برگزیده های پرشین تولز

الکل و خراب کردن صفحه lcd گوشی لطفا راهنمای کنید

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
سلام
یکی از دوستان یک گوشی سامسونگ داره و ضد آب هم است
چند روز پیش برای تمیز کردن صفحه lcd گوشی موقعی که خاموش بود کمی پمبه بهش الکل زد چند دقیقه بعدش صفحه شروع به پرش کرد و چند روزی صفحه مشکلاتی داشت
اما داشت درست میشد و تغریبا دیروز داشت کاملا خوب میشود اما از دیروز پایین صفحه شروع به تغیرر رنگ کرد مثل رنگ جوهر
عکس هم گذاشتم
لطفا بگید که آیا صفحه را میشود تعمیرر کد ؟
یعنی میشود تعمیرکار گوشی صفحه را از پشت تمیز کنه و مثل روز اول به یا کلا باید lcd عوض بشه ؟ آخه صفحه نشکسته و فقط تغیرر رنگ داده ؟ کسانی که تجربه با اطلاع دارن لطف راهنمای کننند
ممنون

فایل های ضمیمه

• jp.jpg
    jp.jpg
    414.8 KB · نمایش ها: 92
Last edited:

f@iry

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3,137
من زیاد از الکل استفاده کردم ولی تا حالا مشکلی واسه گوشی پیش نیومده
مورد شما عجیبه برام

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
سلام
و تازه گوشی هم مدل ضد آب بوده IP68 آخه چطوری الکل وارد شده و صفحه را خراب کرده
کسی اطلاعی در مورد تعمیرر نداره ؟
چون جای نوشتن باید lcd عوض بشه اما هزینه عوض کرده صفحه lcd تغریبا هزینه کل گوشی است

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
درود،،،،یه دو تا تعمیر کار نشون بدین و خلاص عزیز،،،،اونا از همه بهتر میدونن چه باید کرد،،،،بعدش تصمیم با خودتون هست اگه عوض کردن خواست،،،،نخواست هم که چه بهتر،،،،،((تعویض بخواد هزینه بسیار بالایی میبره همونطور که گفتین))

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
عجیبه. مدل گوشی چی بوده؟ بعد مگه گلسی محافظی چیزی نداشته؟ مستقیم زده رو ال سی دی؟!

D34tH

Registered User
لایک‌ها
3,892
یک نصیحت ازم داشته باش، اگر نیاز به تعویض صفحه نمایش داشت همینطوری بزارش داخل دیوار و بفروشش و بعدش یک نو بخر
ترجیحا هم خواستی بخری یکی از مدل های شیائومی بخر، کیفیت ساخت بالای بدنه، سبکی سیستم عامل و قیمت خوبشون خیلی گزینه های جذابی ایجاد میکنن در مقابل سامسونگ

دلیل اینکه میگم هم بفروش برای اینکه که اون صفحه نمایش ت بعدا باز مشکل میزنه، چون قطعات اصل نیستن

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
اگه ال سی دی خراب نشده بشه ، شاید گلس چنج بشه، بهتره نشون تعمیرکار موبایل بدی، اونهایی که گلس چنج انجام میدن
2 تا 3 لایه بالای ال سی دی ها هست

1612949155354.png

-------------------------------------------------------------

برای ضد عفونی کردن گوشی، ژل ضدعفونی کننده دست به حوله کاغذی آغشته بشه ، بعد اینطوری
1612948605400.png

برای پاک کردن لکه ها هم با دستمال مایکروفایبر اینطوری
1612948641172.png

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
عجیبه. من همیشه با پد الکلی تمیز میکنم و همچین چیزی ندیدم. به نظر نمیاد قابل تعمیر باشه

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
ممنونم از همه
اره بهش میگم به یه تعمیرکار نشون بده
آخه خیلی عجیب بود یه دفعه صفحه اینطوری بشه
مرسی

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
عجیبه. مدل گوشی چی بوده؟ بعد مگه گلسی محافظی چیزی نداشته؟ مستقیم زده رو ال سی دی؟!

