برگزیده های پرشین تولز

بررسی و تحلیل بیت کوین، ارزهای رمزپایه و سیستم بلاک چین

نظر شما در مورد گذشته،حال و آینده ی بازار کریپتو کارنسی

• مثبت

• منفی

• خنثی ( نظری ندارم )

Results are only viewable after voting.

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
قوانین تاپیک:
1)گذاشتن لینک رفرال ممنوعه
2)لینک و معرفی سایت های پانزی و هایپ ممنوع
3)بحث های حاشیه ای و اسپم که ربطی به موضوع کریپتو کارنسی و بیتکوین و بلاکچین ندارن ممنوع
4)کاربران مراقب فایلهای مخرب و لینک های فیشینگ باشن
5) دوستان عزیز لطفا تا حد امکان از سوالات تکراری پرهیز کنین و با یه سرچ تو تاپیک شاید به جواب سوالتون برسید
6)هر نوع خدمات و معرفی محصولات مرتبط با بیتکوین و کریپتو آزاد است
7)دوستان این نکته رو در نظر بگیرید که این بازار دارای ریسک بالا و نوسانات شدید هست،حتما با شناخت کامل وارد این بازار شید.
8)از هر والت و اکسچنجی استفاده نکنید و روی هر ICO و کوینی سرمایه گذاری نکنید،با مطالعه و بررسی های لازم عمل کنید.

دوستان به نظرتون چه عواملی در قیمت بیتکوین تاثیر گذاره؟ بطور مثال به نظر من بیت کوین حالت سفته بازی داره و دراصل قیمت رو یکسری اشخاص قدرتمند و صاحب نفوذ مشخص میکنند یعنی بطور مثال وقتی قیمت ریزش داره میان شروع به خرید مقادیر بالای بیتکوین میکنن و سپس قیمت بالا میره و وقتی قیمت بالارفت و در اصطلاح در بازار داغی بیتکوین ها رو میفروشن به این ترتیب سود خیلی کلانی نصیبشون میشه و البته فاکتورهای دیگه هم مطمعنا رو قیمت بیت کوین تاثیر گذاره مثل هک یکی از اکسچنجهای # معتبر بیتکوین که چند وقته پیش اتفاق افتاد و مقادیر خیلی زیادی بیت کوین به سرقت رفت و در نتیجه قیمت بیت کوین در حدود 100 دلار کاهش پیدا کرد!!دوستان لطف کنن هر کسی تجربه ای داره در اختیار دیگران بذاره ،سربلند باشید

Last edited:

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
تعداد غلطهای این دوتا پست این قدر زیاده که من نمیدونم از کجا شروع کنم!
از اولش گرفته که میگه "برنامه نویس ژاپنی" تا "قیمت به شدت تغییر میکند" و "هک یکی از معتبرترین والتها" تا بحث "مالیات" همش پر غلط و در واقع misinformation

بدترینش هم مربوط به قسمت امنیت که کلا هیچ ربطی به بیت کوین نداره!

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
دوست عزیز من منظور و هدف تون از جمله"تعداد غلط هر دوتا پست اینقد زیاده که نمیدونم از کجا شروع کنم" رو متوجه نمیشم ولی پست اول که نظر شخصی خودمه و اطلاعاتی که دادم میتونم با منبع برات بذارم البته بغیر از قسمت اول حرفم که تجربه شخصی خودم هست و هر عقل سلیمی نمیتونه بی دلیل یک فرضیه رو رد کنه ،فکر نمیکنم که اطلاعات غلطی داده باشم و در رابطه با پست دوم که من عکسو از سایت اقتصاد نیوز گذاشتم و منبعش بالای عکس مشخصه و من صرفا با نظراتش موافق نیستم و اینکه من اومدم از دوستان نظر خواستم و گفتم اگه کسی تجربه ای داره بسم ا.. بیاد در اختیار من و دیگر دوستان بذاره حالا شما اگه مخالف پست اول بنده هستی و میگید بنده misinformation برای دوستان گذاشتم شما بفرما و اطلاعات درست بذار تا همه استفاده کنن

