برگزیده های پرشین تولز

اخبار ورزشی

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
حلقه های المپيک در پايان بازی ها نورافشانی کردند
"المپيک از هميشه بهتر بود"
آخرین روز بیستمین دوره رقابتهای المپیك زمستانی2006 تورین ‬روز یکشنبه با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.

در پایان این رقابتها که به مدت شانزده روز در شهر تورین در شمال ایتالیا ادامه داشت، کاروان ورزشی آلمان با‪ ۱۱‬طلا، ‪ ۱۲‬نقره، ‪ ۶‬برنز و در مجموع با 29 مدال در صدر جدول مدالها قرار گرفت.

آمریکایی ها با 9 طلا‬، 9 نقره ،7 برنز در رده دوم ایستادند و ورزشکاران روسی با 8 طلا، 6 نقره و 8 برنز در مکان سوم ایستادند.

تیم ایتالیا میزبان این رقابتها، با كسب ‪ 5‬مدال طلا و ‪ ۶‬برنز در مكان نهم قرار گرفت.

ژاک روخه، رئیس کمیته بین المللی المپیک، ضمن ستایش از نحوه برگزاری مسابقات زمستانی امسال گفته که المپیکی بهتر ازبازیهای امسال بخاطر نمی آورد.

آقای روخه می گوید کمیته بین المللی المپیک از مسابقات رضایت دارد زیرا المپیک امسال از همیشه بهتر بوده و مسابقات زمینه خرسندی ورزشکاران را فراهم کرده است.

اختتاميه بی دردرسر هم نبود: يک معترض از فرصت استفاده کرده پيش از آنکه از صحنه به بيرون هدايت شود حرف خود را می زند

این در حالیست که سازمان دهندگان المپیک پیش از شروع مسابقات با مشکلات مالی و بارش اندک برف مواجه بودند.

در جریان مسابقات تنها یک مورد از 1200 مورد آزمایشی که برای تعیین مصرف مواد انرژی زای غیر مجاز (دوپینگ) انجام شد مثبت گزارش شده است.

در المپیک امسال الگا پیلیایوا اسکی باز روس تنها ورزشکاری بود که مدال نقره خود را به دلیل مصرف مواد انرژی زای غیر مجاز از دست داد.

با پایان بازیهای المپیک زمستانی تورین، اکنون همه نگاهها به شهر ونکوور میزبان بازیهای المپیک زمستانی 2010 معطوف شده است و قرار است پرچم المپیک به این شهر منتقل شود.

منبع : ف-ی-ل-ت-ر

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
آخرين مسابقات المپيک

در آخرین مسابقه این دوره، تیم هاکی روی یخ سوئد با شکست دادن تیم فنلاند آخرین مدال طلای این مسابقات را به خود اختصاص داد.

همچنین در مهمترین مسابقات روز پایانی، آپولو آنتون اوهونو از كره جنوبی، در فینال مسابقات اسكیت 500 متر سرعت صاحب مدال طلا شد.

اوهونو كه در سرتاسر مسیر فینال مسابقات اسكیت 500 متر سرعت بازی های المپیك 2006 تورین از دیگر حریفانش پیش افتاده بود زودتر از فرانكوئیس- لوئیس ترمبلی كانادایی و "آن هیونگ- سو" از كره جنوبی به خط پایان رسید تا 2 اسكیت باز مذكور به ترتیب به مدالهای نقره و برنز این ورزش دست پیدا كنند.

اگرچه هیونگ سو امید اول كسب طلای این مسابقات موفق نشد بر سكوی نخست بایستد، اما به عنوان نخستین اسكیت باز دارنده 3 مدال انفرادی رقابت های مسافت كوتاه این تورنمنت دست یافت.

او در ماده های 1000 و 1500 متر به مدال طلا دست پیدا كرد و هم تیمی هایش نیز مدال طلای 5000 متر امدادی را از آن خود كردند.

اتريش هر سه مدال اسکی مارپيچ را ربود

در رشته اسکی مارپیچ بزرگ ، بنیامین رایش، اسكی باز سرشناس اتریشی دومین طلای خود را در این رقابتها كسب كرد تا تیم اسكی كشورش صاحب هر 3 مدال ماده مارپیچ مردان شود.

رایش، در دور اول با اختلاف یك صدم ثانیه از دیگر حریفانش پیش افتاد و در دور دوم این دیدار با موفقیت مسیر را طی کرد و صاحب مدال طلا شد.

اتریش تنها كشوری است كه موفق به تصاحب هر 3 مدال مارپیچ در این تورنمنت شده است.

در این رشته هیچ یك از 29 اسكی باز برتر شركت كننده در این مسابقات از جمله لیگتی آمریكایی و هموطنش بود میلر كه به علت برخورد با دروازه حذف شدند، نتوانستند دور اول را با موفقیت به پایان برسانند.

میلر 28 ساله، صدرنشین جدول رده بندی كلی جام جهانی گذشته كه در هر 5 دیدار اسكی آلپاین به میدان رفت، نتوانست حتی یك مدال را از آن خود كند.

