برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام جناب .

اول واقعا از زحمتی که میکشید ممنون و بعد من 2 تا مشکل دارم :

1- الان رو سیستم ویندوز XP دارم با یک پارتیشن primary اکتیو به صورت معمولی اما هر کاری کردم که دومین پارتیشن Primary درست کنم نمیشه چون به حالت پیش فرض خودش اون رو Logical قرار میده . چه کار کنم که پرایمری بشه حتی Convert هم نمیشه .

http://i32.tinypic.com/15494ci.jpg

2-من از پست اول 2 تا فایل فشرده image رو گرفتم و بعد extract کردم و با نرو رایت شد . اما در حالت bootable کار نمیکنه ! سی دی رام چک میکنه اما سیستم رو از روش بالا نمیاره .

ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

چه کار کنم که پرایمری بشه حتی Convert هم نمیشه .
http://i32.tinypic.com/15494ci.jpg
. خوب عزيز جان برادر! شما در اين عكس كه فرستادي، آمدي و پارتيشن جديدت را در وسط پارتيشن Extended درست كردي و مي‌خواهيد همانجا اونو Primary كني!؟؟؟! پارتيشن‌هاي Primary هميشه در ابتدا و قبل‌ از پارتيشن Extended قرار مي‌گيرد. شما با مطالعه راهنماي پست اول، ابتدا جاي پارتيشن خاليتان را با اولين پارتيشن Logical عوض نماييد. (پارتيشن D را Move كن به راست) سپس امكان تبديل آن پارتيشن Unallocate به پرايمري هست.

2-من از پست اول 2 تا فایل فشرده image رو گرفتم و بعد extract کردم و با نرو رایت شد . اما در حالت bootable کار نمیکنه ! سی دی رام چک میکنه اما سیستم رو از روش بالا نمیاره .
ه
. Imageها درستند (همانطور كه در پست اول نوشته‌ام) در پست 112 يكي از دوستان هم تست كرد و Image اولي روي سيستمش كار مي‌كرد. فكر كنم مشكل شما در ترتيب بوت درايوهاي‌تان در BIOS مادربرد هست. احتمالن هارديسك‌تان تقدمش از بقيه درايوها بالاتر است. اگر نمي‌دانيد چگونه اين كار را نماييد، لطفن به راهنماي Ghost من كه آدرسش هم در امضا من هست و هم در راهنما اين نكته را ذكر كرده‌ام، مراجعه نماييد

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/11/06
209.gif
60.gif

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام

آقا ممنون واقعا مشکل من حل شد الان به همون روش من 2 تا سیستم عامل XP & Vista دارم . اما میخواستم بدونم برنامه Norton Boot Magic که باید در ویندوز نصب بشه تو Pack نورتون نیست . من partion magic 8 رو دارم اما نمیتونم این برنامرو ÷یدا کنم ! آیا باید جدا تهیه کنم ؟ الان از سی دی بوتیبل که شما دادید استفاده میکنم .
لینک دانلود نداره ؟
ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

اما میخواستم بدونم برنامه Norton Boot Magic که باید در ویندوز نصب بشه تو Pack نورتون نیست . من partion magic 8 رو دارم اما نمیتونم این برنامرو ÷یدا کنم ! آیا باید جدا تهیه کنم ؟
. در ابتدا خوشحالم كه توانسته‌ام كمكي كنم، اما برنامه BootMagic من در يكي از فولدرهاي برنامه PartitionMagic هست با نام BMagic. اگر اين برنامه را نداريد، من يك جستجو در اينترنت كردم و به لينك‌ زير رسيدم. از درست بودن يا نبودن و ويروسي بودن يا نبودن !! آن خبر ندارم، اگر امكان دارد، لطفا آن را چك نماييد و خبر آن را كه تست كرديد و از درست بود آن اطمينان حاصل نموديد ، به من PM نماييد تا من آن را در پست اول براي استفاده ديگر دوستان قرار دهم. ممنون.