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
قیمت رو یکسری اشخاص قدرتمند و صاحب نفوذ مشخص میکنند
این دوره مال سال 2008 تا 2011 درسته نه الان، اون روزا گذشت که willibot قیمت رو مصنوعی میبرد بالا پایین. الان این قدر بازار بزرگ و جهانی شده که بعضی‌ها حتی میگن قیمت بیت‌کوین داره از قیمت طلا هم با ثبات‌تر میشه (البته این هم 100٪ درست نیست)

وقتی قیمت ریزش داره میان شروع به خرید مقادیر بالای بیتکوین میکنن و سپس قیمت بالا میره و وقتی قیمت بالارفت و در اصطلاح در بازار داغی بیتکوین ها رو میفروشن به این ترتیب سود خیلی کلانی نصیبشون میشه
خب این که اولین اصل هر خرید و فروشیه. در ضمن همون طور که گفتن دوره اوتن روزا داره کم کمک تموم میشه که قیمت در یک روز 1000 دلار میرفت بالا.

هک یکی از والت های معتبر بیتکوین
اطلاعاتی که دادم میتونم با منبع برات بذارم
اشتباه متوجه شدین دوست عزیز.
اون چیزی که هک شد و قیمت 100 دلار برای یه مدت خیلی خیلی خیلی کوتاه اونم فقط توی یک اکسچنج پایین رفت "والت" نبود

حالا اون عکس تا جایی که حوصله کنم میگم:
برنامه‌نویس ژاپنی: غلط هویت سازنده بیت‌کوین نامعلومه. میتونه 1 نفر یا 1 گروه از developerهای در حال حاضر باشه
ارز اینترنتی ناشناس: ترجمه غلط. ترجمه بهتری الان به مغزم نمیرسه :) anonymous
سال: غلط. 2008 ساخته شد و 2009 به راه افتاد
در کل چیزی با عنوان "سکه" وجود نداره در بیت کوین.
قسمت معایت: اسکریپتها.....: من هرچی فکر میکنم نمیفهمم این چی میخواسته بگه اینجا. احتمال زیاد یک اشتباه ترجمه دیگست و شاید منظورش دستکاری کد و ساختن تراکنش به صورت دستی هست به جای استفاده از والت
قسمت چگونه: توضیح "mining" به این صورت، کلا غلطه
مالیات: قانون کشورهای مختلف اینقدر مختلفه که این هم درست نیست به خصوص اینکه اینجا هیچ قانونی راجع بیتکوین هنونز نیست
قسمت امنیت: کسی که این قسمت رو نوشته فقط میخواسته آخر عکس رو هیجان‌انگیز کنه وگرنه اگر مایل هستین میتونم لیست همه وقایع این چنینی رو بدم که هیچ کدوم ربطی به "بیت کوین" نداره بلکه همه مربوط به سرویسهای شخص ثالث هستند.

I.F.R.I.T

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
کلا نوسان قیمت در هر چیزی خوب نیست.این کار باعث میشه خبلیها ضرر کنن و خیلی ها سود.فقط میخوام بدونم به نظر شما الان که نرخ بیتکوین هر روز داره میره بالا تا چه حد میخواد بره بالا؟قبلا ماکسیمم نرخی که داشت چقدربود؟آیا به نظر شما این نوسانات قیمت باعث نمیشه خیلی ها به این بیتکوین اعتماد نکنن؟
الان مثلا بانک مرکزی ما قبلا گفتش که نمیزاره نرخ دلار از یه حدی بیاد پایین یا زیاد بره بالا ...راست و دروغشو دیگه نمیدونم.
فقط کاش این قیمت بیتوین یجا ثابت بشه که بتونیم با خیال راحت بخریم .

