• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

lamia.boy

Registered User
لایک‌ها
0
سلام .
من چند روز هست که دنبال یه اسپیکر خوب میگردم قیمتم تا 100 تومن باشه 7.1 یا 5.1 چه مدلی بخرم که خیلی خوب باشه ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
سلام .
من چند روز هست که دنبال یه اسپیکر خوب میگردم قیمتم تا 100 تومن باشه 7.1 یا 5.1 چه مدلی بخرم که خیلی خوب باشه ؟

شما میتونی Logitech X540 بخری.5.1 هست و 70 watt RMS.
دوروبره 90 تومنه.
موفق باشید.

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
سلام .

شما میتونی Logitech X540 بخری.5.1 هست و 70 watt RMS.
دوروبره 90 تومنه.
موفق باشید.

hossein61

Registered User
لایک‌ها
3
سلام .

اگه 20 تومن بیشتر هزینه کنید می تونید Creative Inspire T7900 7.1 بگیرید که انتخاب خیلی خوبیه.​

H@SSS@N

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان جوابی از پست قبليم نگرفتم عزيزانی که از کم و کيف اسپيکر التک لنسينگ مدل جی تی 5051 با قيمت 140هزار مطلع هستند منو راهنمائی کنند هدف شنيدن موزيک و ديدن فيلم هستش آیا با اين هزينه بهتر از اون ميشه انخاب کرد.

lamia.boy

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون .
اما این اسپیکر ها قبلا به م پیشنهاد شده بود گفتمم یکم صبر کنم تا یه چیز جدید تری بیاد :دی
از این جدید تر چیزی ووجود نداره ؟ قیمتم نهایت 120 باشه ؟؟؟؟

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون .
اما این اسپیکر ها قبلا به م پیشنهاد شده بود گفتمم یکم صبر کنم تا یه چیز جدید تری بیاد :دی
از این جدید تر چیزی ووجود نداره ؟ قیمتم نهایت 120 باشه ؟؟؟؟

Creative Inspire T7900 7.1 انتخاب خوبی.همینو بخرو حالشو ببر!

nist engar

Registered User
لایک‌ها
4
سلام بچه ها من دیروز زنگ زدم فوکا سیستم تو پاساژ ایران قیمت gigawork s750 رو بگیرم میگه 460 هزار تومن تازه الانم تموم کرده معلومم نیست کی بیاره کسی هست جایی رو بشناسه که داشته باشه فکر نمیکنم این قدر گرون باشه

s_violin

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
بين Logitech - X-540 و CREATIVE - Inspire T6060
كدوم بهتره ؟ كدوم رو بخرم ؟
تو اين رنج قيمت بهتر از اين دو چيزي هست ؟
ممنون

s_violin

Registered User
لایک‌ها
0
آقا من يه پست زدم تاپيك خوابيد.
حالا اگه يكي خواست احيانا به من جواب بده لطفا نظر خودش رو راجب اسپيكرهاي ميكرولب و بخصوص مدل 5.1 به نام X-23 بگويد...
اگر دوستان ديگه هم راجب اين اسپيكر و مقايسه آن با Logitech - X-540 اطلاعاتي دارند لطفا بگويند...

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
آقا من يه پست زدم تاپيك خوابيد.
حالا اگه يكي خواست احيانا به من جواب بده لطفا نظر خودش رو راجب اسپيكرهاي ميكرولب و بخصوص مدل 5.1 به نام X-23 بگويد...
اگر دوستان ديگه هم راجب اين اسپيكر و مقايسه آن با Logitech - X-540 اطلاعاتي دارند لطفا بگويند...

میکرو لب نخر که پشیمون میشی.:wacko:
لاجیتک اسپیکرهای محشری داره ولی من صدای اسپیکرهای تیتانیوم رو نمی پسندم.
رو ادیفایر X-750 هم میتونی فکر کنی.;) قیمتش حدو 75 تومنه.
اینم یه ریویو:
http://www.edifier.com/eng2005/product/s0040_01.htm

01.jpg

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
سلام بچه ها من دیروز زنگ زدم فوکا سیستم تو پاساژ ایران قیمت gigawork s750 رو بگیرم میگه 460 هزار تومن تازه الانم تموم کرده معلومم نیست کی بیاره کسی هست جایی رو بشناسه که داشته باشه فکر نمیکنم این قدر گرون باشه

یه مغازه تو پایتخت هم هست اسمش دیجیتاله .اونجا هم بپرس ممکنه داشته باشه!
چرا logitech Z-5500 بر نمیداری؟!

nist engar

Registered User
لایک‌ها
4
یه مغازه تو پایتخت هم هست اسمش دیجیتاله .اونجا هم بپرس ممکنه داشته باشه!
چرا logitech Z-5500 بر نمیداری؟!
والا توی reveiw هایی که ازش خوندم گفته شده بیس کثیفی داره و همچنین treble جالبی نداره::wacko::f34r:

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
والا توی reveiw هایی که ازش خوندم گفته شده بیس کثیفی داره و همچنین treble جالبی نداره::wacko::f34r:

فرکانس z-5500: 20Hz to 33kHz و فرکانس s-750:25Hz to 40kHz هستش.
فرکانس زیر 40khz بیس قشنگی میده!پس اینجا معلومه که z-5500 بیسش خیلی دوست داشتنی تره!
در مورده treble هم بگم که خیلی خوبه.صدای خیلی شفاف و پر حجمی داره!تازه z-5500:100db و s-750:95db !
از لحاظ قیافه و ورودی هم که z-5500 خیلی بهتر از s750 هست!
من الان خودم z-5500 دارم.یه کارت صدای creative audigy2 zs هم گرفتم.یعنی شهامت می خواد ولومشو از نصف بیشتر کنی!از 40 تا ولوم نهایتش 8 تاشو میتونی استفاده کنی !از لحاظ بیسم حف نداره!نمیدونم شما چطوری میگین بیسه کثیفی داره!؟آدم دوست داره بیسشو بخوره!
خلاصه منم دنباله اسپیکر بودم خیلی تحقیق کردم.توی همین سایت و مغازه دارها و ... که همه z-5500 رو پیشنهاد کردن!واقعا حرف نداره!
فقط باید صداشو بشنوی تا متوجه خوب بودنش بشی!

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
فرکانس زیر 40khz بیس قشنگی میده!پس اینجا معلومه که z-5500 بیسش خیلی دوست داشتنی تره!
در مورده treble هم بگم که خیلی خوبه.صدای خیلی شفاف و پر حجمی داره!تازه z-5500:100db و s-750:95db !
از لحاظ قیافه و ورودی هم که z-5500 خیلی بهتر از s750 هست!
من الان خودم z-5500 دارم.یه کارت صدای creative audigy2 zs هم گرفتم.یعنی شهامت می خواد ولومشو از نصف بیشتر کنی!از 40 تا ولوم نهایتش 8 تاشو میتونی استفاده کنی !از لحاظ بیسم حف نداره!نمیدونم شما چطوری میگین بیسه کثیفی داره!؟آدم دوست داره بیسشو بخوره!
خلاصه منم دنباله اسپیکر بودم خیلی تحقیق کردم.توی همین سایت و مغازه دارها و ... که همه z-5500 رو پیشنهاد کردن!واقعا حرف نداره!
فقط باید صداشو بشنوی تا متوجه خوب بودنش بشی!

دلبندم تو پست دادن کمی بشتر دقت کن:
ابتدا ایرادهای دستوری:)
بر فرض حرف شما درست باشه. با این حساب S-750 تا 40 کیلو هرتز داره نه Z5500.و برتری با S750 هست.

