برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من موقعی که با بوتی که از پست اول دانلود کردم و رایت کردم، سیستم رو بوت می کنم، خطا میده و میگه system halted

ولی با سیستم شرکت تست می کنم، با انتخاب partition magic میگه که windows .Net, 2000,... رو ساپورت نمیکنه، و دیگه اجرا نمیشه

لطف می کنید و لینک Symantec BootMagic رو برای دانلود بذارید فقط رپید شر نباشه، هرجا میگردم PQ BootMagic رو پیدا میکنم.

ممنون از زحمات شما

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

توجه، توجه، توجه: در پست اول، لينك دونلود (فايل PDF) راهنماي اصلي كه همراه برنامه Partition Magic هست، با نام Boot & Partition Magic User Guide" o" را براي اطلاع و تحقيق بيشتر ، قرار داده‌ام. تا در صورتي كه شما نياز به اطلاعاتي بيشتر از آنچه من در راهنماي خود نوشته‌ام داشتيد بتوانيد در آن بيابيد. اما همچنان اگر اطلاعات اندك من اجازه دهد، در خدمت سوالات شما خواهم بود.

scorpion8108: ه
من موقعی که با بوتی که از پست اول دانلود کردم و رایت کردم، سیستم رو بوت می کنم با انتخاب Partition Magic، خطا میده و میگه system halted
. شما مشخص نكرديد كه اين پيام خطا را در هنگام بوت شدن و در DOS Prompt مي‌بينيد يا در هنگامي كه برنامه Partition Magic در حال بوت شدن هست؟ اما فكر كنم، تا كنون با چنين پيامي برروي كامپيوترهاي مختلفي كه تا كنون كار كرده‌ام، مواجه نشده‌ام! اما اگر اين پيام را در DOS Prompt مي‌بينيد ممكنه مشكل از فايلهاي بوتي باشد كه قصد نصب درايور NTFS را دارند. راه حل اين مشكل، با ساختن ورژن ديگر از CD Bootable و Upload مجدد آن درپست يك حل خواهم كرد. بنابر اين، ابتدا:
** لطفن اول چك نماييد و به اطلاع من برسانيد كه اين پيام را در DOS Prompt ميبينيد يا در ابتداي بالا آمدن برنامه Partition Magic؟؟
. اگر اين پيام مربوط به Partition Magic باشد مشكل از فايلهاي بوت و CD نيست.

ولی با سیستم شرکت تست می کنم، با انتخاب partition magic میگه که windows .Net, 2000,... رو ساپورت نمیکنه، و دیگه اجرا نمیشه
. متوجه نشدم منظورتان چيست؟ اما باز هم مشخص نماييد اين پيام را در چه موقع مشاهده مي نماييد؟

لطف می کنید و لینک Symantec BootMagic رو برای دانلود بذارید، هرجا میگردم PQ BootMagic رو پیدا میکنم.
. همانطور كه در پستهاي قبلي هم ذكر كرده‌ام، امكان چنين كاري نيست چون حجم اين برنامه 17MB است. اما به راحتي از بازار ايران مي‌توانيد اين برنامه را تهيه نماييد. كافيست برنامه Symantec Partition Magic v8.x را تهيه نماييد، در درون آن Folder برنامه Boot Magic با نام BTMAGIC موجود است.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/10/16
209.gif
60.gif

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از جوابتون
BootMagic رو گیر آوردم
اما سی دی بوت
بعد از بوت شدن و موقعی که گزینه چهارم یعنی Partition Magic رو انتخاب می کنم، مینویسه
....
....
PANIC: MCB chain corrupted
System halted
همین

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
یه مشکل دارم
موقع backup گیری destination رو recordabale cd or dvd انتخاب می کنم و بعد از restart کردن میگه باید cd خام بذاری، درسته؟
من دو تا رایتر دارم یکی cd و یکی dvd
ولی نمیدونم کجا تنظیم کنم که با رایتر dvd برام رایت کنه نه cd
( درایو cd ،درایو H و dvd درایو I )
مرسی

