برگزیده های پرشین تولز

اصفهان یا تبریز ؟ کدام یک برای مسافرت خوب هستند ؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
این مسافرا دیگه کین :D امدن تو پارک چادر زدن زیر باد و باران اینا یخ نمیزنن؟ دیروز پریروز اصن نمیشد بیرون بمونی :general704:

steven@seagal

Registered User
لایک‌ها
917
از تهران تا اصفهان همش کویره میرسی هم اصفهان چارتا دیوار قدیمی و خرابه اینا گزاشتن که میگن جاذبه ی تاریخی
ولی از تهران تا تبریز همش ابادی و سرسبزیه و هوای تازه و . . .
چندماه پیش رفتم اصفهان تا خود اصفهان کویر میدیدم یه مقدار فقط اطراف قم ابادی بود دیگه تا اونجا خبری از ابادی نبود

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
از تهران تا اصفهان همش کویره میرسی هم اصفهان چارتا دیوار قدیمی و خرابه اینا گزاشتن که میگن جاذبه ی تاریخی
ولی از تهران تا تبریز همش ابادی و سرسبزیه و هوای تازه و . . .
چندماه پیش رفتم اصفهان تا خود اصفهان کویر میدیدم یه مقدار فقط اطراف قم ابادی بود دیگه تا اونجا خبری از ابادی نبود
موافقم
اصفهان فقط کویر هستش و در داخل اصفهان هم همانطور که شنیدم اصلا مهمن نواز خوبی نیستن حتی برای ادرس دادن پول میخوان یعنی تا این حد !
فقط خرابه هاش میگن دیدنیه غیر اون هیچی نداره !
ولی تبریز یه شهر مدرنیته و سبز و اباد هستش و با بازارهای فوق العاده سنتی و همچنین مراکز خرید فوق العاده مخصوصا لاله پارک که کلهم ترکیه ای هستش http://www.lalehpark.com/
بازم دوستان نظرشون رو بدن ممنون میشم

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
هیچکدام.

Amirmob4u

Registered User
لایک‌ها
289
کلا مردم هیچ کجای ایران مهمون نواز نیستن حالا اصفهان باشه یا تبریز یا شیراز یا هر قبرستون دیگه :D
ولی مردم بوشهر خیلی خیلی فرق دارن هرکی یه سر زده باشه جنوب متوجه این مورد میشه :general601:

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
استارتر اینجوری سوالش رو مطرح میکرد بهتر بود :دی

نظر مثبتتون در مورد سفر به تبریز چیه؟ :دی

من خودم شیرازیم اما چند باری که اصفهان رفتم واقعا قضیه آدرس اشتباهی دادن یا کلا حال نداشتن آدرس دقیق بدن رو قبول دارم ولی همه جا خوب و بد داره .. تو خود اصفهان شخصی برای من تاکسی گرفت خودش هم پول کرایه رو حساب کرد و من رو دقیقا برد به همون جایی که میخواستم بعد هم گفت موفق باشی و خداحافظ.. حتی حاضر نشد پول کرایه ای که داده رو از من بگیره...

شما ببین اصلا هدفت از مسافرت چیه؟؟ بعد انتخاب کن ..

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
استارتر اینجوری سوالش رو مطرح میکرد بهتر بود :دی

نظر مثبتتون در مورد سفر به تبریز چیه؟ :دی

من خودم شیرازیم اما چند باری که اصفهان رفتم واقعا قضیه آدرس اشتباهی دادن یا کلا حال نداشتن آدرس دقیق بدن رو قبول دارم ولی همه جا خوب و بد داره .. تو خود اصفهان شخصی برای من تاکسی گرفت خودش هم پول کرایه رو حساب کرد و من رو دقیقا برد به همون جایی که میخواستم بعد هم گفت موفق باشی و خداحافظ.. حتی حاضر نشد پول کرایه ای که داده رو از من بگیره...

شما ببین اصلا هدفت از مسافرت چیه؟؟ بعد انتخاب کن ..
خوب هر شهری ادم خوب و بد داره منتها کم و بیشش مهمه !
من بیشتر طرف تبریز رو نمیگیرم چون مسلما بیشتر گردشگرا به اصفهان میرن چیزی که میبینیم و نمیشه کتمان کرد ولی قم هم خیلی از مردم میرن ولی هدفشون فقط زیارته و اگه جمکران و مقبره حضرت معصمومه نباشه کسی پاشو تو قم نمیزاره که هیچ خود مردم قم هم از اونجا فرار میکنن !
بازم ممنون از نظرتون !

Amirmob4u

Registered User
لایک‌ها
289
خوشم میاد بچه های پی تی هیشکدوم نمیان الکی الکی بگن اره ما ترکا اینیم به ما بی احترامی کردیو ما مهمون نوازیم و ... :D

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
خوب هر شهری ادم خوب و بد داره منتها کم و بیشش مهمه !
من بیشتر طرف تبریز رو نمیگیرم چون مسلما بیشتر گردشگرا به اصفهان میرن چیزی که میبینیم و نمیشه کتمان کرد ولی قم هم خیلی از مردم میرن ولی هدفشون فقط زیارته و اگه جمکران و مقبره حضرت معصمومه نباشه کسی پاشو تو قم نمیزاره که هیچ خود مردم قم هم از اونجا فرار میکنن !
بازم ممنون از نظرتون !

همون قم هم باز بستگی به آدمش داره .. یکی مثل من شاید پام رو هم اونجا نذارم اما برادر من شاید از اونجا بنا به دلایلی خوشش بیاد... شما باید ببینی خودت با کدوم بیشتر حال میکنی..

