برگزیده های پرشین تولز

اصفهان یا تبریز ؟ کدام یک برای مسافرت خوب هستند ؟

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
به نظر من: تبریز!
بنده مسافرت زیاد داشتم ( البته خیلی وقته نرفتم )
تنها شهری که یک هفته موندم تبریز بوده، بقیه شهرها نهایتش دیگه 2 روز
پارک ائل گلی، بازار بزرگ ( سرپوشیده و سنتی )، شهر اسکو، کوههای سبلان و سهند، روستای سنگی کندوان ( کنارش یه آب داره و چندتا پل عابر پیاده، میتونی راحت بساط کباب رو بچینی حال کنی تو طبیعت، کلی هم خارجی میان اونجا، مقبره الشعرا، شهرداری قدیمیش که حرف نداره، موزه آذربایجان که اگه بری میگی هرجا تاحالا رفتم موزه نبوده، حتما و حتما تاکید میکنم یه بار اونجا استادیوم برو فوتبال رو هم ببین ( ما رفتیم شنیدن غریبه ایم رایگان گذاشتن بریم تو )، پارک های مختلفی هم داره که یکی از یکی قشنگ تر، باغهای توی مسیر کندوان که میتونی گردو و زردآلو و سیب فوق العاده ای رو تازه تازه و ارزون ازشون بگیری، لیقوان اگه میخوای برای پنیرش بری نیازی نیست همین بازار سنتیش کلی پنیر فوق العاده و تازه داره، یه پارک بالای تبریزه نمیدونم اسمش چی بود رفتیم سورتمه سواری و ... و خلاصه هرچی بگم کم گفتم
(راستی گشت رایگان درون شهری توریستی هم داره داخل پارک ائل گلی ماشینت رو پارک کن خودشون دو شیفت صبح و عصر میبرنت گردش )
مسیر رفتت رو از اتوبان برو
ولی مسیر برگشتت رو بیا همدان هم خوبه

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
اه اه اه اه چقدر ضایع برای تبریز تبلیغ میکنی:D
از ضایع یه چیزی اونورتر :D :general601:
اصفهانم کلا نابود کرد: :D
اگر علاقه به خرابه و ویرانه های قدیمی بعلاوه کویر و بی ابی علاقه دارین به اصفهان برین !
:D

تصمیم اخر :
اگر علاقه به خرابه و ویرانه های قدیمی بعلاوه کویر و بی ابی علاقه دارین به اصفهان برین !
اگر به یه شهر مدرن و بروز با ساختمان های مدرن و با مراکز خرید فوق العاده و اب و هوای زیبا و سالم و یجای سر سبز و یه شهر بدون گدا و یه شهر کاملا تمیز از لحاظ بهداشتی و اب و هوا
علاقه دارین به تبریز برین !
تبریز زیباترین شهر ایران طبق سازمان ملل
منبع تابناک http://www.tabnak.ir/fa/news/535807/تبریز-به-عنوان-بهترین-شهر-ایران-انتخاب-شد
..................
و اینکه چرا اینهمه مسافر به تبریز میان فقط تبلیغاته اینا رو بدون تعصب میگم اونایی که به هر دو شهر رفتن میتوننن نظرشون رو بگن !
فقط کافیه تو نت یه سرچ کوچولو درباره تبریز و یه سرچ کوچولو در مورد اصفهان بکنین
بازم نظر دوستان برامون با ارزشه منتظر نظر دوستان هستیم
استارتر شما خودت ترک زبانی احتمالا تبریز بهت خوش میگذره اما دیگه برا ملت نسخه نپیچ اصفهان بدرد نمیخوره مخروبستو کویره و تبریزم بهترین شهر ایرانه
هر کس معیارش برای سفر به شهری متفاوته نسخه خاصی نداره که بری تبریز یا اصفهان خیلیها هم مثل من اصفهان رو به تبریز ترجیح میدن

اصفهان بعد از تهران یکی از بافرهنگترین ادما رو داره :general601:

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
نه تبلیغ نمیکنم دوستان از اصفهان تعریف کردن منم از تبریز تعریف کردم !

کاملا مشخصه که از تبریز تعریف میکنید ...