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
به نظر من که در اقتصاد جهانی از سال های دور دیگه مطمعن تر از طلا در زمینه سرمایه گذاری نداشتیم که همیشه در مواقع بحرانی و خاص همه روی میارن به خرید طلا ولی همین طلا هم دارای نوسان هستش و حتی بعضی مواقع دچار نوسانات شدید شده حتی در این سال های اخیر،به هر حال در هر زمینه ای سرمایه گذاری ریسک خاص خودشو داره و ما فقط میتونیم با آشنایی کامل و دید بازتر ریسک اون نوع سرمایه گذاری رو پایین تر بیاریم و این امر بدیهی تو هر نوع سرمایه گذاری هستش و فکر نمیکنم به هیچ عنوان با نوسانات اخیر بیتکوین ذره ای به اعتبار بیتکوین لطمه وارد بشه..به نظرم بیشتر به نوع نگاه شما و انتظارات شما از سرمایه گذاری که میخواهید انجام بدهید برمیگرده

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
تا چه حد میخواد بره بالا؟
هیچ کس هرگز نمیتونه به این سوال جواب بده.
قبلا ماکسیمم نرخی که داشت چقدربود؟
1200ۤ$~
آیا به نظر شما این نوسانات قیمت باعث نمیشه خیلی ها به این بیتکوین اعتماد نکنن؟
بله باعث میشه!
ولی این نوسانات دیگه به بزرگی قبل نیست و هرچی تعداد استفاده کنندگان بیشتر بشه این نوسانات هم کمتر میشه.
کاش این قیمت بیتوین یجا ثابت بشه که بتونیم با خیال راحت بخریم .
اگه ثابت بشه میخوا بخری چی کار؟ :)
بیشتر میخرن برای اینکه سود کنن. یا اینکه برای خرج کردن استفاده کنن.
اینجا هم جای نیست بتونی بری مثلا رستوران و بعدش با بیتکوین پول غذاتو بدی
انم از عکس یه ATM توی پمپ بنزین:
ip.bitcointalk.org.jpg

I.F.R.I.T

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام جناب Pooya87
ممنونم از جواباتون بابت سوالاتم.منظورم از ثابت بودن بیتکوین برای خریدها بودش .چون فعلا فقط در حال خرید هستم و برای چندتا هایپ یا روشیر ویا حتی تو یه سایت که میخوام Game-Key برا بازیهام بخرم از بیتکوین استفاده میکنم.
واینکه شما الان پیشبینی میکنین تا چقدر قیمت این بیتکوین میخواد بره بالا؟آیا این ارزش بیتکوین با بالا وپایین رفتن قیمت جهانی نفت و طلا در ارطبات هست؟

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
IMG_20161030_122413.jpg

قیمت بیتکوین قله 700 دلار را فتح کرد
بالاخره بعد از بالا پایین های بیتکوین قیمت آن ازمرز 700 دلار گذشت،البته میتوان دلایل فراوانی را برای این افزایش قیمت متصور شد ولی به هرحال خود من این افزایش قیمت را تا حدودی پیش بینی میکردم به همین دلیل از دوستان خواستم تا بیان دلایل و عوامل موثر در قیمت بیت کوین را در این تاپیک بیان کنند برای استفاده سایر اعضا ولی زیاد مورد استقبال قرارنگرفت بغیر از چندتا از دوستان ،امیداورم دراین بازار مالی آشفته داخلی و جهانی بتوانیم با دید باز تصمیم گیری کنیم.

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
برای چندتا هایپ
بزرگترین اشتباه به نظر من
Game-Key برا بازیهام بخرم
میدونستی steam هم از امسال بیت‌کوین قبول میکنه :)
شما الان پیشبینی میکنین تا چقدر قیمت این بیتکوین میخواد بره بالا؟
من اصولا خیلی پیش‌بینی نمیکنم اگر هم بکنم سعی میکنم خیلی اعلام نکنم. ولی معتقدم قیمت بیت‌کوین در چندسال (3-5) آینده بیشتر از 5000 دلار میرسه
آیا این ارزش بیتکوین با بالا وپایین رفتن قیمت جهانی نفت و طلا در ارطبات هست؟
نه خیلی ولی بی‌تاثیر هم نیست
خیلی چیزهای مختلفی تاثیر داره ولی این افزایش اخیر به عقیده من به دلیل SegWit‌ بود. (مربوط به افزایش اندازه بلاک‌ها میشه)

امیداورم دراین بازار مالی آشفته داخلی و جهانی بتوانیم با دید باز تصمیم گیری کنیم
اولین قانون قبل از سرمایه‌گذاری اینه که بدونی بیت‌کوین هنوز در فاز بتا محسوب میشه