جمع بندی بخوای بکنی اصفهان به نظر من بهتره .. اما واسه کسی که اصفهان رفته خب تبریز هم بره بد نیست لااقلش اینه که 4 تا کلمه هم یاد میگیره :دی

یاشا گارداشیام :دی

sarwhost

Registered User
لایک‌ها
37
هر دو استان خوبی ها و جاذبه هایه خوبی دارن الخصوص تبریز الان یک هوای بسیار خوب و منظره ای دیدنی داره

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
خوشم میاد بچه های پی تی هیشکدوم نمیان الکی الکی بگن اره ما ترکا اینیم به ما بی احترامی کردیو ما مهمون نوازیم و ... :D
بنده خودم ترک هستم و با اغوش گرم از انتقادات شما عزیزان استقبال میکنم مطمئن باشین اگه توهین یا همچی چیزی در کار نباشه هیچ ترکی نمیاد همچی حرفایی بزنه

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
همون قم هم باز بستگی به آدمش داره .. یکی مثل من شاید پام رو هم اونجا نذارم اما برادر من شاید از اونجا بنا به دلایلی خوشش بیاد... شما باید ببینی خودت با کدوم بیشتر حال میکنی..

جمع بندی بخوای بکنی اصفهان به نظر من بهتره .. اما واسه کسی که اصفهان رفته خب تبریز هم بره بد نیست لااقلش اینه که 4 تا کلمه هم یاد میگیره :دی

یاشا گارداشیام :دی
بسیار عالی واقعیتش اینه که سال قبل خواهر و داماد ما رفته بودن به اصفهان و میگفتن اصلا جای خوبی برای مسافرت نیست اونام خوششون نیومده بود بعدش چند روز پیش مهمون داشتیم که مسافرت عید امسال رو رفته بودن اصفهان و گفتن پشیمونیم که رفتیم اصفهان بنا به توصیفاتشون گفتن فقط منار جنبون سی و سه پل و اینا بودن جای خوبی نبود و اللخصصوص از مهمون نوازی اصفهانی ها خیلی بد و بیراه میگفت !
خلاصه منم پشت پی سی بودم که باهاشون بحث کیکردیم گفتم یه تاپیک بزنم و نظر شمادوستای عزیزم تو پاتوق رو بپرسم ببینم واقعا اصفهان طبق توصیفات داماد و خواهر و مهمونای ما اونطوریه یعنی فقط تبلیغاته ؟
در مورد گردشگری در تبریز هم نمیدونم مهمون نوازی چطوریه باید دوستانی که رفتن تبریز نظرشون رو در این مورد بگن
برای همین این تاپیک رو زدم !
بازم ممنون از دوستان که نظرشون رو گفتن !

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
هیچکدوم ، بجاش بیا برو شمال ، شهر @koosharz اینا
می برتت شکار یه فلامینگویی چیزی می زنید کباب می کنید می خورید شب هم تو همون کنار دریا چادر می زنید نون بیار خرگوش ببر و ....

F-5

Registered User
لایک‌ها
2,431
به نظر من برای ترک ها بهتره که برن تبریز ... برای اصفهانی ها هم بهتره که برن اصفهان:D ... حالا من یچیزی میگم دوباره دعوا میشه، اما حقیقت اینه که مهمون نوازی و زیبایی شهر و مردم خوب که تمام اقوام و شهرهای ایرانی به خودشون نسبت میدن:p، شایعه ای بیش نیست:general708:

Last edited:

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
به نظر من برای ترک ها بهتره که برن تبریز ... برای اصفهانی ها هم بهتره که برن اصفهان:D ... حالا من یچیی میگم دوباره دعوا میشه، اما حقیقت اینه که مهمون نوازی و زیبایی شهر و مردم خوب که تمام اقوام و شهرهای ایرانی به خودشون نسبت میدن:p، شایعه ای بیش نیست:general708:
دقیقا :general601:

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
به نظر من برای ترک ها بهتره که برن تبریز ... برای اصفهانی ها هم بهتره که برن اصفهان:D ... حالا من یچیزی میگم دوباره دعوا میشه، اما حقیقت اینه که مهمون نوازی و زیبایی شهر و مردم خوب که تمام اقوام و شهرهای ایرانی به خودشون نسبت میدن:p، شایعه ای بیش نیست:general708:

بدیاش چی؟؟ همش حتما واقعیته :دی ..

یه سری خصوصیات اخلاقی ها رو که خب همه جا میگن رو به نظر من تا 97% درسته :دی حالا من شهر خودم رو میگم به هر حال به ریلکس بودن و اهل کار نبودن یه جورایی داره معروف میشه ولی خب از اون ورم شیرازی ها غریب پرست هستند یعنی با غریبه ها خیلی خوب هستند اما با خودشون زیاد.... من خودم تو ایام نوروز دنبال مسافر میگشتم که آدرس بدم بهش :دی ،

حالا تبریز متاسفانه من نرفتم اما میگن مثل فرانسوی ها عمل میکنن وقتی به فارسی ازشون سوال میپرسی به ترکی جواب میدن..

یا مثلا تهرانی ها شایعه شده ( حقیقت که نداره ) خخخخ که زبون دووم و درازی دارن یعنی جوری میپیچونتت که دیگه کم میاری میگی نوکردم من خدافز : )))))

باز نظر من اینه که یه سر به اصفهان بزن و جاهای خوبشم برو حال میکنی .. شیرازم بیای بد نیست الان هواش خوبه :دی

بالا