برگزیده های پرشین تولز

انجمن شیرازی های PT ٠

4G@10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
بچه ها طرف شما هم هوا سرده یا فقط اینجا سرده؟:دی

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
فقط عفیف آباد و صوفی!!

aurora

Registered User
لایک‌ها
6
So, you know you grew up in Shiraz when:

1- Every friday you had chelo kabab, in the old days from Hashemi and then Roodaki

2- Every friday you packed your car with anything you could find and went to "Baagh"

3- You know that soofi was the original "patogh"

4- You used to go to soofi maaliabad and then dastchin every thursday night just to hang out

5- You pronounce Hamburger, "Hamber" !

6- You used to go to parke shahr and shahre shaadi when you were a kid and then you grew up and realised it was all bullshit!

7- You went to a gheyre entefayi at one stage and had the best time of your life

8- You were out on the streets when Iran beat Australia

9- You know for a fact that the closure of the ice cream shop opposite baaghe eram had something to do with a woman bathing in a tub full of milk!!

10- You think bastani faloode poshte zendan is the best you've ever had (Baba Bastani comes second!)

11- You love Parandeh aabi sausages and burgers

12- You know Asraaneh has the best steaks in Shiraz

13- You've been to Safeer a million times

14- You've heard "Vasoonak" in every wedding you've been to!

15- You get angry when people say shirazis are goshad but you are the laziest person you know!

16- The weddings you go to are always in a "baagh"

17- You say 9 rob kam instead of ye rob be 9

18- You either know someone or know someone else that knows them (basically Shiraz koochike!)

19- You always have a nap after lunch, preferably in the sun!

20- You know you grew up in shiraz when in winter, after a light snowfall, you used to get excited and make every attempt to build a snowman! you also remember the heavy snowfall of ~10 years ago clearly when there was no electricity for days!

21- You'll never forget these names/places: ashe bargh, ashe kardeh tappeh, halim/kalleh pacheh baaghe shaah, ghannadi kamran, ajili vesaal, akaasi nima, shirini 4rah chencheneh, naranj o toranj, hamber shab chehreh, 110, ...

22- You remember the days when there was no tarmac (asphalt) after bimarestan Dena and also on maali abad, it used to be jaade khaaki

23- When you were a kid, the only hotel you could name in shiraz was hotel koroush!

24- You always see families sitting/relaxing in the middle/sides of chamran/ghodoosi roundabout....

25- You have been to hotel homa with your friends just to have tea/coffee/ghelyoon and checking girls/guys out

26- You have been to chamran for piyade ravi then baba koohi on a friday morning, with ash for breakfast

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
لهجه شیرازیا عوض شد گمونم:Dبردنتون یه کشور دیگه:lol:

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
لهجه شیرازیا عوض شد گمونم:Dبردنتون یه کشور دیگه:lol:
سلام کاکو
چیتو شده ؟
لهجه ما همو که بوده هس !
اینا گاس رفتن فرنگ ایطوری شدن !
عامو ما که فرنگ نرفتیم !
اصالت خودمونم داریم ... :دی

4G@10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هرچی مملو میگه درسته.:دی
مملو این طور که دیدم مهندسی نفت می خونی ، فکر کنم علوم تحقیقاتی.درسته؟

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
به به منم شیرازیم برو بچه ها کاری داشتین بگین... طرفای ولی عصر قصرالدشت هستیم...

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
22- You remember the days when there was no tarmac (asphalt) after bimarestan Dena and also on maali abad, it used to be jaade khaaki

24- You always see families sitting/relaxing in the middle/sides of chamran/ghodoosi roundabout....

25- You have been to hotel homa with your friends just to have tea/coffee/ghelyoon and checking girls/guys out

22 و 24 تایید اما 25 اصلا !:D

راستی ستاره هم به لیست باید اضافه بشه !

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
هرچی مملو میگه درسته.:دی
مملو این طور که دیدم مهندسی نفت می خونی ، فکر کنم علوم تحقیقاتی.درسته؟
قربونت کاکوی چیشی :دی
ها
درسسسه !
همونجام
چی طوW مگه !؟
نکنه شمام همونجوی !؟

M☼HAMMAD

Registered User
لایک‌ها
15
من اگه بخوام بیام ترم بعد میام IT
ایشالا همدیگه رو می بینیم:D
ایشاللا
بیا داداش !
دانشگاه خیلی با صفاست (اگر خودتون ندیدین )
IT خیلی خوبه !
دوست دارم !
البته نه رشتش را !
کلاس هاش و دخملاشو !
البته با اومدن معماری ها و چند رشته دیگه، به کل آباد میشه ! :دی

sourena_8888

Registered User
لایک‌ها
68
بیو بالو تاپیک بیو بالو :دی بهمن اسفند

4G@10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ایشاللا
بیا داداش !
دانشگاه خیلی با صفاست (اگر خودتون ندیدین )
IT خیلی خوبه !
دوست دارم !
البته نه رشتش را !
کلاس هاش و دخملاشو !
البته با اومدن معماری ها و چند رشته دیگه، به کل آباد میشه ! :دی

:lol:
آره می دونم
رفیقام که اونجا هستن (رشته ی عمران هستن) میگن سریع پاشو بیا که آی تیش پوکونده:D
میگن بیشتر از همه ی رشته هاش چیز داره.:D که اتفاقآ اکثرآ هم چیزی توی این رشته بارشون نیست.بیا بزن رو دست همشون. ما هم گفتیم باشه:D

DesertRose

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
377
منم اضافه کنین :دی

nobin

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
16
سلام

خب ..فعلا كه اپلود تعطيل شده گفتم يه سري به تايپك هاي ديگه بزنم

و اما شيراز ..
اين كه هنر نيست و افتخاري نداره بچه هاي شيراز بيان بگن ما فلانيم و بهمانيم !! هنر اونه غريبه ازتون , از مرامتون , از صفاتون , از خوش برخوريتون تعريف كنه :
خب ..منم غريبه .... چند سالي كه شيراز بودم ( دقيقا بگم سال 70 بود تا 75 ) جز بهترين سال ها بود و خاطرات خوبي از شهر زيباي شيراز برام موند . غالب اطرافيانم ادم هاي خونگرم و خاكي بودند ..يادش بخير سال چهارم دبيرستان بودم ..هم سن هاي من ميدونن كه چه سال خاطره انگيزي بوده ...بچه ها تازه گواهينامه ميگرفتند ..ميرفتيم تو بلوار ابيوردي كورس ميذاشتيم ..دبيرستان كه ميخواستم برم يادمه مسير فلكه صرالدشت و تا چارراه سينما سعدي غالبا پياده ميرفتم ...چه حالي ميداد ...تو گرماي تابستون از كنار باغ هاي خيابون قصر الدشت رد ميشدم و خنكاي اون واقعا لذت بخش بود ..من از خيابون عفيف اباد خيلي خوشم ميومد ..چون خيلي دلباز بود با پياده روهاي عريض و تميز ..خيلي باصفا بود ..شب هاي جمعه هم ميرفتم تپه تلويزيون و بستني اممم ..اه يادم رفته ...خيلي معروف بود ..بستني ميخوردم ..گاهي هم ميرفتم فلكه گازو :D سمبوسه يا اش كارده ميخوردم ..
بعدا كه پيتزاهاي زنجيره اي صوفي هم اضاف شد گاهي هم اونجا ميرفتم ..
بعد ها كه دانشجو شدم سعي كردم سمت شاه چراغ و چهارراه مشير كمتر برم ;) .
از دختراش بگم ...امم ...ميگن گل شيراز چسبندس ..منو كه نگرفت ...ارتباط چنداني نداشتم ولي در كل با پسراش بيشتر حال كردم .
خيلي ها تو مقايسه ميگن اصفهان ...ولي اگه يه غريبه زندگي كنه ميگه شيراز
اگه شيراز اينقدر از تهران و شمال دور نبود مطمئنا اونجا زندگي ميكردم ...
اگه بگن در هر ماه از سال كجا دوس داري بري ..ترجيح ميدم فروردين تهران باشم و ارديبهشت شيراز و در فصل پاييز گرگان
جالب اينجا بود برام كه اون وقتا شب شيرازي ها زود خيابونا رو خالي ميكردن ..زياد اهل خيابون گردي مثل اينكه نبودن ..يادمه ساعت 8:30 شب ميومديم خيابون ملاصدرا خلوت بود .:( .
راستي ..اخرين بار شيراز رفتم سينما :blink: . فيلم خواهران غريب سينما سعدي اورده بود چقدر شلوغ بود ..خيلي ..مردم صف ميكشيدن ...يادم نميره ..با يه بنده خدايي كل افتادم سر دفعات ديدن فيلم ..اين شد كه 6 بار واسه اين فيلم رفتم سينما . .. دوران زيبايي بود با مردمان خونگرم ...يادش بخير

4G@10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

خب ..فعلا كه اپلود تعطيل شده گفتم يه سري به تايپك هاي ديگه بزنم

و اما شيراز ..
اين كه هنر نيست و افتخاري نداره بچه هاي شيراز بيان بگن ما فلانيم و بهمانيم !! هنر اونه غريبه ازتون , از مرامتون , از صفاتون , از خوش برخوريتون تعريف كنه :
خب ..منم غريبه .... چند سالي كه شيراز بودم ( دقيقا بگم سال 70 بود تا 75 ) جز بهترين سال ها بود و خاطرات خوبي از شهر زيباي شيراز برام موند . غالب اطرافيانم ادم هاي خونگرم و خاكي بودند ..يادش بخير سال چهارم دبيرستان بودم ..هم سن هاي من ميدونن كه چه سال خاطره انگيزي بوده ...

سلام
ممنونیم از تعریفاتون:)
میگم اتفاقآ منم یه دو سال پیش اومدم گرگان .به نظر من یکی از با کلاس ترین و خوشکلترین شهر هاست.
واقآ من خوشم اومد ، هر کدوم از دوستام هم گرگان رفتن واقآ خوششون اومده بود.
(میگم حالا در کل شما ساعت چند از خونه واسه مدرسه می زدید بیرون که از فلکه ی قصرالدشت تا چهار راه سینما سعدی پیاده می رفتید:D)
بازم تشکر می کنیم از تعریفاتون...

nedi

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
5
بابا ما یه رفتیم شیراز با کلی ذوق رفتیم فالوده گرفتیم ولی خوشمزه نبود ... همین فالوده های شیرازی که اصفهانی ها درست می کنن خوشمزه تره

چه جسارتا

سلام گمپ گلا

حالتون چطوره؟ دخترا بيان خودشونو معرفي كنن كه اگه نيست و ما تنهاييم جمع كنيم بريم

ساعت 8.30 شيراز خلوت بوده؟؟چند قرن پيش؟؟؟

او شب من رفتم انتظاري تا 9 كه كاملا شلوغ بود ملا صدرا هم كه ملت هي ميرن و ميان خط ميزنن

Last edited:

sourena_8888

Registered User
لایک‌ها
68
مردم هیچ جو مث شیراز مو نمیشه ... با بچه هوی زیادی گشتیم از دور تا دور ایرون ولی شیرازی جماعت یعنی خون گرم و خاکی ...

صفای بلبلاشم تو دل مردمشم نشسته ...

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ولی قبول داری شیراز مثل قبل نیست؟یه جورایی مردم مرتب بد خلق شدن.
بی فرهنگی توی شهر فرهنگی بیداد میکنه.و... که جاش اینجا نیست.

بالا