برگزیده های پرشین تولز

با توجه به اقدامات آماتور دیوار آیا باید منتظر پیشی گرفتن شیپور از دیوار باشیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
درسته ولی جنس داریم تا جنس

خود ما سری شارژر داریم از 55 تا 250 هزار تومن و شما نمی تونید در حالت عادی تفاوتشون رو متوجه بشید.

حالا جالبه هندزفری رو بعضی مغازه داران 3 برابر قیمت دیجیکالا می فروشن
من که خودم هیچ وقت دیگه از مغازه دار جنس نمی خرم، دور از جون شما، اکثرشون گران فروش که چه عرض کنم، 5 برابر فروش هستند.
نمی دونم حالا مسئله کرایه مغازه هست یا چیز دیگری اصلا متوجه نمیشم

Tgplus.ir

Registered User
لایک‌ها
166
حالا جالبه هندزفری رو بعضی مغازه داران 3 برابر قیمت دیجیکالا می فروشن
من که خودم هیچ وقت دیگه از مغازه دار جنس نمی خرم، دور از جون شما، اکثرشون گران فروش که چه عرض کنم، 5 برابر فروش هستند.
نمی دونم حالا مسئله کرایه مغازه هست یا چیز دیگری اصلا متوجه نمیشم

بدی خرید آنلاین این هست که از آنلاین نمیشه دقیق فهمید جنس چطور هست ولی خب دیجی یه خوبی داره و کالا رو برگشت میزنه.ما خودمون هم از سایت فروش داریم و فروش اجناس های کپی یا حتی فیک خیلی بیشتر از اصلی ها هست و به دلیل این بی اعتمادی که متاسفانه کاسبا به وجود آوردن ما هم داریم عذاب می بینیم D:

ولی به نظر من تا چند سال دیگه خرید حضوری برای این قبلی کالاها چیزی عجیبی به حساب میاد و هر کی الان بتونه اسم در کنه,آینده مال اونه

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
فکر کن بدون ماشین با یک ماشین خطی می ری یک شهر دیگه، موقع بازگشت کرایه برگشت رو به همون ماشین میدی، بعد برمیگرده میگه من از 10 دقیقه پیش کلا خطم رو عوض کرم. بعد می گی پس کرایم رو پس بده، طرف نگات هم نمی کنه

قبلش هم گفتم کرایه پولی نیست، ولی این رفتارشون توهین هستش و بخشودنی نیست
عجب مثال نغزی زدی کاملا ارتباطش با دیوار مشخصه :D
ده ها چیز در دیجی هست از بیرون گرون تره، مثلا لوازم سوپر مارکتی اصلا یه دونه دوتا نمیصرفه اونم با کرایه، یا پوشک بچه مولفیکس سایز 5 من میخرم 110 دیجی میداد 135 الان موجود نداره، یا لاستیک ماشین اون موقع که موجود داشت جفتی 70 تا ۸۰ تومن غیر از کرایه از بازار گرونتر بود و لاستیک گلدستون هم برای فروش داشت که کیفیتش با پشکل یکیه در حالی که سایتش به عنوان جنسهای با کیفیت معروف شده بود، لباس‌هایش که دیگه نگو همون دیجی استایل کفش تبریز پارسال زیر 250 نداشت از بازار خریدم 140 بهت گفتم مثال زیاده اینا هم دلیل بد بودن دیجی کالا نیست

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
عجب مثال نغزی زدی کاملا ارتباطش با دیوار مشخصه :D
ده ها چیز در دیجی هست از بیرون گرون تره، مثلا لوازم سوپر مارکتی اصلا یه دونه دوتا نمیصرفه اونم با کرایه، یا پوشک بچه مولفیکس سایز 5 من میخرم 110 دیجی میداد 135 الان موجود نداره، یا لاستیک ماشین اون موقع که موجود داشت جفتی 70 تا ۸۰ تومن غیر از کرایه از بازار گرونتر بود و لاستیک گلدستون هم برای فروش داشت که کیفیتش با پشکل یکیه در حالی که سایتش به عنوان جنسهای با کیفیت معروف شده بود، لباس‌هایش که دیگه نگو همون دیجی استایل کفش تبریز پارسال زیر 250 نداشت از بازار خریدم 140 بهت گفتم مثال زیاده اینا هم دلیل بد بودن دیجی کالا نیست

اولین موضوع تاپیک رو می خوندید متوجه موضوع می شدید

یک بار هم پول رو پرداخت کردم که بروزرسانی بشه، بعد از این که آگهی رو ویرایش کردم، کلا دسته آگهی رو تغییر داد و پیغام داد آگهی در این دسته رایگان نیست و باید 25 تومن پرداخت کنید!