آدم مغزش سوووت میکشه !! اصفهان بی آبی ، گدا ، کثیفی ، نبود امکانات .. جیب بر ، دزد سر گردنه و .. اینارم اضافه میکردید بد نبود .. !!!

amir:gh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من 4 سال اصفهان زندگی کردم تو تبریزم کارشناسیمو گرفتم هر کدوم یه زیبایی داره اصفهان از نظر سنتی البته اگه از من میشنوی یه امار بگیر ببین زاینده رود اب داره یا نه چون بدون اون اصفهان نری بهتره و تبریز از نظر طبیعت البته بیشتر شهرای نزدیک به تبریز مثل کلیبر که انقدر جاهای بکر داره که کف میکنید ولی در اخر هیچکدوم شمال نمیشه

ciel2050

Registered User
لایک‌ها
66
من هر دو شهر رو رفتم نه اصفهانیم نه تبریزی سعی میکنم بی طرف قضاوت کنم

اصفهان : یک شهر تمیز مردم با کلاس . دارای بناهای تاریخی خیلی زیاد و جذاب برای دیدن . شهر اون حالت سنتی بودنشو گرفته به خودش . زیاد ارتباط خواصی با مردمش نداشتم که از خصوصیات اخلاقیشون بگم ولی تا جایی که باهاشون در ارتباط بودیم اون چند روز که اونجا بودیم مردم خوبی هستن و به شخصه ازشون بدی ندیدم
اما اگه زاینده رود آب نداشته باشه به شخصه خیلی اعصابم خورد میشه شبای کنار زاینده رود واقعا قشنگه ولی نباشه .....

تبریز : یک شهر مدرن . زیاد جاذبه تاریخی من ندیدم توی این شهر اما یک بازار بسیار بسیار زیبا داره که واقعا فوق العادس . در ارتباط با مردمش بد نیستن اما یک مشکل دارن که متاسفانه روز اول بسیار مارو اذیت کرد اونم اینه که شما با پیر . جوون . بزرگ . کوچیک همه فرد حرف بزنی بخوای سوال بپرسی به فارسی متاسفانه از هر ۴-۵ نفر یک نفر به زور جوابتو میده و این میتونم بگم تنها چیزیه که تو این شهر که رو اعصاب ادم راه میره . ولی از اون طرف از لحاظ رفت و امد خیلی راحتی با تاکسی بری و ارزون هم هستش بسیار

passanger75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
61
من خودم تبریز زندگی میکنم اصفهانم رفتم
اگه کسی میخواد بره خود این شهر هارو بگرده بره اصفهان که جاذبه توریستی زیاد داره البته اکثر جاها ازتون پول میگیرن که درست نیست در صورتی که خود شهر تبریز جای زیادی نداره که ارزش سفر داشته باشه و اگه ترک ام نباشید اکثریت مردم اش متعصب و بد رفتارن با غیر ترک ها که ارزش اومدن نداره
ولی اگه میخواید وقت بزارید و اطراف شهر هارو بگردید خب معادله کاملا برعکس میشه اینجاست که خارج از تبریز کلی جای گشتنی و طبیعت و دریاچه و کوه و روستاهای دیدنی هست ولی اطراف اصفهان زیاد جای دیدنی نداره

مهمان نوازیم که غیر بعضی شهر های جنوب ایران مث آبادان و بندر عباس و غیره سرش گرده

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
هیچکدوم ، بجاش بیا برو شمال ، شهر @koosharz اینا
می برتت شکار یه فلامینگویی چیزی می زنید کباب می کنید می خورید شب هم تو همون کنار دریا چادر می زنید نون بیار خرگوش ببر و ....
خیلی وقته دلی از غذا در نیاوردیم:general606: عید هم که مهمانان نوروزی امان نمیدن آدم دو روز واسه خودش باشه:general710:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
برای عید زاینده رود بازه نگران نباشید اتفاقا خیلی هم رودخونه پرآبه و فکر کنم تا یکی دو ماه دیگه ادامه داشته باشه البته اشتباه نشه عمقشو کم کردن خیلی کم قدیما من بچه بودم هر بار میرفتم پارک خبر می رسید یکی غرق شده!!! الان بری وسطش تا زانوتم نمیاد :دی

Last edited:

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
برای عید زاینده رود بازه نگران نباشید اتفاقا خیلی هم رودخونه پرآبه و فکر کنم تا یکی دو ماه دیگه ادامه داشته باشه البته اشتباه نشه عمقشو کم کردن خیلی کم قدیما من بچه بودم هر بار میرفتم پارک خبر می رسید یکی غرق شده!!! الان بری وسطش تا زانوتم نمیاد :دی
دستت درد نکنه خبر دادی زاینده رود خواستیم بیایم یوقت خشک نباشه حالمون گرفته شه:general601:

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
بين اصفهان و تبريز من رامسر رو انتخاب ميكنم [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

m4ni

Registered User
لایک‌ها
302
اقا زاینده رود اب داره جهت اونایی که نمیدونستن

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
پارک ائل گلی، بازار بزرگ ( سرپوشیده و سنتی )، شهر اسکو، کوههای سبلان و سهند، روستای سنگی کندوان
سبلان ؟!
312jtp0.gif

