برگزیده های پرشین تولز

انتخاب پاورمناسب برای دوستان

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دقیقا شما با پاور 450 بدون مشکل میتونید این سیستم رو با خیال راحت تا چندین سال داشته باشید.

WEB RIPPER

Registered User
لایک‌ها
0
دقیقا شما با پاور 450 بدون مشکل میتونید این سیستم رو با خیال راحت تا چندین سال داشته باشید.

با احتساب اون یه مقدار بالاتر از حد معمول 450 وات ؟ یا یه چیزی هم برای احتیاط بیشتر بگیرم ؟ تجهیزاتی که نوشتم زیاده ها 450 کافیه ؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
کافیه . به نظرم نیازی نیست . اما دوست داری خیالت راحت باشه برو سراغ 530 وات .

WEB RIPPER

Registered User
لایک‌ها
0
کافیه . به نظرم نیازی نیست . اما دوست داری خیالت راحت باشه برو سراغ 530 وات .

ممنون از کمکتون. بقول شما برای راحتیه خیال رفتم یه 530 وات خریدم و راضی هستم. فقط یه مشکلی: یه سیمی داره که قبلا تو پاورهای دیگه ندیده بودم!
سیم مذکور 2 رشته نازک سیاه و سفید هست و یه یک سوکت سه Pin وصله که حدس میزنم باید وصل شه روی مادربورد چون وسط مادربورد هم یه جاسوکتی هست که فیت میشه با این... اما کارش چیه این دو رشته سیم ؟
روی مادربورد کنار اون جاسوکتی نوشته Fan chas فکر کنم... اما پاور که دو تا فن داره و بدون وصل اون سیم هم میچرخه..
###############################
یه مطلب دیگه:
اون کابل 4 پین که وصل میشه به سوکت بالای مادربورد حوالی سمت سیپیو.. دو تا هست.. کدومشون رو بزنم؟ روی یکیش یه سری عدد و حروف داره ولی اون یکی چیز خاصی نداره .
مدل پاور: GREEN GP530AB

raminzadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه ی دوستان
من سیستم زیر رو با یه پاور green GP530AB الان 2سال که دارم استفاده می کنم
cpu: Intel C2Q Q9550
VGA: Geforce 9500gt
HDD:500 SATA
Main: ASUS P5Q3
DVD Wr: HP 1270
RAM: 2*2Gb DDR3 1333 (kingston)

یه کارت شبکه DLINK هم دارم و کیس هم فن نداره

حالا من اومدم دوتا رو رو برداشتم و بجاش 2تا رم PAtriot 4Gigabyte DDR3 1333 گذاشتم
بعد از چند روز چند ساعت که سیستم روشن بود یکی دوبار یه صفحه آبی اومد و سیستم ریست شد
وقتی بررسی کردم CPU گرافیک و رم ها داغ شده بودند فعلا یکی از رم ها رو برداشتم و دارم کار می کنم
به نظرتون پاورم باید عوش بشه؟؟؟
اگه جواب مثبته کدوم پاور مناسبه؟

ممنونم

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
پاور بعیده باشه . مگر این پاور دچار مشکل شده باشه .
رم رو تست کن شاید رم مشکل داره.

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
لطفا با دلیل بگید

پاور 600 یا 700 که خروجی ریل بده چی بگیرم!

بودجه هم نهایت 120

دلیل بیارید واسه پیشنهادتون.

آخر نفهمیدیم گرین خوبه یا بده!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
خیلی داغونه این بخش!

یعنی فقط یه نفر فعاله و جواب میده؟

ما که رفتیم همون بازی سنتر و پی سی ورلد..

واقعا داغونه بخش سخت افزار پی تی!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
عزیز من نشنیدم تا حالا کسی برای انتخاب پاور تو قیمت 120 تومن خیلی دنبال دلیل باشه که چی خوبه و چی بد.
هر کس الان یه نظری بده داره سلیقه اش رو میگه .

momo000000

Registered User
لایک‌ها
385
لطفا با دلیل بگید

پاور 600 یا 700 که خروجی ریل بده چی بگیرم!

بودجه هم نهایت 120

دلیل بیارید واسه پیشنهادتون.

آخر نفهمیدیم گرین خوبه یا بده!

اول دلیل رو میگم که پاور های گرین ساخت خودش نیست و ساخت برند سون تیم هست دوست گرامی البته سون تیم برند بدی نیست ولی عمراً بتونه بگرد برندهای معتبری مثل FSP-SUPER FLOWER- ENERMAXو ... برسه دلیلیهم تو لینک زیر هست میتونی ببینی دوست گرامی که رنج کاری برند سون تیم تو چه مایه هایی هست
ببینی متوجه میشی که به راحتی یه پله عقبتر از این 3 تا برند هست
اینم لینک
Ecos Plug Load Solutions
خب من با این وضعیت به شما پیشنهاد میکنم با توجه به بودجه ایی که دارید انتخاب اولتون رو FSP که شرکت فارس (همون شرکتی که محصولات EVGA رو وارد میکنه ) میاره هست
اینم لینک شرکت فارس
.:: faressco ::.
در انتخاب بعدی به قول دوستمون چون خودم دارم و سلیقه ایی هست(که عمراً همچین چیزی باشه چون برند انرمکس باید جلوی سوپر فلاور لنگ بندازه چه برسه به بقیه برندها) با توجه به بودجتون برند SUPER FLOWER رو پیش نهاد میکنم که شرکت PIP وارد کننده این محصولات هست اینم لینک شرکت وارد کننده
پی آی پی | پیشگامان آتی پایتخت | محصولات | ایران | سوپر فلاور
باید یه توضیحی بدم که این سوپر فلاور الان حدود 20 سال هست تو.لید کننده پاور هست دیگه حساب کار بیاد دستتون اونموقع نه انرمکس بود نه کولر مستر بود نه ترمالتیک بود و نه ... که بخوان ... کنن
و در آخر هم از روی ناچاری و بخاطر بستن دهن مردم و اگه پولتون خیلی زیادی کرده میتونم برند انرمکس رو پیشنهاد کنم که عقیق رایانه واردکننده اصلیش هست
اینم لینک مربوطه
*** عقیق رایانه تک *** ارائه دهنده قطعات حرفه ای

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوست عزیز در مورد اون لینک مقایسه که گذاشته بودید و بر اساس گواهی 80 پلاس رده بندی کرده بود
چند وقت پیش مقاله ای رو خودنم که فکر کنم لینکش رو دوستان همین جا گذاشته بودند (دقیقا یادم نیست)که در اون نحوه اعطای این گواهی و تستهایی که بر اساس اونها این گواهی اعطا میشه رو بررسی کرده بود
در آخر مقاله گفته بود کلیه تستها در شرایط فوق بهینه انجام میشند یعنی در دمای پایین و شرایط اطاقهای ایزوله و.... که عملا در هیچ محیط دیگه ای دیده نمیشه و عملا فقط بدرد دهن پر کردن میخوره
بنظر من درست نیست کارآیی و رتبه بندی برندها رو بر اساس این گواهی بسنجیم و تصمیم گیری کنیم

درضمن سابقه کاری در تمام موارد نمیتونه نشاندهنده کیفیت باشه وصرف اینکه برندهایی در 10 سال اخیر وارد بازار ایران شدند رو بخاطر کم سابقه بودن رد کرد
زمانی پاور های ایسیبل بسیار قابل اطمینان بودند اما شرایط کار در ایران و تغییراتی که شرکتهای گارانتی کننده و واردکننده در سفارشاتشون اعمال میکنند کل برند رو زیر سوال میبره

بالا