ادیت:
مثل اینکه باید درایو dvd قبل از cd باشه؟
اینکار رو انجام دادم و رفتم ببینم چی میشه.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. دوست عزيز! سوال شما مربوط به تاپيك آموزش Ghost مي‌شود، در پست 163 در همان تاپيك توضيح دادم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/10/17
209.gif
60.gif

ensane2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام و خسته نباشید
من فایل ایمیج Bootable CD Image را دانلود کردم
ولی موقع خارج کردن فایل از حالت zip ارور می دهد که :
the compressed (zipped) folder is invalid or corrupted
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
چندین بار این فایل رو دانلود کردم ولی همواره همین ارور رو می دهد در ضمن از
save target as هم استفاده کردم. در صورت امکان یک چکی بکنید
اگر امکان دارد به ایمیلم ارسال نمایید یا راهنمایی کنید.
[email protected]
:blush::blush:
من برنامه hashtab2_setup رو هم نصب کردم نمی دانم به چه دردی می خورد.
داخل hash tab فایل وقتی md5 که شما دادید رو وارد می کنم قبول نمکند.
اصلآ این hashtab چی کار می کنه؟کارش چیه؟:blush::blush:
من نیاز به یک bootable cd هستم که ntfs را شناسایی کنه .
ممنون می شوم من را راهنمایی کنید.
و مثل همیشه خیلی سریع نیازمند راهنمایی هستم.
:):)
با تشکر فراوان.​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

من فایل ایمیج Bootable CD Image را دانلود کردم
ولی موقع خارج کردن فایل از حالت zip ارور می دهد که :
the compressed (zipped) folder is invalid or corrupted
. فايل Upload شده مشكل نداره.(اگر چه براي اطمينان دوباره الان دونلودش كردم!!!) سعي نماييد دوباره فايل ايميج را با يك برنامه دونلود منيجر دونلود نماييد. (مانند GetRight يا DAP يا ...) ممكنه با سرور من مشكل داشته باشيد، سعي مي‌كنم در اولين فرصت آن را در جاي ديگري دونلود نمايم. تا آن زمان دوباره تلاش نماييد.

من برنامه hashtab2_setup رو هم نصب کردم نمی دانم به چه دردی می خورد.
. در همان لينك توضيح كامل و چگونگي استفاده از آن را در آن سايت توضيح داده است. به طور خلاصه، الگوريتمهايي هستند كه با محاسباتي كه بر روي هر فايل انجام مي‌دهند براي آن‌ها يك كد خاص (Unique) توليد ميكنند. اين كد در صورتي كه حتا يك bit از آن فايل عوض شود، تغيير مي‌كند. به طور كلي به اين كدها Hash Code مي‌گويند و چون هيچ دو فايلي، Hash كدي همانند هم ندارند (مگر آنكه هردو يكي باشند ولي با نامهاي متفاوت) بنابر اين، مي‌توان Hash كدها را همانند اثر انگشت ما انسانها دانست.
. اما Hash Code چه فايده‌اي دارد؟ خوب چندين استفاده دارد، يكي از مهمترين فوايد آن، اطمينان از كامل و سالم بودن فايل دونلود شده مي‌باشد. اگر فايلي ناقص دونلود شده باشد و يا حتا از لحاظ ظرفيت يكي باشند ولي كد Hash آنها با هم متفاوت باشد، نشان از درست نبودن عمل دونلود مي‌باشد. و يا حتا در حالاتي هم ويروسي شدن فايل، چه در كامپيوتر شما و ... هم مي‌تواند باعث تغيير Hash Code شود. مشهورترين الگوريتم محاسبه چنين كدهايي، MD5 است.(من برنامه HashTab 1.14 را هنوز روي كامپيوترم دارم ولي نسخه جديد يعني 2.0.7 از لحاظ خروجي كد MD5 باهم تفاوتي ندارند.) بنابراين پس از دونلود فايل و برنامه HashTab كد الگوريتم MD5 فايل دونلود شده را با آنچه در سايت هست چك نماييد . اگر يكي نبود پس دونلود شما اشكال دارد و اگر يكي بود شايد نياز به دونلود آخرين نسخه برنامه WinZIP داشته باشيد.