ایرادهای علمی:
مدوده شنوایی انسان از 20 هرتز شروع و به 20 کیلو هرتز ختم میشود.
به عبارتی بمترین صدایی که انسان قادر به شنیدن آن است 20 هرتز هست ( هرتز تعداد نوسانات موج در واحد زمان
هست که هر چه بیشتر باشد طول موج کمتر شده و صدای زیر تری تو لید میشود)
و همچنین زیر ترین صدایی که انسان می تواند یشنود 20 کیلو هرتز است.( شبیه اون صدایی نویزی که تو موبایلها هست)
محدوده فرکانسی Z5500 :33hz-20 Khz هست.و S750 :25Hz-40Khz هست. در نتیجه S750 صدای بمتری تولید میکند.
پس با این حساب شما فرکانس 19 هرتز و 20001 هرتز رو نخواهید شنید.
ولی چرا این فرکانسها رو تو اسپیکرهای حرفه ای میبینی؟
چون عده ای معتقند انسان این فرکانسها را احساس میکنه.(نمیشنوه)

این مورد هم ازتباطی با حجم صدا ندارد. رو MP3 Player های کریتیو میتونی تا 117db رو پیدا کنی. با این حساب
یه پا Hi Fi محسوب میشن ( توضیح علمی این مبحث از حوصله تاپیک خارجه وبه همین مثال ساده غناعت میکنم)

این نظر من در مورد این دو اسپیکره:
برتریهای S750:-
- 7 به یک بودن
- وجود تویتر
- بازه فرکانسی وسیعتر

برتریهتی Z5500:
- وجود دکودر ( که کریتویو همین دستگاه رو 145 تومن به فروش می رسونه)
- ظاهری خوش استیل تر

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
سلام.
آقا این SPDIF چی هست ؟ سیستم من اینو داره ولی نمیدونم چه کارایی داره.
ممنون.

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
دلبندم تو پست دادن کمی بشتر دقت کن:
ابتدا ایرادهای دستوری:)

بر فرض حرف شما درست باشه. با این حساب S-750 تا 40 کیلو هرتز داره نه Z5500.و برتری با S750 هست.

ایرادهای علمی:
مدوده شنوایی انسان از 20 هرتز شروع و به 20 کیلو هرتز ختم میشود.
به عبارتی بمترین صدایی که انسان قادر به شنیدن آن است 20 هرتز هست ( هرتز تعداد نوسانات موج در واحد زمان
هست که هر چه بیشتر باشد طول موج کمتر شده و صدای زیر تری تو لید میشود)
و همچنین زیر ترین صدایی که انسان می تواند یشنود 20 کیلو هرتز است.( شبیه اون صدایی نویزی که تو موبایلها هست)
.
پس با این حساب شما فرکانس 19 هرتز و 20001 هرتز رو نخواهید شنید.
ولی چرا این فرکانسها رو تو اسپیکرهای حرفه ای میبینی؟
چون عده ای معتقند انسان این فرکانسها را احساس میکنه.(نمیشنوه)

این مورد هم ازتباطی با حجم صدا ندارد. رو MP3 Player های کریتیو میتونی تا 117db رو پیدا کنی. با این حساب
یه پا Hi Fi محسوب میشن ( توضیح علمی این مبحث از حوصله تاپیک خارجه وبه همین مثال ساده غناعت میکنم)

این نظر من در مورد این دو اسپیکره:
برتریهای S750:-
- 7 به یک بودن
- وجود تویتر
- بازه فرکانسی وسیعتر

برتریهتی Z5500:
- وجود دکودر ( که کریتویو همین دستگاه رو 145 تومن به فروش می رسونه)
- ظاهری خوش استیل تر

عزیزم دوستمون در رابطه با بیس صحبت کرده بود که من طبق تحقیقاتی که کردم فرکانس زیره 40khz بیسش قشنگ تر و جذاب تره!

