برگزیده های پرشین تولز

الکل و خراب کردن صفحه lcd گوشی لطفا راهنمای کنید

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,714
اگه گفتن با قیمت کمتر تعویض میکنن به هیچ عنوان اینکارو نکن مورد مشابه بود وقتی دل و جیگر گوشی رو ریختن بیرون گفتن اون مورد ارزون بهش نمیخوره فقط اوریجینال و همقیمت گوشی نو هزینه ش شد
بعضی تعمیر کارها قیمت خوبی میخرن که با یکم هزینه میشه نوش رو تهیه کرد

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
عجیبه. مدل گوشی چی بوده؟ بعد مگه گلسی محافظی چیزی نداشته؟ مستقیم زده رو ال سی دی؟!

سلام آقا
یه سوالی این گوشی چون super amoled است این حالت جوهر آبی در آن پیدا شد ؟
یعنی اگر مثلا ips بود اینطوری نمیشود ؟
چون مثلا گوشی های دیگه حتا اگر الکل هم بره داخلش فقط تا یه حدی رنگ گوشی تغیرر میکنه بعد از چند روز خوب میشه اما این super amoled کلا همش آبی شده

مثلا اگر سامسونگ مدل ips باشه یا گوشی های شیائومی ممکنه بهتر باشه ؟
ممنون

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
سلام آقا
یه سوالی این گوشی چون super amoled است این حالت جوهر آبی در آن پیدا شد ؟
یعنی اگر مثلا ips بود اینطوری نمیشود ؟
چون مثلا گوشی های دیگه حتا اگر الکل هم بره داخلش فقط تا یه حدی رنگ گوشی تغیرر میکنه بعد از چند روز خوب میشه اما این super amoled کلا همش آبی شده

مثلا اگر سامسونگ مدل ips باشه یا گوشی های شیائومی ممکنه بهتر باشه ؟
ممنون
خیر فرقی نداره. در هر حالت امکان اسیب هست. و قویا توصیه میشه هیچ نوع الکل چه رقیق شده با اب یا ۷۰ درصد یا ۹۶ درصد یا کلا محلول الکل دار تمیز کننده استفاده نشه. از همینایی که تو بازار میفروشن و تعدادیشون حاوی الکل هم هستن .

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,714
این چینی های چشم تنگ کیون گشادچه بلایی سر مردم و چیزای دیگشون آوردن

Last edited:

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
خیر فرقی نداره. در هر حالت امکان اسیب هست. و قویا توصیه میشه هیچ نوع الکل چه رقیق شده با اب یا ۷۰ درصد یا ۹۶ درصد یا کلا محلول الکل دار تمیز کننده استفاده نشه. از همینایی که تو بازار میفروشن و تعدادیشون حاوی الکل هم هستن .
ممنون پس ببخشید با چی خوبه گوشی را تمیز کنه اگر الکل استفاده نشه ؟
خوب الان ایشون میخواهد گوشی جدید بخره آیا شیائومی خوبه بنظرتان مثلا redmi 9 یا همون سامسونگ بگره مثلا m11 یا a12 چون بودجه کمی داره

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
ممنون پس ببخشید با چی خوبه گوشی را تمیز کنه اگر الکل استفاده نشه ؟
خوب الان ایشون میخواهد گوشی جدید بخره آیا شیائومی خوبه بنظرتان مثلا redmi 9 یا همون سامسونگ بگره مثلا m11 یا a12 چون بودجه کمی داره
اب معمولی یا نهایتا اب مقطر. اب رو مستقیم رو صفحه گوشی نریزید یا اسپری نکنید. یک دستمال بدون پرز ترجیحا دستمال عینک رو کمی مرطوب کنید و بکشید رو صفحه. اگر رو صفحه نمایش گلس نصب کنید خیلی بهتره که مستقیم با ال سی دی کلا کاری نداشته باشید و هر اتفاقی بیفته رو همون گلس بیفته .
بودجه رو بگید که بهتون بگم چی بخره