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
دیوار این همه سال خدمات رایگان داده و کاربر جذب کرده ... الان هم وقت برداشت هست
اگر آگهی ها پولی بشه شاهد این میشیم که دیگه طرف یه لنگ کفش اگهی نمیکنه و چیزای بدرد بخور آگهی میکنن که بصرفه پول بدن

زهی
مفت باشه طناب دار باشه
کی پول میده آگهی کنه
سال ها سایت ایستگاه تو ایران اولین بود
سرچ میکردی دقیقا اون نتیجه جستجو بود
کلی بازدید و ....
حتی سایت ها دیگه کپی سیستم اونو زدن

پولی کرد آگهی زدن
دیگه هیچکس نرفت
الان به حالت کما رفته مدت هاست و داره از بین می‌ره متلاشی میشه

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
زهی
مفت باشه طناب دار باشه
کی پول میده آگهی کنه
کلی بازدید و ....

پولی کرد آگهی زدن
دیگه هیچکس نرفت

والا منم همین رو می گم، پولی باشه طرف اپلیکیشن رو کلا پاک می کنه و دیگه هیچ وقت تلاش نمی کنه آگهی ثبت کنه
الان همه جای اینترنت مثل اینستاگرام میشه آگهی رایگان ثبت کرد و هزاران سایت برای آگهی کردن وجود داره

مثال حماقتی که سایت دیوار انجام می ده، مثل فروشنده گران فروشی هست که در یک شهر کوچک مبادرت به فروش اجناس به قیمت گران می کنه و درسته که بازده کوتاه مدت خیلی خوبی داره، ولی در میان مدت و دراز مدت جنس های طرف رو نمی خرن و جنس ها یا تاریخ مصرفشون می گزره یا فاسد می شن یا از مد می افتن یا جنس های جدید بهتری میاد و توانایی پرداخت هزینه فعال بودن مغازه مثل کرایه و برق و گاز و آب و ... رو نداره

کاری هم که با یک سری افراد می کنند، دزدی هستش و اگر یک دولت درست حسابی (با در و پیکر!) داشتیم باید جریمه سنگین براشون می برید و به کاربرها خسارت پرداخت می کردند
پول رو از من گرفته تا آگهی رو نمایش بده، وقتی نمایش داده و من ویرایش کردم دسته بندی رو عوض کرده و مجددا طلب پول می کنه!!! توهین از این بیشتر هست!!!

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
دیوار هنوز در حالت کلی رایگانه پولی نشده
برای تعداد اگهی بیشتر از یک مقدار در یک دسته بندی یا در یک سری دسته بندی خاص پول میگیره

جوری میگین انگاز از همون اول که برنامه را باز میکنیم ازمون پول میخواد بگیره

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
درود
من اومدم مثل همیشه خیلی کامل براتون خلط مبحث کنم
یعنی یه خلط گنده بندازم تو تاپیک برم

ببینید عزیزان بیاید با یک مثال ساده شروع کنیم
من یک قطعه رو در هر دو سایت مذکور آگهی کردم . واقعا این کارو کردما
توی دیوار تا حالا کلی بهم زنگ زدن و توی چت پیام دادن
ولی تو شیپور هیچی یعنی محل سگ هم بهم نذاشتن

این آمار شیپور هستش که از 26 آذر شروع میشه . تعداد کل 42 تا هستش و روز 30 آذر از همون روزهای سگی بوده که گفتم
1609177736862.png

این هم آمار همون قطعه هستش تو دیوار که تازه دیروز تونستم ثبتش کنم بخاطر پر بودن آگهی های رایگانم که از دیروز 3 بعد از ظهر تا امروز 9 شب شده 147 تا یعنی هنوز دو روز کامل نشده