توجه: (آموزش كامل BootMagic در راهنماي من هست! دوم، اين برنامه به سريال يا كركي احتياج ندارد و به شكل مجاني همراه برنامه PartitionMagic هست، سوم اگر امكان دارد برايتان كد MD5 اين فايل را كه به همان شكل RAR دونلود نموديد را برايم به همراه جواب تست ارسال نماييد. خيلي خيلي ممنون. راهنماي MD5 در پست اولم هست.)

Download Symantec BootMagic v.8.05 Build 295 Final
هSize = 14569 KBه
هPassword فايل RAR:ه
bearslinks99

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/11/09
209.gif
60.gif

oghab mobarez

Registered User
لایک‌ها
3
باسلام
فولدر اپشن من هایدن برداشته نمیشه مهندس بخاطر ویروس سالدوست تیک و هایدن رو نمیشه عوض کرد
ویروس رو پاک کردم اما فولدر اپشن درست نشده
راهی هست که نخواد ویندوز رو عوض کنم
مشکل فقط همینه که فایلای مخفی باز نمیشه
از رجیستری یا فرمان خصی رو بلدین؟:(

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. براي Hide/Unhide كردن فايل‌ها و فولدرها همان برنامه كه در پست 119 معرفي نمودم فوق العاده هست. اما براي باز يافت 'گزينه "Folder Option" از فايل ريجيستري كه در خط 129 از لينك زير معرفي شده استفاده كن:
Registry Edits for Windows XP
. اگر جواب نداد، شايد اينجا چيزي بيابي:
Folder Option disappeared

. دو توصيه برادرانه!:
1) ويروسياب Avira نصب كن و هميشه Update نگه‌اش دار. توضيحات بيشتر در پست 5 اينجا
2) براي هر مشكلي كه برايت پيش آمد اول در Google زماني را به جستجو صرف به نماي! براي مثال، راحل مشكل فوق را در Google يافتم با اولين جستجو،(البته اگر جواب بدهد) مهم كلمات كليدي هستند كه به عنوان Search مي‌نويسيد. كه با تمرين و جستجوي بيشتر تجربه اين كار را خواهيد كسب نمودندي! مانند اين جستجوي من.

. در پايان من مهندس نيستم، فقط يك IgImAx هستم. اينجا هم دنياي مجازي نه دنياي ...

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/11/17
209.gif
60.gif

oghab mobarez

Registered User
لایک‌ها
3
به نظر شما کدام انتی ویروس بهتره(ازنظر کلی "سرعت و قدرت و اطمینان")
کاسپر اسکای یا نرتون یا همین که شما گفتین آویر یا مکافی
نرتون که سنگینه مکافی قابل اطمینان نیست
من کاسپر اپ شده دارم رو سیستمم این ویروسم موقعی که انتی رو غیر فعال کرده بودم اومد توی سیستمم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
1538.gif

. ويرايش سوم راهنماي Ghost با تغييرات اندكي به روز شد. همين تغييرات اندك هم در راهنماي Multi Primary ايجاد شد. اما راهنماي "معرفي و آشنايي با نحوه كار File Hosting و شبكه‌هاي Peer-to-Peer " ويرايش دومش با توضيحات بيشتر و معرفي و آموزش كار با 3 سايت Rapidshare و 4Shared و xs.to به همراه آموزش سه برنامه µTorrent و MLDonkey و eMule آماده شد.
. همچنين مقاله جديدي با عنوان "آموزش ساخت، ويرايش و استفاده از Disk Imageها" به PT اضافه شد.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/01/01
27653.gif
26650.gif

atila720

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز سلام
ممنون كه اينهمه در سايت زخمت مي كشي و الحق نمره ات 20 ه.
---------------------------
راستش من دنبال يك بوت ميگردم كه:
1- بتونه NTFS رو هم بشناسه و در كامند پرامت لااقل نشون بده
2- گزينه ي Ghost كه در يك مورد از بوتهاي شما بود رو هم داشته باشه
3- مثل همين ISO هاي شما امكان اضافه كردن فايل در CD هم وجود داشته باشه
همين
حالا اگه اضافه بر اين چيزي داشت عيب نداره ولي اينا رو داشته باشه

