برگزیده های پرشین تولز

ام ام ای (گرد آورند و محقق reva-vc )

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
گگارد موسسیان ملقب به " قاتل ارمنی "

کپی فقط با ذکر منبع

gegard-mousasi.jpg

قد : 185
وزن : 84
مدرک : کمربند مشکی جودو
گگارد موسسیان یا موساسی فایتر ارمنی / ایرانی MMA هست . موساسی قهرمانی میان وزن و نیمه سنگین وزن سازمان DREAM رو داره و همینطور قهرمان سابق strike force هم هست
تو رنکینگ یو اف سی بعنوان دوازدهمین فایتر میان وزن و یازدهمین فایتر نیمه سنگین وزن انتخواب شده
محل تولد موساسی تهران هست ولی تو سن 4 سالگی به همراه خونوادش به leiden هلند مهاجرت میکنه . موساسی 4 سال بعد یعنی تو سن 8 سالگی شروع به یادگیری جودو میکنه و کمربند مشکیشو میگیره . بعد تو سن 15 سالگی بوکس رو شروع میکنه و بعد از 1 سال به مقام قهرمانی بوکس اماتور هلند دست پیدا میکنه با رکورد 12 برد و 1 باخت
بعد از اون موساسی سراغ کیک بوکسینگ میره و تو کیک بوکسینگ از 12 مسابقه همشو میبره و به دلیل مهارتش تو جودو و بوکس و کیک بوکس وارد دنیای mix martial arts میشه

165853986.jpg

موساسی تو لیگ های مطرح strike force - pride fc -dream -m1 و cage warriors مبارزه کرده و همونطور که عرض کردم حاصل این مبارزات دوبار قهرمانی تو لیگ dream و 1 بار قهرمانی تو لیگ cage warriors و 1 بار قهرمانی تو لیگ strike force بوده . با توجه به سنش امار کاملا خوبی هم هست
موساسی تو 15 فوریه با لیوتو ماچیدا قهرمان سابق یو اف سی و شوتوکان مبارزه کرد و واقعا پا به پای ماچیدای با تجربه مبارزه کرد ولی در نهایت با رای داوران شکست خورد . لازم به گفتنه این مبارزه " بهترین مبارزه شب " هم شد
باید دید این فایتر جوون در ادامه راهش تو یو اف سی چکار خواهد کرد......

Gegard-Mousasi1.jpg

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
گگارد موسسیان ملقب به " قاتل ارمنی "

کپی فقط با ذکر منبع

gegard-mousasi.jpg

قد : 185
وزن : 84
مدرک : کمربند مشکی جودو
گگارد موسسیان یا موساسی فایتر ارمنی / ایرانی MMA هست . موساسی قهرمانی میان وزن و نیمه سنگین وزن سازمان DREAM رو داره و همینطور قهرمان سابق strike force هم هست
تو رنکینگ یو اف سی بعنوان دوازدهمین فایتر میان وزن و یازدهمین فایتر نیمه سنگین وزن انتخواب شده
محل تولد موساسی تهران هست ولی تو سن 4 سالگی به همراه خونوادش به leiden هلند مهاجرت میکنه . موساسی 4 سال بعد یعنی تو سن 8 سالگی شروع به یادگیری جودو میکنه و کمربند مشکیشو میگیره . بعد تو سن 15 سالگی بوکس رو شروع میکنه و بعد از 1 سال به مقام قهرمانی بوکس اماتور هلند دست پیدا میکنه با رکورد 12 برد و 1 باخت
بعد از اون موساسی سراغ کیک بوکسینگ میره و تو کیک بوکسینگ از 12 مسابقه همشو میبره و به دلیل مهارتش تو جودو و بوکس و کیک بوکس وارد دنیای mix martial arts میشه

165853986.jpg

موساسی تو لیگ های مطرح strike force - pride fc -dream -m1 و cage warriors مبارزه کرده و همونطور که عرض کردم حاصل این مبارزات دوبار قهرمانی تو لیگ dream و 1 بار قهرمانی تو لیگ cage warriors و 1 بار قهرمانی تو لیگ strike force بوده . با توجه به سنش امار کاملا خوبی هم هست
موساسی تو 15 فوریه با لیوتو ماچیدا قهرمان سابق یو اف سی و شوتوکان مبارزه کرد و واقعا پا به پای ماچیدای با تجربه مبارزه کرد ولی در نهایت با رای داوران شکست خورد . لازم به گفتنه این مبارزه " بهترین مبارزه شب " هم شد
باید دید این فایتر جوون در ادامه راهش تو یو اف سی چکار خواهد کرد......

Gegard-Mousasi1.jpg

جذاب می نویسید. آدم لذت می بره :)
برای گگارد موسسیان هم آروزی موفقیت های بیشتر کنیم ...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بزودی بیوگرافی رویس گریسی رو میذارم . همون جوجیتسو کار معروف که با 80 کیلو وزن با افراد خیلی قویتر از خودش و به قول معروف گردن کلفتای اون زمان مبارزه میکرد !

Royce_Gracie_Vs_Akebono.jpg

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
بزودی بیوگرافی رویس گریسی رو میذارم . همون جوجیتسو کار معروف که با 80 کیلو وزن با افراد خیلی قویتر از خودش و به قول معروف گردن کلفتای اون زمان مبارزه میکرد !

Royce_Gracie_Vs_Akebono.jpg
چه گردن کلفتی :)

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
ممنون از مطالبت و با آرزوی موفقیت فایتر های ایرانی.منتظر مطلب رویس گریسی هستم شدیدا:)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
رویس گریسی شاگرد استاد بزرگ جوجیتسو برزیلی " هلیو گریسی "

بعید میدونم تو منابع فارسی بیوگرافیش پیدا شه ! کلیه حقوق این مطلب متعلق به سایت pt هست

RoyceGracie-web.bmp

قد : 183
وزن : 80
مدارک : دان 6 جوجیتسو برزیلی
رویس گریسی فایتر حرفه ای MMA و جوجیتسو برزیلی هست و به گفته ی خیلیا تاثیر گذارترین شخص در شکل گیری میکس مارشال ارتس در امریکا هست
شهرت گریسی بیشتر بخاطر شکست دادن حریف های قویتر از خودشه !
گریسی تو یو اف سی های 1 و 2 و 4 تونست قهرمان یو اف سی بشه و میشه گفت مهم ترین شخصی بود که اهمیت درگیری روی زمین رو به همه ثابت کرد !
رویس همچنین دارای بیشترین تعداد برد با سابمیشن هست ( 11 تا )
رویس گریسی تو سال 1966 تو rio de janeiro برزیل به دنیا اومد . رویس پسر هلیو گریسی یکی از بنیانگذاران bjj هست و همینطور برادر زاده کارلوس گریسی ( برادر بزرگتر هلیو گریسی )
رویس تو بچگی زیر نظر پدر و 3 تا برادرش یعنی rickson و rorion و relson شروع به یادگیری جوجیتسو کرد و تو سن 18 سالگی موفق به گرفتن کمربند مشکی شد
مدتی بعد برادرش rorion ازش دعوت میکنه که برای کمک تو اموزش جوجیتسو به امریکا بیاد و رویس هم این درخواست رو قبول میکنه و در نتیجه وارد ایالت کالیفرنیا میشه . گفتینه تو تورنمت های جوجیتسو 53 برد داره و 3 تا باخت

royce_10.jpg

گریسی بطور کلی 19 تا مسابقه تو دنیای ام ام ای داده که حاصلش 14 برد 2تا باخت و 3 تا مساوی هست
رویس فایترهای مطرح زیادی رو شکست داده تو اون دوران :
افرادی مثل gerard gordeau قهرمان ساواته جهان
یا patrick smith یکی از بزرگترین کیک بوکسر ها که رکورد 66 پیروزی و 8 شکست رو تو کیک بوکس داره
Remco Pardoel قهرمان جودوی اروپا
Dan severn قهرمان چندین دوره کشتی جهان
1 بار هم کن شامراک قهرمان پانکراس رو شکست داده
و همینطور akebono سوموکار 230 کیلویی !!!
و...

royce-gracie.jpg

تو سال 2006 رویس گریسی به یو اف سی برگشت تا با قهرمان welterweight یعنی matt hughes مبارزه کنه . ولی مسلما تو سن 40 سالگی نمیتونست اون رویس گریسی افسانه ای قدیم باشه در نتیجه تسلیم ضربات مشت matt شد و بازی رو واگذار کرد
میشه گفت این مبارزه پایان دوران حرفه ای گریسی بود ! البته بعدش یه مبارزه با sakuraba فایتر ژاپنی انجام داد ولی بعدش مشخص شد تو این مسابقه دوپینگ کرده !
اسم همسر رویس Marianne هست و 3 تا پسر به اسمهای Khonry, Khor, Kheydon داره و همینطور یه دختر به اسم kharianna ( خدا حفظشون کنه !:D:p )

kimo.jpg

خب این بود بیوگرافی این فایتر که تو دوران خودش شگفتی افرید ! و مسلما هر کس بخواد ام ام ای رو دنبال کنه باید اول این فایتر رو بشناسه چون اون بود که ام ام ای رو به دنیا شناسوند:)