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
بله هنوز بیت کوین در اول راهه و هنوزم یک پدیده نوظهور و ناشناخته برا خیلیاست!
درضمن یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت بیتکوین در چند هفته اخیر سقوط ارزش یوان چین و هجوم سرمایه داران چینی به سمت خرید بیتکوین برای جلوگیری از کاهش دارایی هاشون و در نتیجه بالا رفتن معدل تراکنش ها و حجم معاملات بیت کوین در والتها بود
بطور مثال همین یکی دو روزه که قیمت دوباره روند نزولی داشت زمزمه هایی مبنی بر اینکه دولت چین برای جلوگیری از خروج سرمایه ها و دارایی های شهروندانش میخواد در خرید بیتکوین محدودیت قائل بشه و همین امر باعث شد که قیمت در حالی که به بالای 740 دلار رسید ولی به یکباره از دیشب تا 670 دلار نزول کرد هرچند که هم اکنون نزدیک 700 دلار هستش،امری که اگه اشتباه نکنم در سال 2012 در حالی که قیمت بیتکوین 1100 دلار بود و یکباره دولت چین خرید بیتکوین رو لیمیت کرد و ارزش بیتکوین رو به 800 دلار کاهش داد.هر چند که هم اکنون دولت چین هنوز قانونی درمورد لیمیت بیتکوین وضع نکرده و همه اینها فعلا در حد پیش بینی هستش ولی چیزی که مشخصه اینه که خیلی براش گرون تموم شده.
در کل میخوام بگم که اخبار و حتی گاهی شایعات و سیاست های پولی دولت های دارای جایگاه اقتصادی در دنیا در قیمت بیتکوین تاثیر بسیاری داره بطور مثال سیاست های فدرال رزرو امریکا و دولت چین و سایر اقتصادهای قدرتمند

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335

vbd

Registered User
لایک‌ها
948
هک mtgox باعث ریزش بیت کوین اون موقع شد
همه بیت کوین هم به چین محدود نمیشه و ژاپن و آمریکا و .... هم کاربران زیادی از کل دنیا داره

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
البته من نگفتم همه بیتکوین به چین محدود میشه ولی در کل چین جزو کشورهایی هست که سهم بزرگی تو تراکنش های بیتکوین داره

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
تو سوئیس میتونین از دستگاههای خرید بلیط (مثل همون دستگاههای خرید بلیط متروی خودمون) بیت کوین هم بخرین:
b1b09ef9d8d8ce8f12975bc671e1e598.jpg

d455258be431dcd5ae76d6cf21d868db.jpg

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
جالبه بیتکوین چند وقته زور خودشو میزنه که از 750 دلار رد شه ولی تا لب مرز میرسه دوباره میکشه پایین مثل اینکه این عدد خیلی نقطه مهمی هست و اگه بتونه این رقم رو رد کنه میکشه بالا بر اساس برخی تحلیل ها ولی فعلا که نتونسته فعلا نوسان زیاده

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
بعد از عبور از سختی 770 دلار بیتکوین سختی800 دلارم رد کرد،اتفاقاتی که چند وقت اخیر در حوزه اقتصادی و سیاسی برخی از کشورهای تاثیر گذار افتاده باعث شده بیتکوین رشد بسیار خوبی در آستانه سال نو میلادی رو تجربه کنه،به نظر میرسه اگه اتفاق عجیب و غریبی نیوفته باید شاهد روزهای جالبی برای بیتکوین باشیم ،البته بیتکوین نوسانات زیادی از ابتدای حرکتش داشته و خواهد داشت و نمیتوان قیمت آن را در روزهای آینده به این راحتی ها پیش بینی کرد.

khavaj

Registered User
لایک‌ها
221
الان بیتکوین 809 دلار هست و پیش بینی میشه تا کریسمس به 850 دلار هم برسه.البته پیش بینی خوش بینانه رسیدن نرخ بیتکوین به 2 هزار دلار تا 1 سال آینده هست که چندان هم غیر ممکن نیست،به این دلیل که همزمان با افزایش تقاضا برای بیت کوین،مقدار بیت کوین اکتشافی هم هر روز داره کمتر میشه تا به صفر برسه و ممکنه شاهد افزایش نجومی قیمت بیت کوین در سال 2017 باشیم.

بالا