جورجو روكا30 ساله، امید اول ایتالیایی ها و فاتح 5 مسابقه مارپیچ جام جهانی این فصل به علت تصادف در اواسط مسابقه اول ، شانس كسب مدال را از دست داد.

او قصد داشت تا نام خود را به عنوان نخستین اسكی باز ایتالیایی دارنده مدال طلا المپیك پس از آلبرتو تومبا فاتح آلپاین المپیك 1992 به ثبت برساند، اما در این راه ناكام ماند.

همچنین ژان پیر ویدال، مدافع عنوان قهرمانی از فرانسه به علت مواجه شدن با شكستگی بازو از شركت در این مسابقه محروم شد.

علیداد ساوه شمشكی تنها اسكی باز ایران در این رشته نیز، با ثبت زمان 2 دقیقه و 9 ثانیه و 56 صدم ثانیه در بین 97 شركت كننده در جای چهل و یكم و بالاتر از ستارگانی چون بود میلر و تد لیگتی آمریكا یی و جورجو روكا از ایتالیا قرار گرفت.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
قهرمانان روز آخر

قهرمانان آخرین مسابقات المپیک 2006 تورین
رشته اسکی دوگانه ۱۵‬كیلومتر مردان، میشل گریس- آلمان
اسکی دوگانه ۱۲/۵‬ كیلومتر زنان: آنا كارین اولوفسون- سوئد
اسكیت سرعت‪ رشته ۵ ‬هزار متر زنان: كلارا هوگز- كانادا
اسكی آلپاین مارپیچ مردان: بنیامین رایچ- اتریش
اسكی مسافت كوتاه ‪ ۵۰۰‬متر مردان: آپولو آنتون اوهنو- آمریكا
اسكی مسافت كوتاه ۱۰۰۰‬متر زنان: جین سون یو- كره جنوبی
اسكی مسافت كوتاه ‪ ۵‬هزار متر امدادی مردان : تیم كره جنوبی

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
فوتبال انگلستان

هفته بیست و هفتم رقابتهای لیگ برتر فوتبال انگلستان، عصر یكشنبه با پیروزی تیم لیورپول برابر منچسترسیتی پیگیری شد.

هری کيول دومين گل خود را در اين فصل زد

این دیدار با تک گل دقیقه 40 هری كیول بازیكن استرالیایی لیورپول، در حالی به پایان رسید که تیم منچستر سیتی از دقیقه ‪ ۵۲‬به علت اخراج "جوی بارتون"، بازی را ده نفره ادامه داد.

لیورپول که رقابت فشرده ای با رقیب خود، منچستریونایتد برای رسیدن به مکان دوم جدول دارد با این پیروزی موقعیت خود را محکم تر کرد، هرچند منچستر یونایتد با یک بازی کمتر در رده دوم قرار دارد و لیورپول در مکان سوم جدول است.

در حال حاضرهر دوتیم با ‪ ۵۴‬امتیاز در تعقیب تیم چلسی هستند كه با ۶۹‬امتیاز در صدر جدول است.

بعد از لیورپول تاتنهام و بلکبرن در رده های چهارم و پنجم قرار دارند و آرسنال که بسیار تلاش می کند تا خود را در جمع چهار تیم نخست برساند، با شکست روز گذشته خود از بلکبرن، به رده ششم سقوط کرد.

آرسنال که هشتمین شکست خود را دیروز در زمین بلکبرن رقم زد، هفته گذشته به عنوان نخستین تیم انگلیسی موفق شد رئال مادرید را در جریان مسابقات مرحله حذفی جام قهرمانان اروپا یك بر صفر شكست دهد.

آرسن ونگر سرمربی این تیم معتقد است برای قرار گرفتن در جمع چهار اول جدول لیگ برتر باشگاه‌های انگلستان و كسب سهمیه حضور در مسابقات فصل آینده جام قهرمانان باشگاه‌های اروپا، راه دشواری را پیش رو دارد، اما تلاش خود را خواهد کرد.

وی با اشاره به شكست یك بر صفر تیمش برابر بلكبرن گفته که دراین دیدار تیمش بدشانسی آورده و اگر این تیم در هشت مسابقه قبل به این شكل بازی می کرد، شكست نمی‌خورد.

در دیگر دیدارهای یکشنبه‌شب، بولتون با نتیجه 2 بر یک فولهام را شکست داد و وست برومویچ با 2 گل مغلوب میدلزبورو شد.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
فینال تنیس بین‌المللی ممفیس

تامی هاس تنیس باز آلمانی و روبین سودرلینگ سوئدی، روز یكشنبه با غلبه بر حریفان خود به فینال رقابت‌های تنیس بین‌المللی ممفیس آمریكا صعود كردند.

هاس برای رقيب سودی اش زيادی خوب بود

هاس در دو ست متوالی جولین بنتو" فرانسوی را شكست داد و سودرلینگ با نتیجه ‪ ۲‬بر یك از سد كریستف ویگن بلژیكی گذشت.