gracie.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
اولش که این تاپیکو زدم فکر میکردم حداقل 3 - 4 نفر میان و درباره ی مبارزات بحث میکنیم و مثلا از چند هفته قبل پیشبینی مسابقات و ... ولی خب اینجوری نشد :D
اوایل که با ام ام ای اشنا شده بودم حقیقتا هیچ منبع درست حسابی تو سایتای ایرانی نبود که بشه مطالعش کرد در نتیجه مجبور بودم با انگلیسی دست و پا شکسته و اینترنت قراضه (! ) تو فروم های خارجی بگردم و جواب سوالاتمو پیدا کنم . میخوام هر چی راجع به Mixed Martial Arts میدونم اینجا به اشتراک بذارم که اگه کسی چند وقته دیگه علاقه مند شد حداقل یه جا باشه واسه مطالعه کردن .
میخوام بیوگرافی همه ی فایترهای مطرح رو به تدریج بذارم و همینطور معرفی تکنیکا و اخبار مبارزات مهم و ... خوشبختانه دوستان تو سایت اپارات هم خیلی خوب عمل میکنن و مبارزات مهم رو اپلود میکنن تا واسه دیدن مبارزات هم کسی مشکل نداشته باشه
از اونجایی که خیلی از دوستان تو این فروم علاقه مند به سبکهای ژاپنی هستن در ادامه بیوگرافی یوشیهیرو اکیاما رو میذارم . این شخص ژاپنیه و قهرمان جودو هم هست

method=get&s=yoshihiro-akiyama.jpg

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
مطالبتون عالیreza_vc عزیز.منم از مسابقات UFC لذت مبرم .فقط نمی رسم پیگری کنم که کدوم مسابقه خوب و ببینم .لطفا اگه fight خوب دید اعلام کنید.تا ما همبریم پیدا کنیم ببینیم و دربارش صحبت کنیم و از تجربیات و دانش شما هم استفاده کنیم. با تشکر:):)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
مطالبتون عالیreza_vc عزیز.منم از مسابقات UFC لذت مبرم .فقط نمی رسم پیگری کنم که کدوم مسابقه خوب و ببینم .لطفا اگه fight خوب دید اعلام کنید.تا ما همبریم پیدا کنیم ببینیم و دربارش صحبت کنیم و از تجربیات و دانش شما هم استفاده کنیم. با تشکر:):)
بله حتما
اگه علاقه دارید مبارزه ی جونیور دوس سانتوس و ولسکز تو اپارات هست . این دو تا نفرات اول و دوم یو اف سی جهان هستن . تاحالا 3 بار باهم مبارزه کردن که مبارزه ی سومشون از همه باحال تر بود ! حتی بین طرفدارا به مبارزه خونین ( bloody fight ) معروف شد
اینم لینکش
http://www.aparat.com/v/RlH5z

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
راستی دوستان یه توضیحی بدم راجع به این عکسایی که گذاشته میشه و باز نمیشه ! ( یه کادر سفید بجای عکس میاد )
کافیه با شیلتر شکن اون صفحه رو باز کنین تا عکسا با کیفیت عالی بیاد !:)

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
reza_vc عزیز ممنون واقعا مسابقه عالی و خونین بود مخصوصا برای جونیور دوس سانتوس که صورتش حسابی خون و داغون شد.از همون اول ولسکز با استراتژی مبارز رو شروع کرد.من فک می کنم که چون قد و دست جونیور دوس سانتوس بلند تر بود همش مبارز رو به حالت clinch می کشند.الته ولسکز بیشتر تو سر پا کار می کرد قبلا و واقعا خوب پیشرفت داشته تو فنون کشتی .تو زمان استراحت مربی بش می گفت که زانوی پا تکیه گاهشو بزن .می خواست بازی به زمین بکشونه که اونجا کارو تموم کنه. ولسکز هم خوب جا خالی می داد هم خوب ضربه دست می زد.با تشکر:):)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
reza_vc عزیز ممنون واقعا مسابقه عالی و خونین بود مخصوصا برای جونیور دوس سانتوس که صورتش حسابی خون و داغون شد.از همون اول ولسکز با استراتژی مبارز رو شروع کرد.من فک می کنم که چون قد و دست جونیور دوس سانتوس بلند تر بود همش مبارز رو به حالت clinch می کشند.الته ولسکز بیشتر تو سر پا کار می کرد قبلا و واقعا خوب پیشرفت داشته تو فنون کشتی .تو زمان استراحت مربی بش می گفت که زانوی پا تکیه گاهشو بزن .می خواست بازی به زمین بکشونه که اونجا کارو تموم کنه. ولسکز هم خوب جا خالی می داد هم خوب ضربه دست می زد.با تشکر:):)
اره;)
البته نباید از استقامت دوس سانتوس هم گذشت . 23 دقیقه کتک خورد اخرشم به زور ناک اوت شد ! واقعا ضربه خوری بالایی داره
ولی حریف ولسکز نمیشه چون کشتیش ضعیفه . ولسکز هم کیک بوکسینگش عالیه هم کشتیش