من نیاز به یک bootable cd هستم که ntfs را شناسایی کنه .
. در اين سي‌دي فايلهاي بوت شناسايي NTFS موجود است. اما به شكل DOS Prompt. اگر با محيط داس آشنايي نداريد و نياز به يك محيط GUI داريد (مانند ويندوز) متاسفانه حداقل اندازه چنين سي‌دي‌هايي براي ويندوز 300MB مي‌شود. در آينده انشا الله قصد نوشتن يك مقاله آموزشي در اين زمينه را دارم. اما آن مقاله براي كاربران مبتدي نيست و كاربران نيمه حرفه‌اي(كه تا حدودي با داس آشنايي دارند) به بالا را پوشش خواهد داد. دعا كنيد كه چنين توفيقي پيدا كنم...

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/10/18
209.gif
60.gif

ensane2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام مجدد.
آقا بسیار عالی بود , واقعآ متشکرم.:cool::cool::cool:
صبح که می خواستم دانلود کنم با dap اجازه نمی داد ولی شبی موفق به
دانلود شدم.
:blush::blush:
از توضیحات جامع شما در مورد hash code بسیار سپاس گذارم.
چند سوال خصوصی اگر مایل بودید جواب بدهید باز هم خیلی ممنون.

1- چه رشته درس خوندید؟
2-در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید؟

امیدوارم همواره موفق باشید.​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

توجه * توجه * توجه
. نسخه‌هاي جديد سي‌دي‌هاي ايميج در پست يك آپلود شد و توضيح آنها، هم در پست اول و با جزئيات بيشتر در پست 26 قرار داده شده است. دوستاني كه مشكل اجرا نشدن برنامه‌هاي Symantec را داشتند، لطفا نسخه‌هاي جديد را دونلود و چك نمايند و نتيجه را به اطلاع برسانند. ممنون...

1- چه رشته درس خوندید؟
. ديپلم رياضي و فيزيك. پس از آن به شكل غير آكادميك برنامه نويسي.

2-در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید؟
. در آخرين مراحل ساخت XP Live CD هستم و در صورت اينكه وقت شود، شروع به نوشتن راهنماي چگونگي ساخت آن خواهم كرد. Live CD به سي‌دي بوت ايبلي مي‌گويند كه از روي آن يك سيستم عامل به شكل كاملن مستقل و بدون نياز به هاردديسك بالا مي‌آيد. ( فعلن توضيحات بيشتر را در اينجا مطالعه نماييد)

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/10/19
209.gif
60.gif

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از زحمات شما
من دو تا ایمیج رو دانلود کردم

ايميج سي‌دي شماره 1: روی سی دی رایت کردم و بعنوان سی دی بوت مشکل نداره، ولی موقع بوت شدن هر کدوم از گزینه ها رو انتخاب می کنی ( partition magic و bootmagic ) پیغام زیر رو میده:

CDR101: Not ready reading drive I
Abort, Retry, Fail?
و با انتخاب Fail از این مرحله رد میشه و درست کار میکنه و مشکلی نداره

ايميج سي‌دي شماره 2: روی سی دی رایت کردم ولی سیستم با این سی دی بوت نمیشه،

ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. ممنون از سرعت عملتان در تست ايميج‌ها. اميدوارم سي‌دي خامتان Rewritable باشه كه به خاطر تست‌ها به حدر نرفته باشه. من دوتا PC دارم و برروي هردو برنامه VMware كه يك PC مجازي درست مي‌كنه نصب است. در محيط مجازي هر دو PC ( برنامه VMWare) هر دو ايميج را تست نمودم، هيچ مشكلي نداشت. اما چون محيط مجازي 99.99% درسته! به خاطر 0.01% باز هم هر دو ايميج را رايت كردم و تست شدند و درست بودند. QC