همچنین در ادامه رقابتهای بین المللی تنیس رتردام هلند، نیكولای داویدنكو تنیس بازروس و بخت شماره دو كسب عنوان قهرمانی این مسابقات، با شكست 2 بر یک مقابل رادك استفانك از جمهوری چك از دور این مسابقات كنار رفت.

hossein1351

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
تومار ايرانيان براى انجام به فدراسيون سوئد

ايران - سوئد فراموش نشدنى مى شود

ايرنا - گروهى از ايرانيان از جمله دانشجويان ايرانى تبار سوئد، در حمايت از انجام يك ديدار دوستانه مابين تيم هاى ملى فوتبال ايران و سوئد در آستانه برگزارى مسابقات جام جهانى فوتبال در آلمان، دست به جمع آورى امضا بر روى اينترنت زده اند. قرار است امضاهاى جمع آورى شده به همراه درخواستى، تسليم فدراسيون فوتبال سوئد شود.در بخشى از اين تومار كه بر روى اينترنت قرار دارد، به زبان سوئدى چنين آمده است:
به: فدراسيون ملى فوتبال سوئد
بزرگترين حادثه ورزشى سال يعنى مسابقات جام جهانى فوتبال، به زودى در آلمان برگزار خواهد شد.
از جمله دو تيمى كه به اين مسابقات راه يافته اند، تيم هاى ملى ايران و سوئد هستند. تيم ملى فوتبال ايران كه تعدادى از بازيكنان آن در ليگ هاى خارجى عضويت دارند در حال حاضر برترين تيم آسيايى محسوب مى شود و داراى يكى از بالاترين رتبه ها از نظر فيفا در ميان همه تيمهاى آسيايى است.
تيم فوتبال سوئد نيز يكى از برترين ها در اروپا بوده و آن هم داراى رتبه بالايى نزد فيفا است.
به واسطه حوادث اخير، بسيارى از تيم هاى ملى كشورهاى مختلف، تصميم گرفته اند كه ديدار دوستانه اى با تيم ملى ايران انجام ندهند.
تيم ملى فوتبال ايران در قلب هاى ايرانيان جاى دارد از زن و مرد گرفته تا پير و جوان.
به همين واسطه، اگر دليل شكست اين تيم به واسطه عدم آمادگى آن صورت گيرد تعداد ۷۰ ميليون ايرانى در سراسر جهان كه حدود ۱۰۰ يهزار نفر از آنان در سوئد زندگى مى كنند، غمگين و دل شكسته خواهند شد. ما كسانى كه اين تومار را امضا مى كنيم بر اين عقيده هستيم كه مى بايست ورزش را از سياست جدا كرد.
به همين خاطر، ما از فدراسيون فوتبال سوئد تقاضا مى كنيم تا از تيم ملى ايران جهت برگزارى چند ديدار دوستانه با تيم ملى فوتبال سوئد، تيم ديگرى كه ما به آن هم علاقه داريم، دعوت كند.
بگذاريد سوئد سرمشق خوبى براى ديگران باشد. قطعاً حضور تيم ملى فوتبال ايران و انجام مسابقه اى در برابر تيم ملى سوئد، حادثه اى فراموش نشدنى خواهد بود. در پايان اين تومار آمده است: چنانچه مايل به امضاى اين تومار بر روى اينترنت هستيد، به سايت زير مراجعه كنيد.
WWW.PETITIONONLINE.COM/13841203/PETITION

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
ايران 3 - كاستاريكا 2

پيروزي نه چندان دلچسب

--------------------------------------------------------------------------------

تيم ملي ايران در يك ديدار دوستانه كه عصر امروز در ورزشگاه آزادي برگزارشد، مقابل تيم ملي كاستاريكا به برتري دست يافت.
به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ در اين مسابقه سفيد پوشان ايران با نتيجه سه بر دو ميهمان خود را مغلوب كردند.
علي كريمي(10)، علي دايي (16) و وحيد هاشميان (33) گل هاي تيم ايران را در اين مسابقه به ثمر برساند و هرناندز (43) و فونسكا (59) براي تيم كاستاريكا گل زني كردند.

http://ipna.ir

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
ورزش 'خطر ابتلا به آلزايمر را کاهش می دهد'

ورزش جريان خون به مغز را بهبود می بخشد
تحقيقات تازه در آمريکا نشان داده است که ورزش کردن به طور منظم خطر تحليل قوای مغزی و بيماری آلزايمر را گاه تا 40 درصد کاهش می دهد.
سازمان دهندگان اين مطالعه در دانشگاه ايالتی واشنگتن می گويند که اين جامع ترين پژوهش درباره تاثير ورزش بر تحليل قوای مغزی است.

اين مطالعه که نتايج آن در نشريه "Annals of Internal Medicine" چاپ شده دريافت که فرد هرچه نحيف تر باشد، فوايد ورزش احتمالا بيشتر خواهد بود.

براساس اين گزارش حتی نرمش منظم روزانه نيز برای گذاشتن اثری مثبت، حتی برای افراد 65 ساله به بالا، کافی است.

دکتر اريک لارسون، محقق اصلی اين مطالعه، گفت سه بار پياده روی در هفته، هر بار برای 15 دقيقه، کافی است تا خطر ابتلا به آلزايمر کاهش يابد.

ورزش منظم نه تنها خطر تحليل قوای مغزی را کاست، بلکه نتايج حاکی بود که ممکن است پيشرفت بيماری در افرادی که نخستين علائم آن در آنها ظاهر شده است را به تاخير اندازد.

مطالعات قبلی در مورد تاثير ورزش بر تحليل قوای مغزی نتايج ضد و نقيضی حاصل کرده بود.

مطالعه بلندمدت

اين مطالعه 1740 داوطلب 65 ساله به بالا را طی دوره ای شش ساله زير نظر گرفت. در زمان آغاز مطالعه، نشانه های تحليل قوای مغزی در هيچ کدام از آنها ديده نمی شد.

حتی اگر 75 ساله باشيد و قبلا هرگز ورزش نکرده ايد، اگر همين امروز شروع کنيد هنوز می توانيد از فوايد آن بهره مند شويد

دکتر اريک لارسون

پس از شش سال، 158 شرکت کننده دچار اختلال مشاعر شده بودند که از ميان آنها 107 نفر به آلزايمر مبتلا شده بودند.

خطر تحليل رفتن قوای مغزی در افرادی که هفته ای سه بار يا بيشتر ورزش می کردند 30 تا 40 درصد کمتر از کسانی بود که کمتر از سه بار در هفته ورزش می کردند.

دکتر لارسون معتقد است که ورزش ممکن است عملکرد مغز را از طريق افزايش جريان خون به بخش هايی از مغز که مسئول حافظه است بهبود بخشد.

وی گفت: "تحقيقات قبلی نشان داده بود که ضعف جريان خون ممکن است باعث آسيب ديدن اين بخش های مغز شود."

"بنابراين يک نظريه اين است که ورزش ممکن است مانع صدمه ديدن مغز شود و حتی ممکن است به مرمت اين نواحی، از طريق افزايش جريان خون، کمک کند."

او افزود: "حتی اگر 75 ساله باشيد و قبلا هرگز ورزش نکرده ايد، اگر همين امروز شروع کنيد هنوز می توانيد از فوايد آن بهره مند شويد."

ربکا وود، از صندوق تحقيقات آلزايمر در بريتانيا، گفت مطالعات قبلی حاکی از آن بود که ورزش می تواند خطر آلزايمر را کاهش دهد.

به ويژه، يک مطالعه بزرگ در سوئد که سال گذشته منتشر شد به نتايج مشابهی رسيد.

خانم وود گفت: "اکثر مطالعات قبلی دريافته بود که ورزش عملکرد مغز را بهبود می بخشد. بسياری از پژوهشگران بر اين باورند که آنچه برای قلب خوب باشد برای مغز هم خوب است."

اما وی افزود: "اين مطالعه به ويژه از اين جهت مهم است که نشان می دهد ورزش حتی پس از سن 65 سالگی و حتی برای افراد شکننده مفيد است."

منبع ف-ی-ل-ت-ر

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
از فردا مسابقات جام جهانی ژیمناستیک در تهران با حضور 13 تیم , به همراه تیم کشورمان اغاز می شود .

در این مسابقات , قهرمان جهان والمپیک هم هستن.

منبع : تلویزیون--->خبر ورزشی

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
نیمه ی اول:

پرسپولیس 2......0 منتخب النصر

این پرسپولیس بازیش خیلی خوب شده , یعنی داره رو زمین بازی می کنه.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
پرسپو لیس 3 بر 2 باخت ... ولی در کل خوب بازی کرد .

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
خداداد عزيزي:
از صميم قلب دوست دارم پاس قهرمان شود

به دادكان گفتم براي ماندن در تيم ملي چاپلوسي نمي كنم

--------------------------------------------------------------------------------

خداداد عزيزي يكي از محبوب ترين چهره هاي فوتبال كشورمان در مصاحبه با خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ حرف هاي جالبي را در خصوص خودش، تيم ملي و برانكو مطرح كرده است.
او اينبار تصميم گرفته تا در نقش يك حامي به هر چه آرام تركردن فضاي مربوط به تيم ملي كمك كند. در هر حال خداداد را مي توان آدم خاصي دانست.
او هميشه دوست ندارد ساز مخالف بزند. در نتيجه اين بار قصد دارد نقش تازه اي را ايفا كند. خداداد هميشه غيرقابل پيش بيني است.

مصاحبه خواندني گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا) با خداداد را مي خوانيد:

· از عقاب شروع كنيم. از آنجا كه تصميم گرفتي از عقاب به راه‌آهن بروي.

من مدت پنج ماه در عقاب بودم. طي آن پنج ماه خيلي اذيت شدم. ديگر تحملش را نداشتم.

· تحمل چه چيزي را؟

اينكه هر مسأله‌اي پيش مي‌آمد سراغ من مي‌آمدند. اينكه سعي مي‌كردند هر مشكلي را با خداداد حل كنند. واقعاً تحملش را نداشتم. در تمام طول عمر ورزشي‌ام هميشه سعي كرده‌ام از حق هم‌تيمي‌هايم دفاع كنم. در عقاب مشكل اصلي اين بود كه حق و حقوق بچه‌ها را به موقع نمي‌دادند. پنج بار قول دادند كه حقوق بازيكنان را بدهند اما بدقولي كردند.

· و همين‌جا بود كه خداداد دوباره سر و صدا كرد. درست است؟

هر جا كه لازم باشد سر و صدا به پا مي‌كنم. هر جا كه پاي گرفتن حق و حقوق در ميان است، مطمئن باشيد كه شخصيتم به يك شخصيت خنثي و مظلوم تبديل نمي‌شود. احساس كردم كه حق هم‌تيمي‌هايم ضايع مي‌شود. به همين خاطر اعتراض كردم و در نهايت هم جدا شدم.

· وقتي از عقاب جدا شدي، شايعه شد كه قصد داري به استقلال بروي؟

خب، حرف و حديث‌هاي زيادي مطرح شد اما وقتي آقا فيروز با من تماس گرفت، نتوانستم نه بگويم و قبول كردم.

· يعني علت پيوستن تو به راه‌آهن فقط فيروز كريمي بود؟

دقيقاً. من به خاطر رفاقت با فيروز كريمي به راه‌آهن آمدم وگرنه شرايط مالي چندان برايم مهم نبود. مديران باشگاه عقاب نگذاشتند راحت باشم. در مورد حق و حقوق تيم بدقولي كردند.

· اما بالاخره به تعهداتشان عمل كردند. هر چند با تأخير!

يك واقعيتي را به شما بگويم، اين روش كه چون ما با هم رفيق هستيم پس حق و حقوق را ناديده بگير، ديگر كهنه شده است. از اين گذشته من به خاطر خودم حرص نمي‌خوردم، بيشتر به خاطر هم‌تيمي‌هايم حرص و جوش مي‌خوردم. هم‌تيمي‌هاي من تا يك جايي مي‌توانستند خداداد را به جاي پول قبول كنند.

· پس در باشگاه عقاب راحت نبودي؟

نه، من شده بودم چوپان دروغگو. به بچه‌ها تضمين مي‌دادم و از طرفي مسؤولان باشگاه بدقولي مي‌كردند.

· از عقاب بگذريم. در حال حاضر راه‌آهن را چطور مي‌بيني؟

راه‌آهن تيم خوبي است. با اينكه مدت كوتاهي است كه به راه‌آهن آمده‌ام، اما احساس راحتي مي‌كنم. راه‌آهن تيم جوان و خوش‌آتيه‌اي دارد. البته اين را هم بگويم كه ما در بخش تمام كنندگي دچار مشكل هستيم و همين مسأله باعث شد تا مقابل ابومسلم، برق و بعضي از تيم‌ها امتيازات مفتي را از دست بدهيم. در هر حال به راه‌آهن خوشبين هستم.

http://www.ipna.ir/Negaresh_site/FullStory/?Id=120514

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
· از شرايط بدني خوبي برخوردار هستي؟

خيلي از خودم راضي نيستم. از درد كمر رنج مي‌برم. به دو تا از مهره‌هاي كمرم فشار وارد شده كه اميدوارم به زودي بهبود پيدا كنم. به لطف خدا مشكل خاصي ندارم. خوبم.

· اين روزها در مورد تيم‌ملي و برانكو حرف و حديث‌هاي مختلفي مطرح مي‌شود. هر كس در رابطه با تيم‌ملي و جام‌جهاني اظهارنظر خاص خودش را دارد. بعضي‌ها مي‌گويند اين تيم‌ملي نمي‌تواند از آبروي فوتبال ما در جام‌جهاني دفاع كند و برانكو بايد بركنار شود و تيم‌ملي يك مربي بزرگتر به خود ببيند. نظرت در اين باره چيست؟

من به تيم‌ملي هميشه فكر مي‌كنم. حتي وقتي كه به تيم‌ملي دعوت نمي‌شوم هم باز يكي از دغدغه‌هاي فكري من را تشكيل مي‌دهد. هر وقت كه احساس كردم حرف‌هايم تأثيرگذار بوده، حرفم را زده‌ام و از هيچ كس هم واهمه‌اي نداشته‌ام اما در اين برهه كه تيم‌ملي در آستانه حضور در جام‌جهاني است، فكر مي‌كنم بيان نقطه نظرات صرفاً انتقادي به جايي نخواهد رسيد. من فكر مي‌كنم همان ظلمي كه در حق مصطفوي و ويرا شد، در حال حاضر در حق برانكو و دادكان مي‌شود.

· چه ظلمي؟

من نمي‌خواهم كسي را محكوم كنم. اگر نظر مرا درباره تيم‌ملي بخواهيد بايد بگويم الان شرايطي نيست كه ما به دنبال مربي بزرگتري براي تيم‌ملي باشيم. اگر هم دنبال اين قضيه بوديم، يكسال پيش بايد اقدام مي‌كرديم، نه حالا كه برانكو برايش توقع ايجاد شده است. حق هم دارد، تيم‌ملي را به جام‌جهاني برده است. اصلاً مهم نيست كه اين تيم را چطور به جام‌جهاني برده، با خوش‌شانسي برده يا بدشانسي. مهم اين است كه برانكو در صعود ايران به جام‌جهاني نقش داشته است و همين كافي است تا ما اين فرصت را به او بدهيم كه در جام‌جهاني هم همراه تيم‌ملي ما باشد.

· پس نقطه نظر خداداد اين است كه برانكو بايد در جام‌جهاني همراه تيم‌ملي ما باشد؟

بله، اما اگر بپرسيد چرا اينطور فكر مي‌كنم، بدون معطلي به شما مي‌گويم چون وقت نداريم. ما زمان كوتاهي را تا شروع بازي‌هاي جام‌جهاني داريم. اگر واقعاً برانكو را كوچك مي‌دانستيم بايد از يكسال پيش به فكر كنار گذاشتنش مي‌افتاديم.

· اينكه خداداد به حمايت از برانكو مي‌پردازد كمي عجيب است. قبول كن خداداد!

منظورت را خوب مي‌فهمم. مي‌خواهي بگويي اين شائبه پيش مي‌آيد كه من به خاطر نزديك شدن به تيم‌ملي است كه در مورد برانكو و تيم‌ملي اين حرف‌ها را مي‌زنم.

· دقيقاً منظورم همين است.

اما اينطور نيست. واقعاً اين‌طور نيست. هر كس كه درباره من چنين قضاوتي كند، معلوم است كه خداداد را نشناخته است.

· اما شايد خداداد هم در گير و دار بازي‌هاي اين چنيني اسير شود. چه تضميني وجود دارد؟

چه تضميني؟! من چهار سال از بهترين دوران زندگي حرفه‌ايم را در تيم‌ملي نبودم. چرا؟! تا به حال به اين مسأله فكر كرده‌ايد؟ 6 ماه پيش من بودم كه از دادكان انتقاد كردم. اگر چه بحث ITC آنقدر مهم نبود كه آن حرف‌ها پيش بيايد اما برويد از خود دادكان بپرسيد. به دادكان گفتم، آقاي دادكان! عشق من اين است كه براي تيم‌ملي بازي كنم. اما نه براي وارد شدن به تيم‌ملي و نه براي ماندن در تيم‌ملي هرگز دست به چاپلوسي نمي‌زنم. شخصيت من و سابقه من به وضوح اين ادعا را ثابت مي‌كند كه آدم واقع‌بيني بوده‌ام و به احدي تاكنون باج نداده‌ام. يك چيزي را به شما بگويم و خلاص. در تمام طول عمرم با آدم‌هاي كوچك طرف نشده‌ام، اگر دوستي بوده با بزرگان بوده و اگر دشمني هم بوده و قرار به جنگ و دعوا بوده هم با بزرگان در افتاده‌ام نه آدم‌هايي كه پادو هستند.

· يادم هست كه تقريباً هجده ماه از تيم‌ملي دور بودي. انگار تيم‌ملي در آن برهه مردمي نبود.

بله، 18 ماه دور بودم. مي‌توانستم در طول آن 18 ماه چاپلوسي كنم تا دعوت شوم اما اين كار را نكردم. انتقادم را مطرح مي‌كردم. حرف دلم را مي‌زدم. شما مي‌دانيد مردم چرا من را دوست دارند؟

· يكي از علت‌هايش بحث حماسه‌سازي تو در مقابل استراليا در ملبورن است.

بله، اما آن چيزي كه بيشتر از اين باعث محبوبيت من شده اين است كه حرف دلم را به موقع مي‌زنم. حرف حق را تحت هر شرايطي مي‌زنم. خيلي‌ها وقتي به من مي‌رسند مي‌گويند خداداد! از تو خوشمان مي‌آيد چون حرف حق را مي‌زني. رك و راست هم مي‌زني. دوست دارم هميشه همينطور بمانم. اصلاً من زبان سرخ را دوست دارم حتي اگر سر سبزم را به باد دهد. اگر سرسبزي و راحتي من از بي‌دردي و از ناديده گرفتن حق باشد، همان بهتر كه نباشد. من اين سر سبز را نمي‌خواهم. نمي‌توانم ناحق را ببينم و سكوت كنم. همه اين حرف‌ها را زدم كه بگويم به خاطر منافع خودم نيست كه به تيم‌ملي خرده نمي‌گيرم.

· از ديدن بازي‌هاي تيم‌ملي لذت مي‌بري؟

بگذاريد كمي راحت‌تر حرف بزنم. از تيم‌ملي توقع خيلي زيادي نداشته باشيد. بهتر است افكار را آلوده نكنيم و نگوييم ما مي‌توانيم از مرحله مقدماتي جام‌جهاني صعود كنيم و جزو 16 تيم يا 8 تيم باشيم. شايد هم باشيم اما آنچه كه منطق مي‌گويد اين است كه ما از اين تيم‌ملي فقط بايد توقع داشته باشيم كه در مقابل پرتغال، مكزيك و آنگولا آبرومندانه بازي كند. اگر چه در فوتبال هر احتمالي وجود دارد اما اينكه بخواهيم خودمان را فريب دهيم كار درستي نيست. من آدم واقع‌بيني هستم. در بازي با اردن به برانكو گفتم: «علي كريمي از من بهتر است.» يعني من خداداد نمي‌توانستم پيش برانكو كمي خوشمزگي كنم و درباره خودم تبليغ كنم؟ چرا مي‌توانستم اما واقعيت را تا كي مي‌توانستم پنهان كنم. اگر بگويم علي كريمي از من بهتر است، آيا چيزي از من كم مي‌شود؟

· به نقطه خوبي رسيديم. آيا در شرايط فعلي خداداد به درد تيم‌ملي مي‌خورد؟

من تجربه دارم. با تجربه‌ام مي‌توانم به تيم‌ملي كمك كنم. اما نكته مهمي را مي‌خواهم گوشزد كنم. اين را حتماً بنويسيد كه اگر خداداد به تيم‌ملي دعوت نشود هم ظلمي به او نشده است. مي‌توانم كمك كنم، اما اگر نباشم هم احساس نمي‌كنم كه مظلوم واقع شده‌ام. زماني آنقدر خوب بودم كه نمي‌توانستم دعوت نشدنم را تحمل كنم و چون به اين مسأله اعتقاد داشتم كه مظلوم ظالم را مي‌سازد، اعتراض مي‌كردم و حق خودم را فرياد مي‌زدم اما حالا اگر به تيم‌ملي دعوت نشوم هم مسأله‌اي نيست چون ظلمي صورت نگرفته است.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
· مصاحبه چند روز پيش علي دايي را خواندي؟

نه، از كدام مصاحبه حرف مي‌زنيد.

· علي دايي هفته گذشته آنقدر تحت فشار قرار گرفت كه بالاخره در واكنش به انتقادات پي در پي در مصاحبه‌اي گفت: «تا چهل سالگي براي تيم‌ملي بازي مي‌كنم.» به نظر تو چرا دايي تا اين حد تحت فشار است؟

تا به حال در مورد دايي اظهارنظر نكرده‌ام. دايي رفيق من است. فقط همين اندازه بگويم كه او هرگاه كه تحت فشار قرار گرفته است، بهتر كار كرده و پاسخ منتقدان را در زمين داده است. اين طبيعي است كه ما دايي چهار سال پيش را نمي‌بينيم. اما در مورد استفاده از او، برانكو تصميم‌گيرنده است. مربي تيم‌ملي به دايي اعتقاد دارد. آنهايي كه مخالف حضور دايي در تيم‌ملي هستند چرا به سراغ برانكو نمي‌روند و از او نمي‌پرسند. ما هنوز هم نمي‌دانيم كه بايد يقه چه كسي را بگيريم. چند وقت پيش يك آقاي جواني به من رسيد و گفت: خداداد! دوست دارم تو را ضايع كنم. مي‌گفت: تو چرا از دهات‌هاي مشهد آمدي و به اينجا رسيدي؟ آمار مرا خيلي خوب داشت. در مورد من اطلاعات خوبي هم داشت. گفت و گفت تا نوبت به من رسيد. خنديدم و گفتم؛ برادر من چرا يقه مرا گرفته‌اي؟ من به سادگي به اين محبوبيت و شهرت نرسيده‌ام اما اگر فكر مي‌كني من استحقاق ايستادن در اين نقطه را ندارم، از خدا بپرس. البته مي‌توانستم به آن جوان بگويم چون من لياقت داشتم و تو فلان و بهمان. اما توهين نكردم. در آخر هم قانع شد كه اشتباه مي‌كند. گفت: من قانع شدم. حالا قصه دايي و تيم‌ملي هم همين است. هر كس فكر مي‌كند كه او نبايد باشد، برود يقه برانكو را بگيرد. اگر كسي فكر مي‌كند خداداد نبايد باشد، يقه فيروز كريمي را بگيرد.

· بازي تيم‌ملي در مقابل كاستاريكا را ديدي؟

متأسفانه نه بازي با كاستاريكا را ديدم و نه بازي تيم‌ملي مقابل چين تايپه را.

· تيم‌ملي با تيم‌هاي ضعيفي ديدار دوستانه برگزار مي‌كند و اين اصلاً خوب نيست.

بله، موافقم. بنا به دلايلي كه همه ما مي‌دانيم تيم‌ملي نمي‌تواند با كشورهاي مطرح و صاحب فوتبال روبرو شود. اما راه‌حلي كه به نظر من مي‌رسد اين است كه تيم‌ملي با منتخب باشگاه‌هاي ليگ خودمان بازي كند. كاستاريكا حريف قدرتمندي براي ما نبود. كاستاريكا يك دهم مكزيك هم نبود. نمي‌گويم در اين زمينه كوتاهي شده است، نه. اما بهتر است با منتخب باشگاه‌هاي خودمان هم يك ديدار تداركاتي برگزار كنيم.

· در مورد ليگ امسال و سرنوشت قهرماني چه عقيده‌اي داري؟

استقلال قدرت خوبي دارد، البته پاس هم مدعي است. اگر از دلم بپرسيد از صميم قلب دوست دارم پاس قهرمان شود. در پاس دوستان خوبي دارم. سردار آجورلو هنوز هم يكي از بهترين دوستان من است. اما شانس قهرماني را مي توان بين پاس و استقلال تقسيم كرد.

· خداداد قرار است تا كجا ادامه دهد و بازي كند؟

مطمئن باشيد با خودم تعارف ندارم. هر وقت احساس كنم آن خدادادي نيستم كه همه انتظارش را دارند از فوتبال خداحافظي مي‌كنم. هميشه قبل از رفتن به زمين به خودم مي‌گويم، مثل خداداد بازي كن!

· پس از مدت‌ها فرصتي دست داد تا پاي صحبت‌هاي شيرينت بنشينيم. مدتي بود كه حرف نمي‌زدي چرا؟

زماني كه زور ندارم حرف نمي‌زنم. وقتي احساس كنم كه حرف‌هايم تأثيرگذار نيست، حرف نمي‌زنم و به سكوت تن مي‌دهم. به عقاب كه رفتم با خودم عهد بستم كه زياد مصاحبه نكنم. اما بعضي‌ها انگار دوست دارند هميشه از من يك منتقد و يك آدم جنجالي بسازند. حق اين نيست كه هميشه آدم ساز مخالف بزند.

· هيچ وقت به پرسپوليس و استقلال نمي روي.

چون هيچ وقت نمي‌خواهم محبوبيتم را نصفه ببينم. گذشته از اين در اواخر سال 79 به دنبال يك تيم بي‌حاشيه مي‌گشتم. پرسپوليس و استقلال خيلي حاشيه داشتند. من بهترين دوران ورزشي‌ام را مديون پرسپوليس يا استقلال نبودم كه مجبور باشم در آن برهه يكي را انتخاب كنم. بي‌حاشيه‌تر از همه اينها پاس بود. بهترين دورانم را با پاس گذراندم. سير صعودي خوبي داشتيم. چهارمي، نايب قهرماني و قهرماني. همه چيز خوب بود. الان هم كه نيستم، براي پاس آرزوي موفقيت مي‌كنم.

Dong Fang BuBai

Registered User
لایک‌ها
13
سلام

برادر hamedsullivan نمی دانم شما قبلا مدیر بودی یا تازه مدیر شدی در هر صورت تبریک وگوئم .

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از Dong Fang BuBai :
سلام

برادر hamedsullivan نمی دانم شما قبلا مدیر بودی یا تازه مدیر شدی در هر صورت تبریک وگوئم .
مرسی دوست عزیز.

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
شوماخر:برزيل و ايتاليا بهترين هاي جام جهاني خواهند بود

ميشائيل شوماخر راننده آلماني تيم اتومبيلراني فراري که از نزديک شاهد بازي آلمان و ايتاليا بود معتقد است برزيل و ايتاليا برترين تيم هاي جام جهاني خواهند بود.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ در شكست سنگين آلمان ها در استاديوم آرتيمو فرانكي شهر فلورانس، شوماخر يكي از تماشاگرهاي ويژه اين ديدار بود.
او پس از پايان بازي گفت: ايتاليا مرا تحت تاثير قرارداد. آنها به همراه برزيل شايسته ترين تيم ها براي موفقيت در جام جهاني هستند. ايتاليا برابر آلمان فوق العاده بود و نمايش خيره كننده اي داشت.
وي شكست آلمان را سنگين توصيف كرد و افزود: من انتظار بيشتري از اين تيم داشتم. فكر مي كنم اكنون مطبوعات آلماني بيشتر كلينزمن را تحت فشار قرار دهند و صلح با او را كنار بگذارند.

http://www.ipna.ir/Negaresh_site/FullStory/?Id=120452

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
كاپلو به رئال فكر نمي كند

مدير جديد رئال به دنبال مربي مطرح توريني هاست در حالي که فابيو كاپلو هنوز هم تمايلي به ترك يوونتوس و پذيرفتن در خواست هاي وسوسه انگيز باشگاه رئال مادريد ندارد.

به گزارش گروه فوتبال جهان؛ فرناندو مارتين رئيس جديد رئال همانند پرس تلاش زيادي مي كند تا دن فابيو را همانند فصل 97-1996 به مادريد بكشاند اما مربي صاحب نام توريني تمايلي به بازگشت و حضور روي نيمكت كهكشاني ها ندارد. در حالي كه گفته مي شود با كاپلو، امرسون و ابراهيموويچ هم به رئال خواهند رفت وي اين خبرها را تكذيب مي كند و با قاطعيت از ماندن در يوونتوس تا پايان مدت قراردادش حرف مي زند. در عين حال روزنامه كوريره دلواسپورت مي نويسد كاپلو فقط يك رويا در سر دارد و آنهم مربيگري در ليگ برتر انگلستان است.

انتهاي خبر // ایپنا - وب سایت خبرگزاری ورزش ایران//www.ipna.ir

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نظر من مشکل رئال, مربی نیست , به قوله رییس جدیدش " به جای بازیکنانه تکنیکی , باید بازیکنانی با تعصب بیشتر , وارد تیم بشن.

بالا