برگزیده های پرشین تولز

انتخابات رييس فدراسيون فوتبال

به نظر شما كدام گزينه جهت مديريت فدراسيون فوتبال مناسب تر است؟

• Total voters
    41

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
۱۹ شهريور آغاز ثبت نام از كانديداها

ايسنا ـ مهدى محمد نبى دبير موقيت فدراسيون فوتبال با تاييد شروع ثبت نام از نامزدهاى رياست و هيات رييسه فدراسيون فوتبال از روز دوشنبه۱۹ شهريور گفت: اين ثبت نام تا ۲۹ شهريور ادامه خواهد داشت و داوطلبان يا نمايندگان رسمى آنها مى توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر با در دست داشتن نامه كتبى به طبقه سوم فدراسيون فوتبال و اتاق شماره ۳۵ مراجعه كرده و ثبت نام خود را انجام دهند. وى افزود: داوطلبان مدارك و فرم هاى ثبت نام را اخذ مى كنند و پس از آن فرصت خواهند داشت كه با تكميل فرم ها و تحويل همه مدارك خواسته شده شامل مدارك عمومى و اختصاصى و دريافت سند، كار ثبت نام خود را به پايان مى رسانند. نبى با تأكيد مجدد بر اين كه انتخابات فدراسيون فوتبال در همان زمان بيست و سوم مهر برگزار مى شود گفت: انتخابات ساعت ۹ صبح در هتل المپيك برگزار مى شود. وى در پاسخ به اين سؤال كه چه زمانى شروع ثبت نام از نامزدهاى رياست و هيات رييسه فدراسيون فوتبال مشخص شد، گفت: امروز(چهارشنبه) و پس از هماهنگى كه در كميته انتقالى انجام شد اين تاريخ مشخص شد. نبى به نامزدها توصيه كرد كه پس از تكميل فرم بايد مدارك اختصاصى خود را تحويل دهند. وى افزود: نامزدها بايد دقت كنند كه مدارك و فرم هاى ثبت نام مخدوش نباشد. ضمن آن كه دستورالعمل مربوط به شرايط مندرج در ماده ۳۵ در اساسنامه طبق بند يك و ۲ خواهد بود. وى درباره چگونگى بررسى صلاحيت نامزدها گفت: كميته ۳ نفره كه در دفتر انتخابات مستقر است كارهاى بررسى مدارك نامزدها را انجام مى دهد و پس از تكميل رسيدگى صلاحيت نامزدها براى رسيدگى توسط مبادى ذيربط انجام خواهد گرفت. نبى پيش بينى كرد تاييد صلاحيت افراد در مراجع ذيصلاح حداكثر تا ده روز انجام گيرد. او همچنين در پاسخ به اين سؤال كه اعضاى مجمع چگونه از نام نامزدها باخبر مى شوند، گفت: ما فرم هاى شش تا دوازده را براى اعضاى مجمع ارسال خواهيم كرد و اسامى نامزدها را متعاقبا ارسال خواهيم كرد.

به نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 15 شهريورماه 1386

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
این طور که من شنیدم احتمال داره کاشانی هم کاندید بشه!

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
نمى دانم چرا آنها اين كار را كردند
صفايى فراهانى:فدراسيون بايد ثبت نام را شروع مى كرد

فارس- رييس كميته انتقالى گفت: به دليل اينكه نمى خواستم اتهامى داشته باشم، تاريخ سفرم را با ثبت نام نامزدهاى فدراسيون هماهنگ كردم.روز سوم شهريور ماه زمان آغاز ثبت نام از نامزدهاى فدراسيون فوتبال بود. اين تاريخ را مهدى محمدنبى، دبير موقت فدراسيون اعلام كرد اما چندين بار تاريخ آغاز ثبت نام از نامزدها تغيير كرد.
آقاى خبيرى گفته اند با آغاز ثبت نام نامزدها در ۱۹ شهريور، مخالف هستند و كميته انتقالى توقع داشته زمان آغاز ثبت نام هفته گذشته باشد؟
< اصلا نبودم و بى اطلاع هستم چون مسافرت بودم. نمى دانم چه گذشته است.
چرا تاريخ ثبت نام تغيير كرد؟
< امروز از سفر آمده ام و اطلاعى ندارم.
مى خواهيم بدانيم چرا تاريخ سوم شهريور ماه ثبت نام نامزدها آغاز نشد؟
<من كه نبودم و امروز از سفر آمدم. ان شاء الله يكشنبه اين هفته جلسه كميته انتقالى برگزار مى شود. اكنون هر پرسشى داشته باشيد، اطلاعاتى ندارم كه پاسخگو باشم چون تاكنون با كسى تماسى نداشته ام. نمى دانم چه گذشته تا پاسخ شما را بدهم.
اتفاقا غيبت شما هم باعث انتقاداتى شد كه چرا رييس كميته انتقالى در سفر بوده تا جلسه برگزار نشود؟
< كارم را كرده ام. تاريخ ثبت نام را اعلام كردم چون نمى خواستم دخالتى بكنم، تاريخ ثبت نام را طورى تنظيم كردم كه با تاريخ سفرم هماهنگ باشد. قبل از آغاز ثبت نام رفته باشم و زمانيكه برمى گردم، ثبت نام به پايان رسيده باشد. نمى خواستم دخالتى بكنم و اتهامى داشته باشم كه دخالت تاريخ سفرم را اينگونه تنظيم كردم.
ثبت نام انجام نشد. مى خواستيم بدانيم چرا تاريخ ثبت نام به تعويق افتاد؟
<يعنى ثبت نام انجام نشده است؟
نه .
<اين اطلاعات را از شما مى گيرم. بى اطلاع بودم.
خيلى جالب است. هفته گذشته اعلام شد به دليل سفر شما، جلسه كميته انتقالى برگزار نشده و به همين دليل، تاريخ ثبت نام به تعويق افتاد.
< دليل نداشت اين اتفاق بيفتد. كميته نايب رييس دارد و ۵ عضو ديگر آن هم حضور داشتند. جلسات كميته هم مشخص است. كميته، تاريخ برگزارى انتخابات و آغاز ثبت نام را مصوب كرد و اعلاميه داد. حالا چرا ثبت نام انجام نشده، اطلاع ندارم. بايد بپرسم بعد به شما بگويم.
برخى مى گويند به دليل انجام رايزنى ها، تاريخ ثبت نام به تعويق افتاد؟
< بى اطلاع هستم. نمى دانم.

پ.ن: شخصا بعيد مي دانم آقاي صفايي كانديد شوند.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
انتقاد خبيرى از فدراسيون فوتبال:تحت هيچ شرايطى تغييرزمان مجمع رانمى پذيريم

ايسنا - عضو كميته انتقالى فدراسيون فوتبال با انتقاد از روند اجرايى حاكم بر فدراسيون فوتبال و زمان بندى لحاظ شده براى شروع ثبت نام انتخابات فدراسيون گفت: تأكيد كميته انتقالى بر شروع ثبت نام از اوايل هفته گذشته بود اما متاسفانه سهل انگارى و تعلل مسؤولان اجرايى فدراسيون، شرايط ناخواسته اى را براى انتخابات فدراسيون فوتبال فراهم كرد.
دكتر مهدى خبيرى اظهار كرد: فدراسيون فوتبال قول داده بود كه شروع ثبت نام از كانديداها طى هفته گذشته انجام شود اما به دلايل نامعلومى انجام نشد كه اين شرايط برخلاف خواسته هاى كميته انتقالى است.
وى افزود: كميته انتقالى تحت هر شرايطى اصرار دارد كه انتخابات در۲۳ مهرماه برگزار شود؛ چرا كه تاخير در زمان انتخابات، فوتبال ما را زير سؤال خواهد برد. قطعا انتخابات بايد در۲۳ مهرماه برگزار شود و ما نيز تحت هر شرايطى خواهان اجراى اين مصوبه هستيم.
خبيرى تأكيد كرد: اعلام تاريخ ۱۹ شهريور ماه براى ثبت نام از كانديداهاى فدراسيون فوتبال، تاريخى نبوده كه كميته انتقالى با آن موافق باشد. ما خواستار شروع ثبت نام از هفته قبل بوديم.
وى افزود: كميته انتقالى يك قدم از برنامه هاى خود براى برگزارى مجمع عقب نشينى نخواهد كرد.

تاكنون نيز اگر اختلالى در روند برگزارى انتخابات ايجاد شده، ناشى از تعلل و مشكلات اجرايى فدراسيون فوتبال بوده است. نمى دانم چرا فدراسيون فوتبال به دنبال تعلل در شروع ثبت نام است. اين موضوع يا به دليل مشكلات اجرايى است يا مسائل خاصى در حال برنامه ريزى است كه ما از آن بى اطلاعيم.
عضو كميته انتقالى فدراسيون فوتبال گفت: با تاريخ اعلام شده از سوى فدراسيون فوتبال براى شروع ثبت نام، اگر تعداد كانديداها محدود باشد مشكل زمانى براى برگزارى مجمع در ۲۳ مهرماه نخواهيم داشت، ولى اگر كانديداها زياد باشند، قطعا براى برگزارى مجمع در تاريخ مذكور مشكل خواهيم داشت.
وى گفت: صفايى فراهانى و اعضاى كميته انتقالى نخواهند پذيرفت كه تاريخ مجمع تغيير كند. حتى انصارى فرد نيز تاكنون مخالف تغيير زمان برگزارى مجمع بوده است. احتمالا در جلسه كميته انتقالى كه روز يكشنبه با حضور صفايى فراهانى برگزار مى شود، درخصوص تمام اين موارد بحث و بررسى خواهد شد.
خبيرى تأكيد كرد: اميدوارم مسؤولان فدراسيون فوتبال به اهميت برگزارى مجمع در ۲۳ مهر واقف باشند.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
كتيرايى: رييس فدراسيون فوتبال بايد با سياست هاى سازمان همسو باشد

ايپنا - رييس تربيت بدنى سازمان صدا و سيما گفت: رييس فدراسيون فوتبال بايد با سياست هاى سازمان تربيت بدنى همسو باشد و علاوه بر اجراى آيين نامه هاى فيفا در داخل كشور تابع اين نهاد باشد.
بهزاد كتيرايى خاطرنشان كرد: سازمان تربيت بدنى عالى ترين مرجع تصميم گيرى درخصوص ورزش كشور به شمار مى رود و فدراسيون فوتبال هم به عنوان يك شاخه از اين مجموعه بزرگ مستلزم هماهنگ كردن برنامه هاى خود با اين نهاد است. وى در رابطه با برنامه هايى را كه براى شركت در انتخابات فدراسيون فوتبال مد نظر قرار داده تأكيد كرد: ۱- تشكيل كميته فنى براى انتخابات سرمربى تيم هاى بزرگسالان و پايه اى ۲- برگزارى رقابت هاى ليگ زيرنظر اتحاديه باشگاه ها
۳- بررسى امكانات باشگاه هاى سراسر كشور و زمين هاى موجود كه فكر مى كنم اين اهداف بخش اعظمى از مشكلات فوتبال را مرتفع سازد.
كتيرايى تقابل فدراسيون فوتبال و سازمان صدا و سيما را منطقى ندانست و يادآور شد: بستگى به نظر مجمع دارد كه من با اين اهداف بتوانم موفق بشوم و اين سمت را به دست آورم يا نه، اگر اين طور شد قطعا مشكلات فوتبال و فدراسيون با سازمان صدا و سيما درخصوص حق پخش تلويزيونى رقابت ها را حل خواهد كرد تا هيچ طرفى متضرر نشود.

به نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 17 شهريور ماه 1386

EAsasha

Registered User
لایک‌ها
2
من با انصاريفرد موافقم بعدش فراهاني اما هر كي انتخاب ميشه بايد اول قلعه نويي رو پرت كنه بيرون و يه مربي درست حسابي بذاره جاش

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
نبى: هنگام تحويل مدارك حضور كانديدا الزامى است

مهدى محمدنبى دبيركل فدراسيون فوتبال كشورمان گفت: اعضاى كميته انتقالى امروز (يكشنبه) تشكيل جلسه خواهند داد تا در خصوص نظراتى كه شركت كنندگان در جلسه هماهنگى مجمع فدراسيون فوتبال نسبت به برگزارى انتخابات داشتند اعمال نظر كنند. در جلسه هماهنگى كه براى اعضاى مجمع در محل آكادمى ملى المپيك ترتيب داده شده بود اكثر مدعوين شركت داشتند و نظرات خود را در خصوص نحوه برگزارى انتخابات اعلام كردند، تنها عده اى معدود بودند كه با ارسال نامه هايى دلايل عدم حضور خود را توضيح دادند و نتوانستند در اين جلسه حاضر شوند.
وى اضافه كرد: فلسفه تشكيل اين جلسه هم تنها با توجه به درخواست اعضاى مجمع بود و ما طبق تغييراتى كه صورت گرفته لازم ديديم نظرات حاضرين را به اطلاع كميته انتقالى برسانيم. چرا كه تعداد حاضرين در مجمع در گذشته ۴۳ نفر بود كه براساس اساسنامه جديد به ۷۴ نفر افزايش يافته است.
نبى در خصوص دلايل به تعويق افتادن زمان ثبت نام نامزدهاى انتخابات فدراسيون فوتبال يادآور شد: بررسى همين نظرات عمده ترين دليل به تعويق افتادن زمان ثبت نام انتخابات بود كه طبق جلسه چهارشنبه هفته گذشته مقرر شد نامزدها از صبح روز دوشنبه ۱۹ شهريورماه به مدت ۱۰ روز كارى نسبت به ثبت نام خود از طريق مراجعه حضورى به فدراسيون يا اعزام نماينده قانونى خود اقدام كنند؛
لازم به ذكر است كه هنگام تحويل مدارك و دريافت تأييديه فدراسيون بايد شخص كانديداها حضور داشته باشد.
دبيركل فدراسيون فوتبال حداكثر شركت كنندگان در انتخابات رياست و ساير پست ها را ۱۱۹ نفر اعلام كرد و اذعان داشت: با توجه به اينكه هر كانديداهاى احراز پست رياست فدراسيون فوتبال را بايد ۱۰ نفر از اعضاى مجمع تأييد كنند حداكثر در اين بخش ۷ نفر نامزد حضور خواهند داشت و در ۸ سمت باقيمانده ۱۴ نفر كه مجموع آنها بيشتر از ۱۱۹ نفر نخواهد بود.
نبى انتخاب دبيركل فدراسيون فوتبال را منوط به پيشنهاد رييس جديد و تصويب اعضاى هيأت رييسه دانست و تصريح كرد: طبق اساسنامه اصلاح شده فدراسيون فوتبال رييس جديد گزينه مدنظرش را براى سمت دبيركلى پيشنهاد خواهد داد و اعضاى هيأت رييسه پس از مدتى شور و مشورت كار تصويب اين نظر را انجام مى دهند.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
يك گزينه جديد اضافه شد
مايلى كهن كانديداى رياست فدراسيون فوتبال

محمد مايلى كهن كه پيش از اين شايعه حضورش در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال مطرح بود، ديروز بار ديگر از زبان يكى از دست اندركاران و مسؤولان فعلى فوتبال مطرح شد. براساس اين شنيده ما به احتمال زياد مايلى كهن پس از هفته ها سكوت و بى خبرى به دنبال رايزنى با افراد خبره و صاحب نظر است تا در صورت امكان اين بار بخت خود را در تصدى رياست فدراسيون فوتبال امتحان كند.
ثبت نام از كانديداها از فردا (دوشنبه) آغاز خواهد شد و بايد منتظر بود و ديد كه آيا مايلى كهن به عنوان نامزد مستقل وارد گود شده يا از سوى جامعه فوتبالى و مديران ورزشى كشور مورد حمايت قرار مى گيرد؟ مايلى كهن سال هاست كه كارمند سازمان تربيت بدنى (دفتر امور مشترك فدراسيون ها) بوده و در سمت هاى مربيگرى تيم هاى ملى بزرگسالان، اميد و باشگاه هايى مثل سايپا، فولاد و پيكان بوده است.

به نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 18 شهريور ماه 1386

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
نميدونم مايلي كهن واقعا مياد يا نه ولي من به عنوان گزينه سوم بعد از صفايي و انصاريفرد بهش علاقه دارم.
اگر دو نفر ذكر شده نيان من كه دوست دارم مايلي كهن رييس فدراسيون بشه ، چون حداقل چيزي كه داره اينه كه حرفش با عملش يكي هست و خاك خورده فوتبال هست . فقط بايد احساساتي نشه و تفكر جمعي و گروهي رو بپذيره.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
جلسه كميته انتقالى بدون غايب تشكيل شد
هدف، انتخابات آرام و بى حاشيه

سكوت همه جا را فراگرفته، كاركنان ساختمان مشكى و قرمز رنگ خيابان سئول مثل هميشه مشغول فعاليتند تا شايد بعد از جلسه طبقه چهارم خبر هاى خوبى بشنوند. جلسه كميته انتقالى فدراسيون بعد از تاخيرى طولانى با حضور محسن صفايى فراهانى، كيومرث هاشمى، على رغبتى، محمد حسن انصارى فرد، محمد خبيرى، حسن غفارى و مهدى محمد نبى تشكيل شد تا سرنوشت نام نويسى از كانديداهاى فدراسيون فوتبال مشخص شود.
ساعت ۳۰:۱۵ آقايان با كت و شلوارهاى اتو كشيده به داخل اتاق آقاى رييس مى روند، سه ساعت و نيم طول مى كشد تا اين جلسه به پايان برسد.
قيافه هاى كاملا خسته از در ورودى خارج مى شوند، هيچ چيزنمى تواند مثل حضور خبرنگاران آنها را غافلگير كند. على رغبتى و انصارى فرد ترجيح مى دهند تا توپ را به زمين هاشمى و صفايى بيندازند و خود به سرعت فدراسيون را ترك كنند.
حسن غفارى و دكتر خبيرى با چند پوشه كاغذ زير بغل يك راست به دفتر اموربين الملل مى روند تا خبرنگاران متوجه شوند كه از آنها هم خبرى نصيبشان نمى شود.
دبير كل فدراسيون هم با چند ارباب رجوع سرگرم صحبت است و در پاسخ به پرسش هاى وارده با علامت دست به سمت اتاق اشاره مى كند كه بايد همچنان منتظر بمانيد تا آقاى رييس و سخنگو بيايند و مصاحبه كنند.همه انتظار مى كشند تا رؤسا بيرون بزنند، صفايى كه انگار متوجه شده خبرنگاران در كمين او به سر مى برند از در ديگر اتاق قصد خروج دارد اما درست مقابل در آسانسور گرفتار خبرنگاران مى شود.

صفايى فراهانى :رييس آينده بايد تيم داشته باشد
محسن صفايى فراهانى مى گويد از كجا هستيد من قرار نيست مصاحبه كنم اما اگر قول مى دهيد زود تمام كنيد سؤالاتتان را بپرسيد.
سؤال اول به موضوع جلسه مربوط مى شود، رييس كميته انتقالى با كمى مكث مى گويد: «نكته مهمى كه در جلسه مطرح شد ماجراى ثبت نام از كانديداهاى فدراسيون بود كه اگر خدا بخواهد از فردا(امروز) اين امر اتفاق مى افتد.»
صفايى در حال صحبت كردن است كه از او درباره دلايل تاخير در زمان ثبت نام پرسيده مى شود كه وى با نگاهى متعجب مى گويد: «من در ايران نبودم اما دوستان با توجه به شرايط تصميم گرفتند اين عمل صورت گيرد چون اعضاى مجمع نسبت به وظايف خود آگاهى كامل نداشتند اما متاسفانه يكى از خبرگزارى ها به نقل از من مصاحبه خيالى منتشر كرد كه من گفته بودم اصلا نبايد اين اتفاق صورت مى گرفت.
آنها در بخش ديگرى در اين مصاحبه اعلام كرده بودند كه من گفته ام براى اينكه اتهامى به من صورت نگيرد از ايران رفتم كه به شدت اين موضوع را تكذيب مى كنم و هرگز اينگونه نبوده.»
از رييس كميته انتقالى مى پرسيم كه كميته انتقالى ترجيح مى دهد كه چه كسى رييس آينده فدراسيون فوتبال شود، صفايى كه نمى خواهد به طرفدارى از شخص خاصى متهم شود با سياست خاصى مى گويد: «من به شخصه از كسى حمايت نمى كنم تنها آرزويى كه دارم اين است كه فردى كه مى آيد به همراه خود يك تيم داشته باشد، دوستانى كه مى خواهند رييس شوند يادشان نرود كه فوتبال ما ناكامى هاى بسيارى به خود ديده در مقاطع مختلف ضعيف ظاهر شديم و ديگر نبايد اشتباهات گذشته را تكرار كنيم، كانديداها بايد بدانند كه در آينده ما بايد در تمام مراحل حرف بزنيم در تيم هاى جوانان، نوجوانان، باشگاه هاى حرفه اى و ساير موارد بايد داراى يك تشكيلات حرفه اى باشيم.»
رييس كميته انتقالى در ادامه اشاره مى كند: «بدون ترديد كسى كه مى خواهد رييس فدراسيون شود بايد از همين ابتداى كار به فكر تامين منابع مالى اين فدراسيون باشد و به اين نكته فكر كند كه در برابر اعضاى مجمع چه حرف جديدى براى گفتن دارد .ما بايد اين حقيقت را بپذيريم كه در قاره آسيا و جهان در رشته فوتبال تا به حال ناكام بوده ايم و هيچ توفيقى نداشته ايم. در اداور گذشته شما كدام نكته اميدوار كننده را سراغ داريد. بايد اين را در نظر بگيريم كه مردم ما ديگر تحمل اشتباه از سوى رييس فدراسيون را ندارند از اين رو رييس بعدى نبايد اشتباه كند.»
محسن صفايى فراهانى در پاسخ به سؤال ديگرى كه مربوط به جريمه ايران از سوى (WAAF) به خاطر تخلف در مسابقات غرب آسيا است مى گويد: «ما به عنوان يكى از اعضاى پايه گذار در اين تشكل بايد مطيع قانون باشيم، بدون ترديد بايد بپذيريم كه سخن آنها منطقى است و اين افراد قوانين را اجرا مى كنند لذا ما سعى خود را مى كنيم كه اين جريمه شامل حال ما نشود اما طبيعى است كه ما مورد توبيخ قرار بگيريم.»
صفايى فراهانى كه تلاش مى كرد زودتر از دست خبرنگاران خود را رها كند با ديدن هاشمى لبخند روى لبانش مى نشيند و مى گويد : «بقيه سؤال ها را از آقاى هاشمى بپرسيد» اما سؤال آخر او را در جاى خود ميخكوب مى كند.
آقاى صفايى يكى از اعضاى كميته انتقالى مى گويد شما مى توانيد كانديدا شويد اما براى اينكه جو درست نشود تصميم گرفتيد كه هيچ يك از اعضا كانديدا نشوند كه صفايى با لبخندى مى گويد: «حتما صلاح دانستند اين موضوع را بيان كردند اما من از اول هم گفتم كه كانديدا نمى شوم.»

هاشمى: انتخابات آرامى پيش رو داريم
نوبتى هم باشد نوبت آقاى سخنگو است. كيومرث هاشمى به خبرنگاران مى گويد: «چقدر سؤال مى كنيد بنده خدا آقاى صفايى همه سؤالها را جواب داد حالا دوباره چه مى خواهيد بشنويد!»
اما در جواب مى شنود در جلسه چه خبر بود، صدايش را صاف مى كند و توضيح مى دهد: «جلسه بيشتر از هر چيز به بحث انتخابات مربوط مى شد.در اين جلسه دوستان تصميم گرفتند به جريان ثبت نام بپردازند و قرار شد از فردا( امروز ) كار ثبت نام آغاز شود البته اين كار بدون حضور خبرنگاران انجام مى شود. در ادامه اين جلسه درباره حضور نمايندگان AFC هم بحث شد و قرار شد آقاى افتخارى به عنوان نماينده فدراسيون با اين نمايندگان همكارى لازم را انجام دهند تا آنها بتوانند نظارت كاملى بر باشگاه هاى ايران داشته باشند.»

آقا ى رييس بايد اينجا را پر كنيد
اين تصوير همان فرمى است كه كانديداهاى رياست فدراسيون فوتبال بايد براى ثبت نام در انتخابات مو به مو آن را تكميل كنند
148353.jpg

از قرار معلوم اين فرم بايد به تاييد ۱۰ نفر از اعضاى مجمع برسد
از هاشمى مى پرسيم با توجه به اينكه دادكان نمى تواند در انتخابات شركت كند آيا اين قانون شامل مصطفوى هم مى شود چون او هم جزو كسانى قرار گرفته كه طبق اساسنامه حق شركت در انتخابات را ندارد، هاشمى با كمى تامل مى گويد: «در اساسنامه فدراسيون آمده كسانى كه از سوى مجمع كنار گذاشته مى شوند و با استعفايشان موافقت مى شود حق ندارند در دوره بعدى حاضر شوند اما مصطفوى به صورت موقت مشغول به كار شد، در صورتى كه در اساسنامه آمده مجمع بايد تصميم بگيرد.»
هاشمى درباره اين موضوع كه اگر صدا و سيما بخواهد انتخابات را به صورت مستقيم روى آنتن ببرد مى گويد: «ما معتقديم كه اين امر بايد در نهايت آرامش برگزار شود. در صورتى كه پخش مستقيم اين انتخابات انجام شود آرامش از مجمع مى رود در صورتى كه ما تلاش مى كنيم اين اتفاق نيفتد. شما يقين بدانيد كه اين يكى از آرام ترين انتخابات فدراسيون خواهد بود و حاشيه هاى قبلى به وجود نخواهد آمد.»
از هاشمى پرسيده مى شود كه كميته انتقالى با مدير ورزشى موافق است يا سياسى كه او بدون مكث مى گويد: «سياسى و ورزشى زياد فرق نمى كند كسى كه مى آيد بايد كار كند، اين مسائل در حاشيه است. ما بايد تلاش كنيم فردى بر سر كار بيايد كه به درد فوتبال مى خورد، حالا مى خواهد ورزشى باشد يا سياسى.»

نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 19 شهريور ماه 1386

HAMED_PT

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
64
آجرلو رسما برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اعلام آمادگی کرد
مدیرعامل پیشین باشگاه پاس تهران صبح امروز خبر حضورش در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی آجرلو در نشست صبح امروز مدیران باشگاه با اتحادیه فوتبال رسما اعلام کرد به عنوان نامزد کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال بزودی ثبت نام خواهد کرد.

HAMED_PT

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
64
سه کاندیدای دیگر هیئت رئیسه فدراسیون مشخص شدند / سردار افشار کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می شود
رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه های ایران نام سه کاندیدای دیگر حضور در انتخابات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام علی آقامحمدی که در نشست صبح امروز اتحادیه فوتبال صورت گرفت ، بهروان ، تیمسار ملاحی و محمود نوری به عنوان کاندیدای عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ثبت نام خواهند کرد.

همچنین سردار افشار به عنوان یکی دیگر از گزینه های انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بزودی با حضور در این فدراسیون ثبت نام خواهد کرد.

HAMED_PT

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
64
فتح الله زاده کاندیدای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال می شود
مدیرعامل باشگاه استقلال امروز با حضور در فدراسیون فوتبال خود را کاندیدای عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خواهد کرد.

علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال با تایید این خبر به خبرنگار مهر گفت: هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مانند هیئت مدیره باشگاه هاست که می تواند در تعامل با رئیس فدراسیون در جهت پیشرفت فوتبال گام بردارد.

وی ادامه داد: من احساس کردم می توانم در بین 9 نفری که در آینده اداره فدراسیون فوتبال را در اختیار خواهند گرفت حضور داشته باشم.

علی فتح الله زاده عصر امروز با حضور در فدراسیون فوتبال نام خود را به عنوان کاندیدای عضویت در هیئت رئیسه این فدراسیون ثبت خواهد کرد.

HAMED_PT

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
64
ثنایی نامزد عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شد
مدیرعامل باشگاه پیکان نیز به عنوان کاندیدای عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ثبت نام خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر ، در حاشیه نشست مشترک اعضای مجمع فدراسیون فوتبال که درتالار مهربانی مجموعه ورزشی انقلاب در حال برگزاریست ابراهیم ثنایی نیز برای حضور در انتخابات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام آمادگی کرد. وی نیز بزودی با حضور در فدراسیون فوتبال ثبت نام خواهد کرد.

HAMED_PT

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
64
نیک نفس، خورشیدی و جلالی کاندیدای حضور در هیئت رئیسه شدند
سه تن دیگر از اهالی فوتبال خود را به عنوان نامزدهای حضور در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال معرفی کردند.

به گزارش خبرنگارمهر، در حاشیه نشست مشترک اعضای مجمع فدراسیون فوتبال که درتالار مهربانی مجموعه ورزشی انقلاب در حال برگزاریست سه کاندیدای دیگر حضور در انتخابات هیئت رئیسه مشخص شدند.

بر این اساس، نیک نفس مدیرعامل باشگاه مس کرمان، مجتبی خورشیدی از باشگاه راه آهن و رضا جلالی نامزد حضور در این انتخابات شدند و بزودی ثبت نام خواهند کرد.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
حامد جان ممنون از حضور فعالتون در اين تاپيك . دستت درد نكنه .

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
تلاش براى اجماع در انتخابات فدراسيون فوتبال
دود سفيد اتحاديه به نفع فوتبالى ها
جلسه مشترك اعضاى مجمع فدراسيون فوتبال با اعضاى اتحاديه باشگاه هاى فوتبال صبح روز گذشته درحالى توجه ويژه رسانه هاى مختلف به اين موضوع را باعث شد كه دكتر آقامحمدى در مهمترين بخش از صحبت هاى خود براى كمك به فوتبال همدلى را شرطى ضرورى قلمداد و تأكيد كرد: «اگر به اهل فوتبال وفادار باشيم نتيجه بهترى مى گيريم.»
هشدار ويژه رييس اتحاديه فوتبال باشگاه هاى كشور در شرايطى مطرح مى شود كه خيلى ها معتقدند سمت و سوى انتخابات رياست فدراسيون فوتبال البته به همين منوال پيش مى رود.
بايد يك ورزشى رييس شود
اين همان نگرانى دلسوزانه اى است كه در يكى دو ماه اخير بسيارى از اهالى فوتبال ضمن اشاره به آن از سازمان تربيت بدنى خواسته اند تا در انتخابات رياست فدراسيون فوتبال با اتخاذ يك موضع بى طرف در قبال كانديداها به محقق كردن چنين عزمى كمك كند.نكته اى كه روز گذشته نيز آقامحمدى در جلسه مشترك اعضاى مجمع فدراسيون با اعضاى اتحاديه باشگاه هاى فوتبال به آن اشاره كرد و گفت: «ما از سازمان تربيت بدنى به عنوان متولى ورزش كشور مى خواهيم كه بى طرفى اتخاذ كند، چون اين بى طرفى در نهايت به عزت سازمان ورزش منجر مى شود.»وى ادامه داد: «البته شخص آقاى على آبادى چنين اراده ويژه اى را در دستور كار خود قرار داده و ما در اين باره شكى نداريم اما با اين حال از سازمان مى خواهيم كه رييس فدراسيون فوتبال فردى باشد كه جزيى از جامعه ورزش است.»
رييس اتحاديه باشگاه هاى فوتبال با بيان اين مطلب كه ما هرگز مقابل سازمان نيستيم ضمن اشاره به هدف مشتركى كه ميان اتحاديه و سازمان ورزش به وجود آمده تصريح كرد: «كارنامه آقاى على آبادى به ما نشان مى دهد كه گرايش وى به مديران ورزشى است. ما درست به همين دليل است كه قصد داريم با سازمان تعامل نزديكى داشته باشيم.» بنابراين بخشى از اظهارات ويژه مرد خردمند اتحاديه فوتبال كافى به نظر مى رسيد تا شايعه تقابل ميان اعضاى اتحاديه با سازمان تربيت بدنى به طور كلى منتفى قلمداد شود.
آقامحمدى همچنين در پاسخ به گلايه برخى از افراد غير ورزشى كه در چند روز اخير درباره تشكيل جلسات اتحاديه باشگاه هاى فوتبال موضع منفى اتخاذ كرده بودند، گفت: اولاً ما به دنبال دشمنى با كسى نيستيم. درثانى اينكه ما در اتحاديه با هم مى نشينيم و جلسه ترتيب مى دهيم نبايد گلايه كسى را به همراه داشته باشد.
روز گذشته رييس اتحاديه فوتبال درحالى براى حل اختلاف ها و البته رفع حواشى چند روز اخير تلاش جدى به خرج مى داد كه اظهارات عضو كميته انتقالى فدراسيون فوتبال نيز فضا را درست در همين روال پيش برد. آنجا كه محمدحسن انصارى فرد تأكيد كرد: «در اساسنامه جديد فدراسيون فوتبال بى ترديد حق باشگاه ها و هيأت هاى فوتبال با تناسب خاص و عادلانه اى تقسيم شده است.»

مصطفوى در برزخ رد صلاحيت
برخلاف مانورهاى تبليغاتى داريوش مصطفوى در يكى دو ماه اخير او هنوز موفق نشده تا موضوع رد صلاحيت خود را تا پايان روز نخست ثبت نام حل و فصل كند. اگرچه دامنه لابى او براى رسيدن به كرسى رياست فدراسيون فوتبال تا هيأت فوتبال كرمانشاه نيز پيشروى كرده است. شايد به همين دليل بود كه عصر روز گذشته جلال مرادى، رييس هيأت فوتبال كرمانشاه به طرفدارى از كانديداتورى وى در انتخابات رياست فدراسيون تشكيل جلسه داده و مرد اخراجى چند ماه گذشته فدراسيون را گزينه خوبى براى همه كاره شدن در فدراسيون فوتبال برشمرده است. داريوش مصطفوى اين روزها از هيچ تلاشى در جهت حل مسأله «رد صلاحيت» خود دريغ نمى كند، حتى اگر اين موضوع وى را مجبور كند تا ضمن تماس هاى مكرر با على پروين از مدير فنى استيل آذين بخواهد تا در يكى دو روزنامه ورزشى وى را مورد حمايت قرار دهد اگرچه حالا بازخوانى اتفاقات يكى دو سال اخير بيش از پيش واقعيت نيازمند بودن خود على پروين را صحه مى گذارد چه مرد ناكام دو سه سال گذشته فوتبال ايران خود نياز به حمايت معنوى ديگران دارد.

آجورلو، كتيرايى، صالحى و نيك نفس
تاكنون همين ۴ نفر هستند كه فرم ثبت نام انتخابات را در بخش رياست فدراسيون فوتبال دريافت كرده اند.
روز گذشته هر كدام از اين ۴ كانديدا در گفت وگوهايى جداگانه به تشريح سياست هاى آينده خود پرداختند.مصطفى آجورلو در اولين مصاحبه رسمى خود ضمن رعايت شرط احترام به همه كانديداها گفت: اين تصميم براى من حكم يك وظيفه ملى و دينى را دارد. از اين گذشته من با فوتبال آشنايى دارم و به همين دليل ثبت نام كرده ام.مديرعامل پيشين باشگاه پاس كه گفته مى شود اكثريت اعضاى اتحاديه فوتبال درخصوص حمايت از وى به اجماع رسيده اند، با بيان اين مطلب كه «امروز بايد به فوتبال نگاهى همه جانبه داشت» تاكيد كرد: «وظيفه خودم مى دانم كه به زودى درباره برنامه هايم توضيحات مفصلى ارايه كنم اما فعلاً به ذكر همين يك نكته بسنده مى كنم كه بايد به فوتبال نگاهى ملى داشته باشيم.»
ديگر كانديداها نيز ضمن انجام مصاحبه هايى تأكيد كردند كه پس از پايان ثبت نام سياست هايشان را تشريح خواهند كرد. «اتحاديه فوتبال در شرايط فعلى قصد دارد قدرت اجرايى ويژه اى را در دست بگيرد»؛ اين تنها نتيجه اى بود كه روز گذشته بسيارى از منابع آگاه درخصوص آن خبرهاى همسويى را عنوان مى كردند. در همين حال گفته مى شود تلاش اتحاديه براى تعامل منطقى با رؤساى هيأت هاى فوتبال همچنان ادامه دارد. هيأت هايى كه رؤساى آن از جلسه روز گذشته استقبال ويژه اى به عمل نياورده بودند.با در نظر گرفتن شرايط موجود و فضاى حاكم بر جلسات اتحاديه مى توان گفت از دودكش اتحاديه فوتبال به سود ورزشى ها دود سفيد بيرون مى آيد همانند زمانى كه واتيكان پاپ خود را انتخاب كرده و دود سفيد از دودكش خود بيرون مى دهد تا مردم در جريان انتخاب پاپ جديد باشند.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
هنوز رييس ثبت نام نكرده است!

ديروز خبرگزارى فارس خبرى مبنى بر ثبت نام محمد مايلى كهن در انتخابات فدراسيون فوتبال را مخابره كرد در اين خبر به نقل از سرمربى سابق تيم ملى كشورمان آمده بود كه او به عنوان فرزند ورزش در اين انتخابات شركت خواهد كرد: «البته اكنون بيمارم و بايد جراحى كنم، با اين حال تلاش خواهم كرد كه در اين انتخابات حضور داشته باشم.»همزمان با انتشار اين نام، اسامى ديگرى مثل سردار افشار (مسؤول حراست صدا و سيما) بهزاد كتيرايى، منوچهر صالحى، كاظم اوليايى و سردار آجورلو نيز در سايت هاى خبرى به چشم مى خورد اما به دليل نبود اطلاع رسانى دقيق بايد منتظر روزهاى آينده نشست و ديد كه كداميك از اين اسامى از فردا براى نشستن روى صندلى داغ فدراسيون فوتبال به طور رسمى وارد عرصه انتخابات مى شود.آنچه در اين بين كمتر مورد توجه قرار مى گيرد بحث توانمندى و پيشينه مديريتى افراد است و كمتر كسى را مى بينيم كه به ايده ها و برنامه محورى خودتكيه كند. نگاه قشرى و ياركشى حرف اول روز انتخابات را مى زد و افراد با مطرح كردن شعارهاى زيبا قصد اين را دارند كه بتوانند وزن خود را بالا ببرند. اينكه اين افراد بتوانند ۱۰ راى اعضاى مجمع را مال خود كند، مشكل اساسى است و بعيد به نظر مى رسد كه رييس آينده فوتبال هنوز به طور رسمى وارد گود شده باشد.مجمع فدراسيون تمامى اتفاقات را زيرنظر داشته و عملكرد گذشته افراد در تيمدارى و باشگاهدارى را در ديدگاه هاى خود لحاظ خواهد كرد، همين حالت براى اعضاى اتحاديه نيز وجود دارد.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
7 كانديدا در روز اول ثبت نام

بنابر اعلام حميد شهابى، روابط عمومى فدراسيون فوتبال در اولين روز از آغاز كار ثبت نام كانديداهاى رياست و هيات رييسه فدراسيون فوتبال با وجود آنكه نام هاى زيادى مطرح شد تا پايان وقت ادارى ديروز تنها ۷ نفر به محل ثبت نام مراجعه كرده و فرم هاى مخصوص را دريافت كردند البته يكى از اين ۷ نفر، خانم فيروزه دهقان بود كه براى نيابت رييس فدراسيون مراجعه كرده و فرم مخصوص را تحويل گرفت.تا پايان وقت ادارى روز دوشنبه آقايان بهزاد كتيرايى (رييس ورزش سازمان صدا و سيما) مصطفى آجورلو (رياست سازمان ورزش شهردارى تهران) حميدرضا نيك نفس (مديرعامل باشگاه مس كرمان)، منوچهر صالحى (مديرعامل پيشين باشگاه سايپا) براى رياست مراجعه و فرم هاى مخصوص را دريافت داشتند. آقايان كريم ملاحى (مديرعامل پيشين باشگاه هاى ابومسلم، پاس و فعلى تراكتورسازى) و غلامرضا بهروان (رييس هيات فوتبال مازندران) براى هيات رييسه اقدام كردند.اين در حالى است كه شنيده مى شود طى امروز و روزهاى آينده محمد مايلى كهن، سيدكاظم اوليايى، سردار افشار جهت كانديداتورى رياست و محمود نورى، ابراهيم ثنايى، منصور قمر، غلامرضا بهروان، رضا جلالى و مجتبى خورشيدى براى عضويت در هيات رييسه به محل ثبت نام مراجعه خواهند كرد

نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 20 شهريور ماه 1386

بالا