برگزیده های پرشین تولز

آیا DHL دیگر به ایران ارسال ندارد؟

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
درود

قرار بود خواهرم که در آمریکاست بسته‌ای حاوی مدارک را با استفاده از DHL برایم ارسال نمایند (پیشتر نیز چنین کرده بودند) اما DHL به خواهرم گفته است که دیگر به ایران ارسال ندارند! گرچه درشگفتم که هنوز هم ماشین‌ها و موتورهای دی‌اچ‌ال را در خیابان می‌بینم اما این خبر بسیاری بدی برای من در این زمان بود:(

آیا شرکت مشابهی هست که بتوانم بسته‌ام را از طریق آنها - با اطمینان خاطر - دریافت دارم؟

سپاس

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
از آمریکا نمیفرسته، از بقیه دنیا که میفرسته! :D

با tnt و آرامکس تماس بگیرید شاید اونا ارسال از آمریکا به ایران داشته باشن. هر چند با آرامکس تا حالا کار نکردم ولی تعریفشو شنیدم. ولی tnt در حد dhl ئه.

با دفتر dhl در تهران هم تماس بگیرید راهنماییتون میکنن.

اگر مدارک کاغذیه و زیاد با ارزش نیستند با usps میشه ارسال کرد البته هیچ بیمه و کد رهگیری بهش تعلق نمیگیره... بین 5 تا 7 روز هم طول میکشه برسه.

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
سپاس از راهنماییتان.

مدارک کاغذیند اما اداری و ارزشمندند.

حتماً تماس می‌گیرم ببینم چه پاسخم می‌دهند.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
سپاس از راهنماییتان.

مدارک کاغذیند اما اداری و ارزشمندند.

حتماً تماس می‌گیرم ببینم چه پاسخم می‌دهند.

خواهش میکنم، :rolleyes:

اگر در یک کشور دیگه آشنا دارید میشه همشیره برای ایشون dhl کنن و ایشون دوباره برای dhl کنن. البته هزینه و زمان 2 برابر میشه!

مسافر هم میتوانه بیاره. برای چند ورق که وزنی ندارن اگر بتوانید 100 تا 150 دلار بهش بدید با کمال میل این کارو براتون میکنه. ;)

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1
مطمئنید!
من پارسال مدارکم رو برا سینسیناسیتی با DHL فرستادم!

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
اگر در یک کشور دیگه آشنا دارید میشه همشیره برای ایشون dhl کنن و ایشون دوباره برای dhl کنن. البته هزینه و زمان 2 برابر میشه!
سپاس دوباره از شما. بله سرانجام بر آن شدیم تا برای یکی از دوستان که در اروپا هستند ارسال شود و ایشان هم برای ما بفرستند. به عبارت دیگر باید لقمه را دور سرمان بچرخانیم! دیگر چه می‌شود کرد وقتی دیگران باعث تحریم کشور می‌شوند و تاوانش را ما که هیچ‌کاره‌ایم باید بپردازیم.

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
مطمئنید!
من پارسال مدارکم رو برا سینسیناسیتی با DHL فرستادم!
پارسال مشکلی نداشت و ارسال دیگری با دی‌اچ‌ال به ایران داشتیم اما امسال گویا تازه یادشان افتاده است! این پاسخی است که خود DHL پس از تماس خواهرم با دفترشان در فینیکس به ایشان گفتند که دیگر به ایران ارسال ندارند. شوربختانه امروز ۵شنبه بود و نتوانستم با شماره‌هایشان در ایران تماس بگیرم و اطلاعات بیشتری کسب نمایم هرچند گمان نمی‌برم DHL برای حمل کالا از ایران به آمریکا مشکلی داشته باشد. مشکل از آن سوی به این سوی است و همان بحث تح ریم.

javidx

Registered User
لایک‌ها
8
مدارک اسپانسره ؟/ D:

BlackBest

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
سلام
آدرس ، تلفن ، ایمیل شرکت در کتاب اول ، و آدرس و لینک سایت خود شرکت :

کد:
http://www.ketabeavval.ir/Profile/?id=492675
[URL]http://www.dhl.co.ir/en.html[/URL]

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1
پارسال مشکلی نداشت و ارسال دیگری با دی‌اچ‌ال به ایران داشتیم اما امسال گویا تازه یادشان افتاده است! این پاسخی است که خود DHL پس از تماس خواهرم با دفترشان در فینیکس به ایشان گفتند که دیگر به ایران ارسال ندارند. شوربختانه امروز ۵شنبه بود و نتوانستم با شماره‌هایشان در ایران تماس بگیرم و اطلاعات بیشتری کسب نمایم هرچند گمان نمی‌برم DHL برای حمل کالا از ایران به آمریکا مشکلی داشته باشد. مشکل از آن سوی به این سوی است و همان بحث تح ریم.