1609177849829.png

خواهشی که دارم ازتون اینه که :
فقط تعداد بازدید 147 دیوارو با 42 شیپور مقایسه نکنید
فقط مدت زمان 2 روز دیوارو با 13 روز شیپور مقایسه نکنید
به اینم توجه کنید که نزدیک 18 نفر از اون 147 نفر سایت دیوار یا بهم اس ام اس دادن یا زنگ زدن یا توی چت پیام دادن اونم تو این یک روزو شیش ساعت
ولی 42 نفر سایت شیپور هیشکی یه فحش هم بهم نداده و تازه فکر کنم 15 تا از اون 42 تا هم خودم بودم که میرفتم آگهیمو باز میکردم ببینم کسی بهم پیام نداده باشه تو قسمت چت

الان حتما میخواهید بگین که من میگم دیوار از شیپور خیلی بهتره و شیپور به گرد پاشم نمیرسه
نه اشتباه میکنید
من میخوام بگم دلیل اینکه دیوار میگه مثلا در ماه 5 تا آگهی با یه خط میتونی بزنی و برای آگهی بیشتر باید پول بدی بخاطر اینه که دیوار از شیپور خیلی بهتره و شیپور به گرد پاشم نمیرسه

چرا وقتی یه سایت انقدر خوبه مالکش نباید ازش درامدزایی کنه ؟ آقای ربیعی شما اگر مالک سایت دیوار
نه ببخشید مالک نه
اگر عضو هیئت مدیره (یعنی هیئتی که سایتو مدیریت میکنن) بودید چه پیشنهادی برای درامدزایی و دراوردن پول سرورا میکردین که بعد یک سال زمین نخورن .
تا الان پول سروراشونو از کجا میاوردن ؟ این همه سال پور سرورارو از جیب میداده مالک بدبخت حالا موقع خوردنه دیگه . موقش نیست ؟ اگر قبول داری موقشه بریم پاراگراف بعدی .

من میخواستم با اجازه بزرگترها و پدرو مادرم و امام جمعه محل و همه عزیزانی که داخل تاپیک هستن یه خلط گنده بندازم روی بحثای قبلی و از این به بعد بحثو ببرم به این سمت که سایت دیوار چیکار کنه پول سروراش جور بشه
فرض بر اینکه طبق گفته استارتر کاری که الان کردن اشتباهه و باعث نابودیشون میشه
چه تغییری تو همین روش کارشون بدن یا اصلا چه ایده جدیدی دارید که باهاش درامدزایی کنن ؟

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
جناب mostafajan عزیز
اینجا مسئله اصلا درآمد زایی برای دیوار نیست، قبل از اینکه شیپور یا دیوار باشه، نرم افزاری رو که ایجاد کرده بودم رو توی 10 تا سایت تبلیغی آگهی می کردم و پول نمی دادم. سیستم درآمد زایشون هم پرداخت پول برای نمایش آگهی در صدر لیست بود

چه طور باید درآمد زایی کنند؟
- برای اضافه کردن لینک فروشگاه بیان پول بگیرن
- بروز رسانی آگهی به صدر لیست پول بگیرن
- ویترین پول بگیرن
- عکس GIF پول بگیرن
- تبلیغ هر دسته پول بگیرن
- سیستم واسطه ای مثل لیون کامپیوتر یا ایسام ایجاد کنند
- خیلی ....

شما یک دونه آگهی کردی
بنده 16 تا آگهی کردم جنس مردم رو بفروشم
یک دونه آگهی با 5 تا زنگ خور به درد من نمی خوره
عوضش 16 تا آگهی با 20 تا زنگ خور دارم

فیسبوک چه طور هزینه سرورهاش رو میده؟
توییتر و اینستاگرام و تیک تاک و یوتوب چه طور؟
یوتوب حتی در ازای نمایش ویدئو پول هم میده

پول مردم رو می خورند و سرویس نمی دن
دیوار تا ابد و ده سرتر باقی نمی مونه
راه اشتباهی در پیش گرفتند

یک نکته در مورد پولی شدن تعداد بیشتر آگهی :
مثال اینه که یک فروشگاه 50 تا محصول داره و اونها رو می خواد تو شیپور و دیوار آگهی کنه