kave_r

Registered User
لایک‌ها
40
اب معمولی یا نهایتا اب مقطر. اب رو مستقیم رو صفحه گوشی نریزید یا اسپری نکنید. یک دستمال بدون پرز ترجیحا دستمال عینک رو کمی مرطوب کنید و بکشید رو صفحه. اگر رو صفحه نمایش گلس نصب کنید خیلی بهتره که مستقیم با ال سی دی کلا کاری نداشته باشید و هر اتفاقی بیفته رو همون گلس بیفته .
بودجه رو بگید که بهتون بگم چی بخره

ممنونم
بعد ببخشیبد یعنی آب معمولی میتونه این آلودگی ویروسی را از بین ببره ؟ اگر ژل ضد عفونی کننده باشه چی ؟
چون خودم هم گوشیم سامسونگه یه خورده ترسیدم نکنه این هم این هم صفحه خراب بشه

بهم گفته هر چی کمتر بهتر یه چیزی میخواد که هنگ نکنه و مشکل نرم افزاری و یا باگ نداشته باشه حدودا قیمت 2800 یا شاید بتونه حداکثر تا 4 باشه

آیا رم 2 گیگ یا 3 گیگ ممکنه هنگ کنه گوشی برای کارهای روزانه ؟

مثلا بین اینها galaxy a12 - m11 و یا redmi 9a یا redmi 9

اگر چیز دیگه ای هم است که قوی باشه هم بگید ممنون میشوم

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
ممنونم
بعد ببخشیبد یعنی آب معمولی میتونه این آلودگی ویروسی را از بین ببره ؟ اگر ژل ضد عفونی کننده باشه چی ؟

بهم گفته هر چی کمتر بهتر یه چیزی میخواد که هنگ نکنه و مشکل نرم افزاری و یا باگ نداشته باشه حدودا قیمت 2800 یا شاید بتونه حداکثر تا 4 باشه

آیا رم 2 گیگ یا 3 گیگ ممکنه هنگ کنه گوشی برای کارهای روزانه ؟

مثلا بین اینها galaxy a12 - m11 و یا redmi 9a یا redmi 9

اگر چیز دیگه ای هم است که قوی باشه هم بگید ممنون میشوم
نه اب معمولی ویروس رو اگر الوده باشه که پاک نمیکنه.من تمیز کردن در حالت عادی منظورم بود.

برای ویروس تنها راهی که به ذهنم میرسه ناچارا اینه که حتما روی گوشی گلس نصب کنید و کمی الکل رو با اب رقیق کنید و فقط و فقط با دقت روی همون گلس بکشید. برای دور گوشی هم حتما قاب سیلیکون یا هر قاب دیگه ای نصب کنید که بتونید درش بیارید و تمیزش کنید.

کلا سعی کنید با دست تمیز به گوشی دست بزنید و مثلا اگر نمیشه از هدفون استفاده کنید تا تماس با گوشی کم بشه دیگه...چاره دیگه ای نیست که
168.gif
تا این ویروس بلکه کم بشه همه راحت شیم

همون به نظر من بین A12 یا redmi9 انتخاب کنه...جفتشون تقریبا مشابه هستن...هم باتری هاشون هم صفحه نمایشاشون...یکم دوربین سامسونگ بهتره و من خودم رابط کاربری سامسونگ رو خیلی بیشتر میپسندم...باز ببینید سلیقه چطوریه...اینا نسخه های رم 4 گیگ اشون بین 4 تومن تا 4200 هستن....و به نظر من هم 4 گیگ رم رو بخره که راحت باشه.