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
کپی با ذکر منبع مجازه

937.jpg

یوشیهیرو اکی یاما

لقب : .... ( لقبش منشوریه:D)
قد : 177
وزن : 77
مدارک : دان 3 جودو
اکیاما جودوکا و میکس مارشال ارتیست مشهور ژاپنیه . البته اصلیتش کره ای هست ولی بعدا ملیتش رو تغییر داده . اکیاما تو سال 2001 مدال طلای asian championship رو اورد و سال بعدش تو بازی های اسیایی بازم قهرمان شد
اکیاما هم چنین قهرمانی k1 heroes grand prix رو تو دسته وزنی نیمه سنگین وزن داره

ورود به mma

اولین حضور اکیاما در mma مربوط میشه به سال 2004 . وقتی که francise botha رو تو راند اول با armbar شکست داد . مبارزه بعدیش با جروم لی بنر معروف بود و تو اون مبارزه با ضربات زانوی سنگین لی بنر ناکوت شد
ولی تو سال 2005 با شکست حریفانش تونست قهرمان قهرمان grand prix بشه
بطور کلی 20 تا مسابقه داده که 13 تاشو برده و 5 تا باخت داشته . 2 مسابقه هم بدون نتیجه تمام شده

Akiyama-Yoshihiro-Hero6-1.jpg

اکیاما تو سال 2009 تونست وارد بزرگترین سازمان برگزار کننده mma یعنی ufc بشه . ولی عملکردش اصلا خوب نبود و با چندین باخت پشت سر هم مجبور شد این سازمان رو ترک کنه
اخرین مبارزش مربوط به سال 2012 هست که با رای داوران به jake shields باخت
اکیاما یه دختر داره به اسم sarang . همسرش هم یکی از معروف ترین مدل های ژاپنه ( shihoo ) ! جالبه بدونید الگوی ورزشیش بوکسر معروف مایک تایسون هست !

ufc144_09_shields_vs_akiyama_011.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
941219_10151671662409328_1060303006_n.jpg

حریف بعدی کین ولسکز قهرمان یو اف سی احتمالا فابریسیو وردوم خواهد بود . وردوم قهرمان دو دوره bjj جهان و دو دوره submission wrestling هست .

Werdum-StrikeForce.jpg

وردوم تخصصش تو سابمیشن هست . اگه این مبارزه انجام بشه به نظر من ولسکز برنده خواهد بود ! جدا از اینکه کین ولسکز یکی از فایتر های مورد علاقم هست ولسکز کشتی گیر فوق العاده ای هست و وردوم نمیتونه خاکش کنه . همینطور با کیک بوکسینگ خوبی که در مقابل dos santos ازش دیدیم مطمئنا سرپا هم وردوم حریفش نمیشه
تنها شانسی که واسه وردوم قائلم اینه که ولسکز مصدوم بوده و معمولا وقتی یه فایتر بعد از مصدومیت برمیگرده عملکرد ضعیفی داره
تصور من از نتیجه بازی اینه که مبارزه همش تو حالت سرپا خواهد بود ( چون نه وردوم میتونه ولسکز رو خاک کنه و نه ولسکز ریسک خاک کردن قهرمان جوجیتسو رو به جون میخره) بعد تو همون stand up ولسکز چنتا مشت سنگین به وردوم میزنه و وردوم میفته رو زمین بعدشم چند ضربه دیگه و

WOW ... it is all over ! cain defend his championship

:p:p

و نهایتا وردوم به سرنوشت سیلوا دچار خواهد شد !:D:D

cain-vs-bigfoot-2.jpg

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
به پست قبلی اضافه میکنم : علاوه بر stand up مبارزه تو clinch هم خواهد بود

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
چند روزی بود که از اینجا غافل شده بودم ! بزودی یه سری از مبارزات رو میخوام انالیز کنم ! البته مسلما من کارشناس نیستم و این انالیز ها در سطح اماتور خواهد بود

اولین مبارزه مال جان جونز و رمپیج جکسون هست

jonny bones jones

UFC%20s%20Jon%20Jones%20Open%20Workout%205I57okf8Zvdl.jpg

quinton rampage jackson

Rampage-SMF-top.jpg

1067.jpg

بالا