مثال دیوار :
یک دونه اولی رو تو دیوار ثبت می کنه (اگر اون دسته پولی نباشه)
دومی رو که می خواد ثبت کنه تقاضای پول می کنه و قطعا فروشگاه پول نمیده چون 49 تا محصول دیگه داره

مثال شیپور :
هر 50 تا رو ثبت می کنه و یک ریال نمیده

جالبیش اینه که هزاران هزار فروشگاه بیان این طوری کار کنند، کمیت کالا تو شیپور از دیوار بالاتر میره و من خریدار دیگه بیشتر جستجو هام رو تو شیپور انجام می دم چون تعداد کالای زیادتری به من نمایش میده

هرگز سوال این نیست که "چه تغییری تو همین روش کارشون بدن یا اصلا چه ایده جدیدی دارید که باهاش درامدزایی کنن ؟" سوال اینه که چه رفتاری حرفه ای رو باید در پیش بگیرند تا سرپا بمونن.

آماتور رفتار می کنند، خیلی آماتور

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
جناب mostafajan عزیز
اینجا مسئله اصلا درآمد زایی برای دیوار نیست، قبل از اینکه شیپور یا دیوار باشه، نرم افزاری رو که ایجاد کرده بودم رو توی 10 تا سایت تبلیغی آگهی می کردم و پول نمی دادم. سیستم درآمد زایشون هم پرداخت پول برای نمایش آگهی در صدر لیست بود

چه طور باید درآمد زایی کنند؟
- برای اضافه کردن لینک فروشگاه بیان پول بگیرن
- بروز رسانی آگهی به صدر لیست پول بگیرن
- ویترین پول بگیرن
- عکس GIF پول بگیرن
- تبلیغ هر دسته پول بگیرن
- سیستم واسطه ای مثل لیون کامپیوتر یا ایسام ایجاد کنند
- خیلی ....

شما یک دونه آگهی کردی
بنده 16 تا آگهی کردم جنس مردم رو بفروشم
یک دونه آگهی با 5 تا زنگ خور به درد من نمی خوره
عوضش 16 تا آگهی با 20 تا زنگ خور دارم

فیسبوک چه طور هزینه سرورهاش رو میده؟
توییتر و اینستاگرام و تیک تاک و یوتوب چه طور؟
یوتوب حتی در ازای نمایش ویدئو پول هم میده

پول مردم رو می خورند و سرویس نمی دن
دیوار تا ابد و ده سرتر باقی نمی مونه
راه اشتباهی در پیش گرفتند

یک نکته در مورد پولی شدن تعداد بیشتر آگهی :
مثال اینه که یک فروشگاه 50 تا محصول داره و اونها رو می خواد تو شیپور و دیوار آگهی کنه

مثال دیوار :
یک دونه اولی رو تو دیوار ثبت می کنه (اگر اون دسته پولی نباشه)
دومی رو که می خواد ثبت کنه تقاضای پول می کنه و قطعا فروشگاه پول نمیده چون 49 تا محصول دیگه داره

مثال شیپور :
هر 50 تا رو ثبت می کنه و یک ریال نمیده

جالبیش اینه که هزاران هزار فروشگاه بیان این طوری کار کنند، کمیت کالا تو شیپور از دیوار بالاتر میره و من خریدار دیگه بیشتر جستجو هام رو تو شیپور انجام می دم چون تعداد کالای زیادتری به من نمایش میده

هرگز سوال این نیست که "چه تغییری تو همین روش کارشون بدن یا اصلا چه ایده جدیدی دارید که باهاش درامدزایی کنن ؟" سوال اینه که چه رفتاری حرفه ای رو باید در پیش بگیرند تا سرپا بمونن.

آماتور رفتار می کنند، خیلی آماتور

خب بزا صحبتاتو تیکه تیکه مورد نقد قرار بدیم :

بخش اول یا دو خط اول صحبتاتو اصلا متوجه نشدم . شما نرم افزار ایجاد کردی ؟ شما برنامه نویسی ؟ نرم افزارتو توی یه سری سایت که کارشون تبلیغ نرم افزار بود آگهی کردی یه قرون هم بهشون ندادی ؟ خب چه نتیجه ای میخوای بگیری از این ؟
در گذشته سایت دیوار فقط یه گزینه داشت که پولی بود اونم نماش آگهی در صدر همه آگهی ها بود (اینو متوجه شدم) . خب این یعنی چی الان ؟ یعنی الان نباید برای بیشتر از 5 تا آگهی در ماه پول بگیرن ؟

نقد بخش دوم صحبتاتون :

تو بخش دوم یه سری پیشنهاد دادین برای درامدزایی که فکر کنم یه سریشو انجام دادن یه سریشم تصمیم نگرفتن انجام بدن چون احتمالا یا باعث ریزش میشده از دید اونا یا اینکه دردسر داشت براشون مثل سیستم واسطه که خود ایسام هم توش مونده و خیلی پی شکایتاشو نمیگیره حتی یه سری آگهی تو ایسام دیدم طرف تو متن آگهیش نوشته امکان مرجوع کردن کالا نیست . یعنی چی ؟ مگه ایسام اینجوری نبود جنس رسید دستت مطابق گفته ها و عکسای فروشنده نبود بتونی مرجوع کنی پولتو بگیری .

بخش سوم باز مجهول بود صحبتاتون حتی خیلی بیشتر از بخش اول :

تو بخش سوم نوشتین شما(یعنی بنده) یدونه آگهی کردی ولی من (یعنی خودتون) 16 تا . الان اینو به کی دارید میگین به من ؟ با فرض اینکه من یدونه آگهی کردم یعنی حرفم درست نیست ولی چون شما 16 تا آگهی داری پس کار دیوار اشتباهه هر چند منم 15 تا آگهی دارم با سه تا خط مختلف . این من یه آگهی دارم شما 16 تارو چه نتیجه ای باید ازش بگیرم ؟
بعد تو همون بخش سوم گفتین یدونه آگهی با 5 تا زنگ خور بدرد من نمیخوره عوضش من 16 تا آگهی با 20 تا زنگ خور دارم . الان اینارو به کی دارید میگین به من ؟ شما 16 تا آگهی با 20 تا زنگ خور دارید یعنی چی ؟ یعنی میخواهید بگین از من خیلی بهتر آگهی مییزارید تو دیوار ؟ گیریم که اینطوری باشه خب که چی !

باز تو همون بخش سه نوشتین یدونه آگهی با 5 تا زنگ خور بدردتون نمیخوره . این یعنی یه آگهی تو دیوار میزارید فقط 5 تا زنگ میخوره گوشیتون ؟ توی شیپور که آگهی میکنید برای هر آگهی 20 تا زنگ میزنن به گوشیتون ؟ واقعا ؟ خب پس اصلا چرا اومدین دارید دیوارو میکوبید اینجوری که دیوار بزودی با پیشونی زمین میخوره و نوروز 1400 پول سروراشو نداره و باید تو مترو مسواک ذغالی بفروشه مگر اینکه بزاره شما روزی 100 جنس آگهی کنی .

این پاراگراف سومو هیچیشو متوجه نشدم مخصوصا اون بخش که گفتین من باید جنس مردمو بفروشم . مگه مردم دچار بیماری MS شدن و نمیتونن تو دیوار آگهی بزارن که اجناسشونو شما باید بفروشید . کل مردم اون شهر اجناسشونو میدن شما آگهی کنی ؟ مگه خودشون موبایل ندارن . یعنی شما میخوای در روز 100 تا آگهی بزنی برا همه مردم با دوتا خط موبایل و چون دیوار نمیزاره میگه برا بیشتر از 5 تا پول بدی میگی اینکارشون درست نیست و بزودی شیپور ازشون پیشی(گربه) میگیره ؟

نقد بخش چهارم . اینجا باز یه مقدار صحبتا قابل فهم هستش هرچند این مقایسه هه باز کارو خراب کرد . صحبته قابل فهمه مقایسه هه غیرقابل فهم :

تو بخش چهارم میگین مگه یو تیوب چجوری درامدزایی میکنه . من حس میکنم میخواهید بگین مگه یو تیوب بعد 5 تا ویدئو میاد پول میگیره ؟ درست میگم
یا مثلا میخواهید بگین مگه ایسنتاگرام بعد 5 تا عکس میاد پول میگیره . پس چون اینا بعد 5 تا پول نمیگیرن دیوار هم نباید بیاد بعد 5 تا آگهی پول بگیره . آقا ما چیکار داریم یو تیوب چیکار میکنه . فیسبوک هرکاری میخواد بکنه بره بکنه . اصلا اونا سیستم خودشونو برای درامدزایی دارن . اولا که اونا سایت فروش اجناس دست دوم نیستن ثانیا اونا خارج از ایران هستن . ایرانو با هیچ جای دنیا مقایسه نکن فقط با داخل کشور مقایسش کن .

