برگزیده های پرشین تولز

انجمن طرفداران مرورگر Opera ا

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
attachment.php
بهترین مرورگر جهان یعنی:

attachment.php

یکی از دوستان در یکی از تاپیک های دیگه لطف کرده بود و خصوصیات اش رو به فارسی هم ذکر کرده بود که من براتون اینجا هم کپی میکنم:
نویسندهSpiro:

خلاصه ای از قابلیتهای Opera:

دوستان گرامي تصميم گرفتم يه سري از تجربيات خودمو در مورد مرورگر Opera در اختيا شما قرار بدم
Opera در ورژنهاي قديمي تر مخصوصا 6 بيشتر به جاي سادگي و سهولت در استفاده به دنبال ظاهري جذاب و كاربر پسند ميگشت
روند صعودي Opera از ورژن 7 شروع شد كه شامل يك Panel براي سهولت در استفاده از امكانات مرورگر ميشد
عمده محبوبيت اپرا سرعت Loud صفحات و مخصوصا Backward سريع اونه كه به تنظيمات Catch مرورگر شما بستگي داره يعني هر چي Catch بشتر باشه مسلما Backward سريع تر انجام ميشه
[البته براي پاك كردن catch مرورگرها همه اونايي كه موجودند من super cleaner رو پيشنهاد ميكنم حتما امتحانش كنيد]
و اما ورژن 8 اپرا كه به طور يقين يه پيشرفت و ارتقا اساسيه

از ويژگيهاي جديد ميشه به فيلد اطلاعات امنيتي كه اعتماد خريد Online رو بالا ميبره و قابليتهاي جديد صوتي
XHTML + Voice كه به شما اجازه ميده تا دستورات مرور رو با صدا به مرور گر ابلاغ كنيد
يك ويژگي page-resizing كه صفحات وب رو با ابعاد نمايشگر و پنجره مرورگر شما تطبيق ميده
و پشتيباني از XMLHTTP Request كه از Gmail پشتيباني ميكنه
ويژگي جاوا اسكريپت جديد و newsfeed reader و ...

1.اعلام pop-up هاي متوقف شده
2.Fit to window width كه جابجايي افقي صفحات رو حذف ميكنه
3.Welcom Screen كارآمد كه ميشه جوري تنظيم كرد كه هر بار بالا نياد

به نظر من Opera و firefox هر دو از بهترينان البته فك كنم يه مقدار زيادي از محبوبيت Firefox به خاطر شباهت ظاهري با Apple Safari بعد از اعمال theme باشه چون خودم ديوونه Apple و نرافزاراشم اينو ميگم
يه سري اسكرين شات از اپرا

من هم همین جا یکسری دیگه از ویژگی هاش رو ذکر میکنم:
مهمترین ویژگی های Opera
1-لود صفحه با سرعتی بسیار عالی که هر چی بگم کم گفتم

2-شاید تا حالا تو سایت های رفته باشید که توشون نوشته Atom3 یا Xhtml یا RSS این سیستمها رو اگر سایت شما داشته باشه می تونید به راحتی هر خبری رو که در سایت اتون میزنید سریعا" کاربراتون بفهمه.

attachment.php

حالا چطوری؟
1-شما حتما" باید در سایتتون از یک سیستم محتوای استفاده کنید که RSS رو ساپورت کنه و خبرهای یا مقالات سایتتون رو بصورت Feed بهتون بده بیرون.
حالا وقتی من به سایت شما برم فقط برای یکبار! در نوار آدرس OPera یه گزینه RSS میاد کافی فقط یکبار روش کلیک کنید.حالا من که مرورگر Opera دارم و کاربر سایت شما هستم می تونم دیگه به سایت شما نیام و فقط وقتی که پنل FEED اپرا رو چک کنم و وقتی که ببینم شما خبر جدیدی در سایت اضافه کردید سریعا" رویه feed سایت شما کلیک میکنم و عنوان خبرتون رو میبینم و رویه لینک خبرتون کلیک میکنم.

attachment.php

اینجوری دیگه کاربرها احتیاج ندارن که هی به سایت شما برن و خبرها رو شخصا" چک کنن این کار رو اتوماتیک Opera انجام میده.
شما کافی فقط اپرا رو باز کنید وقتی به نت وصل هستید یک دفعه یه نوار کوچلو از پایین صفحه اپرا میاد بالا و بهتون میگه در فولان سایت که RSS داره یه خبر جدید چاپ شده.(این نوار که از پایین صفحه میاد مثل همون نواری هست که وقتی کاربری به تو یاهو انلاین میشه یه نوار میاد بالا)

شما حتی با این قابلیت می تونید ایمیل Gmail اتون هم چک کنید!
وقتی به میل باکس جمیل رفتین فقط یه باره رویه RSS کلیک کنید اونوقت دیگه نمی خواد هی هر بار به میل باکس برین و تنها با همون Feed هر دفعه که به نت وصل شداید یه پنجره میاد و نام کاربری و کلمه رمز رو می پرسه و بهتون میگه میل جدید دارید یا نه.

مرورگر IE این کار رو نمی تونه انجام بده.

3-یکی دیگه از قابلیتهای فوق العاده عالی Opera بخش دانلود اش هست.
بعضی وقتها ممکنه برید به سایتی و لینکی رو بهتون بدن برای دانلود ولی دانلود نمیشه کافیه اون لینک رو به Opera بدید و Opera به راحتی براتون باز میکنه.
اگر مثل من زیاد به سایتهای کرک میرید از این نرم افزار استفاده کنید.

4-بهترین قابلیت اضافه شده در نسخه 8 OPera به نظرمن قابلیت بستن پنجرهای اضافی هست.
فکر کنم هنوز هم سایت های رو میرین که الکی یه صفحه دیگه براتون باز میکنه.ولی با این قابلیت Opera حتی نمی داره یک پنجره اضافی دیگه هم براتون باز بشه!
بهترین مورد استفاده برای رفتن به سایت های کرک هست.

5-اجرا نشدن پلاگین های IE بر رویه Opera !!!
این یکی از قابلیتهای واقعا" خوب اپرا بود که یکر از دلایل اصلی هم بود که من رو به سمت اپرا کشوند.
شما می تونید به هر سایت کرک یا warez ای برید و هر چی دوست دارید دانلود کنید و دیگه ترس از نصب شدن اشغال تاشغال یا همون سرچ بار نداشته باشید.

6-باز کردن چند صفحه بدون اینکه سیستم شما کند بشه

attachment.php

7- قابلیت استفاده POP برای باز کردن میل ها

attachment.php

8-یکی از بهترین قابلیت های Opera برای سرعت دادن و کارهای دیگه:
مخفی کردن عکس های یک سایت هست.شما می تونید به پنل View برید و از اونجا گزینه Image رو انتخاب کنیدو بعد گزینه Hide رو بزنید و یا می تونید گزینه Cached Images رو انتخاب کنید تا فقط عکس های که در کش مرورگر وجود داره رو ببینید.

attachment.php

9-استفاده از استایل های مختلف.
شاید به سایتهای رفته باشید که کلی جاوا و اسکریپت و یا چیزهای دیگه استفاده کردن و صفحه کلی طول بکشه بیاد بالا.اپرا قابلیتی رو براتون تعریف کرده که شما می تونید فقط TXT ببینید و بقیه چیزمیزها رو حذف میکنه.
کافیه فقط به قسمت View برید و Usermode رو انتحاب کنید.
من خودم از این قابلیت اش زیاد استفاده کردم.

attachment.php

10-شاید بعضی وقت ها بخواهید از History سایتی که رفتین استفاده کنید ولی IE بهتون اجازه نده که اون سایت رو History اش رو ببنید ولی با استفاده از History اپرا شما می تونید به مثلا" سایت یاهو برید و بعد به ایمیلتون برید و صفحه رو ببینید.
وقتی نت رو قطع کردید یه دفعه یادتون میاد که یکی از ایمیل هاتون رو کامل نخونده بودید ولی الان نت رو قطع کرداید!
بدون اینکه شما دوباره وصل بشید می تونید به History امیل های یاهوتون برید کاری که اصلا" با IE غیر ممکن است و بعد هر کدوم از صفحه های که می خواهید رو انتخاب کنید و دوباره ببینید.

attachment.php

11-شاید تو بعضی سایت ها رفته باشید که بهتون اجازه نمی ده که صفحه رو ذخیره کنید ولی با Opera شما هر چیزی رو که دوست دارید رو می تونید ذخیره کنید.
حتی می تونید فقط متن یک سایت رو ذخیره کنید یا اینکه می تونید به اپرا بگید html و عکس های سایت رو براتون ذخیره کنه.

attachment.php

12- اگر اپرا رو یکبار ببندید شما هیچ اطلاعاتی رو از دست نخواهید داد. همه اطلاعات در باز شدنه بعدی اپرا نمایش داده میشه

13-قابلیت Past and go یکی از بهترین قابلیت های اپرا تنها کافی هست شما لینک سایتی را کپی کرده باشید و موس رو در نوار آدرس بزارید و past and go رو انتخاب کنید.
attachment.php

14-برای پاک کردن تمام اطلاعات شخصیتون می تونید از طریق پنل Tools گزینه Delet Private Data رو انتخاب کنید و همه اطلاعاتتون رو پاک کنید.

attachment.php

attachment.php

15-شما می تونید با نوار سرچ که در پنل اپرا قرار داره در معروفترین سایتها سرچ کنید.بهترین سرچ هم گوگل هست که پیش فرض هم گوگل هست.

attachment.php

همین!

فایل های ضمیمه

• operalogo.gif
    operalogo.gif
    1.5 KB · نمایش ها: 924
  • del1.jpg
    del1.jpg
    62.2 KB · نمایش ها: 702
  • del2.jpg
    del2.jpg
    84.1 KB · نمایش ها: 689
  • feedmanage.jpg
    feedmanage.jpg
    71.7 KB · نمایش ها: 880
  • hide.jpg
    hide.jpg
    46.3 KB · نمایش ها: 805

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از Niaz :
من از 3 سال پيش با Opera كار ميكنم و عاشقشم :)

منم همينطور اصلا از ابتداي حيات وبگرديم كه همون چهار پنج سال پيش ميشه باهاش اخت شدم :D

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
من هم همین جا یکسری دیگه از ویژگی هاش رو ذکر میکنم:
1-لود صفحه با سرعتی بسیار عالی که هر چی بگم کم گفتم
2-شاید تا حالا تو سایت های رفته باشید که توشون نوشته Atom3 یا Xhtml یا RSS این سیستمها رو اگر سایت شما داشته باشه می تونید به راحتی هر خبری رو که در سایت اتون میزنید سریعا" کاربراتون بفهمه.
حالا چطوری؟
1-شما حتما" باید در سایتتون از یک سیستم محتوای استفاده کنید که RSS رو ساپورت کنه و خبرهای یا مقالات سایتتون رو بصورت Feed بهتون بده بیرون.
حالا وقتی من به سایت شما برم فقط برای یکبار! در نوار آدرس OPera یه گزینه RSS میاد کافی فقط یکبار روش کلیک کنید.حالا من که مرورگر Opera دارم و کاربر سایت شما هستم می تونم دیگه به سایت شما نیام و فقط وقتی که پنل FEED اپرا رو چک کنم و وقتی که ببینم شما خبر جدیدی در سایت اضافه کردید سریعا" رویه feed سایت شما کلیک میکنم و عنوان خبرتون رو میبینم و رویه لینک خبرتون کلیک میکنم.اینجوری دیگه کاربرها احتیاج ندارن که هی به سایت شما برن و خبرها رو شخصا" چک کنن این کار رو اتوماتیک Opera انجام میده.
شما کافی فقط اپرا رو باز کنید وقتی به نت وصل هستید یک دفعه یه نوار کوچلو از پایین صفحه اپرا میاد بالا و بهتون میگه در فولان سایت که RSS داره یه خبر جدید چاپ شده.(این نوار که از پایین صفحه میاد مثل همون نواری هست که وقتی کاربری به تو یاهو انلاین میشه یه نوار میاد بالا)

شما حتی با این قابلیت می تونید ایمیل Gmail اتون هم چک کنید!
وقتی به میل باکس جمیل رفتین فقط یه باره رویه RSS کلیک کنید اونوقت دیگه نمی خواد هی هر بار به میل باکس برین و تنها با همون Feed هر دفعه که به نت وصل شداید یه پنجره میاد و نام کاربری و کلمه رمز رو می پرسه و بهتون میگه میل جدید دارید یا نه.
مرورگر IE این کار رو نمی تونه انجام بده.
3-یکی دیگه از قابلیتهای فوق العاده عالی Opera بخش دانلود اش هست.
بعضی وقتها ممکنه برید به سایتی و لینکی رو بهتون بدن برای دانلود ولی دانلود نمیشه کافیه اون لینک رو به Opera بدید و Opera به راحتی براتون باز میکنه.
اگر مثل من زیاد به سایتهای کرک میرید از این نرم افزار استفاده کنید.

4-بهترین قابلیت اضافه شده در نسخه 8 OPera به نظرمن قابلیت بستن پنجرهای اضافی هست.
فکر کنم هنوز هم سایت های رو میرین که الکی یه صفحه دیگه براتون باز میکنه.ولی با این قابلیت Opera حتی نمی ذاره یک پنجره اضافی دیگه هم براتون باز بشه!
بهترین مورد استفاده برای رفتن به سایت های کرک هست.