1) آيا بالاخره برنامه Partition Magic و Boot Magic را از روي سي‌دي شماره يك توانستيد اجرا نماييد؟

2) آيا ايميج‌ها را (به خصوص ايميج دوم) با سرعت 8X يا كمتر رايت نموديد؟ (همانطور كه در پست 26 عرض كرده‌ام)

3)
لطفا نام كمپاني و مدل دقيق مادر برد و درايو Optical سيستم يا سيستمهايي را كه ايميج‌هاي فوق را برروي آن/آنها تست نموديد را بنويسيد؟ (خيلي مهمه!) ممنون.

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/10/19
209.gif
60.gif

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
1) بله، تونستم parition magic و bootmagic رو اجرا کنم، خیلی ممنون
2) بله هردو رو با سرعت 8x رایت کردم
3) CD Drive : NEC, _NEC NR-7900A و DVD Drive: LG, GSA-4167B
مادربرد: ASUS P5LD2 SE

zahra1718

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من میخوام با پارتیشن مجیک دو تا از درایوهام رو یکی کنم لطفا راهنماییم کنین که چطوری این کار رو انجام بدم و آیا با این کار اطلاعاتم از بین میره ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. كلن ادغام كردن چند پارتيشن، بخصوص اگر در آنها فايل‌هاي زيادي باشد، كار بسيار خطرناكيست! من خودم هم جرات انجام چنين كاري را ندارم. تا كنون، چندين بار عمل ادغام پارتيشن‌ها، براي دوستانم مشكل ساز شده است. (از ناپديد شدن حجمي از پارتيشن نهايي!! گرفته تا نياز به بازيافت فايلها!!!!) معمولن من براي ادغام چند پارتيشن، ابتدا فايلهاي پارتيشن‌هيي را كه قصد ادغامشان دارم را به جاي ديگري (پارتيشن‌هاي ديگر، هاردديسك ديگري يا DVD/CD) منتقل مي‌كنم و سپس با پاك كردن پارتيشنها آنها را ادغام مي‌كنم. به نظر من اين تنها راه مطمئن براي چنين كاري است. يكي از دلايلي كه عمل ادغام را در راهنماي خود توضيح نداده ام همين خطرات احتمالي آن مي‌باشد. (سري كه درد نمي‌كنه چرا دستمال ببنديم!)

. اما اگر مجبور به انجام چنين كاري هستيد، حتمن در ابتدا از فايل‌هاي خود يك كپي پشتيبان تهيه نماييد، سپس از برنامه شركت Acronis استفاده نماييد. هرچه باشد، شركت Symantec ديگر برنامه Partition Magic را ارتقا نداده است. به همين دليل براي انجام چنين كار خطرناكي بهتر است از برنامه‌هاي به روز تر همانند برنامه‌هاي شركت Acronis استفاده نماييد. با استفاده از Wizard چنين برنامه‌هايي، ادغام پارتيشنها بسيار ساده خواهد بود، ولي در عين حال بسيار خطرناك!!!