الان اینا تصمیم گرفتن بیشتر از 5 تا پول بگیرن نهایتش اینه نوروز 1400 با مخ میخورن تو زمین و به غلط کردن میوفتن دیگه تا اون موقع هم دو ماهو نیم مونده . این دو ماهو بخاطر من طاقت بیار رفیق . من خودم میرم از تو مترو دست دیوار میگیرم دوباره سر پاش میکنم و بهش میگم بیاد پیش شما بهش بگی چیکار کنه مثل اینستا و یوتیوب درامدزایی کنه . تو شرکت خودشون یه بیزنس من ندارن تازه اومدن کاسبی شمارو هم تخته کردن نمیزارن روزی 100 تا آگهی برا کل مردم بزنی با یه خط موبایل .

بخش پنجم :

نوشتین پول مردمو میخورن سرویس نمیدن . اولا بگم که ایرانی اصلا پول نمیدن برا آگهی . شما مگه تو ایران نیستی ؟ تکنیکشون اینه همه چیو دور بزنن . من که حاضر نیستم یک قرون هم به دیوار پول بدم برای آگهی و با همین سه تا خط کلی جنس میفروشم . اول اینکه با هر خط 5 تا اگهی میزنم . بعد اینکه تو هر اگهی چهار قلم جنس میزارم و میگم برای توضیحات بیشتر تو چت پیام بدن . بعد اینکه وقتی یه آگهیم فروش رفت اون آگهیو پاک نمیکنم عنوان و متن و عکساشو عوض میکنم تا منقضی بشه . یعنی با این سه تا خط شاید 100 قلم جنسو میفروشم . اینکارشونم که برای بیشتر از 5 تا آگهی پول میگیرن خوبه چون کیفیت آگهیارو میبره بالا . البته اون داره درامدزایی میکنه از این راه هرکی ناراضیه بره شیپور آگهی بزنه منتظر بشه دیوار با سر بخوره تو زمین .

شما مطمئن باش هیچوقت مردم ایران دیوار ول نمیکنن . شاید یه کشور دیگه بود بیخیالش میشدن اما ایران نه . یه ایرانی اصیل شده کل وسیله های خونشو تو یه آگهی جا میده ولی نمیره سمت شیپور . کسی که اینکارو بکنه بهش میگن ایرانی آریایی . به یه کمدین گفتن چرا به مردم ایران نمیگی مثلا فلان چیز گرون شده مردم نخرید یارو برگشت گفت من خر کی باشم که به مردم بگم فلان چیز گرون شده قبلا علی کریمی که این همه مردم دوستش دارن گفته بود مثلا مردم پراید نخرین یا مرغ نخرین هیشکی به سمت چپشم حساب نکرد بعد من بیام بگم ؟

الانم داستان حرف شما و سایت دیواره . من شده با یدونه آگهی کل اجناس سایت آمازونو تو دیوار بفروشم اینکارو میکنم ولی سمت شیپور نمیرم که بعد بخوام منتظر بمونم مردم هم پشت من بیان تا دیوار بخوره زمین و شیپور برای خودش گولاخی بشه بعد بیاد بگه بیشتر از 3 تا آگهی پولیه .

