برگزیده های پرشین تولز

ار اوبونتو استفاده نکنید ! اوبونتو یک جاسوس هست

SE k750i

Registered User
لایک‌ها
8
ار اوبونتو استفاده نکنید ! اوبونتو یک جاسوس هست

فیلم زیر رو ببینید

[video]http://www.aparat.com/v/zyas2[/video]

unknown boy

Registered User
لایک‌ها
918

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
خوب شد نصب نکردم.
تا چند سال پیش سفارش میدادی سی دی شو مجانی میفرستادن در خونت.برای من فکر کنم از هلند اومد.

Alirezafy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
درود
استالمن **** جنبش نرم افرار آزاده و باید به نظرات اون احترام گذاشت اما اغلب زیاده روی هایی میکنه که به نظر من به ضرر جنبش هست قبلا هم در مورد نصب برنامه های خصوصی و کدک ها از این توزیع ایراد گرفته بود و کاربران رو از استفاده این توزیع منع کرده بود٬ خود استالمن قبلا از gNewSense استفاده میکرد که یه توزیع کاملا آزاد مبتنی بر اوبونتو هست.
این مورد هم یک نقض حریم خصوصی هست و به نظر من اونقدر بحرانی نیست که بخواهیم کاربران رو از استفاده از اون منع کنیم یا دیگه به کسی پیشنهاد استفاده ندیم البته امیدوارم هر چه زودتر این مشکل برطرف بشه تا کاربران با خیال راحت از این توزیع استفاده کنند.

unknown boy

Registered User
لایک‌ها
918
درود
استالمن **** جنبش نرم افرار آزاده و باید به نظرات اون احترام گذاشت اما اغلب زیاده روی هایی میکنه که به نظر من به ضرر جنبش هست قبلا هم در مورد نصب برنامه های خصوصی و کدک ها از این توزیع ایراد گرفته بود و کاربران رو از استفاده این توزیع منع کرده بود٬ خود استالمن قبلا از gNewSense استفاده میکرد که یه توزیع کاملا آزاد مبتنی بر اوبونتو هست.
این مورد هم یک نقض حریم خصوصی هست و به نظر من اونقدر بحرانی نیست که بخواهیم کاربران رو از استفاده از اون منع کنیم یا دیگه به کسی پیشنهاد استفاده ندیم البته امیدوارم هر چه زودتر این مشکل برطرف بشه تا کاربران با خیال راحت از این توزیع استفاده کنند.

کنونیکال(سازنده و پشتیبان اوبونتو) گفته گزینه ای برای غیر فعال کردنش هست،این قضیه هم ماله ساله قبل و نمیدونم الان به طور پیش فرض در نسخه فعلی(۱۳.۰۴) یا با آپدیت غیر فعال شده یا نه چون خودم از اوبونتو استفاده نمیکنم،دو روز دیگه هم نسخه جدیدش میاد.

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
اینهمه توزیع خوب و بدردبخور از لینوکس هست اما باز نمیدونم چرا یه عده ای از لینوکس، فقط اوبونتو رو میشناسن. یه جورایی خوب شد حقشونه. تا اونایی باشن که اوبونتو نصب نکنن! میگن هر کی هندونه میخوره پای لرزش هم میشینه!

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
باووو ریچارد چرت میگه
شما مثلا تو ابونتو دنبال فایلی به اسم چیپس میگردی اینکه سرچ کردی میره تو سرور امازون از اون به بعد تبلیغ چیپس برات نشون میده:D

خوب بعد از نصب میریم غیر فعالش میکنیم بدون دوشواری...

ابونتو جون میده برا نصب رو pc های قدیمی که بتونیم بدون هنگ وب گردی کنیم

این ویندوزه که با کل شاکلش جاسوسه ،بعد از نصب نگاه کنید فایل شیرینگش پیشفرض فعاله

