برگزیده های پرشین تولز

اسکریپت چک دامین ؟

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
کامله درسته،این تعریف علمی و دقیقش هست.
TLD ها به دو دسته تقسیم میشن. یکی gTLDs - Generic Top Level Domains هستند که اصلی هستند مثل com, net, org, info, gov, biz, edu و ... و اونهای دیگه ccTLDs - Country Code Top Level Domains هستند که مخصوص کشورها هستند. مثل ir, us, ws, uk,tv, cc و ...
دامینهایی که تحت این TLD ها ثبت میکنیم میشن SLD یا Second Level Domains ولی یکسری SLD هستند که توسط خود سازمانی که مدیریت ccTLD ها رو بر عهده دارند ثبت میشن و ما میتونیم زیر مجموعه آنها دامین ثبت کنیم که دامین ما میشه Third Level Domain . این SLD های خاص مثل: co.ir, ac.ir,ac.uk, co.uk و ... هستند.
:happy:
گاهی اوقات سایتهایی را می بینیم که دامینشان به عنوان مثال به این شکل است :
sample.gov.ir
یعنی ترکیبی از gTLD و ccTLD
آیا اینها هم رده بندی خاصی از دامینها هستند ؟ SLD یا چیز دیگه ای ؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
حبیب جان، همونطور که در پاراگراف آخر همون پستی که نقل کردید، عرض کردم، در sample.gov.ir به عنوان مثال ir یک ccTLD هست، gov یک SLD خاص هست که توسط سازمان مدیریت کننده ccTLD ایران یعنی فیزیک نظری تعریف شده و sample هم در نهایت یک Third Level Domain محسوب میشه.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
حبیب جان، همونطور که در پاراگراف آخر همون پستی که نقل کردید، عرض کردم، در sample.gov.ir به عنوان مثال ir یک ccTLD هست، gov یک SLD خاص هست که توسط سازمان مدیریت کننده ccTLD ایران یعنی فیزیک نظری تعریف شده و sample هم در نهایت یک Third Level Domain محسوب میشه.

متشکرم ، عامل منحرف کننده من همین بود که فکر میکردم gov جزو دامین های اصلی بوده ،
آخه معمولا سایتهای دولتی اینطوری هستند .

بالا