بخش پایانی (باقی مونده صحبتات همه تو این بخش قرار میگیره) :

یه مثالی زدی حس میکنم مغازه دار هستی یا اینکه داخل خونه کار میکنی ولی فروشگاه اینترنتی داری . درست میگم
ببین شما میخوای 100 تا آگهی بزنی برای فروشگاهت ولی اینکار جاش تو بخش اجناس دست دوم دیوار بین مردمی که شغلشون یه چیز دیگست و میخوان بدون واسطه اجناسشونو بهم بفروشن با قیمت خوب نیست . البته یه بخش فروشگاه ایجاد کرده که اطلاعات باید بدی ثبت بشی داخلش که اونو نمیدونم چجوریه که البته برای منو مردم ایرانم مهم نیست چجوریه . اون یه چیزی بین دیوار و مغازه دارهاست که به بحث ما اینجا مربوط نمیشه . اگه میخوای بین آگهی های مردم 100 قلم جنس خودت و به قول خودت اجناس مردمو بفروشی سایت دیوار شرمندتونه چون دیوار برای مصرف کنندست که تعداد و قیمت جنسش کمه .

فروشگاها بهتره برن تو دیجی کالا عضو بشن مثل خیلیا که رفتن . یا اینکه برن تو بخش فروشگاه دیوار عضو بشن نه تو قسمت اجناس دست دوم مردم عادی(مصرف کننده) که بهم جنس میفروشن با قیمت مصرف کننده ای . وقتی یکی دنبال سی پی یو i5-4460 هستش یا میره اینو از فروشگاهای اینترنتی ولیعصر میخره 2 ملیون یا میاد از تو دیوار میخره یکوشیشصد از مصرف کننده . اونی که میخواد بخره 2 ملیون میره تو گوگل(نه دیوار) سرچ میکنه "قیمت 4460" صدتا فروشگاه تو سایتای مختلف براش میاد . اونی هم که میخواد از مصرف کننده دیوار بخره میاد تو دیوار سرچ میکنه .

خلاصه کلام :

شما مصرف کننده نیستین و کالای دست دوم ندارید و تعدادشونم کم نیست . شما باید برید سایت شیپور جنستونو بفروشید و مطمئن باشید هیچ مصرف کننده ای دنبال شما نمیاد سایت شیپور چون کسی 100 قلم جنس برای فروش نداره . دیوار برای مصرف کنندست که تعداد و قیمت جنسش پایینه و کالاش دست دوم هستش یا اگرم آکبنده مقدار قابل توجهی زیر قیمت مغازه میخواد بفروشه و میخواد به مصرف کننده بفروشه نه دلال . مثل آگهی زیر . خواهشا یکبار دیگه پستمو کامل بخون مثل من که سه یا چهار بار کامل خوندم هر پاراگرافو و به توهین آمیز بودن یا لحن بدم توجه نکن به اصل حرفم توجه کن مخصوصا اون بخش شناخت ایرانی ها و اینکه سایت شیپور برای چه کسانیه و شما جزء کدوم دسته هستین . متشکر

1609203868790.png

Last edited:

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
زهی
مفت باشه طناب دار باشه
کی پول میده آگهی کنه
کلی بازدید و ....

پولی کرد آگهی زدن
دیگه هیچکس نرفت
رتبه الکسا ایستگاه زیر 300 ایرانه ,داره متلاشی میشه؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
سایتی مثل ایستگاه که هنوز رتبه ی بالایی داره ورایگانه درآمدش از کجاست ؟

درآمدش از پرداختی برای نمایش آگهی در صدر لیست ها هست
مثلا شما فروش موتورسیکلت اقساطی آگهی رایگان می کنید و این آگهی تا 1 سال در ایستگاه باقی می مونه و اگر وبسایت های شناخته شده بزارن، ممکنه آگهی شما تو صفحه های 2 و 3 گوگل پیدا بشه (چه پول بدید چه ندید)
وقتی پول بدید میاد آگهی شما رو در صدر لیست قرار میده و زمانی که شخصی آگهی موتورسیکلت دیگه ای رو نگاه می کنه، چشمش به آگهی شما هم می خوره
ولی وقتی پول میدید برای ویترین ممکنه هر کس آگهی دیگه ای مد نظرش هست و داره نگاه می کنه، چون آگهی شما ویترین شده، آگهی شما چشمش رو بگیره (نمی دونم این سیستم درآمد زایی رو داره یا نه. به هر حال این جوری درآمدزایی می کنند)
از سیستم آگهی مثل سایر سایت ها نظیر تابناک هم استفاده می کنه و برای مدت زمان یک ماهه و 6 ماهه و ... بنر تو سایت می زاره و پول میگیره

