برگزیده های پرشین تولز

ار اوبونتو استفاده نکنید ! اوبونتو یک جاسوس هست

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
خود NSA و CIA با همکاری چند تا شرکت دیگه دارن یه سیستم عامل می دن بیرون می تونید اونا رو نصب و استفاده کنید.
به به، به سلامتی! احتمالا بخش پشتیبانی و فروشش هم با FBI و Homeland Security هستش!
ولی جدای از شوخی، خیلی وقته اینکارو کرده ن. یه نگاه به این مقاله ویکی پدیا بندازید:http://en.wikipedia.org/wiki/NSA_key

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
لینوکس های دیگه هم همه شون رایگان هستن. در کل شاید دو یا سه تا توزیع لینوکس که پولی باشه بیشتر نداریم.
در مورد ویندوز هم انگار باز متوجه عرض بنده نشدید. این ویندوزی که بقول شما من (اما بقول خودم یه شیرپاک خورده خارجی) کرک کرده، دارم میگم با اریجینال فرقی نداره. من دارم آپدیتش میکنم حتی! به روز به روزه.
البته واسه من و شما که توی ایرانیم اینکار شدنی و آسونه. مسلما واسه خود آمریکایی ها یه خرده ریسکیه چون ممکنه ازشون شکایت بشه و این داستانا...
اما واسه من و شما اوبونتو و ویندوز از نظر هزینه صرف شده با هم هیچ فرقی ندارن. هر دو مفت مفتن!
حالا باز امری باشه در خدمتم
دوست عزیز به نظر من خود ماکروسافت این کرک ها رو یمده بیرون تا دنیایی اپن سورس گسترش پیدا نکنه وگرنه راحت میتونه تمام ویندوز های کرک شده رو شناسایی و مسدود کنه براش کاری نداره

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
دوست عزیز به نظر من خود ماکروسافت این کرک ها رو یمده بیرون تا دنیایی اپن سورس گسترش پیدا نکنه وگرنه راحت میتونه تمام ویندوز های کرک شده رو شناسایی و مسدود کنه براش کاری نداره
تا حدی با حرف شما موافقم. آره، این احتمال هست که بخاطر احساس خطری که میکنه خودش عمدا چشمش رو روی استفاده گسترده از اینجور نسخه های غیرقانونی بسته باشه. چون بالاخره رقبای بزرگی مثل لینوکس و دیگر سیستم عامل ها دارن بشدت تهدیدش میکنن.
ولی با بخش دوم حرفتون موافق نیستم. یعنی اینکه بقول شما بتونه "خیلی راحت" نسخه های دزدی رو شناسایی کنه، نه به هیچ وجه اینطور نیست. اگه میتونست، الان اینهمه نسخه دزدی کرک شده ویندوز 7 که با برنامه ویندوز لودر براحتی اریجینال و قابل آپدیت میشن وجود نمیداشت. بالاخره داریم از شرکتی حرف میزنیم که ناسلامتی داره از فروش ویندوز نون میخوره ها!
در یک کلام، دنیای صفر و یک دنیایی نیست که بشه با قاطعیت گفت فلان چیز ممکن است یا ممکن نیست. مطمئن باشید واسه هر ترفندی که مایکروسافت واسه شناسایی اینگونه محصولات کرک شده بکار میبره، یه ضد ترفند وجود داره، همونطوری که میبینم و هست.

1376MAXIMUM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان شما جاسوس رو اشتباه گرفتید همه سیستم عامل ها این کار رومیکنن همین گوگلی که استفاده میکنید هر روز میاد از سرچ های شما یه سری اطلاعات جمع میکنه که برای امکانات بهتر و بیشتر استفاده میشه و کاملا عادیه و هیچ شرکتی هم پنهانش نمیکنه راحت استفادتونو بکنید و داره یه قسمت هم که اگر شما دوست ندارید میتونید غیر فعالش کنید و این اطلاعات بخشیش برای تبلیغات هست

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
دوستان شما جاسوس رو اشتباه گرفتید همه سیستم عامل ها این کار رومیکنن همین گوگلی که استفاده میکنید هر روز میاد از سرچ های شما یه سری اطلاعات جمع میکنه که برای امکانات بهتر و بیشتر استفاده میشه و کاملا عادیه و هیچ شرکتی هم پنهانش نمیکنه راحت استفادتونو بکنید و داره یه قسمت هم که اگر شما دوست ندارید میتونید غیر فعالش کنید و این اطلاعات بخشیش برای تبلیغات هست

درسته، مسلما بحث اینکه بخواد کاربرها رو زیر نظر بگیره واسه اهداف خاص یا مقاصدی غیر از مقاصد تجاری، نیست.
اما فراموش نکنید عملا رفتار این برنامه های بقول شما تجاری و با هدف کسب درآمد، جوری هستش که خیلی از اطلاعات شخصی شما رو در معرض دید یا به اشتراک میذاره. یعنی این فرصت رو در اختیار افراد یا گروه هایی قرار میده که اگه اراده کنن میتونن از اون اطلاعات بر ضد شما و برای اهدافی به جز اهداف اقتصادی مشروع، استفاده کنن. دعوا سر اینه جناب.

بالا