تو این قیمتا مورد دیگه ای بهتر از اینا نیست./

یه پله بالاتر میشه A21s یا POCO M3 که خب ارزش دارن ولی تقریبا 4600-4700 باید پول بده....اینا بهترن ولی برای کار معمولی همون 4 تومنیا هم خوبن و کاملا جوابگو استفاده عادی هست/

g0dsend313

Registered User
لایک‌ها
310
با الکل رابینگ نباید تمیز کرد چون توش اب و مواد اضافه دیگه داره و موقع تمیز کردن از درزها داخل میره
(حتی گوشی های ضد اب هم پیشنهاد میشه زیر اب برده نشه )
حالت پیشنهادی تمیز کردن اسپری کردن الکل به پنبه در حدی که الکل از پنبه چیکه نکنه و فقط مرطوب باشه و سپس در حالت ترجیحا خاموش روی گوشی کشیده و بعدش خشک کنید و روشن

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
این نظر منه! (کارشناسی شده نیستا!)

گوشی ضدآب و آلودگی زیاد => شستن مستقیم با آب و صابون مایع (که البته اگر این کار رو زیاد انجام بدید، تا چندساعت صفحه نمایش گوشی میپره و هی میره داخل برنامه ها و دوربین روشن میشه و... و تا یک روز هم ممکنه هنگام شارژ، رطوبت شناسایی کنه و شارژ نشه و صدای اسپیکر هم ضعیف باشه ولی بعدش به مرور درست میشه که طبیعتاً تکرار زیاد این عمل احتمال آسیب رسیدن به گوشی رو افزایش میده)

گوشی به همراه محافظ صفحه نمایش و آلودگی کم => مقدار کمی آب و صابون مایع رو در دستتون به حالت کف دربیارید و به آرومی به گوشی بمالید و سریع با دستمال کاغذی خشک کنید. سعی کنید آب و صابون روی درزهای گوشی هدایت نشه یا در نهایت به جای آب و صابون از ژل ضدعفونی کننده دست (معمولاً به رنگ آبی روشن) و پنبه یا دستمال کاغذی، استفاده کنید و سعی کنید الکل به محل درزها زده نشه. البته ژل ضدعفونی کننده دست، یه مقدار لکه روی صفحه باقی میذاره که فکر کنم به دلیل گلیسیرینش باشه.

tsd137

Registered User
لایک‌ها
857
سلام
و تازه گوشی هم مدل ضد آب بوده IP68 آخه چطوری الکل وارد شده و صفحه را خراب کرده
کسی اطلاعی در مورد تعمیرر نداره ؟
چون جای نوشتن باید lcd عوض بشه اما هزینه عوض کرده صفحه lcd تغریبا هزینه کل گوشی است
سلام
شاید مشتقات الکل باعث شده اون لایه عایق کننده اطرافش خراب بشه و دیگه رطوبت به پشت نفوذ کرده
این روزا دیگه گوشی و تبلت که که به فنا میره خودم برای ضد و عفونی تاحالا دو بار speaker تعویض کردم! مدام میسوزه :rolleyes:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,510
باید همون لحظه خاموش میکردی میزاشتی تو کیسه برنج
کیسه برنج هم اشتباهه، یکی این کار رو کرده بود گوشیش بدتر شده بود آورده بود یه تعمیرگاه موبایل.

گوشی که آبخورده میشه رو نباید روشن کرد باید باتریش رو جدا کرد (اگه قابل جداشدنه) و برد تعمیرگاه ... بعضیا بیخیال، می بینن گوشی روشن میشه میگه عه هیچیش نشده همونطوری استتفاده می کنن. اما همین بعدا مشکل ایجاد پیدا می کنه. خرابی بیشتر میشه

Last edited:

sir_Even

Registered User
لایک‌ها
49
سلام...
گوشی منم دقیقا یه سال پیش همین مشکل براش پیش اومد مدل گوشی هواوی میت 10 بود با الکل به خاطر کرونا السیدیشو تمیز می کردم.
بعده چند روز ور رفتن گوشیو خاموش کردم ورش داشتم تا حدود یه ماه بعد خود به خود درس شد. تا الانم خراب نشده

بالا