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/10/24
209.gif
60.gif

zahra1718

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب حالا طریقه ادغام کردن چجوریه لطفا مرحله به مرحله توضیح بدین؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. همانطور كه در پست قبل خدمتتان عرض كرده‌ام، من تاكنون پارتيشن‌هاي سيستمم را به دلايلي كه ذكر شد، Merge (ادغام) نكرده‌ام. همانطور كه در پست قبل عرض كردم، من براي Merge دو پارتيشن داده‌هاي يكي از پارتيشنها را به جاي ديگري انتقال مي‌دهم سپس با برنامه Partition Magic آن پارتيشن را Delete كرده و با Resize كردن پارتيشن دوم، فضاي خالي شده پارتيشن اول را به آن اضافه مينمايم. از ديد من، اين روش سريعترين، مطمئنترين و صحيحترين راه براي ادغام دو پارتيشن است. تمامي عمليات فوق، يعني Resize و Delete كردن پارتيشن‌ها را، در راهنماي فارسي موجود در پست اول، با عنوان "راهنماي آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary" به شكل كامل توضيح داده‌ام. اگر چه اين تاپيك و راهنماي فوق اساسن براي انجام كاري ديگر نوشته شده، ولي خود به خود مسائل فوق در آنها توضيح داده شده است.

. اما اگر مجبور به انجام Merge هستيد، راهنماي موجود در پست اول با عنوان "Symantec Boot & Partition Magic User Guide" را دونلود نماييد. (اگر برنامه Partition Magic" را داريد، نيازي به دونلود راهنماي فوق نيست زيرا همراه برنامه هست.) در راهنماي فوق به صفحه 52 با عنوان Merging Partitions مراجعه نماييد. مرحله به مرحله عمل Merge را با يك مثال توضيح داده است. اما نكات مهمي در همين بخش به آنها اشاره نموده است كه حتمن بايد آنها را رعايت نماييد. مهمترينشان اينها هستند:

1) نمي‌شود برروي پارتيشن سيستم عامل عمل Merge را انجام داد.
2) حتمن پارتيشنها را chkdsk و Defrag نماييد. (در اين باره تا حدودي در راهنماي فارسي خود، توضيح داده‌ام)
3) پارتيشنهاي FAT/FAT32 را نمي‌توان به NTFS ادغام كرد. مگر آنكه آنها را Convert نماييد. براي ياد گيري عمل Convert به فصل 5 و صفحه 69 با عنوان Converting Partitions مراجعه نماييد.
4)
پارتيشن Compress شده را نبايد Merge كرد.
5) ... بقيه را در راهنما مطالعه نماييد.

. اگر هم از برنامه‌اي به غير از برنامه Partition Magic براي Merge نمودن پارتيشن‌ها استفاده مي‌نماييد، از راهنماي همراه آن برنامه استفاده نماييد.

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/10/24
209.gif
60.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

توجه **** توجه

. قابل توجه كليه دوستاني كه تا كنون در اين تاپيك مشاركت داشته اند. ويرايش دوم راهنما كه شامل چكيده‌اي از مطالبي است كه در اين 116 پست تا كنون نوشته شده است، در پست اول آپلود شد. مطالب جديد شامل:
Partition & Boot Magic CD Image .A
1024 Cylinder Limitation .B
Dual Boot .C
D. سوال و جواب
E. لينوكس و Bootmagic
موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/11/01
209.gif
60.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

نحوه سیستمی کردن فایلهای معمولی رو میشه توضیح بدین
مثل فایلهای ویندوز
. عجيبه! من فكر مي‌كردم شما اين سوال را در يك تاپيك مطرح نموديد و تا حالا جواب گرفتيد!! خوب جيگر! يك جستجوي كوچك در Google، شما را سريع به جواب مي‌رساند. به هر حال، برنامه Attribute Changer يك برنامه مجاني است كه بسيار عالي جواب شما را مي‌دهد! بعد از نصب آن يك گزينه به كليك راست موس برروي فايل‌ها يا فولدر‌هاي شما اضافه مي‌شود با همان نام كه امكانات زيادي در زمينه تغيير Attribute به شما مي‌دهد. همراه خود برنامه و همچنين در سايت توضيحات كامل‌تر، موجود است.

Attribute Changer Download Site

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/11/05
209.gif
60.gif

oghab mobarez

Registered User
لایک‌ها
3
باسلام وپوزش
باتشکراز جوابتون فقط من این سوال یا سوالهای مشابه توی کدوم تاپیک باید میپرسیدم؟
بازم از همتون پوزش میخام

بالا