مطمئنی! آخه براشون فرقی نداره که! وقتی هنوز دفترشون هست مشکوک میزنه!

ببین البته DHL بود یا نبود من بهت آرامکس رو پیشنهاد می کردم! DHL تمام بسته های ایران به آمریکا و بالعکس رو تفتیش می کنه! ولی آرامکس نه! هر چند که اونایی که برسند ایران تفتیش میشن! ولی به نظرم آرامکس قیمتاش بهتره!

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
ببین البته DHL بود یا نبود من بهت آرامکس رو پیشنهاد می کردم! DHL تمام بسته های ایران به آمریکا و بالعکس رو تفتیش می کنه! ولی آرامکس نه! هر چند که اونایی که برسند ایران تفتیش میشن! ولی به نظرم آرامکس قیمتاش بهتره!

اینم از اون حرفا بودا!!! :lol:

خب معلومه هر بسته ای که بخواد پست بشه از هر جا و با هر کوریر باید توسط ناظر بررسی بشه، در میانه راه هم با اشعه ایکس بررسی میشه در مقصد هم (در گمرک) برای ارزیابی باز میشه! dhl و آرامکس و tnt و ems نداره... همشون همینطورن!

schumi

Registered User
لایک‌ها
155
فک کنم با tnt ارسال کنن.خیلی هم زود میرسه بدستت

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
کارا پست: زنگ بزن بگو برات تحویل بگیرن و میارن در خونه
http://www.karapost.com/fa/services/58

حمل سریع مرسولات ورودی
این سرویس جهت حمل سریع مرسولات وارداتی شما طراحی گردیده است.
تنها با ارسال یک ایمیل برای ما و پر کردن اطلاعات مربوط به بار در فرم مخصوص . مرسولات ورودی شما را از درب محل فرستنده در هر کشور دریافت کرده ،از گمرک ایران ترخیص و به درب محل گیرنده تحویل میگردد. فرم درخواست حمل سریع مرسولات ورودی را با یک تماس از امور مشتریا ن دریافت و درخواست حمل خود را وارد نمایید

Last edited:

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1
اینم از اون حرفا بودا!!! :lol:

خب معلومه هر بسته ای که بخواد پست بشه از هر جا و با هر کوریر باید توسط ناظر بررسی بشه، در میانه راه هم با اشعه ایکس بررسی میشه در مقصد هم (در گمرک) برای ارزیابی باز میشه! dhl و آرامکس و tnt و ems نداره... همشون همینطورن!

منظور غیر از اشعه ایکس هستش!
شما یه بسته بگو برات بفرستند ببینی قضیه چیه! پاکتش منفجر میشه و بعد توی یک پاکت دیگه برات میزارند! حتی نامه رو هم می خونند!
بسته هایی هم که با DHL بره همین طوره! من مدارک مهر و موم دانشگاه رو فرستادم این بلا سرش اومد! قرار بود یه نفر به چند دانشگاه دیگه بدتشون که همشون باز شده بود چون با DHL رفته بود!

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
بدش برای من . من برات میفرستم ایران . منم کف اصفهان همه میشناسند نمی خورمش . فقط قربونت مواد و اینها نباشه بفرستیمون اونجا که عرب نی انداخت

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
منظور غیر از اشعه ایکس هستش!
شما یه بسته بگو برات بفرستند ببینی قضیه چیه! پاکتش منفجر میشه و بعد توی یک پاکت دیگه برات میزارند! حتی نامه رو هم می خونند!
بسته هایی هم که با DHL بره همین طوره! من مدارک مهر و موم دانشگاه رو فرستادم این بلا سرش اومد! قرار بود یه نفر به چند دانشگاه دیگه بدتشون که همشون باز شده بود چون با DHL رفته بود!

دوست عزیز پست dhl ارسال مدارک رو با کد post documents only با اندکس DOX انجام میده. تمام پاکتها یا جعبه های این مسیر بدون بازگشایی تحویل داده میشن و در صورت مخدوش بودن پلمب گیرنده حق اعتراض و دریافت خسارت داره.

