برگزیده های پرشین تولز

آيا براستي تفاوت ميكند؟ عمق رنگي 65k و 262k در صفحه نمايش Handy Device ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نقل از rax :
اولا يه اسكرين شات از بازي در هر دو مود 32 و 16 بيتي بزاريد من ببينم تفاوتش كجاست...من خودم 5 تا بازي رو تست كردم اصلا فرقي نديدم...

باشه چون خواستي برات اينكارو كردم ... اين يك تفاوت اساسي رو در بازي CS است به شما نشون ميده ...
شما در حالت 16bit از توي smoke ديد تقريبي داريد... در حاليكه در حالت 32bit اون ور smoke به هيچ وجه ديده نميشود.
در اين حالت كه شما از smoke استفاده ميكنيد دشمن نبايد بتواند شما را رويت كند.

بنابراين در كليه مسابقات CS اجبار به استفاده از مد رنگي 32bit ميباشد.
در بازيهاي ديگر هم همين گونه هست مخصوصا بازيهايي كه به pixel shader نياز دارند - تفاوت 16bit , 32bit بسيار زياد است...

16bit.jpg

در حالت 16 بيتي ...

32bit.jpg

در حالت 32 بيتي ...

ReD3ath++

کاربر فعال
لایک‌ها
7
به نقل از en2fa :
در مورد تفاوت رنگ بين 32 بيت و 16 بيت کاملاً محسوس هست....
اما همونجور که گفتم بين 24 بيت و 32 بيت هيچ فرقی نيست....واسه همين به 24 بيت ميگن true color برای اينکه واقع اي هست ديگه...
بيشتر از اين هم نميشه....
در مورد 32 بيت تنها استفاده اي که اون 8 بيت اضافه داره واسه ذخيره کردن اطلاعات اضافی مثل طريقه سايه زنی و يا z-buffer و قيره واسه texture ها هست...
وگرنه هيچ تأثير مستقيمی تو رنگ نداره....

اما در مورد 18 بيت و 16 بيت از لحاظ تئوری فرق هست.در مورد عملی رو نميدونم!
اما دقيقاً اين فرق تو همون gradient ها تو desktop ميشه ديد!اما خوب تو صفحه 320x200 فکر نکنم فرق ايجاد بشه اونم نه فرق بين 16 بيت و 24 بيت بلکه بين 16 بيت و 18 بيت!
در مورد دستگه های 16 بيت هم بايد بگم همه به فرمت 5_6_5 نيستن بلکه بعضی ها 5_5_5 هم هستن هر چند که اونها رو هم 16 بيت ميگن!

در هر صورت win ce از 18 بيت حمايت نميکنه فرمت هايی که داره همين 5_5_5 ، 5_6_5 و 8_8_8 هستن!واسه همين انتظار نداشته باشين که device اي با 18 بيت از windows ببينين!

اما نکته اي که در مورد 18 بيت هست اينه که کار کردن با 18 بيت واقعاً دردسر هست...و من به عنوان برنامه نويس شک دارم که برنامه اي حاضر به استفاده از اون بشه!
چون 16 بيت دقيقاً در c مثل يک int16 ميمونه يعنی 2 تا byte که کار کردن با اون بسيار آسون هست و سريع
مخصوصاً وقتی که بخواين از يک buffer اطلاعات رو مونتقل کنيد به صفحه نمايش.....اما در مورد 18 بيت هم کار کردن باهاشون کند ميشه هم اينکه دستکاری کردن و محاسبه مکان rgb مثلاً در يک نقطه خاص
کار سختی ميشه....
در نتيجه خيلی راحت بيخيال اون 2 بيت اضافی ميشن و به شکل 16 بيت کار ميکنن!
حداقل من اگه باشم حتماً همين کار رو ميکنم!

در نتيجه از نظر من اين مزيت هم به خاطر اينکه کمتر کسی حاضر به استفاده از اون ميشه خيلی مزيت نخواهد بود!

اما از لحاظ teory بين 16 بيت و 18 بيت صدرصد فرق هست!
حالا نميدونم همه اينها توضيح واضحات بود يا نه!

كاملا تائيد ميشه و مرسي از اطلاعاتت :) در مورد programming دقيقا مسئله همين است ولي براي برنامه نويساني كه غير دسيمال و غير باينري كد مينويسند استفاده از اون بيتها هم با ارزش خواهد بود و نه دردسر دار ...

بيتهايي كه به قول شما براي shading ويا حتي parity ميشه ازش استفاده كرد...

در اون مورد مقايسه اي 16 و 18 بيتي كه اظهار بي اطلاعي كرده بودي من تصورم بر اين است كه حتي در يك صفحه كوچك يك ابزار دستي هم اين تفاوت خودشو نشون ميده / به هر حال اختلاف نظر در اين مورد گويا زياده ... :lol:

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ReD3ath++ :
آفرين به شما كه براي مقايسه فقط cpu indexing , file indexing رو معيار قرار داديد ...
شايد بهتر باشه در مورد system indexing , grapics indexing , activesync indexing و platform indexing هم يه كم مطالعه كنيد ... ;)
در مورد i-mate ها يا كلا HTC ها و اين دو نمونه حتي برتري cpu هم كاملا با pda2k نيست ...
pda2k در تستهاي CPU test: Whetstones MFLOPS - Mop/sec و CPU test: Whetstones MOP - Mop/sec از خود برتري نشان ميدهد ولي در تست CPU test: Whetstones MWIPS - Mop/sec كاملا جا ميماند...

دوست عزيز شما كه دم از تمامي فاكتور ها ميزني آيا نتيجه تمام آزمايشات خواندن و نوشتن و كپي گرفتن ( براي يك فايل و يك دسته فايل ) - انواع تست كمپرس كردن - تست سينك كردن - تست cpu , memory , graphic - خواندن و نوشتن ديتابيس و مصرف باطري رو در اختيار داريد؟؟؟
يك تستي تو لابراتوارت بكن و خبرش رو بده ... شما كه مثل ما كاتالوگها رو ورق نميزني و در اينترنت اطلاعات جمع نميكني و مثل ما با حواس 5گانه ات هم چيزي رو تست نميكني ...

به عنوان يك پيشنهاد برادرانه خيلي اطلاعاتت رو كامل ندون چون هيچ كس در هيچ زمينه اي دانش مطلق نداره - زماني كه خودت رو عقل كل ببيني اون موقع است كه بقيه فرصت ميكنند ازت جلو بيافتند - :)

اولا اينكه اصلا بلد نيستي حرف بزني احترام هم سرت نميشه...
خوب شما ميخواي منو زير سوال ببري ؟؟؟؟ باشه خودت خواستي...

شما لازم نيست به من بگي چي مطالعه كنم... قبل از اينكه شما بدوني pocket pc چيه من pocket pc داشتم...
پرفسور جان نميئوني بدون كه file indexing و cpu indexing در overal performance يك ppc حرف اول رو ميزنه... و مهم تر از همه من اين مسئله رو در جواب به اين حرف شما نوشتم :

اين غولي كه ميگي[pda2k] كه هم از نظر دوربين هم باطري و هم وزن و اندازه و هم پروسسور از jam هم عقب تره !!!

حالا بگو اين حرفتو پس گرفتي.. من نگفتم كه pda2k از همه ppc ها قوي تره !!!! من گفتم از jam قويتره... شما مياي به من ميگي كه pda2k در مقايسه با بقيه محصولات HTC جا ميمونه ؟؟؟؟

spbcpu.png

حتما ميدوني كه pda2k همون qtek 9090 هست و jam هم همون qtek s100

خوب حالا كه شما استاد گرامي به من گفتيد كه فقط اين دو مورد رو مطالعه نكنم توجه شما رو به نكاتي كه فكز ميكرديد فقط خودتون ميدونين جلب ميكنم و اون هم activesync indexing هست :

spbas.png

خوب پس اگه من نگفتم دليلش اين نبوده كه نميدونستم پرفسور جان.... ميدونستم ولي چون اكتيو سينك اونقدر هم مهم نيست ديگه نگفتم...
اين هم total speed:
spbindex.png

اميدوارم جاي ديگه نشيني بگي كه pda2k از jam كند تره.... اليته jam در بعضي application هاي خاص بهتر عمل ميكنه مثل mpeg4 player .. كه اون هم به خاطر داشتن wireless MMX هست...

کیفیت پخش موسیقی در P910 به مراتب بهتر از jam میباشد ( این رو خودم با گوشی 2 تا از دوستان تست کامل کردم - 100% قابل تمایز است به حدی که اگر بعد از تست چشم بسته earphone را توی گوش شما بگذارند میتوانید تفاوت را تشخیص دهید)

شما هنوز نميدوني كه چه جوري از كيفيت صدا تست ميگيرن... خيلي علاقه مند هستي بدوني ميتوني تشريف بياري به لابراتوار خصوصي من تا ببيني فرقشون رو.... بله اشتباه نفيميدي من لابراتوار خصوصي دارم.. اين يكي رو درست حدس زدي و توي لابراتوارم متوجه ميشي...
در ضمن گوشتون رو به پزشك نشون بدين... برداشت خودتون رو به عنوان اصل مطرح نكنين...

آقا گويا همه تعطيلات هستند

نه خير اين شما هستيد كه در تعطيلات به سر ميبريد.. عرض ميكنم چرا.

اين تاپيك اسمش چيه ؟؟؟"مقايسه موبايلهاي مختلف". درسته ؟؟؟ پس من هم دارم صرفا از ديد يك ديوايس GSM بهش نگاه ميكنم و قابليتها رو عنوان ميكنم ... قابليتهايي كه داريم با دوستان اينجا مقايسه ميكنيم كاملا در دو دستگاه مشابه است و صرفا كيفيت آنها متفاوت است ... بحث روي قابليتهاي معادل از نظر فلسفي اشتباهه ؟؟؟

چه قابليتي رو عنوان كردي ؟؟؟ چند تا از قابليت هاي ppc رو مي شناختي ؟؟؟؟؟ اگه تونستي يك سايت معتبر گير بياري كه p910 رو با pocket pc ها مقايسه كرده باشن... تنها و تنها برتري كه شما بيان كردي color depth بود...
p910 به جز همين مورد هيچ برتري نداره نسبت به ppc phone ها

symbian سیستم عامل P910 مقبولترین سیستم عامل handy device ها میباشد.( با در دست داشتن بیش از 70% از سهم بازار) بنابراین از نظر نرم افزاری کاملتر است.

اين رو هم به درياي اطلاعات فني تون اضافه كنين كه symbian سيستم عامل اسمارتفون هست... به كار بردن كلمه handy device يا همون handheld اصلا درست نيست... چون الان ديگه handheld ها كاملا متمايز هستن و اصلا ربطي به smartphone ها ندارند.... در ضمن اينقدر به سرعت نتيجه گيري نكنين... اون 70 درصدي كه فرموديد مربوط به بازار smartphone است... حتما در درياي اطلاعاتتون اين رو اضافه كنين كه windows mobile به مراتب بيشتر و بيشتر از /symbian نرم افزار داره... windows mobile اصلا با symbian در اين زمينه قابل مقايسه نيست ... همه دستگاه هاي handheld كه قابليت GSM ندارن از اون نرم افزار ها بهره ميبرن و نرم افزار هاي سيمبين در مقابل اونها مثل اسباب بازي ميمونه... 70 درصد بازار اسمارت فون باشه واسه خودش ... چون اصلا بازار windows mobile رقيب ديگه به نام palm داره... و اين دو بازار كاملا متمايز هستن... البته در اينجا خودت اين حرف من رو تائيد كردي

به هر حال از نظر نرم افزاري من كمبودي براي هيچ يك از دو سيستم نديدم ... اگه سوني اريكسون قيمت جهاني اش رو كاهش ميده ,در جهت سياستهاي رقابتي اش ميباشد ... بدون تعصب كه نگاه كنيم ميبينيم رقباي SE , كمپانيهاي Samsung , Nokia , Motorola هستند و نه HTC , I-MATE , QTek

خوب شما كه اينو ميدوني پس چطور نميدوني كه symbian هم رقيب windows mobile نيست ؟؟؟ شما اگه كمبودي نديدي دليلش اين بوده كه به كارت نخورده.. وگرنه اگه ميخواستي با p910 كاراي يك ppc رو بكني حتما كمبود و ضعف سيمبين و اسمارت فون رو احساس ميكردي...

به عنوان يك پيشنهاد برادرانه خيلي اطلاعاتت رو كامل ندون چون هيچ كس در هيچ زمينه اي دانش مطلق نداره - زماني كه خودت رو عقل كل ببيني اون موقع است كه بقيه فرصت ميكنند ازت جلو بيافتند
عزيز جان من خودم رو عقل كل ندونستم و ميدونم هم چي كار كنم كه عقب نمونم... شما بايد يك مقداري پذيرش خودت رو ببري بالا ... و بدوني چيز هايي وجود دارن كه شما ازشون بي اطلاعي...اين مباحثي هم كه مطرح شد احتياج به دانش مطلق نداره...
براي مقايسه شما هر چه بيشتر اشراف داشته باشي مقايسه بهتري انجام ميدي... چطور شما كه گفتي نه pocket pc داشتي و نه p910 ميتوني به اين قاطعيت بگي كدوم بهتره... ولي من و دوستانم كه ماهها با اين دو دستگاه كار كرديم حرفمون غلطه ؟؟؟؟

ورق زدن كاتالوگ ها خيلي خوبه به شرطي كه در همون ديدگاه اول cpu 416 مگاهرتزي رو از 400 مگا هرتزي سريعتر ندوني.

لطف هم بكن و ديگه اين دستگاه ها رو با هم مقايسه نكن... براي كسي كه قابليت هاي اسمارت فون براش كافيه خريد pda2k دور ريختن پول هست... و براي كسي كه احتياج به قابليت هاي پيشرفته windows داره هيچوقت p910 كارايي نداره...

خيلي تعجب كردم از لحن تند شما و اينكه تا در يك بحث به نقطه بحراني ميرسين اطلاعات و دانش شخص مقابل رو زير سوال ميبرين... من نه ميخوام اطلاعاتم رو به رخ كسي بكشم و نه احتياجي به اين دارم... اصلا من اين جواب ها رو هم براي شما ننوشتم... براي اين نوشتم كه اون كسي كه مياد حرفها شما رو ميخونه اطلاعات اشتباه بدست نياره... براي من مهم نيست كه شما چي فكر ميكني .. چون شما قبل از اينكه بخواي دانش بدست بياري بايد احترام گذاشتن رو ياد بگيري....

در جواب اون شكل هايي كه براي 16- بيت و 18- بيت گذاشتي هم بعدا يك پست ميفرستم تا روشن بشه كه اون اشكال شما درست نيستند ... شكل هاي شما بيشتر تفاوت 8 بيت رو با 16 بيت بيان ميكرد...

ReD3ath++

کاربر فعال
لایک‌ها
7
متاسفانه و با توجه به قولی که دادم الی رقم داشتن مستندات بسیار دال بر اشکال در موارد زیادی از پاسخ آقای مهدین از ادامه بحث به این شکل که برای چندمین بار پیش آمده است و اصلا روح آموزشی در آن نیست در این تاپیک انصراف میدهم ...

با عرض معذرت از نیمه کار ماندن این بحث ...

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ReD3ath++ :
متاسفانه و با توجه به قولی که دادم الی رقم داشتن مستندات بسیار دال بر اشکال در موارد زیادی از پاسخ آقای مهدین از ادامه بحث به این شکل که برای چندمین بار پیش آمده است و اصلا روح آموزشی در آن نیست در این تاپیک انصراف میدهم ...

با عرض معذرت از نیمه کار ماندن این بحث ...

باشه باشه..... شما واسه من pm بزم لا اقل اشكال ها رو بگو.... مستندات بسيار كدومه عزيز من... چرا آخه نمي خواي حرفه اشتباهي كه زدي رو قبول كني ؟؟؟؟ روح آموزشي نداره ؟؟؟؟ شما اشكالات رو بگو والا به خدا من ناراحت نميشم... چرا فرار ميكني از بحث ؟؟؟ مرد باش .. منم تا آخرش هستم.... براي اينكه حرفي كه زدم از مغزم بر اومده و از دهنم در اومده و ميتونم ازش دفاع كنم... براي اينكه مي دونستم چي دارم ميگم... خوشحال ميشم اگه رفته باشي تحقيق كني...

در ضمن منظورت از الي رقم عليرغم بود ديگه ؟؟؟؟

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من نمی دونم که چرا توی سایت نمیشه (یعنی امکان نداره) که بدون مشتنج کردن فضا و زیر سئوال بردن شخصیت طرف مقابل، بحث کرد و متاسفانه این مسئله که "کسی که با نظر من مخالفه، یعنی با من مخالفه" داره کاملا عادی میشه.
دوستان لطف کنید یه مقدار مراعات کنین و بحث مرتبط با عنوان تاپیک رو پیش ببرید.

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از xPlod :
من نمی دونم که چرا توی سایت نمیشه (یعنی امکان نداره) که بدون مشتنج کردن فضا و زیر سئوال بردن شخصیت طرف مقابل، بحث کرد و متاسفانه این مسئله که "کسی که با نظر من مخالفه، یعنی با من مخالفه" داره کاملا عادی میشه.
دوستان لطف کنید یه مقدار مراعات کنین و بحث مرتبط با عنوان تاپیک رو پیش ببرید.

xplod جان با شما موافقم... شما خودت كه مدير اينجا هستي بگو چه بايد كرد ؟؟؟ من اصلا قصد رقابت با كسي رو ندارم ... از پست ها هم معلومه كه چه كسي شروع كرده اين مسائل رو... حالا هم ديگه قول دادم چيزي نگم و اين حرفهاي بچه گونه معني نداره...

بحث همه جا پيش مياد... شما جاي من بودي ناراحت نمي شدي از اون حرفهايي كه در اولين پست همين صفحه زده شده ؟؟؟؟ بحث هم خارج از تاپيك اگر بوده دليلش همون پست اولي بوده... چون به هر حال اين تاپيك در ادامه يك تاپيك ديگه بود...

جا داره از همه معذرت بخوام به خاطر لحن تند حودم كه در اثر اون پست بوجود اومد... ولي هنوز هم ميگم با حفظ احترام مشتاقم كه دلايل دوستمون رو براي رد حرف هام بدونم....

واقعا آدم دلسرد ميشه از حضور در چنين جمع هايي و وقت گذاشتن براي خوندن و تايپ كردن پيغام ها...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از ReD3ath++ :
باشه چون خواستي برات اينكارو كردم ... اين يك تفاوت اساسي رو در بازي CS است به شما نشون ميده ...
شما در حالت 16bit از توي smoke ديد تقريبي داريد... در حاليكه در حالت 32bit اون ور smoke به هيچ وجه ديده نميشود.
در اين حالت كه شما از smoke استفاده ميكنيد دشمن نبايد بتواند شما را رويت كند.

بنابراين در كليه مسابقات CS اجبار به استفاده از مد رنگي 32bit ميباشد.
در بازيهاي ديگر هم همين گونه هست مخصوصا بازيهايي كه به pixel shader نياز دارند - تفاوت 16bit , 32bit بسيار زياد است...

16bit.jpg

در حالت 16 بيتي ...

32bit.jpg

در حالت 32 بيتي ...

عكسا لود نميشه....در مورد دود كاملا حق باشماست....(من هميشه نظرات با دليل رو قبول دارم در بست...ولي
كدوم بازي دقيقا دود رو شبيه سازي كرده...تيرگي و محو بودنش رو...هنوز خيلي از بازيها به اين كيفيت نرسيدند...)

در ضمن من خيلي دوست داشتم دقت ميكرديد كه من فقط ميخواستم در نهايت بگم اين همه بحث اصلا ارزش نداره چون خيلي افراد مهمي به اينجا نميان كه براشون دل بسوزونيم...بحث در اين حالت سالم بودنش رو از دست ميده...
تمام اون مثالايي كه زدم ميخواستم درك بشه تفاوت اين موضوع تو عمل (چه در ديد ما نسبت به اون چيزي كه ميخريم يعني هر چي خودمون داريم ميخوايم ثابت كنيم بهترينه و همين باعث ميشه نتونيم نظر بقيه رو تغيير بديم حتي اگه حق با ما باشه...)

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از mahdeen :
واقعا آدم دلسرد ميشه از حضور در چنين جمع هايي و وقت گذاشتن براي خوندن و تايپ كردن پيغام ها...

مهدين جان الان اكثر بخشاي فني همين وضعيت رو داره...هر كس نظر خودشو بهترين ميدونه....
Xplod جان من يه پيشنهاد دارم....شما بعد از 5 تا پست كه اينطور لحن رقابتي داره خودت مسئله رو جمع بندي كن...

بهر صورت 1000 نفر در روز اين بحثا رو ميبينند....زشته يه تاپيكي كه 5 روز وقت دوستان توش تلف شده بدون نتيجه گيري تموم شه...

ReD3ath++

کاربر فعال
لایک‌ها
7
رکس عزیز جدا معذرت میخوام ...هم از طرف خودم و هم از طرف این دوستمون ...

armiin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
++ ReD3ath و mahdeen خان شما كه هر دو اين همه معلومات دارين چرا به بقيه كمك نميكنين باور كنيد من چند روز هست كه دارم اين تاپيك رو دنبال ميكنم كه متوجه بشم كه بالاخره چه موبايلي به درد من ميخوره .. هر چي هم كه سعي كردم از پست هاتون يك چيزي دستگيرم بشه نشد كه هيچ بد تر هم شد ... بهتر نيست اين اصطلاحات و معلومات رو به زبان ساده تر براي اونهايي كه مثل من چيزي حاليشون نيست و اين پست ها رو دنبال ميكنن تا يك چيزي دست گيرشون بشه ، بيان كنين ؟ اميد وارم 2 تايييييييييييتون با هم به همه حال بدين ... دمتون گرم .

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
اي بابا بيخيال . اينجا فقط در مورد تفاوت رنگ قرار بود بحث كنيم . حالا هم ديگه همه چي گذشته . منم يك نظر با لحن
عادي بدم با اجازه :
معيار انتخاب يك گوشي رنگ صفحه ي آن نيست . بلكه شايد در مواردي بتواند به خريد آن كمك بكند .
256 و 65 فرق چنداني روي يك صفحه 2.5 اينچي ندارند ولي مسلما 256 بهتره و اين ديگه حتي بدون تست هم مورد قبوله همست .
256 در موبايلي مثل p910 كه سي پي يوي خيلي قوي ندارد باعث كند تر شدن كار با موبايل ( به اندازه كم ) مي شود
اين هم يك نتيجه گيري از اين تاپيك . :)

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از ReD3ath++ :
رکس عزیز جدا معذرت میخوام ...هم از طرف خودم و هم از طرف این دوستمون ...

شما از جانب من معذرت خواهي نكن... من همه اعتبارم توي اين فروم رو ميذارم براي اينكه ثابت كنم كه حرفت اشتباه بوده... حتي لازم باشه ديگه PT رو ميذارم كنار.... به خاطر اون لحن بي ادبانه اي كه شروع كننده اش خودت بودي... حالا هم اگه قرار باشه كسي از كسي معذرت بخواد شما هستي كه بايد معذرت خواهي كني...

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
ديگه نيازي به معذرت خواهي نيست. آبرو و اعتبار خودتون رو سر مسائل مهم تري خرج كنيد.
با اين كه اصلا علاقه اي به اين كار ندارم ولي من اين تاپيك رو مي بندم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا