برگزیده های پرشین تولز

انتخابات رييس فدراسيون فوتبال

به نظر شما كدام گزينه جهت مديريت فدراسيون فوتبال مناسب تر است؟

• Total voters
    41

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
اینا هم مسخره کردند بابا ...

اگر تعلیق بشه بازی های مقدماتی هم نمیتونه بازی کنه نه !؟

نه نميتونه بازي كنه و بعيد نيست آخرش اين اتفاق بيفته:f34r:

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سپ بلاتر:مسؤولان AFC از شما راضى نيستند
فارس- رييس فدراسيون بين المللى فوتبال(فيفا) مى گويد: «اميدوارم مسؤولان فوتبال ايران براى حل مشكل، با ما همكارى لازم را انجام دهند.»
سپ بلاتر در خصوص بحث تعليق فوتبال ايران اظهار داشت: «اطمينان دارم كه به زودى وضعيت در خصوص دخالت سياسيون در فوتبال ايران روشن مى شود. به زودى جلساتى در مورد فوتبال ايران برگزار خواهيم كرد. اميدوارم در پايان اين نشست ها، مشكل را براى هميشه حل كنيم.»
رييس فدراسيون بين المللى فوتبال (فيفا) با بيان اينكه معجزه گر نبوده و نمى تواند آينده را پيش بينى كند، تأكيد كرد: «تنها اميدوار به حل مشكلات هستيم. آنچه مسلم است، فوتبال ايران وضعيت خوبى ندارد و سران AFC از شما راضى نيستند. اميدوارم مسؤولان ايران براى حل هر چه سريع تر اين مشكل با ما همكارى لازم را انجام دهند. براى فوتبال ايران آرزوى آينده اى خوب، توام با موفقيت را دارم.»

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
نشست سه جانبه ايران AFC و فيفا در كوالالامپور
در جلسه صبح امروز اعضاى كميته انتقالى فدراسيون فوتبال ايران و محمد بن همام تكليف انتخابات ايران مشخص خواهد شد.
در حالى كه قرار بود هر پنج عضو كميته انتقالى براى انجام مذاكرات با سران كنفدراسيون فوتبال آسيا و مسؤول كميته حقوقى فيفا به كوالالامپور بروند، غفارى از سفر بازماند و تنها هاشمى، صفايى فراهانى، رغبتى و خبيرى به مالزى سفر كردند.
چهار عضو ايرانى صبح امروز در نشستى با رياست محمد بن همام توضيحاتى را درباره اساسنامه فدراسيون و انتخابات رياست و هيأت رييسه به رييس AFC ارايه خواهند داد و پس از آن در خصوص انتخابات فدراسيون فوتبال ايران و زمان احتمالى آن تصميم گيرى خواهد شد.
به احتمال فراوان انتخابات فدراسيون فوتبال اواخر آذر سال جارى برگزار مى شود تا رييس و هيأت رييسه فدراسيون فوتبال مشخص شود.
اگر زمان جلسه صبح سه شنبه طولانى شود، ادامه جلسه عصر همان روز تشكيل خواهد شد و در نهايت فردا تصميم نهايى درباره رياست فدراسيون فوتبال ايران اتخاذ خواهد شد.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
ميشل پلاتينى:فوتبال ايران با تحريم مواجه نمى شود
فارس - رييس اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) با اشاره به مشكلات موجود براى برگزارى انتخابات فوتبال ايران مى گويد: «فوتبال ايران با مشكلات زيادى همراه است اما گمان نمى كنم كار به تحريم بكشد.»
ميشل پلاتينى در خصوص بحث تعليق فوتبال ايران اظهار داشت: «به هر حال شما بايد سياست را از فوتبال خود كنار بگذاريد. شك ندارم كه در اين صورت در كمتر از يك ماه تمامى مشكلات حل مى شود.»
رييس يوفا با تأكيد بر اينكه مسؤولان ايران بايد هرچه زودتر رييس فدراسيون فوتبال را انتخاب كنند، تصريح كرد: «شايسته فوتبال شما نيست كه نتواند يك رييس براى فدراسيون خود انتخاب كند.»

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یعنی باید گفت خاک بر سرتون با این کاراتون!!

همه ی دنیا جمع شدن دارن میگن در شان و شخصیت فوتبال ایران نیست که اینطوری بشه اونوقت اینا!

واقعا که!

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123

همه ی دنیا جمع شدن دارن میگن در شان و شخصیت فوتبال ایران نیست که اینطوری بشه اونوقت اینا!

واقعا که!

انقدر طول ميدن تا جد و آباد فوتبال اين مملكتو بيارن جلو چشماش:(:f34r:

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
اين هم آخرين اخبار نشست مالزي

بعد از نشست‌ تعدادى‌ از اعضاى‌ کميته‌ انتقالى‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ با مسئولان‌ فيفا، سخنگوى‌ فدراسيون‌ بين‌المللى‌ فوتبال‌ اعلام‌ کرد: على‌آبادى‌ مى‌تواند به‌ عنوان‌ يکى‌ از اعضاى‌ مجمع، در انتخاب‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ شرکت‌ کند.
در حقيقت‌ طبق‌ اساس‌نامه‌اى‌ که‌ فيفا آن‌ را پذيرفت‌ رئيس‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ و معاونش‌ مى‌توانند به‌ عنوان‌ يکى‌ از اعضاى‌ مجمع‌ در انتخابات‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ شرکت‌ کنند اما اينکه‌ او بتواند نامزد حضور در انتخابات‌ شود، پذيرفتنى‌ نيست. نامزد شدن‌ على‌آبادى‌ در انتخابات‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ وضعيتى‌ است‌ که‌ براى‌ ما تعريف‌ نشده‌ و هرگز نمى‌تواند در اين‌ انتخابات‌ شرکت‌ کند و اگر اين‌ اتفاق‌ رخ‌ دهد فوتبال‌ ايران‌ را به‌ حالت‌ تعليق‌ درخواهيم‌ آورد.
در اين‌ ارتباط‌ اميرحسين‌ کريم‌پور دبير بخش‌ روابط‌ بين‌الملل‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ گفت: اين‌ انتخابات‌ قرار بود پنجشنبه‌ برگزار شود اما به‌ دليل‌ اختلاف‌نظر درخصوص‌ قوانين‌ جديد فدراسيون‌ فوتبال‌ به‌ تعويق‌ افتاده‌ است‌ و شايد اين‌ تعويق‌ تا ژانويه‌ طول‌ بکشد. البته‌ تصميم‌ نهايى‌ امروز اتخاذ خواهد شد.
گفتنى‌ است‌ سران‌ فيفا اعلام‌ کرده‌ بودند مسئولين‌ سياسى‌ ايران‌ به‌ خصوص‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ در کارهاى‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ دخالت‌هاى‌ زيادى‌ مى‌کنند. به‌ همين‌ دليل‌ سران‌ فيفا از نامزد شدن‌ على‌آبادى‌ رئيس‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ در انتخابات‌ ابراز نگرانى‌ کردند و خواستار به‌ تعويق‌ افتادن‌ زمان‌ انتخابات‌ رياست‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ شده‌اند.

30naa

Registered User
لایک‌ها
3

واقعا که!
انقدر طول ميدن تا جد و آباد فوتبال اين مملكتو بيارن جلو چشماش
انقدر طول ميدن تا جد و آباد فوتبال اين مملكتو بيارن جلو چشماش
خودش هم حیا[؟؟؟] نمیکنه گند زده به فوتبال مملکت بعد اسم خودش رو گزاشته پدر ورزش ایران البته از یه طرف دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد که از اونور واقعا پدر ورزش ایرانه:D. فعلا هم که بزرگترین قدرت ورزشه و همه ازش حساب میبرن. اینکه جناب مهندس بشه عضو مجمع هم حرفش رو نزنید و خجالت بکشید که واقعا کسر شانشونه ایشون

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
کميته‌ انتقالى‌ يکشنبه‌ جلسه‌ تشکيل‌ مى‌دهد

اعضاى‌ کميته‌ انتقالى‌ مستقر در فدراسيون‌ فوتبال‌ پس‌ از بى‌نتيجه‌ ماندن‌ نشست‌ مشترک‌ با بن‌همام‌ روز يکشنبه‌ 18 آذرماه‌ براى‌ تعيين‌ زمان‌ برگزارى‌ مجمع‌ تصميم‌گيرى‌ خواهند کرد.
پس‌ از مخالفت‌ فيفا با حضور على‌آبادى‌ رئيس‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ در انتخابات‌ فدراسيون‌ فوتبال، اعضاى‌ کميته‌ انتقالى‌ که‌ از مذاکره‌ با بن‌ همام‌ رئيس‌ قطرى‌ کنفدراسيون‌ فوتبال‌ آسيا نيز نتيجه‌اى‌ نگرفته‌اند براى‌ تعيين‌ زمان‌ نام‌نويسى‌ مجدد کانديداها و برگزارى‌ مجمع‌ در جلسه‌ روز يکشنبه‌ 18 آذر ماه‌ خود تصميم‌گيرى‌ مى‌کنند.

پ.ن: به نظر مي رسد تا دوستان فوتبال ايران را به تعليق نرسانند تصميمي نخواهند گرفت!، نكته تاسف برانگيز اينكه خارجيها شان فوتبال ايران را بالاتر از اين مي دانند كه فوتبال بدون رييس فدراسيون باشد ولي دريغ از كمي برنامه ريزي و خيرخواهي براي فوتبال كشور از طرف دست اندركاران ورزش. :(

mahdi007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
باید یه واقعیتی رو قبول کنیم اینکه به ما یاد دادن همه خیانتها به این کشور توی دوره قاجاریه وبقیه
دوره شاهنشاهی انجام شده در حالی که میبینیم هر روز توی پست های مدیریتی این کشور از سیاسی
تا ورزشی هزار تا خیانت انجام میشه ودر این موردتنها چیزی که مهم نیست فوتبال ومردم این کشور هستن
مثل جنازه ایکه برای بدست اوردن اموالش مدعیان از هر طرف اونو میکشن پس زیادی ناراحت نباشید
تاریخ همین بوده وهست

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
صفايى: من رييس نمى شوم

سر و صداهاى حاشيه جلسات كميته انتقالى باعث شد ديشب خبرنگاران تا ساعت 19 سرماى خيابان سئول را به جان بخرند تا بلكه يك خبر داغ به دست آورند اما در نهايت چيز دندانگيرى به دست نيامد. پس از پايان جلسه، صفايى فراهانى در جمع خبرنگاران حاضر شد و 20 دقيقه اى به سؤالاتشان پاسخ گفت كه البته خبر داغ و خاصى از آن بيرون نيامد.

حمله به صدا و سيما
صفايى قبل از هر چيز به صدا و سيمايى ها توپيد و حاضر نشد با آنها مصاحبه كند. رييس كميته انتقالى با لحن تند خطاب به گزارشگران سيما گفت: »شما حق را نمى گوييد و من حاضر نيستم با اين صدا و سيما حرف بزنم. هر چه لمپن هست مى آوريد عليه من صحبت كند بعد حرف هاى من را پخش نمى كنيد.«

سازمان قبول نكرد
صفايى سپس خطاب به روزنامه اى ها درباره دو گزينه مربيگرى تيم ملى گفت: »يكى از امريكاى جنوبى و يكى از اروپاى غربى مد نظر بودند. با آنها صحبت هم كرده بوديم اما سازمان مخالفت كرد.«

اولتيماتوم ندادند
رييس كميته انتقالى درباره فرصت 48 ساعته AFC گفت: »تحت هيچ شرايطى تأييد نمى كنم كه به ما اولتيماتوم داده شده باشد.
در جلسه مالزى يكى از آقايان گفت ما تا 48 ساعت ديگر رأى نهايى خود را اعلام مى كنيم، آنها هم گفتند خب برويد مشكلاتتان را حل كنيد، هر وقت حل شد در اسرع وقت انتخابات را برگزار مى كنيم.«
ارائه ليست بدون سرمربى
بحث كه به سرمربى تيم ملى و اعلام ليست تيم ملى كشيده شد، صفايى گفت: »ما چون سرمربى نداريم نمى توانيم ليست اعلام كنيم. به هر حال ما تا 14 دى (4 ژانويه) فرصت داريم و در حال تلاش هستيم تا سريع تر بحث سرمربى تيم ملى را به نتيجه برسانيم.«

وظيفه داشتم
رييس كميته انتقالى درباره حضور على آبادى در انتخابات گفت: »از اول هم با هيچ فرد خاصى مشكل نداشتم. من وظيفه داشتم هر كس مى آمد از او ثبت نام مى كردم، چه على آبادى و چه رييس جمهور، اما طبق بند يك اساسنامه حضور معاون رييس جمهور در فدراسيون استقلال آن را به خطر مى اندازد. ما هم براى اينكه طبق اساسنامه كار انجام شود به اتفاق دوستان رفتيم مالزى تا مشكل حل شود كه البته حل نشد.«

فقط تطبيق داديم
در حالى كه رييس كميته انتقالى توسط يك هيأت سه نفره بر ثبت نام نظارت داشت صفايى مى گويد: «ما مسؤول نيستيم نه تأييد صلاحيت مى كنيم و نه وضعيت كسى را مشخص مى كنيم. كميته سه نفره فقط مدارك را تطبيق مى داد.»

اصل استقلال
از صفايى پرسيده شد قبلا گفته بوديد حضور على آبادى مشكل ساز نيست و او پاسخ داد، يا اشتباه حرف را نوشته اند يا من منظورم را درست نرسانده ام. فيفا نه با اساسنامه و نه با على آبادى مشكلى ندارد فقط مى گويد اصل استقلال زير سؤال نرود.

رييس نمى شوم
صفايى كه متهم به استفاده از قدرت سياسى شده بود گفت دنبال رياست نيستم و اين شايعه است كه مى خواهم براى نمايندگى مجلس بيايم. من هرگز از سياست براى پيشبرد كارها استفاده نكرده ام و حتى اگر فيفا هم مأموريت بدهد رييس فدراسيون نمى شوم.

10 تا مثل شفر
با كومان، تروسيه، گوليت و تراپاتونى مذاكره كرديم اما هيچ كدام شرايط حضور در ايران را نداشتند. درباره شفر هم بايد بگويم، شفر در فرودگاه لندن به استقبال من آمد و درخواست حضور در ايران را داد اما معنى آن اين نيست كه ما دنبال او بوديم. مثل شفر روزى 10 تا به ما پيشنهاد مى شود. خبرنگار ديگرى از صفايى پرسيد، آيا فيفا و AFC بيش از حد به فوتبال ايران حساس نشده اند؟ كه صفايى فراهانى گفت: آنها حساسيتى به فوتبال ايران ندارند و اگر كسى سراغشان نرود بر روى اين مسائل چشم هايشان را مى بندند.
خبرنگار ديگرى درباره اظهار نظر على آبادى كه گفته بود برخى نادوستان داخلى اطلاعات غلط به فيفا مى دهند، پرسيد، كه صفايى فراهانى گفت: ممكن است كه مسؤولان فيفا و AFC از روى سايت هاى رسمى ايران متوجه اين مساله شده باشند، به طور مثال كه از زمان استعفاى دادكان فيفا از روى خبر ايرنا متوجه استعفاى دادكان شد. اين بار كه من به فيفا رفته بودم آنها به من گفتند كه از روى خبر ايسنا، متوجه ثبت نام على آبادى درانتخابات فدراسيون فوتبال شده اند. احتمالا شخصى آنها را در جريان خبر گذشته است و به آنها گفته است كه اين خبر را از روى سايت هاى رسمى ايران ببينيد.

به نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 19 آذر 86

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
کلمات هم عاجزند از بیان کردن بوی گند و حال بهم زن قدرت طلبی بعضی افراد دون پایه...

گریستن هم به حال این مملکت کم است!

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
صفايى فراهانى: من هم مثل هر كسى دچار اشتباه مى شوم
مخالفت فيفا با على آبادى برنامه ريزى شده نبود

اين روزها مهندس صفايى فراهانى در كانون توجهات قرار دارد و تمام رسانه ها روى رفتار او زوم كرده اند و هر كسى بنا به سياستى كه در رسانه اش دارد، از حرف هاى رييس كميته انتقالى برداشت خاصى مى كند. حرف هاى او در اين مدت به شدت تحريف شده است و همين مسأله مشكلات فراوانى را براى انتخابات و حتى انتخاب سرمربى تيم ملى به وجود آورده است. رييس كميته انتقالى - كه اين روزها حكم رييس فوتبال ايران را دارد - پس از جلسه يكشنبه شب كميته انتقالى مقابل در ساختمان فدراسيون فوتبال با ما حرف زد. البته صفايى در واقع قصد مصاحبه نداشت اما وقتى ديروز با او تماس گرفتيم تا حرف هايش مكتوب شود، براى آنكه مبادا اشتباهى رخ بدهد، مصاحبه را اول براى او فاكس كرديم تا بخواند. صفايى پس از خواندن مصاحبه، آن را تأييد كرد. پس مصاحبه اى كه پيش روى شماست، عين حرف هاى رييس كميته انتقالى است.

شايد براى بسيارى از اهالى فوتبال اين سؤال مطرح شود چرا مهندس فراهانى با سياست و زيركى در برابر برخى پرسش ها صحبت مى كند؟ آيا اين رويه بر اساس معيارهاى حرفه اى شماست يا نه؟
< نه در اين مقطع، نه در دوره رياستم در فدراسيون فوتبال هيچ گاه به ايراد حرف هاى بى پايه و اساس رو نياوردم، مطمئن باشيد اگر حرفى بر پايه عقل و منطق موجوديت داشته باشد آن را بيان كردم و حاضر نشدم مسائل حقيقى را از ذهن رسانه ها مخفى كنم. شايد سخت باشد اما من اهل دروغ گفتن نيستم.
شما دروغگو نيستيد اما هميشه حرف هاى صحيح را به زبان نمى آوريد، مثلا بحث مخالفت فيفا يا انتخاب سرمربى تيم ملى؟
< در حقيقت اگر كمى منصف باشيد درك مى كنيد كه هيچ مديرى اين كار را نمى كند مگر رسما موضوع قطعى شده باشد. شما اعتقاد داريد هر حرفى كه احتمالش وجود داشته باشد بايد زده شود؟ درباره مخالفت فيفا با حضور آقاى على آبادى بايد اين اصل را در نظر بگيريد كه اينجا بحث شخص در بين نيست، نه فيفا و نه صفايى فراهانى، هيچ كسى با شخص آقاى على آبادى مشكل ندارد اما توجه كنيد كه حرف فيفا اين است كه همان اساسنامه به درستى اجرا شود. در بند يك اساسنامه فدراسيون آمده است كه استقلال فدراسيون بايد رعايت شود اما از نظر فدراسيون جهانى فوتبال رييس سازمان تربيت بدنى محور تصميم ساز دولت در امر ورزش است، يعنى اگر زمانى بين دولت و رييس فدراسيون اختلاف عقيده اى به وجود آيد رييس سازمان تربيت بدنى نمى تواند از نگاه مستقل به مسأله نگاه كند لذا اينجا استقلال فدراسيون به خطر مى افتد، از اين رو فيفا مى گويد نماينده دولت در ورزش نبايد كانديداى رياست فدراسيون شود. درباره نكته دوم نيز بايد بگويم كه ما نمى توانيم بلندگوى تبليغاتى برخى نامزدهاى مربيگرى تيم ملى شويم، چرا بايد قبل از آنكه با فردى قرارداد ببنديم نام مربى احتمالى را اعلام كنيم؟ من اگر به تنهايى تصميم گيرنده بودم شايد يك شبه با گزينه مورد نظرم به توافق مى رسيدم اما اينجا بحث نظر جمع است. طبيعى است جمع نظر مى دهند بعد تصميم اتخاذ مى شود. اميدوارم قانع شده باشيد.
نه ما تأكيد بر اين واژه نداريم اما شما به عنوان رييس كميته انتقالى مى توانستيد چندين بار كنفرانس مطبوعاتى برپا كنيد تا ذهن افكار عمومى نسبت به مسائل موجود روشن شود اما اين حركت هيچ وقت از سوى شما صورت نگرفت و باعث شد شايعات به بالاترين حد ممكن برسد.
< اگر كنفرانس برپا مى كنم بايد به دنبال نتيجه اى مشخص در پايان آن باشم اما باور كنيد محسن صفايى نمى خواهد چيزى را به اثبات برساند. شايد بعضى افراد با اينچنين برنامه هايى به دنبال برخى اهداف باشند، اما در نهايت بايد چه چيزى را بيان كنم؟ با صداقت حرف هايم را به خبرنگاران مى زنم. براى چه بايد اين كارها را انجام دهم.
از اين مسأله عبور كنيم، پيش بينى شما از سرنوشت فوتبال ايران چيست؟
< پيش بينى نيازى نيست، ما بايد مشكل و ايراد موجود را برطرف كنيم تا فيفا اجازه برگزارى انتخابات فوتبال ايران را صادر كند. مطمئن باشيد اگر ايراد اساسنامه اى كه فيفا به انتخابات ما وارد كرده رفع شود وضعيت رييس و هيأت رييسه اين فدراسيون مشخص مى شود.
آقاى فراهانى؛ ايراد فعلى اساسنامه است يا على آبادى؟
< هيچ كدام، ما بر سر يكى از بندهاى اساسنامه با فيفا اختلاف نظر داشتيم كه فيفا و AFC در جلسه مالزى تأكيد كردند اين مورد برطرف شود، بعد انتخابات برگزار شود. حالا هم منتظر نتيجه اين مذاكرات از طرف سازمان هستيم.
در اين بين مهلتى براى فدراسيون و سازمان تربيت بدنى معين شد؟
< به هيچ وجه ضرب الاجلى داده نشد. چندبار ديگر هم اعلام كردم كه يك سوء تفاهم باعث چنين فرضيه اى شد وگرنه نه مسؤولان AFC نه FIFA براى ما مهلت تعيين نكردند. فقط مسأله اينجاست كه هرچه زودتر ما اين مشكل را حل كنيم و انتخابات را برگزار كنيم.
تصور مى كنيد اين اتفاق چه زمانى روى دهد؟
< نمى دانم، تصميم گيرى با صفايى فراهانى نيست. من هم مثل شما در انتظار تصميم گيرى هستم.
شايعه اى مطرح شد كه شما علاقه اى به برگزارى انتخابات نداريد چون خود قصد رياست در فدراسيون فوتبال را داريد. يعنى AFC با حكم دو ساله شما را اتوماتيك وار به عنوان رييس فدراسيون ايران منصوب مى كند؟
< امكان ندارد چنين اتفاقى رخ بدهد. اگر قصد رياست داشتم در مقطع قبلى استعفا نمى دادم. خودت هم مى گويى شايعه، از اين رو اصلا جدى نگيريد.
حتى اگر سران فيفا و AFC اين موضوع را از شما بخواهند؟
< آنها هيچ وقت اين كار را نمى كنند چون اين اتفاق دخالت صريح در امور داخلى كشورهاست. پس مطمئن باشيد نه آنها مى خواهند نه صفايى فراهانى.
حالا اگر آنها سنت شكنى كردند و اين مسأله را مطرح ساختند امكان دارد؟
< تحت هيچ شرايطى نه به دنبال رياستم، نه آنها اين حركت را انجام مى دهند.
برخى سايت ها عقيده دارند شما به لحاظ شرايط سياسى پيش رو مثلا انتخابات مجلس هشتم، كرسى رياست را نشانه گرفتيد.
< (با لبخند تلخ مى گويد) من هيچ وقت ورزش را با سياست قاطى نكردم، در زمان رياستم هم يك ثانيه از ورزش فوتبال استفاده ابزارى نكردم چون اين دو بحث با هم متفاوت است.
اما نيمى از موفقيت ها به خاطر ارتباطات سياسى محسن صفايى فراهانى در دولت هشتم بود. منكر اين موضوع كه نمى شويد؟
< باور كنيد چنين نبوده، همه گمان مى كنند من از رانت قدرت برخوردار بودم ولى حقيقتا اينچنين نبوده، تنها به فكر پيشرفت فوتبال بودم نه چيز ديگر.
نقدى به رياست صفايى فراهانى وجود داشت كه او نمى توانست با مهره هاى بزرگتر از خود كار كند و در كابينه اش نفراتى ضعيف حضور داشتند.
< نمى پذيرم، من و همكارانم هرآنچه در چنته داشتيم رو كرديم. طبيعى است برخى ها مثل هميشه عملكردها را نقد كنند اما بايد در اين راستا انصاف را در نظر بگيرند. شما اگر جاى صفايى بوديد چه كسانى را روى كار مى آورديد؟ اگر ۵ نفر را نام برديد كه من آنها را نياورده بودم حرف شما را مى پذيرم.
اما هنر مديريت بايد چنين اقدامى را انجام دهد.
< چنين چيزى نيست. شما به اين موضوع پاسخ دهيد كه فردى بود كه من دعوتش نكردم. من بهترين هاى آن مقطع را به كار دعوت كردم و از انتخاب هاى خود دفاع مى كنم.
برگرديم به موضوع اصلى بحث؛ چرا اينقدر تعلل در خصوص انتخاب سرمربى تيم ملى صورت مى گيرد؟ واقعا اين انتخاب بايد اينقدر زمان ببرد؟
- نمى دانم، تنها اين را بگويم كه اگر صفايى خود به تنهايى تصميم گيرنده بود هم اكنون سرمربى تيم ملى و كادر او انتخاب شده بود و تمرينات تيم ملى شروع شده بود.
يعنى زير فشار هستيد؟
< (با خنده) نه اما هيچ چيزى روال طبيعى خود را طى نمى كند.
چرا شفاف صحبت نمى كنيد؟
< سؤال بعدى را بپرسيد.
در بحث هاى انتخاب سرمربى تيم ملى به صراحت اعلام كرديد هيچ يك از مطبوعات خط اصلى و گزينه هاى مد نظر را پيدا نكرده و همه راه را غلط مى روند. در حالى كه ما نام سه گزينه مد نظر شما يعنى تراپاتونى، لوكزامبورگو و پيم وربيك را چاپ كرديم. اين اظهارات كمى بحث برانگيز است. چرا در آن مقطع اين اسامى را تكذيب كرديد؟
< نمى توانستم اطلاعات بدهم چون هنوز حرف رسمى زده نشده بود. اگر حرف مى زدم شما مردم را به نوعى خبردار مى كرديد كه همه چيز تمام شده، انتظارها بالا مى رفت بعد اگر اتفاقى مثل حالا مى افتاد همه مى گفتند صفايى مقصر است! چرا بايد كارى مى كردم كه بعدا خودم زير سؤال مى رفتم؟
حالا مى توانيد اسامى مربيانى كه با آنها مذاكره كرديد اما به نتيجه لازم نرسيديد را اعلام كنيد؟
< يك بار ديگر اين كار را كرده ام اما چون اصرار داريد بايد بگويم كومان، گوليت، تراپاتونى، تروسيه، ادووكات و چند نفر ديگر بودند كه هر يك به دليلى نتوانستند با ما همكارى كنند.
تا به حال تروسيه را نگفته بوديد.
< حقيقتش اين است كه تروسيه گزينه جدى ما بود، با وى مذاكره كرديم و او اعلام آمادگى كرد اما به هر حال زمينه حضورش در تهران فراهم نشد.
بيشتر توضيح مى دهيد؟
< شايد بعدا اين كار را انجام دهم اما فعلا آمدن ايشان منتفى شده است.
اما يك مسأله ديگر كه حرف هاى شما مى تواند بسيارى از مسائل را روشن كند. مهندس على آبادى در اراك اعلام كرد: »برخى نادوستان و عوامل داخلى با نامه نگارى و اطلاعات غلط باعث مى شوند فوتبال ما به خطر بيفتد.« در اين باره چه عقيده اى داريد؟ شما تأكيد داشتيد كه نامه هاى ارسالى به فيفا تنها با امضاى شما اعتبار دارد، آيا فيفا نماينده ديگرى در ايران دارد كه با اطلاع آنها در خصوص ما تصميم بگيرد؟
< نامه هاى ارسالى به فيفا به امضاى من ارسال مى شود ولى اين مسأله را فراموش نكنيد كه شايد به آنها خبر بدهند كه فلان سايت اينترنتى از موضوعى مبهم خبر داده، آن وقت آنها به سايت مذبور مراجعه مى كنند تا آن را به عنوان مدرك مورد استفاده قرار دهند. شما اين را مطمئن باشيد كه فيفا يا AFC بيكار نيست كه اعمال و رفتار تمام كشورهاى عضو را زير نظر بگيرد. آنها مى گويند قانون رعايت شود ولى وقتى متوجه زير پا نهادن قانون شوند، شك نكنيد روى عملكرد آن عضو زوم مى كنند. مثلا در ماجراى حذف محمد دادكان استناد آنها خبر خبرگزارى ايرنا بود. درباره على آبادى در جمع كانديداها نيز خبر يك خبرگزارى ديگر ملاك آنها قرار گرفته بود.
پس موضع گيرى مهندس على آبادى درباره اينكه برخى نادوستان اطلاعات داخلى را به فيفا گزارش مى كنند درست است؟
< باز هم مى گويم آنها بيكار نيستند روى مسائل داخلى ما زوم كنند اما اين مسأله را نمى توان ناديده گرفت كه برخى اطلاعات آنها از روى سايت هاى داخلى تأمين مى شود.
آقاى مهندس؛ اگر اساسنامه ما با حضور معاون رييس جمهور يعنى همان محور تصميم سازى دولت در ورزش (policy maker) منافات دارد چرا صلاحيت او براى شركت در انتخابات فدراسيون فوتبال تأييد شد، در حالى كه مى توانستيد از ابتدا با حضور وى مخالفت كنيد؟
< اولا كميته انتقالى اتفاق نظر در اين مورد نداشت؛ ضمن اينكه احراز صلاحيت هم كار فدراسيون نيست.
اما از سوى كميته انتقالى يك تيم سه نفره متشكل از محمدمهدى نبى، على رغبتى و يك فرد حقوقى مأموريت داشتند احراز صلاحيت كانديداهاى حاضر در انتخابات را بررسى كنند. اگر مشكلى بود چرا اين كميته موضوع را اعلام نكرد؟
< اشتباه نكنيد، اين سه نفر تنها وظيفه داشتند مدارك كانديداها را با شرايط آيين نامه انتخابات تطبيق دهند نه اينكه صلاحيت آنها را مورد بررسى قرار دهند. شما فرض مى كنيد فدراسيون چه امكاناتى دارد كه صلاحيت افراد را تأييد يا رد كند؟
شما در مصاحبه هاى خود هيچ پارادوكسى نمى بينيد. اين انتقادى است كه امروز بسيارى از كارشناسان به شما وارد مى دانند.
< شايد درست بگويند اما اين بر اساس برنامه ريزى نبوده و من هم مثل هر كسى دچار اشتباه مى شوم.
نظر رييس كميته انتقالى درباره كانديداتورى مهندس على آبادى چيست، آيا گمان نمى كنيد وى با برنامه هاى خود در فوتبال موفق شود؟
< ترجيح مى دهم نظر شخصى ام را نزد خودم حفظ كنم.
يكى از روزنامه هاى سياسى خبر داده بود كه امكان دارد ايران از تابعيت فيفا خارج شود و بر حقانيت خود اصرار بورزد. آيا چنين اتفاقى شدنى است؟
< نه، اين موضوع تنها يك شوخى است. بعيد است چنين اتفاقى روى دهد.
اما شايد براى فوتبالى ها جالب باشد كه آرزوى مهندس فراهانى در اين مقطع براى فوتبال ايران چيست؟
< تنها مى توانم آرزو كنم زودتر انتخابات برگزار شود تا فوتبال ايران به ثبات كامل برسد. اگر شما دلتان براى فوتبال مى سوزد حقيقت را بنويسيد تا مردم نگران نشوند، همين.

مصاحبه با روزنامه ايران ورزشي مورخ 20 اذر 86

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
مصلحت انديشى ام به ضرر فوتبال شد

ايسنا - رييس كميته انتقالى فدراسيون فوتبال با رد اين موضوع كه انتخاب بازيكنان تيم ملى براى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى از سوى عد ه اى از مربيان داخلى انجام خواهد شد، توضيح داد: «شخصا مخالف اين موضوع هستم كه فهرست اسامى پنجاه بازيكن تيم ملى از كانالى غير از سرمربى تيم ملى انتخاب شود. بحث انتخاب يك تيم از مربيان داخلى براى معرفى پنجاه بازيكن تيم ملى به فيفا موضوعى است كه درجلسات اخير كميته انتقالى توسط يكى از اعضا مطرح شد و اكثريت اعضاى كميته با اين موضوع مخالفت كردند. تاكنون نيز هيچ مصوبه اى براى اجرايى شدن اين مهم نداشته ايم.»
صفايى فراهانى افزود: «معتقدم انتخاب و معرفى بازيكنان تيم ملى بايد پس از انتخاب سرمربى و با نظر وى انجام شود. شخصا با اين موضوع كه عده اى از مربيان اين كار را انجام دهند، مخالفم و آن را نمى پسندم چرا كه پذيرفتن اين موضوع مى تواند باعث تأخير در انتخاب سرمربى تيم ملى شود.»
رييس كميته انتقالى فدراسيون فوتبال همچنين در پاسخ به اين موضوع كه صفايى فراهانى مسؤول مستقيم در تأخير اخير در برگزارى انتخابات است، گفت: «من يك عضو از كميته انتقالى ام و تصميمات نيز با تصويب كليه اعضا نهايى مى شود. در حالى كه در جريان اتفاقات و شرايط غير قابل پيش بينى انتخابات و تعيين سرمربى تيم ملى، من نيز به اندازه ساير اعضاى كميته انتقالى نقش داشته ام.»
وى در توضيح دلايل اصلى تعويق انتخابات اشاره مى كند: «دليل اصلى تعويق برگزارى انتخابات مرحله نخست اين بود كه يكى از كانديداهاى انتخابات رسما در نامه اى شكايت خود را از برخى اتفاقات كه او آن را دخالت در برگزارى انتخابات مى دانست، اعلام كرد كه در نهايت نيز پس از بررسى اين شكايت، امكان حضور در انتخابات را يافت اما در آخرين لحظه برگزارى انصراف غير قابل پيش بينى اكثريت كانديداها شرايط غيرممكنى را براى برگزارى انتخابات فراهم كرد. تنها چاره نيز ثبت نام مجدد از كانديداها بود. آيا با اين شرايط باز هم بايد صفايى فراهانى را مقصر دانست؟»
صفايى فراهانى توضيح داد: «براى برگزارى انتخابات بايد نصف به علاوه يك از كانديداها حضور داشته باشند كه در دور اول اين امكان فراهم نشد. در دور دوم نيز به دليل مسائلى كه با فيفا داشتيم و به تبع آن برگزارى نشست غير منتظره در مالزى، شرايطى فراهم شد كه برگزارى انتخابات بار ديگر به تعويق افتاد. در اين موضوع نيز شخصا على رغم تمام تلاشى كه براى بى حاشيه برگزار شدن انتخابات و جلوگيرى از دخالت مجدد فيفا در امور فوتبال ايران انجام دادم، امكان برگزارى انتخابات به دليلى غير از اختيارات كميته انتقالى فراهم نشد.»
وى افزود: «فيفا و AFC على رغم كانديداتورى على آبادى در دور اول انتخابات، پذيرفته بودند كه اين انتخابات برگزار شود چرا كه آنها تا آن زمان از سمت حقوقى معاون رييس جمهور اطلاعى نداشتند و حتى در نامه اى رسمى به فدراسيون فوتبال پل مونى و شامپانى را به عنوان نمايندگان خود براى نظارت بر انتخابات معرفى كرده بودند اما انصراف كانديداها مانع از برگزارى انتخابات شد. براى برگزارى انتخابات در دور دوم نيز فيفا با اطلاعى كه از سمت رسمى على آبادى حاصل كرده بود، بحث عدم امكان حضورش در انتخابات را با جديت تمام مطرح كرد و حتى در نامه اى به فدراسيون فوتبال رسما اعلام كرد كه على آبادى نبايد كانديدا باشد كه در اين راستا معاون سازمان براى مذاكره حضورى به مالزى رفت و به دليل عدم دستيابى به نتيجه اى مشخص پيشنهاد برگزارى جلسه ۴ دسامبر را مطرح كرد.»
رييس كميته انتقالى فدراسيون فوتبال با اشاره به همكارى هايش براى القاى ديدگاه هاى سازمان تربيت بدنى به فيفا و AFC گفت: «پيش از تصويب اساسنامه، فيفا رسما در نامه اى اعلام كرد كه بايد در متن اساسنامه جديد اين جمله كه رييس سازمان تربيت بدنى و معاونانش كه زيرمجموعه دولت به شمار مى روند، نمى توانند در انتخابات كانديدا شده و در مجمع حق راى داشته باشند گنجانده شود كه با رايزنى هاى كميته اين موضوع به امكان دادن راى و عدم كانديداتورى تغيير كرد. به دليل توجيهى كه برخى از اعضاى كميته انتقالى مبنى بر اينكه امكان كانديداتورى رييس سازمان تربيت بدنى در انتخابات وجود ندارد و اين موضوع تاكنون نيز سابقه نداشته، خواستار رايزنى بيشتر با فيفا براى عدم گنجاندن اين بند كه رييس سازمان نمى تواند كانديدا شود، شدند. در اين راستا شخصا براى ايجاد انگيزه بيشتر در بين اعضا در نامه اى و حتى با حضور در مقر فيفا، در اين رابطه مذاكراتى انجام دادم و حتى اين استدلال را به مسولان فيفا مطرح كردم كه اين به معناى حضور وزير در پست مدير كلى يك سازمان زيرمجموعه آن وزارتخانه است و تأكيد كردم كه عملا امكان كانديداتورى رييس سازمان ورزش ايران در انتخابات منتفى است.»
وى ادامه داد: «در نهايت فيفا پذيرفت اين ماده به صورتى اصلاح شود كه به رييس سازمان امكان حضور در مجمع را بدهد، ولى عدم كانديداتورى رييس سازمان، در اسا سنامه نگارش نشود.»
صفايى فراهانى گفت: «با اين حسن توجه فيفا، ما نيز مواد۱-۲۴ ، ۲-۱-۲۴ را به گونه اى اصلاح كرديم كه بحث كانديدا نشدن رييس سازمان در آن وجود نداشته باشد كه بعدها نمايندگان سازمان تربيت بدنى در كميته انتقالى با استناد به همين ماده خواستار پيگيرى نامزدى على آبادى در انتخابات شدند. فيفا معتقد است با استناد به بند يك اساسنامه كه تأكيد بر استقلال كارى فدراسيون دارد امكان حضور رييس سازمان ورزش در رأس فدراسيون فوتبال وجود ندارد.»
رييس كميته انتقالى فدراسيون فوتبال اظهار كرد: «پس از آن كه فيفا متوجه ثبت نام على آبادى در انتخابات فوتبال شده بود در نامه اى به فدراسيون فوتبال و با استناد به بندهاى مذكور اعلام كرد كه امكان كانديداتورى وى وجود ندارد، ولى نمايندگان سازمان در كميته تأكيد داشتند كه اين مواد - كه پيش از اين بر اساس توافق با فيفا اين گونه نگارش شده بود - مانعى براى كانديداتورى على آبادى نيست! در حالى كه اين ديدگاه نيز بر خلاف توافقات با فيفا بود و ظاهراً نمايندگان سازمان با اصرار بر حضور على آبادى در انتخابات خواهان استناد به بندى بودند كه پيش از اين با اصرار خود آنها و با مصلحت انديشى فيفا اين گونه نگارش شده بود.» صفايى فراهانى همچنين در مورد آخرين وضعيت انتخاب سرمربى تيم ملى نيز گفت: «در اين مورد نيز هيچ اختيار ويژه اى خارج از اختيارات ساير اعضاى كميته نداشتم. تنها به عنوان كسى كه ارتباط بهترى با فدراسيون هاى فوتبال ساير كشورها و AFC و فيفا داشته ام در تلاش بودم تا مربى مناسبى براى تيم ملى انتخاب شود. در همين راستا با گزينه هايى از انگليس، پرتغال، فرانسه، هلند، آرژانتين، آلمان و برزيل مذاكره كرده بودم كه متأسفانه هيچ كدام از آنها به دليل اختلاف نظرهاى غير مرتبط با اصول فوتبال ملى نهايى نشده اند.نمى خواستم براى انتخاب سرمربى تصميمى گرفته شود كه بعدها با انتخاب رييس فدراسيون فوتبال چالش جديدى براى فوتبال ايران ايجاد شود. رييس كميته انتقالى فدراسيون فوتبال همچنين در مورد تاريخ برگزارى انتخابات فدراسيون گفت: «تاكنون تاريخ دقيقى براى برگزارى انتخابات مشخص نشده است .»

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
این صفایی فراهانی داره رسما گند میزنه به فوتبال این مملکت.

هیچ کسی هم نیست بگه بابا هر غلطی میخواید بکنید جون بکنید!!

همش 1 ماه داریم تا شروع بازیای مقدماتی تازه اینا یادشون افتاده بازیکنا رو چجوری انتخاب کنن!

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
كميته اجرايى فيفا تصويب كرد
نظارت ويژه روى فدراسيون ايران و پرو

جلسه كميته اجرايى فدراسيون بين الملى فوتبال (فيفا) در توكيو برگزار شد.
در اين نشست مسائل مختلفى نظير بررسى وضعيت فدراسيون هاى فوتبال برگزارى رقابت هاى جام باشگاه هاى جهان، برنامه هاى مبارزه با دوپينگ فيفا و همچنين برنامه پيشرفت كمك داوران فوتبال و ... مورد بررسى قرار گرفت.
در بخش فدراسيون هاى فوتبال، فيفا اعلام كرد كه بر روى وضعيت فدراسيون هاى فوتبال ايران و پرو نظارت گسترده ترى را اعمال خواهد كرد. در همين حال فيفا از فدراسيون فوتبال كويت براى رفع تعليق تشكر كرد.
جلسه كميته اجرايى فيفا به رياست سپ بلاتر برگزار شد و در حالى كه برخى از سايت هاى خبرى از احتمال برخورد فيفا با ايران خبر مى دادند، در پايان جلسه ديروز فيفا واكنشى نسبت به تعويق دوباره انتخابات فدراسيون فوتبال ايران نشان نداد.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
نمى دانيم مشكل كار كجاست
هاشمى: تحت هيچ شرايطى ثبت نام تجديد نمى شود!

جالب است بدانيد يكى از نفراتى كه خيلى دل به صحبت كردن نمى دهد سخنگوى كميته انتقالى است! على رغم اينكه ماموريتش اطلاع رسانى به رسانه هاست اما اكثر اوقات موبايل اش روشن نيست تا به تماس هاى وارده جواب دهد.
كيومرث هاشمى را تنها مى توانيد روزهاى يكشنبه و چهارشنبه در حد چند دقيقه پس از اتمام جلسه كميته انتقالى پيدا كنيد. در صورتى كه آقاى سخنگو پاسخ شما را به فرصتى بعد موكول نكند مى توانيد تنها ۳ تا ۵ دقيقه با او همكلام شويد. ديروز صبح سخنگوى كميته انتقالى به ايرنا رفت تا در آنجا به برخى سؤالات بى پاسخ جواب دهد.

ماجراى اولتيماتوم ۴۸ ساعته AFC به ايران از كجا آغاز شد. منابع آگاه مى گويند شما در آن جلسه بحث اعلام نظر تا ۴۸ ساعت آينده را مطرح كرديد؟
< بله! اين پيشنهادى بود كه من در جلسه اعلام كردم كه ظرف ۴۸ ساعت در همان جلسات مشكلات را حل كنيم كه آنها قبول نكردند.
دليل نپذيرفتن اين زمان از سوى سران AFC و FIFA چه بود؟
< آنها گفتند ما وقت نداريم در اين زمان به مشكلات رسيدگى كنيم، جلسات بعدى باشد براى بعد از ژانويه.
پس انتخابات فدراسيون فوتبال، به زودى برگزار نمى شود؟
< قرار فيفا و AFC بر اين مساله است اما ما مى خواهيم اين انتخابات زودتر برگزار شود تا فدراسيون به ثبات برسد.
مشكل اصلى برگزار نشدن انتخابات چيست؟
< ما معتقديم اگر اساسنامه را تاييد كردند بايد آن را بپذيرند و بر طبق آن عمل كنند، اما آنها نمى خواهند اين مساله را قبول كنند. ما از صفحه اول تا آخر اين اساسنامه را امضا كرديم آنها هم تاييد كردند و به تصويب هيات وزيران هم رسيده، ديگر نمى دانيم مشكل چيست!
مخالفت فيفا با كدام بند از اساسنامه است؟
< در اين ميان هركس به خواسته خود ماده ۲۴ اساسنامه را تعريف مى كند كه درست نيست.
پس به نظر شما اين دو نهاد به دنبال چه مسائلى هستند؟
< آنها بازى در مى آورند و قطعا آنها را راهنمايى مى كنند.
هدف از ادامه اين روند چيست؟
< كميته انتقالى فدراسيون فوتبال يك هدف دارد آن هم به ثبات رساندن اين فدراسيون است كه اين هدف نيز در گرو برگزارى انتخابات است. مشكلات موجود نيز با حضور رييس فدراسيون حل مى شود و در اين ميان بايد كمترين تنش وجود داشته باشد.
اگر فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا اجازه حضور على آبادى را در انتخابات ندهند، دوباره ثبت نام انجام مى شود؟
< خير، تحت هيچ شرايطى، ما انتخابات را با دو نفرى بعدى در فهرست رياست، مجمع را برگزار مى كنيم.
از انتخابات عبور كنيم، چرا مساله انتخاب سرمربى تيم ملى را بر خارجى بودن گزينه بنا كرديد اين مساله باعث بالارفتن اختلاف نظرها شده است؟
< وقتى قرار شد كه كميته درخصوص سرمربى تيم ملى تصميم گيرى كند، توافق نظر جمعى بر روى سرمربى خارجى براى تيم ملى بود و همگى آن را پذيرفتيم.
پس چرا اينقدر معطل مى كنيد؟
< دركميته بر روى گزينه هاى بسيارى بحث شد و با بسيارى نيز وارد مذاكره شديم اما دست آخر به دلايل مختلف منتفى شد.
آخرين گزينه مذاكره شده چه كسى بود و چرا انتخاب نشد؟
< فيليپ تروسيه، آخرين گزينه مذاكره شده ما بود، شرايط هر دو طرف اعلام و قرار بر اين شد كه يك نشست دوستانه براى تفاهم نهايى برگزار كنيم اما ايميلى چند روز پيش دريافت كرديم مبنى بر اين كه وى بايد سه ماه از سال را در ژاپن به دليل اجراى دوره هاى آموزشى كه قرارداد آن نيز بسته شده، سپرى كند.
آيا با تروسيه در ابوظبى قرارى گذاشته شد؟
< خير، قرار شد در صورت توافق نهايى اين اتفاق صورت گيرد، ما نمى توانيم تيم ملى را سه ماه در سال بدون مربى رها كنيم.
رابط شما با تروسيه چه كسى بود؟
<حسن غفارى.
با اين اوصاف نبايد دلخوش به انتخاب سرمربى تيم ملى باشيم!
< يك پيشنهادى چند روز پيش در كميته انتقالى مطرح شد اما هنوز مصوب نشده است. براساس اين پيشنهاد يك كميته فنى متشكل از ۳ يا ۵ نفر براى مشورت دادن در خصوص انتخاب سرمربى و ليست ۵۰ نفره بازيكنان تشكيل شود.
اين كميته فنى هم بايد دستيارانى مناسب براى سرمربى مدنظر تعيين كنند و با كمك آنها ليست ۵۰ نفره بازيكنان بسته شود و كميته انتقالى در كنار اين كميته رايزنى هاى خود براى انتخاب سرمربى را انجام دهد.
چه زمانى اين پيشنهاد مصوب مى شود؟
< در جلسه فردا كميته انتقالى.
با توجه به اينكه رقيبان آسيايى سرمربيان خود را مشخص كرده اند و تمريناتشان شروع شده نگران فوتبال ملى ايران نيستيد؟
< هر ايرانى نگران وضعيت فوتبال كشورش است! اين نگرانى براى ما نيز وجود دارد و ما اميدواريم با تعامل به وجود آمده فوتبال كشور به ثبات برسد. معتقديم اگر همين اساسنامه كه به تصويب كميته انتقالى و فيفا در دوم جولاى رسيده اجرايى شود، مشكلى براى فوتبال كشور به وجود نمى آيد.
انگار ماموريت كميته انتقالى پايان ناپذير است؟
< پايان مأموريت ما زمان برگزارى انتخابات است. هرگاه مجمع برگزار شود اين كميته ديگر معنا و مفهومى ندارد.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
سرمربى تيم ملى را رييس فدراسيون انتخاب مى كند
على آبادى: از انتخابات كناره گيرى نكرده ام

على آبادى ديروز صبح در مسير بازگشت از سفر ۴ روزه خود به كره شمالى در فرودگاه پكن با قاطعيت به خبرنگاران گفت: «من كناره گيرى نكرده ام و انشاء الله در بازگشت به تهران تصميم نهايى را درباره فدراسيون فوتبال و نامزدى خود خواهم گرفت. چه باشم يا نباشم افرادى كه براى فدراسيون نامزد شده اند حضور دارند و اگر من هم نباشم هنوز دو تن از نامزدهاى ديگر آقايان كفاشيان و شهنازى هستند و براى ساير پست ها نيز افرادى كانديدا شده اند كه با حضور آنها انتخابات برگزار مى شود.»
رييس سازمان تربيت بدنى توضيح داد: «تا اين لحظه كه با شما صحبت مى كنم، هستم و معتقدم براساس اساسنامه عمل شده است. مهمترين مطلبى كه اين روزها وجود دارد روشن شدن تكليف فدراسيون فوتبال است و از نظر من اينكه چه كسى رييس فدراسيون شود، اهميتى ندارد.»
محمد على آبادى ادامه مى دهد: «على رغم شيطنت هايى كه مى شود علاقه مند هستيم كه موضوع فدراسيون سريعا حل شود و مردم خوب كشورمان كه علاقه مند به اين رشته زيباى ورزشى هستند خيالشان راحت باشد كه تيم ملى آنها در مسابقات مقدماتى جام جهانى و بعد از آن شركت خواهد كرد و انشاء الله نتايج خوبى نيز به دست خواهد آورد و يكى از حاضران قدرتمند در مسابقات آتى جام جهانى خواهد بود.»
رييس سازمان تربيت بدنى گفت: «بودن يا نبودن من مهم نيست و براساس اساسنامه اى كه به تصويب فيفا رسيده است و خود آنها، ما و مجمع تصويب كرده است، نامزد شدن هيچ فردى در ايران ممنوعيت ندارد.
فكر مى كنم اين موضوع بيشتر ساخته و پرداخته كسانى است كه علاقه مند نيستند فوتبال كشور و حتى هيچ كارى در ايران شكل و سامان درست خود را پيدا كند.»
على آبادى با بيان اين مطلب كه مكاتبات و اساسنامه را در اين خصوص منتشر خواهد كرد، گفت : «براساس مكاتباتى كه چاپ خواهيم كرد و در اختيار عموم نيز قرار خواهيم داد، خواهيد ديد كه تمامى مراحل قانونى طى شده است و فوتبال ما داراى اساسنامه است و اساسنامه به تاييد فيفا و مجمع مدعيان رسيده است و در اين اساسنامه هيچ ممنوعيتى نبوده است و اين مسائلى است كه بعدا ايجاد كردند.»
خبرنگارى از على آبادى پرسيد؛ اخيرا درجلسه كميته انتقالى بحث استفاده از گزينه خارجى براى سرمربى تيم ملى فوتبال ايران مطرح شده است،نظر شما در اين باره چيست؟
على آبادى پاسخ داد: «سرمربى را بايد رييس فدراسيون انتخاب كند و در حال حاضر هر سرمربى كه انتخاب شود، ممكن است رييس آتى فدراسيون فوتبال او را نپسندد و كنار بگذارد و منطقى اين است كه اول رييس فدراسيون انتخاب شود و پس از آن سرمربى را برگزيند.»
وى در پاسخ به سؤالى ديگر كه اينگونه مطرح شد؛ گفته مى شود جلسه فيفا بزودى در توكيو برگزار مى شود، آيا ايران در اين نشست نماينده اى دارد يا خير؟ على آبادى گفت: «در اين خصوص اطلاعى ندارم.»
رييس سازمان تربيت بدنى درپاسخ اين سؤال كه سرانجام مسائل مطرح شده درباره فدراسيون فوتبال و بحث انتخابات و حضور شما چه زمانى حل خواهد شد، گفت: «اميدواريم ظرف ۷ يا ۸ روز آينده اين مسائل حل شود.»
على آبادى همچنين نتايج ودستاوردهاى سفر ۴ روزه اش به كره شمالى را مثبت ارزيابى كرد و گفت: «در سفر ملاقات هايى با مقامات ورزشى و سياسى كره شمالى داشتيم و از اماكن ورزشى و ملى آن كشور نيز بازديد كرديم. در اين سفر موافقتنامه اى نيز با هدف گسترش همكارى هاى ورزشى، تبادل هيات هاى ورزشى و مربى ميان طرفين امضا شد.»

به نقل از روزنامه ايران ورزشي مورخ 25 آذر 86

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
جلسه كميته انتقالى فدراسيون فوتبال ايران روز گذشته باز هم بى نتيجه به پايان رسيد. در اين جلسه اگرچه عنوان شد مسائل جارى فوتبال حرف اصلى را مى زد اما سرمربى تيم ملى باز هم معين نشد.صفايى فراهانى درباره مسأله كناره گيرى مهندس على آبادى از كانديداتورى فدراسيون فوتبال گفت: «ايشان اعلام كردند كه كناره گيرى نمى كنند. وقتى رييس من حرفى مى زند، من نمى توانم چيزى بگويم.» او تصريح كرد كه نامه نگارى هايش با فيفا در قالب همكارى با اين نهاد بين المللى كماكان ادامه دارد و گفت: «اگر من مى خواستم شيطنتى به قول شما انجام دهم همان روز اول به فيفا مى گفتم كه مهندس على آبادى معاون رياست جمهورى ايران است. من هر كارى مى كنم فقط در قالب همكارى با فيفا است.» وى افزود بايد هرچه سريع تر فهرست تيم ملى را ارسال كنيم چرا كه زمان زيادى براى اين كار نداريم.اما بدون شك اظهار نظر صفايى فراهانى درباره على كفاشيان مى تواند در روزهاى آتى بستر حوادث متفاوتى باشد. او گفت: «نمى دانم كفاشيان كه اين طور مدعى ساماندهى امور فدراسيون فوتبال شده چقدر از اين رشته اطلاعات دارد؟ آيا او نامه نگارى با فيفا يا اصول ادارى اين فدراسيون را مى داند؟ قطعاً به او پيشنهاداتى براى تصدى سمتى در فدراسيون آتى داده شده و به همين دليل در قامت يك مدعى ظاهر شده است!»صفايى در پايان هرگونه مذاكره با افشين قطبى را درباره تصدى سمت سرمربيگرى تيم ملى تكذيب كرد.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
با سلام خدمت دوستان
بالاخره قضيه انتخابات فدراسيون ظاهرا قراره شكل و سر و سامان بگيرد.
همين الان اخبار ورزشي 18:45 شبكه 3 مصاحبه اي از آقاي دكتر احمدي نژاد پخش كرد كه در اين مصاحبه ايشون رسما كناره گيري آقاي علي آبادي رو اعلام كردن و گفتند كه به ايشون دستور دادم براي زودتر برگزار شدن مجمع فدراسيون فوتبال از انتخابات رياست فوتبال كناره گيري بكنه . نكته جالب توجه در صحبتهاي ايشون اين بود كه ايشون اشاره كردن به اينكه از اول به ايشون گفته بودن وارد صحنه انتخابات نشوند كه علي آبادي اشتباه كرد و وارد اين قضيه شد . البته رييس جمهور در آخر صحبتهاشون اين رو هم گفتند كه از نظر اساسنامه شركت آقاي علي آبادي بلامانع است.

بالا