سلام
مدل گوشی a8 2018 بوده و محافظ صفحه دوستمون روش نصب کرده بوده
الان گوشی داره خوب کار میکنه اما همین رنگی که مثل جوهر آبی است روی صفحه آمده
و این رنگ مثل جوهر الان بیشتر هم شده

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
سلام
مدل گوشی a8 2018 بوده و محافظ صفحه دوستمون روش نصب کرده بوده
الان گوشی داره خوب کار میکنه اما همین رنگی که مثل جوهر آبی است روی صفحه آمده
و این رونگ مثل جوهر الان بیشتر هم شده
همیشه یادتون باشه
1- گوشی ای که ضد اب هست .فقط ضد "آب معمولی" هست نه ضد الکل یا اب شور دریا.

2-گوشی ای که ضد اب هست به مرور زمان بعد از چند سال این خاصیتش ممکنه از بین بره.چون چسب های مخصوص میزنن و بعد از چند سال اون مقاومت 100 درصدی رو مطمینا نداره. تمام مدل ها و برندها همین طور هستن. قسمتهایی که ورودی به گوشی هستن مثل هدفون یا شارژر و میکروفون به دلیل vent های مخصوصی که استفاده میشه کماکان ضد اب میمونه حتی بعد 10 سال ولی قسمتهایی که با چسب چسبیده میشه مثل در پشت گوشی یا صفحه نمایش و اینا ممکنه یه روزنه کوچیک پیدا کنه. البته همیشه اینطور نیست ولی خب احتمالش به هر حال وجود داره/
------------------
ادیت:

در این مورد شما احتمالا الکل اون چسب صفحه نمایش رو کمی حل کرده و تونسته وارد بشه /

ممکنه گلس روی صفحه توسط تعمیرکار کنده بشه و بزاره باد بخوره خشک بشه بعد چند روز شاید اوکی بشه ممکن هم هست نشه.اگر خود صفحه نمایش باشه چون Amoled هست خیلی گرون میشه و تقریبا معادل 80 درصد قیمت گوشی رو باید بدید/

AbolTheRocker

Registered User
لایک‌ها
4,807
اتفاقا چند روز پیش برای منم پیش اومد، از وقتی صفحه گوشی رو با الکل تمیز کردم هر چند دقیقه صفحه پرش خیلی شدید داره و خود به خود تاچ میشه، اول فکر کردم ویروسی چیزی شاید باشه ولی بعد فهمیدم به خاطر همون الکل بوده.

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
من توی این حدود یک سالی که کرونای عنتر اومده، تقریباً هر روز پد الکلی می‌مالم به گوشی و تا حالا هم هیچ مشکلی پیش نیومده، ولی این تاپیک نگرانم کرد! :(

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
اره بهتر مواظب باشید البته حتما گوشی را با محلولی الکولی تمیز کنید اما خوب بهتره محلول به گوشی وارد نشده
مخصوصا این مدلهای سامسونگ چون صفحه گرونی دارن

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
من این مسئله رو زیاد دیدم و شنیدم که الکل برای گوشی ضرر داره و صفحه نمایش رو خراب میکنه، خصوصا تو آگهی های موبایل تو دیوار که از وقتی کرونا اومده از این مدل آگهی ها که گوشیشون سالمه و صفحه رنگ هاش قاطی کرده خیلی زیاد میزنن
حتی یه سری میگن اگه الکل رو مستقیم بپاشی به گوشی چون داغه احتمال آتیش گرفتنش هم هست

خودمم با همین الکل تمیز میکنم ولی سه تا کار انجام میدم که تا حد ممکن ضررش کمتر بشه
1. به مقدار خیلی کم الکل میریزم
2. الکل رو میریزم روی دستمال و نه صفحه نمایش
3. اول از پشت گوشی و کاورش شروع میکنم که خیسیش گرفته بشه و بعد نوار کناری و بعدم خوده صفحه

بالا