محدوده فرکانسی Z5500 :33hz-20 Khz هست.و S750 :25Hz-40Khz هست. در نتیجه S750 صدای بمتری تولید میکند

پس با این وجود که خودتم نوشتی z-5500 صدای زیر تری داره.پس از لحاظ تیوتر هم نمی تونه بد باشه!
و باز طبق تحقیقاتی که کردم حتی تو همین سایتم نوشته شده بود که تو فروم های خارجی هم اسپیکر های لاجیتکو قبول دارند!و کلا لاجیتک صدای پر حجمی داره!
و این 7.1 بودن به نظر من اصلا بدرد نمیخوره!چون اونجوری به کار نمیاد که هیچ تازه یه جای اضافی هم تو اتاق میگیره!;)

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
عزیزم دوستمون در رابطه با بیس صحبت کرده بود که من طبق تحقیقاتی که کردم فرکانس زیره 40khz بیسش قشنگ تر و جذاب تره!

و باز طبق تحقیقاتی که کردم حتی تو همین سایتم نوشته شده بود که تو فروم های خارجی هم اسپیکر های لاجیتکو قبول دارند!و کلا لاجیتک صدای پر حجمی داره!
و این 7.1 بودن به نظر من اصلا بدرد نمیخوره!چون اونجوری به کار نمیاد که هیچ تازه یه جای اضافی هم تو اتاق میگیره!;)

ای کاش پستم رو کامل میخوندی:D
محدوده فرکانسی Z5500 :33hz-20 Khz هست.و S750 :25Hz-40Khz هست. در نتیجه S750 صدای بمتری تولید میکند
هر چه فرکانس کمتر -----> تولید صدای بمتر
هر چه فرکانس بیشتر-----> تولید صدای زیرتر

1- شروع فرکانس Z5500 -----> از 33 هرتز
2- شروع فرکانس S750-----> از 25 هرتز
با توجه به بند 1 و 2 ---------------> S750 صدای بمتری تولید خواهد کرد.

پس با این وجود که خودتم نوشتی z-5500 صدای زیر تری داره.پس از لحاظ تیوتر هم نمی تونه بد باشه!
من چنین چیزی ننوشتم جفتشون تا 20 کیلو هرتز یعنی زیر ترین صدایی که انسان قادر به شنیدن آن است را تولید میکنند. ( بیشتر از اون هم که گفتم به در نمیخوره) صدای زیر Z5500 خیلی هم عالیه ولی خوب نمیشه تویت را نادیده گرفت:happy:
و این 7.1 بودن به نظر من اصلا بدرد نمیخوره!چون اونجوری به کار نمیاد که هیچ تازه یه جای اضافی هم تو اتاق میگیره
کسی هم تو اتاق نمیذاره (که اگه بذاره هم با توجه به دیوار کوب بودن جایی رو اشغال نمیکنه) بشتر تو سالن میگذارند.

من اصلا قصد دادن برتری مطلق به S750 راندارم. فقط نقطه نظراتم رو گفتم.
شما هم سیستم صوتی عالی دارید. ;) مبارکتان باشد:D

شهریار

Registered User
لایک‌ها
6
استادان محترم برای من چه اسپیکری پیشنهاد می کنن

برای من اصلا قدرت صدا مهم نیست، برای من مهم شفافیت و کیفیت صداست. می خوام صدای واضح و 3d داشته باشم.
من می خوام با کارت صدای آنبورد روی مادربورد گیگابایت کار کنم

میشه منو راهنمائی کنین؟

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
استادان محترم برای من چه اسپیکری پیشنهاد می کنن

برای من اصلا قدرت صدا مهم نیست، برای من مهم شفافیت و کیفیت صداست. می خوام صدای واضح و 3d داشته باشم.
من می خوام با کارت صدای آنبورد روی مادربورد گیگابایت کار کنم

میشه منو راهنمائی کنین؟

اسپیکرهای Logitech از نظر شفافیت بخاطر بالا بودن signal to noise 96 بسیار عالی هستن .

بالا