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
تبریز شهر ارزون تری نیست نسبت به بقیه ی جاها؟
خاطره ی کودکی از من تبریز: رفتیم نون بگیریم یارو گفت زیاد چون نداریم به گریبه نان نمیدیم!
کلا آدمای فارس نوازی نیستند. اردبیل رفتار مردمشون حداقل در ظاهر با غریبه ها خوبه ولی امان از افسرای راهنمایی عزیزشون. پی بهانه میگردن و الکی هی جریمه ت می کنن بخصوص توو جاده ها.
اقا زاینده رود اب داره جهت اونایی که نمیدونستن
حوض خونه ی ما هم آب داره:general503:

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
من نمیدونم چرا این اصفهان شده خاری در چشم هموطنان ترک ما! اصلا تقصیر صفویه است که اصفهان اینقد بنای تاریخی داره صفویه هم که اصالتا اردبیلی بودند.
اصفهانیا موقع رانندگی پرو بازی درمیارن و به خاطر همین بد رانندگی می کنن ولی ما که تا حالا هرچی آدرس پرسیدم دقیق و خوب آدرس دادند.

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
اصفهان نسبت به تبریز جاهای دیدنی و تاریخی زیادی داره البته از نظر قیمت اصفهان باید پول زیادی خرج کنی چون برا همه چی پول میگیرن
بازم خودم بودم به اصفهان میرفتم

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
نه تبلیغ نمیکنم دوستان از اصفهان تعریف کردن منم از تبریز تعریف کردم !

شما که تبریز رو تعریفی میبینی میری تبریز خوب دیگه تکلیفت مشخصه نیاز به نظر سنجی نبود که -o_O
نکته دیگه تعریف زیادی از تبریز نتیجه معکوس میده . اتفاقی که خودم تجربه کردم - قبل از قبولی تو دانشگاه تبریز ؛ همه گفتن میگن تبریز خوبه با فرهنگن و.... همون روز اول 2 تا برخورد دیدم حالم بهم خورد و دیدم واقعا وضعشون خرابه . در حالی که اگه تبریزی های مقیم ،قمپوز الکی نمیدادن از خودشون و شهرشون ؛ انقد تاثیر منفی نداشت و برام عادی بود فرهنگ و برخوردشون . اکثر هم کلاسی هامم مثل دوران خدمت روزشماری میکردن زودتر برن از اون شهر :| و این برای یه شهر خیلی بده

از نظر کسی که نسبت به تبریز تعصب نداره و آدم عادیه شهر تعریفی نیست !
در مورد مقبره شعرا باید بگم هیچی نیست جز یه قبر زیر زمین و چندتا مجسمه و تندیس که تو همه شهرا از این بهترش هست
موزشم برای کسی که از روستا میره جالبه ولی کسی که از کلان شهرا میره قطعا یکی از اون بهترش تو شهر خودش داره
ایل گلیشم مربوط به قاجاره ولی چیز مهم و خاصی نیست چون خیلی شهرا من دیدم همچین دریاچه ای دارند که وسطش ساختمان و.. هست . با شهربازی کنارش
شهربازیش هم یه شهربازی در حد شهرستانه نه بیشتر
برای این چیزا اگه میخواید برید که برید مشهد سرزمین موج و پدیده و... حال کنید

ولی بازارش قطعا جالبه اگه تبریز سر راه هست حتما یه توقف برای دیدن بازارش کنید و شیرینی بخرید که خیلی خوبه مثلا حلوا گردویی و باقلوا و... چون ارزش داره - بعدش برید شهرستاناش وقت بزارید بهتره

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
من خودم تبریز زندگی میکنم اصفهانم رفتم
اگه کسی میخواد بره خود این شهر هارو بگرده بره اصفهان که جاذبه توریستی زیاد داره البته اکثر جاها ازتون پول میگیرن که درست نیست در صورتی که خود شهر تبریز جای زیادی نداره که ارزش سفر داشته باشه و اگه ترک ام نباشید اکثریت مردم اش متعصب و بد رفتارن با غیر ترک ها که ارزش اومدن نداره
ولی اگه میخواید وقت بزارید و اطراف شهر هارو بگردید خب معادله کاملا برعکس میشه اینجاست که خارج از تبریز کلی جای گشتنی و طبیعت و دریاچه و کوه و روستاهای دیدنی هست ولی اطراف اصفهان زیاد جای دیدنی نداره

مهمان نوازیم که غیر بعضی شهر های جنوب ایران مث آبادان و بندر عباس و غیره سرش گرده
دقیقا .....

بالا