5-اجرا نشدن پلاگین های IE بر رویه Opera !!!
این یکی از قابلیتهای واقعا" خوب اپرا بود که یکر از دلایل اصلی هم بود که من رو به سمت اپرا کشوند.
شما می تونید به هر سایت کرک یا warez ای برید و هر چی دوست دارید دانلود کنید و دیگه ترس از نصب شدن اشغال تاشغال یا همون سرچ بار نداشته باشید.

6-باز کردن چند صفحه بدون اینکه سیستم شما کند بشه

7- قابلیت استفاده POP برای بار کردن میل ها

8-یکی از بهترین قابلیت های Opera برای سرعت دادن و کارهای دیگه:
مخفی کردن عکس های یک سایت هست.شما می تونید به پنل View برید و از اونجا گزینه Image رو انتخاب کنیدو بعد گزینه Hide رو بزنید و یا می تونید گزینه Cached Images رو انتخاب کنید تا فقط عکس های که در کش مرورگر وجود داره رو ببینید.

9-استفاده از استایل های مختلف.
شاید به سایتهای رفته باشید که کلی جاوا و اسکریپت و یا چیزهای دیگه استفاده کردن و صفحه کلی طول بکشه بیاد بالا.اپرا قابلیتی رو براتون تعریف کرده که شما می تونید فقط TXT ببینید و بقیه چیزمیزها رو حذف میکنه.
کافیه فقط به قسمت View برید و Usermode رو انتحاب کنید.
من خودم از این قابلیت اش زیاد استفاده کردم.

10-شاید بعضی وقت ها بخواهید از History سایتی که رفتین استفاده کنید ولی IE بهتون اجازه نده که اون سایت رو History اش رو ببنید ولی با استفاده از History اپرا شما می تونید به مثلا" سایت یاهو برید و بعد به ایمیلتون برید و صفحه رو ببینید.
وقتی نت رو قطع کردید یه دفعه یادتون میاد که یکی از ایمیل هاتون رو کامل نخونده بودید ولی الان نت رو قطع کرداید!
بدون اینکه شما دوباره وصل بشید می تونید به History امیل های یاهوتون برید کاری که اصلا" با IE غیر ممکن است و بعد هر کدوم از صفحه های که می خواهید رو انتخاب کنید و دوباره ببینید.

11-شاید تو بعضی سایت ها رفته باشید که بهتو اجازه نمی ده که صفحه رو ذخیره کنید ولی با Opera شما هر چیزی رو که دوست دارید رو می تونید ذخیره کنید.
حتی می تونید فقط متن یک سایت رو ذخیره کنید یا اینکه می تونید به اپرا بگید html و عکس های سایت رو براتون ذخیره کنه.

12- اگر اپرا رو یکبار ببندید شما هیچ اطلاعاتی رو از دست نخواهید داد. همه اطلاعات در باز شدنه بعدی اپرا نمایش داده میشه

13-شما می تونید سایتهای که اجازه ذخیره شدن صفحه اشون رو بهتون نمی دن رو با opera ذخیره کنید.
هم بصورت یک متن و هم بصورت متن و عکس.

14-برای پاک کردن تمام اطلاعات شخصیتون می تونید از طریق پنل Tools گزینه Delet Private Data رو انتخاب کنید و همه اطلاعاتتون رو پاک کنید.

15-شما می تونید با نوار سرچ که در پنل اپرا قرار داره در معروفترین سایتها سرچ کنید.بهترین سرچ هم گوگل هست که پیش فرض هم گوگل هست.

16-قابلیت Past and go یکی از بهترین قابلیت های اپرا تنها کافی هست شما لینک سایتی را کپی کرده باشید و موس رو در نوار آدرس بزارید و past and go رو انتخاب کنید.
همین!

یک سوال هم من دارم تو اپرا 8 کش در شاخه اپرا کجاست؟عکس ها و غیر کجا ذخیره میشه؟
قبلا" در اینجا ذخیره میشود:C:\Program Files\Opera\profile\cache4
ولی الان همچین شاخه ای موجود نیست من الان از اپرا 8 Beta استفاده میمکنم.
انشالا دوستان دیگه هم کمک کنن بعضی ا ز قابلیتهای که در اپرا هست و من نمی دونم هم بگن :)
انشالا اطلاعاتم بدرد بخور باشه

موفق باشید

فایل های ضمیمه

• history.jpg
    history.jpg
    243.2 KB · نمایش ها: 799
  • mail.jpg
    mail.jpg
    58.1 KB · نمایش ها: 825
  • pastgo.jpg
    pastgo.jpg
    86.6 KB · نمایش ها: 733