ضمنا این قضیه مال 2012 هست تو نسخه جدید حل شده

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
من این جمله رو از روی نا اگاهی در مورد لینوکس و اوبونتو گفتم به نظرم لینوکس اوبونتو بهترین سیستم عامل دنیاست
شما حرف درستی زده بودید که متاسفانه پسش گرفتید! بهترین سیستم عامل دنیا تعریف خیلی کلی ایه و نمیشه گفت اصلا یعنی چی. باید بگید بهترین از چه نظر. اگه منظور فراگیر بودن و شمار افراد آشنا به اون باشه، آره شاید بشه گفت اوبونتو البته بعد از ویندوز در جایگاه دومه.
اما اگه منظور امنیت، پایداری، سهولت استفاده و ... باشه، نه. صدها توزیع لینوکسی و غیر لینوکسی هستن که اصلا اوبونتو چیز خاصی در برابرشون نداره که ارائه کنه. از کاربران مک بپرسید بهتون میگن MacOSX خوبه چون کار کردن باهاش آسونه. از نظر پایداری و امنیت فوق العاده، سیستم عامل های خانواده BSD مثل FreeBSD یا PCBSD صدها برابر بهتر از لینوکس هستند.(به اذعان حتی خود توسعه دهندگان لینوکس)
حتی سیستم عامل نا آشنا و نه چندان شناخته شده برای عموم، یعنی BeOS که بتازگی در قالب پروژه Haiku دوباره در حال توسعه و جان گرفتن هست رو بسیاری برترین سیستم عامل دنیا از نظر پایداری مطلق میدونند. چیزی که حتی در لینوکس به شکل صددرصد پیدا نمیشه.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
شما حرف درستی زده بودید که متاسفانه پسش گرفتید! بهترین سیستم عامل دنیا تعریف خیلی کلی ایه و نمیشه گفت اصلا یعنی چی. باید بگید بهترین از چه نظر. اگه منظور فراگیر بودن و شمار افراد آشنا به اون باشه، آره شاید بشه گفت اوبونتو البته بعد از ویندوز در جایگاه دومه.
اما اگه منظور امنیت، پایداری، سهولت استفاده و ... باشه، نه. صدها توزیع لینوکسی و غیر لینوکسی هستن که اصلا اوبونتو چیز خاصی در برابرشون نداره که ارائه کنه. از کاربران مک بپرسید بهتون میگن MacOSX خوبه چون کار کردن باهاش آسونه. از نظر پایداری و امنیت فوق العاده، سیستم عامل های خانواده BSD مثل FreeBSD یا PCBSD صدها برابر بهتر از لینوکس هستند.(به اذعان حتی خود توسعه دهندگان لینوکس)
حتی سیستم عامل نا آشنا و نه چندان شناخته شده برای عموم، یعنی BeOS که بتازگی در قالب پروژه Haiku دوباره در حال توسعه و جان گرفتن هست رو بسیاری برترین سیستم عامل دنیا از نظر پایداری مطلق میدونند. چیزی که حتی در لینوکس به شکل صددرصد پیدا نمیشه.
برای من همینکه رایگان هست خیلی خوبه
دیگه لازم نیست ۵۰۰ هزار تومن پول ویندوز بدم

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
برای من همینکه رایگان هست خیلی خوبه
دیگه لازم نیست ۵۰۰ هزار تومن پول ویندوز بدم
خوب مگه واسه لینوکس های دیگه پول میپردازید؟؟
تازه بماند که واسه ویندوزش هم حداقل ما ایرانی ها هیچ پولی نمیپردازیم. خود من وینذوز 7 و اکس پی رو هر دو رو مفت با تورنت دانلود کردم و دارم استفاده میکنم، حتی مثل اریجینالش آپدیت هم میکنمشون!

پ. ن. مطمئن باشید خود آمریکایی هاش هم ویندوز رو نمیخرن، مثل خود ما مفتی دانلود میکنن استفاده میکنن!

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181
همین الان کاملن پاک کردم و دستگاه رو FDISK کردم لطفن بگید الان چی نصب کنم که جاسوس نباشه|؟

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
همین الان کاملن پاک کردم و دستگاه رو FDISK کردم لطفن بگید الان چی نصب کنم که جاسوس نباشه|؟
خود NSA و CIA با همکاری چند تا شرکت دیگه دارن یه سیستم عامل می دن بیرون می تونید اونا رو نصب و استفاده کنید.

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
خوب مگه واسه لینوکس های دیگه پول میپردازید؟؟
تازه بماند که واسه ویندوزش هم حداقل ما ایرانی ها هیچ پولی نمیپردازیم. خود من وینذوز 7 و اکس پی رو هر دو رو مفت با تورنت دانلود کردم و دارم استفاده میکنم، حتی مثل اریجینالش آپدیت هم میکنمشون!

پ. ن. مطمئن باشید خود آمریکایی هاش هم ویندوز رو نمیخرن، مثل خود ما مفتی دانلود میکنن استفاده میکنن!
عزیز این ویندوزی که شما کرک کردین بله نسخه ارجینالش گرونه
ولی اوبونتو کاملا رایگانه

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
عزیز این ویندوزی که شما کرک کردین بله نسخه ارجینالش گرونه
ولی اوبونتو کاملا رایگانه
لینوکس های دیگه هم همه شون رایگان هستن. در کل شاید دو یا سه تا توزیع لینوکس که پولی باشه بیشتر نداریم.
در مورد ویندوز هم انگار باز متوجه عرض بنده نشدید. این ویندوزی که بقول شما من (اما بقول خودم یه شیرپاک خورده خارجی) کرک کرده، دارم میگم با اریجینال فرقی نداره. من دارم آپدیتش میکنم حتی! به روز به روزه.
البته واسه من و شما که توی ایرانیم اینکار شدنی و آسونه. مسلما واسه خود آمریکایی ها یه خرده ریسکیه چون ممکنه ازشون شکایت بشه و این داستانا...
اما واسه من و شما اوبونتو و ویندوز از نظر هزینه صرف شده با هم هیچ فرقی ندارن. هر دو مفت مفتن!
حالا باز امری باشه در خدمتم

بالا