برگزیده های پرشین تولز

آيا مي توان كامپيوتر شخصي را تبديل به يك سايت كرد؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان عزیز
این موضوع، برام خیلی مهمه و خیلی توی نت دنبال راهش گشتم ولی به نظر پیچیده می رسه و نمیتونم جواب بگیرم. اگر کسی میتونه راهنماییم کنه که چطور کامپیوترم را (ترجیحاً با WAMPServer) تبدیل به کامپیوتری کنم که دیگران بتوانند به صفحه وب یا پوشه ای که من تعیین می کنم دسترسی داشته باشند خیلی ممنون میشم. اگر کسی میدونه که با چت کردن میتونه مشکلمو حل کنه، لطفاً بیاد با هم چت کنیم. اگر هم هزینه داشته باشه میدم.
الآن مشکل اینجاست که WampServer روی سیستم خودم درست کار می کنه و موقعی که توی مرورگر می نویسم Localhost سرور ومپ را می آورد ولی از بیرون، کسی نمی تواند دسترسی داشته باشد.
لطفاً کمک کنید. می خواهم کامپیوترم را تبدیل به سرور کنم تا سایت هایی که با پی اچ پی می سازم برای دیگران هم قابل دسترس باشد.

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
Last edited:

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
تو تنضیمات مودمت یه قسمت باید باشه به اسم Virtual Servers ، اونجا باید پورت 80 رو forward کنی روی ip لوکال سیستمت توی شبکه.
سلام دوست عزیز
ممنون که گفتی، فکر می کنم راه حل مربوط به همین باشه ولی من باز هم نفهمیدم. آخه:
من یه مودم ADSL دارم که 4 تا پورت LAN و 1 پورت USB داره. در حال حاضر با دو تا از پورت های LAN به دو تا از سیستم ها وصله ولی هیچ اسمی از این مودم داخل کنترل پنل یا داخل Device Manager پیدا نمی کنم. با مودم دایال آپ هم امتحان کردم ولی اولاً گزینه Virtual Server توی تنظیماتش نبود ثانیاً باز هم راه نمیداد.
میدونم که تنظیم مودم ADSL از طریق کامپیوتر امکان پذیره، چون اولین بار که قرار بود راه بیفته، یه نفر اومد و تنظیماتی روی آن انجام داد ولی این که چطور میشه از طریق PC به تنظیمات این مودم دسترسی پیدا کرد رو نمی دونم؟؟؟؟؟ لطفاً بگید چکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوست عزیز
ممنون که گفتی، فکر می کنم راه حل مربوط به همین باشه ولی من باز هم نفهمیدم. آخه:
من یه مودم ADSL دارم که 4 تا پورت LAN و 1 پورت USB داره. در حال حاضر با دو تا از پورت های LAN به دو تا از سیستم ها وصله ولی هیچ اسمی از این مودم داخل کنترل پنل یا داخل Device Manager پیدا نمی کنم. با مودم دایال آپ هم امتحان کردم ولی اولاً گزینه Virtual Server توی تنظیماتش نبود ثانیاً باز هم راه نمیداد.
میدونم که تنظیم مودم ADSL از طریق کامپیوتر امکان پذیره، چون اولین بار که قرار بود راه بیفته، یه نفر اومد و تنظیماتی روی آن انجام داد ولی این که چطور میشه از طریق PC به تنظیمات این مودم دسترسی پیدا کرد رو نمی دونم؟؟؟؟؟ لطفاً بگید چکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
راه وارد شدن به تنظیمات مودم رو با کلی جستجو تونستم پیدا کنم. اون قسمت Virtual Server رو هم تونستم پیدا کنم. گزینه Custom Server رو زدم و اطلاعات زیر رو وارد کردم. لطفاً ببینید درست هست یا نه:
Server Name: jserver
Server IP Address: 94.182.155.233
External Port Start: 80
Internal Port Start: 80
Protocol: TCP
External Port End: 80
Internal Port End: 80

بعد هم Save را زدم. ولی مشکلی که وجود داره اینجاست:
موقعی که مودم را ریستارت کردم تا تغییرات اعمال شود، IP من عوض شد و باز هم نتونستم با وارد کردن IP به سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنم (در تمام مدتی که کارهای بالا را انجام می دادم برنامه WampServer فعال بود). حالا دو سوال دارم:
1- آیا اطلاعات را درست وارد کرده ام؟
2- آیا اگر از ISP خودم IP Static بگیرم، با نصب کردن برنامه های سرور مثل WampServer یا با خاموش و روشن شدن مودم، IP عوض نخواهد شد؟

