها
58
دکتر
آیا الان هم که به دستور بانک مرکزی اسم بانک تات رو عوض کردن، انتخاب مطمئنی برای این کار و همچنین متمرکز کردن همه ی سرمایه ها هست؟
ممکنه با مشکلات جدی تری مثل لغو مجوز روبه رو بشه؟

saman_mettaller

Registered User
لایک‌ها
70
من آشنا شدم با این شیوه
فقط 1 سوال دارم تا شروع انجام این کار
اگه من یه سپرده 5 ساله رو امروز باز کنم با سود 5 ساله 169% و 1 سال بعد سود به 130% کاهش پیدا کنه حساب من مشمول قانون جدید میشه وسالیانه 26% سود گیرم میاد یا در 4 سال باقی مونده همون سالیانه 33.8% سود خواهم داشت ؟؟
مهم نیست که بعد از اتمام سر رسید چی میشه و نمیتونم با سود قدیم تمدید کنم حسابم رو ، اگه سود کم بود دیگه ادامه نمیدم !! برام مهمه که در طی سپرده گذاری سودم عوض نشه !! :happy:
ممنون !!

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
من آشنا شدم با این شیوه
فقط 1 سوال دارم تا شروع انجام این کار
اگه من یه سپرده 5 ساله رو امروز باز کنم با سود 5 ساله 169% و 1 سال بعد سود به 130% کاهش پیدا کنه حساب من مشمول قانون جدید میشه وسالیانه 26% سود گیرم میاد یا در 4 سال باقی مونده همون سالیانه 33.8% سود خواهم داشت ؟؟
مهم نیست که بعد از اتمام سر رسید چی میشه و نمیتونم با سود قدیم تمدید کنم حسابم رو ، اگه سود کم بود دیگه ادامه نمیدم !! برام مهمه که در طی سپرده گذاری سودم عوض نشه !! :happy:
ممنون !!
همیشه طبق قرارداد عمل میشه و اگر در متن قرارداد ذکر نشده باشه که سود مشمول تغییرات میشه بدیهی است که تغییرات آتی تغییری در سود مورد نظر نخواهد داشت

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا