برگزیده های پرشین تولز

اخبار و تحلیل عرضه های اولیه

Hakhaamanesh

Registered User
لایک‌ها
31
ممنون از جوابتون
عرضه های اولیه همیشه سود ده هستند؟
بسته به بنیاد سهم برای چند هفته/ماه سود میدن. بعد یه اصلاح میخورن که باید ازش برای خرید مجدد استفاده کنید چون بعد مجدد مثبت میخورن حداقل 100%.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,705
یعنی بعد از چند هفته باید فروخته بشن؟
باید که نه , بستگی داره خودتون به چقدر سود راضی باشید , یکی ممکنه وقتی 60-70% سود داد با اولین منفی بفروشه یکی دیگه ممکنه نگه داره

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
زمزمه های عرضه اولیه ی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به گوش میرسه .

77889503471560249594.jpg

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
من تا حالا عرضه اولیه نخریدم راهنماییم میکنید چجوری باید بخرم توی چندتا کارگزاری هم کد بورسی دارم

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
من تا حالا عرضه اولیه نخریدم راهنماییم میکنید چجوری باید بخرم توی چندتا کارگزاری هم کد بورسی دارم

نرم افزار ها و کارگزاری ها با هم فرق دارند . بفرمائید حسابتون رو در کدوم کارگزاری شارژ کردید تا دوستان راهنمایی کنند .

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
نرم افزار ها و کارگزاری ها با هم فرق دارند . بفرمائید حسابتون رو در کدوم کارگزاری شارژ کردید تا دوستان راهنمایی کنند .
ممنون از راهنماییتون
کارگزاری فارابی

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
با سلام..
دوستان عزیز لطفا از این به بعد هیچگونه مطلبی بجز موضوع تایپیک،اینجا قرار داده نشه.
بیان مطالب سیاسی و اجتماعی و شوخی و طنز و حاشیه ای و... در این تایپیک کاملا ممنوع می باشد.

از این به بعد در صورتی که کاربری رعایت نکنه قطعا باهاش برخورد میشه و بدون تذکر دادن از فعالیت محروم میشه.
فقط و فقط در مورد موضوع تایپیک مطلب نوشته بشه.
به هیچ وجه هم در این تایپیک سیگنال دهی نداریم.اگر دوستی در مورد سهمی نظری میده فقط نظر شخصی خودش هست و قابل استناد نمی باشد.
با تشکر از همه دوستان

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
حدود ۶۰۰۰ هزار میلیارد پول از بازار جذب میکنه
و یک مبلغی بابت etf پالایشی

بعضی ها احساس کردن که با این حجم نقدینگی بازار متوقف میشه
ممکنه برای ساعتی بازار از حجمش کم بشه اما این مبالغ باعث متوقف شدن یا رنج شدن بازار طی چند روز نخواهد شد
چون شرکت وسپهر شرکت بزرگی هست احتمال شرکت تعداد بیشتری از افراد در عرضه اولیشون هست

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
الان میخوام وارد خرید عرضه اولیه وسپهر1 در کارگزاری اقتصاد بیدار بشم ولی "خطای مشتری مجاز به خرید نمیباشد" میدهد.
مشکل چی هست؟

این "ذخيره در OMS" مفهومش چی هست؟ تست کردم ثبت شد اینو میزنه ولی باز چن دقیقه بعدش کنسل میشه

Last edited:

Yossef

Registered User
لایک‌ها
408
این قانون که فروش نماد زیر 500 تومن تخلف محسوب میشه رو چیکارش کنیم؟
من که فقط تو عرضه های اولیه شرکت میکنم که 99% قیمت برای هر نماد زیر 200 تومن میشه یعنی بخوام بفروشم این عرضه های اولیه مو تخلف حساب میشه. باید چیکار کرد؟

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
این قانون که فروش نماد زیر 500 تومن تخلف محسوب میشه رو چیکارش کنیم؟
من که فقط تو عرضه های اولیه شرکت میکنم که 99% قیمت برای هر نماد زیر 200 تومن میشه یعنی بخوام بفروشم این عرضه های اولیه مو تخلف حساب میشه. باید چیکار کرد؟
گفتن برای مانده سهامی که کمتر از 500 هزار تومن هست ایرادی نداره ولی باید در یک سفارش فروش همش رو بفروشید و دیگر از اون نماد مانده نداشته باشید.یعنی یک نماد دارید که الان کلا 200 هزار تومن هست اگر بخوای بفروشیش در یک سفارش کل 200 هزار تومن را باید بفروشی نمیتونی 100 هزار تومن بفروشی و بقیه اش رو نگهداری .

Last edited:

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
توقف موقت عرضه‌ اولیه سهام به دلیل شرایط خاص بورس

معاون بازار شرکت بورس اعلام کرد: با توجه به اوضاع بازار سهام و لزوم تمرکز بر موارد مهم در هفته جاری عرضه اولیه‌ای در بازار سرمایه انجام نخواهد شد.

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
سلام.
دوستان فارس کی عرضه اولیه میشه(میدونم هنوز قطعی معلوم نیست) تقریبا زمانشو میخوام بدونم.
ممنون.

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
این هفته هم عرضه اولیه نیست

محمود گودرزی، معاون بازار شرکت بورس در مورد سوالی که آیا این هفته هم خبری از عرضه اولیه نخواهد بود؟ توضیح داد: خیر.
هر چند یکی دو شرکت آماده عرضه اولیه هستند اما با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر بازار، تصمیم گرفته شده این هفته هم شرکتی جدید وارد نشود.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
یک شرکت پتروشیمی در راه عرضه اولیه

۴۲۰ میلیون سهم، معادل ۱۲ درصد سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا(نماد بوعلی) روز چهارشنبه عرضه اولیه می‌شود.
به گزارش ایسنا، در روز چهارشنبه ( ۱۹ آذرماه)، تعداد ۴۲۰ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام شرکت "پتروشیمی بوعلی سینا" به عنوان پانصد وهفتاد و هشتمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "محصولات شیمیایی" گروه و طبقه "تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود" در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد " بوعلی " به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.
در این عرضه اولیه، هر کد بورسی (حقیقی و حقوقی) می‌تواند حداکثر ۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۳، ۹۳۶ تا ۴، ۱۴۳ تومان معادل ۸۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری کند.
تعداد ۳۱۵میلیون سهم از کل سهام قابل عرضه در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم به غیر از صندوق های سرمایه گذاری در روز عرضه اختصاص خواهد یافت و تعداد ۱۰۵ میلیون سهم نیز صرفا به صندوق های سرمایه گذاری در روز معاملاتی شنبه ( ۲۲ آذرماه)، به قیمت کشف شده در روز عرضه اختصاص خواهد یافت که ساز و کار عملیاتی آن و سهمیه صندوق های سرمایه گذاری متعاقبأ اعلام خواهد شد.

بالا