خیلی ممنون

Last edited:

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
هاست و پهنا باند unlimited بگیری نهایتش سالی 150 تومنه
اولاً هاست با با پهنای باند Unlimited به چه درد من می خورد؟ اگر حافظه Unlimited داشت شاید به دردم می خورد، ولی آنوقت قیمتش خیلی بیش از این حرف ها بود، ضمن این که حافظه Unlimited اصلاً نداریم. ثانیاً من، به دلایل مختلف می خواهم فایل هایم را خودم هاست کنم. یکی از دلایلش این است که بعضی فایل ها حجیم هستند و امکان آپلود همه شان را روی هاست های دیگر ندارم، اگر هم داشتم، خیلی گران تمام می شد. دوم این که بعضی فایل ها، جنبه نیمه محرمانه دارند و نمی خواهم روی هاست دیگری گذاشته شوند.
اگر ممکن است جواب سوالم را بدهید. آیا تنظیمات مودم را درست نوشته ام؟

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
راه وارد شدن به تنظیمات مودم رو با کلی جستجو تونستم پیدا کنم. اون قسمت Virtual Server رو هم تونستم پیدا کنم. گزینه Custom Server رو زدم و اطلاعات زیر رو وارد کردم. لطفاً ببینید درست هست یا نه:
Server Name: jserver
Server IP Address: 94.182.155.233
External Port Start: 80
Internal Port Start: 80
Protocol: TCP
External Port End: 80
Internal Port End: 80

بعد هم Save را زدم. ولی مشکلی که وجود داره اینجاست:
موقعی که مودم را ریستارت کردم تا تغییرات اعمال شود، IP من عوض شد و باز هم نتونستم با وارد کردن IP به سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنم (در تمام مدتی که کارهای بالا را انجام می دادم برنامه WampServer فعال بود). حالا دو سوال دارم:
1- آیا اطلاعات را درست وارد کرده ام؟
2- آیا اگر از ISP خودم IP Static بگیرم، با نصب کردن برنامه های سرور مثل WampServer یا با خاموش و روشن شدن مودم، IP عوض نخواهد شد؟

خیلی ممنون

قسمت Server IP Address رو تاکید کردم که آی پی لوکال کامپیوتر رو باید قرار بدید!

برای پیدا کردن ip لوکال کامپیوتر توی CMD تایپ کنید : ipconfig
توی لیستی که یه آی پی جلوی IPv4 Address هست. اون میشه آی پی لوکال شما در شبکه داخلی.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
این کارها را کردم:
Start> Cmd>ipconfig
در آنجا قسمتی به نام ipv4 adress نبود ولی ip address بود. همان را در قسمت Server IP Address وارد کردم و Save کردم و مودم را خاموش و روشن کردم. بعد، در حالی که برنامه WampServer فعال بود به سایت whatsmyip.org رفتم و ip خودم را فهمیدم و داخل مرورگر نوشتم. ولی بازهم صفحه Login مودم ظاهر شد و وقتی User/password دادم وارد تنظیمات مودم شد.
عکس زیر را ببینید:

حالا چکار کنم؟

Last edited:

hashem_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک ای پی استاتیک بگبرید

ایپی مودم رو به یک رنج invalid تغییر دهید

نرم افزار مثل xxamp or wamp
رو نصب کنید

وب سرور داربد اکنون

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
برای آی پی استاتیک با شاتل تماس گرفتم آنها گفتند برای این که نیازی به هزینه کردن نباشد، به جای آی پی استاتیک، به تو داینامیک دی ان اس (ddns) می دهیم. همین کار را هم کردند و همه تنظیمات از جمله، ساخت اکانت، نصب نرم افزار، پورت فورواردینگ و... را به صورت تلفنی راهنمایی کردند و انجام دادند. ولی باز هم نشد. کارشناس شاتل گفت که همه چیز سیستم شما درست است و الآن فورواردینگ انجام می شود و نباید مشکلی باشد و علت مشکل مربوط به تنظیمات امنیتی آپاچی است. گفتم که من هیچ پسوردی برای آپاچی نگذاشته ام و تنظیماتش را تغییر نداده ام. گفت: آپاچی از یک ورژن خاص به بعد، اجازه دسترسی از بیرون را نمی دهد مگر این که تنظیماتش را درست کنیم. آیا این واقعیت دارد؟ باید چکار کنم؟ خیلی به این قضیه نیاز دارم.

بالا