راستش هيچ كدام از اين بوتها، درايوهاي NTFS رو نميشناختند (بجز در محيط Ghost يا PQMagic )
--------------------------------------------------------------------
از تلاش شما سپاسگذاريــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام atila720 عزيز
36.gif

. ممنون از لطفتان! اميدوارم كه مطالبم مفيد واقع شود. تمام مواردي كه فرموديد در فايل ايميج با نام NTFS & Symantec Pack در پست اول قرار دارد. توضيح كامل آن نيز در پست 26 هست. اگر باز هم امري بود در خدمتم.

. انشاالله به زودي نسخه كامل‌تر و باز هم سريع‌تر ايميج فوق را در پست اول قرار مي‌دهم.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/26
209.gif
60.gif

atila720

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از لطفت
اما
با اون ایمیج درایوهای NTFS دیده میشدند (در لود اولیه) ولی قابل دسترسی نبودند...!
بعدش هم، اون ایمیج در کدام قسمتش Ghost داره که من ندیدم؟!
اگه این بوتها بصورت جداگانه بودند خیلی بهتر بود چون با همون BootMagic میشد ترکیبشون کرد.
خلاصه که بعد این همه مدت آخرم کار من راه نیفتاد...!
((آیا کسی هست که مرا یاری کنــــــــد!؟))

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. دوست عزيز به درستي به دستورات زمان بوت سي‌دي دقت نفرموديد.
با اون ایمیج درایوهای NTFS دیده میشدند (در لود اولیه) ولی قابل دسترسی نبودند...!
. دقيقن مي‌دانم اشتباه شما كجاست ولي كمي توضيحات اضافه بدهم! همينطوري...! دوست عزيز نسخه فايل سيستم NTFS از زمان NT3.1 تا كنون كه Vista آمده است همجنان 3.1 باقي مانده و هيچ تغييري نكرده است (اگر قبل از NT 3.1 هم 3.1 بوده به راحتي مي‌شود اين نكته را در wikipedia تحقيق كرد) و من اين ايميج و ديگر ايميج‌ها را نه تنها برروي 4 كامپيوتر خود (2 تا حقيقي و 2 تا مجازي!) تست نموده‌ام بلكه برروي سيستم‌هاي ديگر هم كه براي تعممير برايم مي‌آورند هرروز در حال تستم!!!

. اما مشكل از كجاست!؟ پس از انتخاب گزينه NTFS4DOS از منو بوت و ظاهر شدن صفحه زير:

. همانطور كه در انتهاي صفحه مشاهده مي‌فرماييد، سوالي پرسيده شده و منتظر پاسخ شماست! در دوخط بالاي آن گفته كه دقيقن چي بايد بنويسيد! اكثرن اينجا يا كليد Enter را ميزنند يا فقط مي‌نويسند y و كليد Enter را مي‌زنند!!! در حالي كه راهنماي زمان بوت (دو خط قبل از سوال!) گفته كه بايد كلمه yes را كامل بنويسيد!!!

. همچنين در شكل فوق و در خطوط بالا دقت نماييد نام تخصيص داده به پارتيشن‌هايتان را نوشته و با نام معمول آنها (كه معمولن با C شروع مي‌شده فرق دارد) در مثال فوق C من كه NTFS هست را با نام E مي‌شناسد و براي آنكه خيالتان راحت شود از در آن از فرمان‌هاي DIR و MD و ِ DEL و RD استفاده كردم:

بعدش هم، اون ایمیج در کدام قسمتش Ghost داره که من ندیدم؟!
. در اين زمينه حق با شماست! اين گزينه در ايميج جديدي كه ساختم و هنوز Upload نكردم هست!!!! فعلن شهر ديگري هستم اما براي مدتي اينجا ساكنم و يكي از PCهايم را آورده‌ام اينجا. متاسفانه ISPها و مخابرات اينجا وضع
كيفيت Dialupشان بسيار بد است و امكان Upload تا برقراري ADSL برايم نيست! (ADSLهم فعلن تو رزرو هستم!!!!!) اما اصلن اين‌ها مهم نيستند!! من كه آموزش كامل ساختن بوت سي‌دي را نوشته‌ام و شما به كمك آن به راحتي مي‌توانيد Ghost را به همين Image اظافه نماييد و يا اصلن به شكل كاملن جديدتر و به همراه هر بوت ديگري يك ايميج جديد بسازيد. اين كار بسيار ساده است و من در راهنماي "ساخت Bootable CD/DVD" اين روش را كاملن توضيح داده‌ام. خودتان دست به كار شويد و محتاج من تنبل نباشيد و ايميجي بسيار بهتر از من بسازيد.

اگه این بوتها بصورت جداگانه بودند خیلی بهتر بود چون با همون BootMagic میشد ترکیبشون کرد.
. اصلن هيچ ارتباطي با BootMagic ندارند!!!!! شما راهنماي فوق را مطالعه فرماييد متوجه مي‌شويد.

خلاصه که بعد این همه مدت آخرم کار من راه نیفتاد...!
. انشاالله راه مي‌افتد فقط در كارهايتان دقت فرماييد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/29
209.gif
60.gif

atila720

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا من موندم...! خدایی که عجب آدم مشتی هستی شما :-* :D
دستت درد نکنه که اینقدر فعال و بامرام هستی (اجرت با فاطمه زهرا)
---------------------------
حالا باید برم مطالعه و بررسی کنم ایشالا حل میشه
ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

*** مهم ----- مهم ***

. ايميج سي‌دي Bootable جديدي كه شامل برنامه‌هاي:
1) Partition Magic ه
2) Boot Magic
ه
3) Norton Ghost 2003
ه
4) Avira - NTFS4DOS ه
5) Avira - NTFS Defrag 4 DOS
ه
6) Avira - NTFS Chkdsk 4 DOS
ه
7) Inter Processor Identifier
ه

. هست را در پست 1 به روز نمودم. توضيح كامل اين سي‌دي در پست 26 نوشته و به روز شد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/03/14
209.gif
60.gif

simple.javad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ویندوز Xp Professional Service Pack 2 روی لپ تاپ ام نصب کردم.
بعد چند وقت یک Windows Server 2003 Enterprise روی درایو D نصب کردم.
تا اینکه ویندوز xp مشکل پیدا کرد - و یک ویندوز xp مجدداً رو درایو C نصب کردم.
خوب وقتی که روشن می کنم انتخاب به من نمیده که با چه سیستم عامل بیام بالا . اکس پی یا ویندوز سرور
و روی اکس پی میاد بالا.
فایل boot.ini ویندوز اکس را یک خط بهش اضافه کردم.

timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Windo ws Server" /noexecute=optin /fastdetect

زمانی که روشن می کنم - لیست انتخاب میاد.
ولیکن روی ویندوز سرور که میرم - صفحه سیاه - و سیستم عامل بالا نمیاد.

قابل ذکر است که ویندوز سرور روی درایو D نصب هست و Logical هست درای

خیلی ممنون میشم اگه بتونی زود جوابمو بدی

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. اين طبيعي كه اگر يك OS قديمي را بعد از OS جديد نصب كنيد براي تنظيم بخش بوت كمي بايد زحمت اضافه بكشيد. اما مشكلي نيست!! دو راه موجود هست:

راه اول:
روش Dual Boot:ه
. برنامه EasyBCD مي‌تواند مشكل منوي بوت را براي انواع ويندوز‌ها كه به شكل Dual Boot و به هر ترتيبي نصب شده‌اند را حل نمايد. به مثال زير و لينك‌هاي درون آن توجه نماييد:
1) (براي مثال) ويندوز XP را در پارتيشني غير از پارتيشن vista نصب نماييد. (مثلن، اگر Vista در :C هست XP را در D:i نصب نماييد)
2) بعد از نصب XP بوت منو Vista حذف مي‌شود.
3) برنامه EasyBCD را از اين آدرس دونلود نماييد.
4) دقيقن براساس اين راهنما عمل نماييد.
. اگر دقيقن بر طبق راهنما عمل نماييد به راحتي و خيلي سريع بوت منو Vista با گزينه بوت از XP بر مي‌گردد.

راه دوم:
روش Multi Primary:ه
. اين روش صحيح ترين روش براي نصب چند سيستم عامل هست كه مشكلات Dual Boot را ندارد. اما لازم هست كه به دقت عمل نماييد. eBook آموزش اين روش در پست يك همين تاپيك موجود هست. در ضميمه اين كتاب در مورد Dual Boot هم توضيحاتي داده‌ام. همچنين بعد از نصب ويندوز به اين روش توصيه مي‌كنم eBook ديگر من را مطالعه فرماييد كه در آن فرا خواهيد گرفت كه چگونه به كمك برنامه Ghost به شكل مجزا از هر دو ويندوز بكاپي تهيه نماييد تا در صورت بروز هر نوع مشكلي فقط در 2 دقيقه ويندوز و كل برنامه‌ها را بازيافت نماييد و از شر نصب مجدد آنها خلاص شويد. كل eBookها و مقالات من در اين آدرس موجودند.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/05/17
209.gif
60.gif

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام جناب

عرض شود که من بصورت روش مولتی پرایمری پارتیشن کامپیوتر رو درست کردم و همه چی ردیف هست .....

اما مشکل من اینجا هست که وقتی برنامه Norton BootMagic تو اکس پی اینستال کردم و همه چی درست نشون میده طبق شکل زیر :‌

333hbav.png

زمانی که رستارت میکنم و باید صفحه انتخاب سیستم عامل بیاد - ارور میده به این مضمون :

Error Norton BootMagic norton bootmagic.IMG

install norton bootmagic !

press anykey

قضیه چی هست ؟ همه چی درست هست اما این برنامه اول رستارت ارور میده !

اشکال از برنامه هست ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. آيا شما برنامه BootMagic را در هردو ويندوز نصب نموديد؟ چون اين كار باعث اين مشكل مي‌شود! در صفحه 50 كتاب روش فعال سازي اين برنامه از درون يك ويندوز جديد را توضيح داده‌ام.

. اولين راه اينه كه:
1) برنامه را اجرا نماييد و تيك BootMagic Enable را حذف نماييد و Save/Exit را كليك كنيد. سيستم را ريستارت نماييد و دوباره وارد ويندوز شويد. و اين گزينه را فعال نماييد و دوباره Save/Exit را انتخاب نماييد و چك كنيد ببينيد درست شده يا نه؟
2) اگر روش فوق عمل نكرد برنامه را Uninstall نماييد و سيستم را ريست كنيد و دوباره Install و فعال نماييد.

. قبلن با اين پيام مواجه شده‌ام و به راحتي رفع شده. مشكل خاصي نيست.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/06/08
209.gif
60.gif

amin7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
شاید این سوال رو نباید اینجا میپرسیدم ولی لطفا جواب بدید.

من هاردم رو در هنگام نصب xp پارتیشن بندی کردم. 4 تا پارتیشن که هر 4 تا Primary هست.
تا حالا (4-5 ماه) مشکلی نداشتم.
میخواستم بپرسم اینجوری مشکلی ایجاد میشه یا نه؟ و اگه بخوام 3 تای دیگه رو تبدیل به Logical کنم بدون از دست رفتن اطلاعات میشه این کار رو انجام داد یا نه؟

بالا