برگزیده های پرشین تولز

آیا کسی ویندوز ویستا و ایکس پی رو همزمان نصب کرده؟ من مشکل دارم

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
راه حل منطقيه و جواب ميده.
ميگه در شرايطی که ايکس پی رو روی ويستا نصب کردين و فقط ايکس پی بالا مياد، پوشه Boot و فايلهای bootmgr, boot.ini, NTDETECT.COM و NTLDR رو از drive ويستا به drive ايکس پی کپی کنين. حالا Vista Boot Pro رو هم نصب کنين، که البته برای اينکار لازمه که dot NET Framework 2.0 رو هم نصب کرده باشين.
برنامه Vista Boot Pro رو باز کنين به سربرگ Bootloader ميرين. گزينه Reinstall the Vista bootloader رو انتخاب ميکنين و Apply. حالا به سربرگ Manage OS ميری و گزينه Add new operating system entry رو انتخاب ميکنی و مطمئن ميشی که Windows Legacy رو انتخاب کردی. يه اسم بهش ميدی مثل Windows XP، بعد drive ايکس پی رو انتخاب ميکنی و Apply. اينجا ميتونی سيستم عامل پيشفرض رو هم انتخاب کنی.
غذا آمده است !!!

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
راه حل منطقيه و جواب ميده.
ميگه در شرايطی که ايکس پی رو روی ويستا نصب کردين و فقط ايکس پی بالا مياد، پوشه Boot و فايلهای bootmgr, boot.ini, NTDETECT.COM و NTLDR رو از drive ويستا به drive ايکس پی کپی کنين. حالا Vista Boot Pro رو هم نصب کنين، که البته برای اينکار لازمه که dot NET Framework 2.0 رو هم نصب کرده باشين.
برنامه Vista Boot Pro رو باز کنين به سربرگ Bootloader ميرين. گزينه Reinstall the Vista bootloader رو انتخاب ميکنين و Apply. حالا به سربرگ Manage OS ميری و گزينه Add new operating system entry رو انتخاب ميکنی و مطمئن ميشی که Windows Legacy رو انتخاب کردی. يه اسم بهش ميدی مثل Windows XP، بعد drive ايکس پی رو انتخاب ميکنی و Apply. اينجا ميتونی سيستم عامل پيشفرض رو هم انتخاب کنی.
غذا آمده است !!!

با سپاس:
بعد از انجام

make sure you have set your folder options to see hidden files and to show protected operating system files
موفق به پیدا کردن فایل های بوت در ویستا نشدم.....
لطف می کنید برایم آپلود کنید....؟
و یا دقیقا بگویید در در کدام مسیر هستند؟:blush:

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
با سپاس:
بعد از انجام

make sure you have set your folder options to see hidden files and to show protected operating system files
موفق به پیدا کردن فایل های بوت در ویستا نشدم.....
لطف می کنید برایم آپلود کنید....؟
و یا دقیقا بگویید در در کدام مسیر هستند؟:blush:
اگه هر 2 تا تيک رو از Folder Options برداشتی و بازم پيدا نکردی خوب search کن. تو search تيک برای گشتن System and hidden files رو هم بزن تو قسمت Advanced.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
اگه هر 2 تا تيک رو از Folder Options برداشتی و بازم پيدا نکردی خوب search کن. تو search تيک برای گشتن System and hidden files رو هم بزن تو قسمت Advanced.

با تشکر از شما و سایر دوستان....:)
مشکل حل شد!:lol:

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
تسلیت میگم. یه بار این اتفاق برای من هم افتاد. البته با ایکس پی و 98 نه ایکس پی و ویستا !! می خواستم درایو C رو فرمت کنم ولی چون با CD ویندوز 98 بوت شده بودم NTFS رو نمی شناخت ! درایو C من هم NTFS بود ! این شد که بعد از زدن کامند :Format c درایو D فرمت شد :(

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
(کل اطلاعاتم طی این مدت 5 یا 6 سال یک دفعه از بین رفت)

این تغییر Drive Letter های لعنتی در Vista بلاخره کار دستم داد و باعث شد تا همه اطلاعات هاردم و پارتیشن هام رو از دست بدم.
از ویستا بدم میاد......:thumbsdow.....خیلی بدم میاد....موجود مزخرف.

مرور دلایل ایجاد این وضعیت :

اول XP عزیزمو داشتم روی C.

بعدش 2003 Server رو بنا به ماهیت رشته تحصیلیم روی D و به این صورت سالیان سال در کنار همدیگه به خوبی و خوشی و آرامش و صلح و صفا و دوستی زندگی می کردیم.تا این که.....

این وسوسه به روز شدن و حرص تکنولوژِی جدید و استفاده از این ویستای لعنتی پدر س..گ باعث شد تا این اتفاق وحشتناک افتاد.

بعد از این که XP دوست داشتنی رو مجبور شدم از روی C برش دارم و ویستا رو به جای اون نصب کنم دیگه Server 2003 بالا نیومد.

سعی کردم تا این دفعه ترتیب نصبشون رو رعایت کنم و اول Server 2003 رو روی C بعدش ویستای لعنتی روی D که ترتیب درایوهام به هم خورد و کارای اضافی ای که در هنگام نصب روی پارتیشن بندی ها انجام دادم (عجولانه) مزید بر علت شد طوری که این روزها منو به مرز جنون رسونده و مدت هاست که در سوگ نشستم و گریه می کنم.

و علی مونده و حوضش....حوضی که تا همین چند وقت قبل پر از ماهی های رنگارنگ و فیلم های جدید DivX و فایل های شخصی مهم بود.......اما حالا....... هیچی توش نیست.
ybitafavot.gif

پانوشت : اینقدر خسته و ناراحتم که حوصله امتحان نرم افزارهای بازیابی و Restore رو هم ندارم. اینقدر حجم اون اطلاعات زیاد بود که در صورت بازیافت نصف عمرمو باید صرف مرتب سازی و شناساییشون کنم.

توصیه : توصیه می کنم (دوستانه) هنگام نصب سیستم عامل ( ویندوز یا لینوکس ) و به طور کلی کار روی پارتیشن هاتون نهایت دقت رو صرف کنید. ( منم آدم مبتدی ای نبودم اما این بلا ناگهان نازل شد).
برنامه GetDataBack رو امتحان کن که نيازی به دسته بندی مجدد نداشته باشی.

بالا