در صورتی اینها باز میشن که ارسال کننده زیر آبی رفته باشه و یکی از موارد زیر رو همراه با مدارک کاغذی ارسال کرده باشه:

1. انواع کارت پلاستیکی مثل کارت اعتباری

2. سی دی یا دی وی دی

3. پول

4. قلم، خودکار، گیره فلزی از نوعی که خیلی حجیم باشه.

5. و هر چیز کوچک دیگری به غیر از کاغذ که در دستگاه اشعه ایکس مشخص بشه.

در این صورت مرسولات به مسیر قرمز هدایت و توسط انسان باز و کنترل میشن. در صورتی که مورد خاصی نباشه دوباره بسته بندی میشن و اگر مورد خاصی باشه قبض انبار صادر و قبض به گیرنده تحویل داده میشه تا با مراجعه به انبار تکلیف مرسوله رو مشخص کنه.

BlackBest

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
برگرفته از سایت کتاب اول :
کد:
http://www.ketabeavval.ir/Profile/?id=492675

۲۲۲۶۵۲۳۱ تلفن:
تهران - منطقه ۳ - شریعتی - بالاتر از خیابان میرداماد - پ. ۱۳۲۶ آدرس:
صندوق پستی:
۱۹۱۳۷۷۷۱۳۱ کد پستی:
www.dhl.co.ir وب سایت:
[email protected] ایمیل:
۴۹۲۶۷۵ کد اشتراک:

حمل و نقل بار و کالا: هوایی

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز پست dhl ارسال مدارک رو با کد post documents only با اندکس DOX انجام میده. تمام پاکتها یا جعبه های این مسیر بدون بازگشایی تحویل داده میشن و در صورت مخدوش بودن پلمب گیرنده حق اعتراض و دریافت خسارت داره.

در صورتی اینها باز میشن که ارسال کننده زیر آبی رفته باشه و یکی از موارد زیر رو همراه با مدارک کاغذی ارسال کرده باشه:

1. انواع کارت پلاستیکی مثل کارت اعتباری

2. سی دی یا دی وی دی

3. پول

4. قلم، خودکار، گیره فلزی از نوعی که خیلی حجیم باشه.

5. و هر چیز کوچک دیگری به غیر از کاغذ که در دستگاه اشعه ایکس مشخص بشه.

در این صورت مرسولات به مسیر قرمز هدایت و توسط انسان باز و کنترل میشن. در صورتی که مورد خاصی نباشه دوباره بسته بندی میشن و اگر مورد خاصی باشه قبض انبار صادر و قبض به گیرنده تحویل داده میشه تا با مراجعه به انبار تکلیف مرسوله رو مشخص کنه.

ببین اینارو میگند! من تجربه عملی داشتم! مدارک دانشگاه نباید باز بشه! جونمون در میاد تا تو اینجا مهر و مومشون کنیم! آخه دانشگاه واسه این کارا پروسه میزاره!

ولی DHL همیشه این کارو می کنه! من از دانشگاه پرسیدم! اوناهم تایید کردن و گفتند چون اینجا به ما اطلاع میده ما قبول می کنیم مدارک مهر و موم بوده! ولی من برای یکی فرستادم که کارش پیدا کردن دانشجو تو اوهایو بود! طرف برام نامه زد که چرا مدارکت مهر و موم نیست من نمی تونم این را براشون تایید کنم و ببرم! گفتم مهر و موم بوده گفت نه نیست! خلاصه فهمیدیم که DHL این کارو کرده! و در این مورد باید جور دیگه ای مدارک به دست اون طرف برسه! در ضمن اینم بگم پاکتا پاکت دانشگاه بود مهر برجسته داشت و کلی داستان! از صد کیلومتری هم تابلو بود برا اپلایه!

Last edited:

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
Tracking Number برای DHL چند رقمی باید باشه؟

من یه بسته داشتم 11 می ارسال شد و هرچی کد رهگیری شو میزنم اشتباهه! :(

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
از سال پیش ظاهراً دیگه DHL تو ایران کار نمیکنه یا خیلی محدود شده، یکی از دلایلش بخاطر تحریما هست و البته گرون شدن چند برابری هزینه پست هم هست که اونم دلیل اصلیش همین تحریماست. البته tnt هنوز هست اگر اونم مثل DHL نشه. برای ارسال مدارک دانشگاه هم تا اونجا که من دیدم همه tnt رو استفاده میکردن حتی اون زمانی که DHL بود حداقل تو دانشگاه ما که بچه ها tnt میفرستادن.

Last edited:
بالا