این سیستم های آگهی اینجوری پول درمیارن

البته ایستگاه باید یک دستی به ظاهر سایتش بکشه

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
سایتی مثل ایستگاه که هنوز رتبه ی بالایی داره ورایگانه درآمدش از کجاست ؟
تعرفه آگهی‌های ویژه:

• شروع آگهی ویژه با توان یک، ۳۰ هزار تومان
  • هر توان: ۳۰ هزار تومان
  • مدت نمایش آگهی ویژه:
    زمان کلیه آگهی‌های ویژه یک ماهه (۳۰ روزه) است.
    با توجه به رقابتی بودن سیستم توان در آگهی‌های ویژه، نمایش بیش از یک ماه با توان ثابت، کارآمد نیست.
    با گذشت یک ماه، ممکن است آگهی شما نیاز به توان کمتر و یا بیشتری داشته باشد .
میتونی پول ندی رایگان بذاری ولی زود میری پایین تر,یکی دیگه از راه های درامدش نمایش بنر تبلیغات هم هست

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
حماقتی که این جور شرکت های ایرانی بی عقل انجام می دن رو در شرکت های بزرگ جهانی نمی بینیم

جدیدا تعرفه ایسام هم بی حساب و کتاب شده!
جنس تو ایسام فروختم، 500 هزار تومن تعرفه و مالیات خورده! البته خریدار بی چاره پرداختش کرده و من نیم قرون قیمت رو پایین نیاوردم و این قدر قیمت رو کم و زیاد کردم تا قیمت مد نظرم روی کالا بعد از تعرفه مشخص بشه
طرف یک فروشگاه Open Source استفاده و یک ماه بهترین سرور ابری رو خریداری کنه که 2000 تا فروش رو پوشش بده 400 تومن قیمتش نمیشه!

از این جور گران فروشی ها تا دلتون بخواد مخابرات سر سیم کارت های فروخته شده به قیمت خانه، و همین طور پیکان ایران خودرو به قیمت خانه مسکونی هم دیده بودیم. اما اونها چون سهامشون رو دادن به خانواده .... و حکومت پشتشون هست و سرپا موندن وگرنه صدباره ورشکست شده بودند.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
سایت دیوار ضعفش اینه که نمیشه در همه ایران جستجو کرد و باید تک تک شهرهارو بررسی کرد

آقا شما پست شماره 18 تاپیکو دیدی ؟
این اطلاعات چرتو پرت و این نقدهای جفنگو از کجا میارید که یه سایت فروش اجناس دست دوم ایرانیو که قراره تو ایران فعالیت کنه با مایکروسافت و اپل و شرکتای بزرگ جهانی مقایسه میکنید و نتیجه گیری میکنید که دیوار داره اشتباه میکنه یا اینکه میگین دیوار با برادران پاسدار در ارتباطه و مقام معظم پشت دیواره .

البته بجز شما یکی دیگم هست که میگه سایت دیوار ایرادش اینه که نمیشه کل استانارو سرچ کرد و نمیزاره تو یک روز 100 تا آگهی رایگان زد در نتیجه دیوار داره حماقت میکنه

من نمیدونم چرا من و بقیه که اسکل هستیم و اندازه باقالی پخته بارمون نیست میتونیم کل استانارو سرچ کنیم ولی شماها که فوق تخصص بیزنس اینترنتی هستین و به فیسبوک و آمازون مشاوره میدین و شرکتهای بزرگ جهانیو آنالیز میکنید بلد نیستین یه همچین کار ساده ای انجام بدین . امیدوارم با این عکس پایین از سایت دیوار بکشین بیرون و بزارید که با داعش و اسرائیل در ارتباط باشه . جان هرکی دوستش دارید دیگه دیوارو نقد نکنید .

1610909003748.png

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
دوستان می بخشید این جوری با این اصطلاحات می نویسم، فقط می خوام موضوع روشن بشه
فقط لازم می بینم راجع به یک موضوع صحبت کنم

در توپولوژی یک سیتم ایده آل، در شبکه هایی که دارای رشد افقی هستند. عمل درج کردن و حذف کردن و خواندن برابر (مساوی) در نودهای شبکه به صورت باقی مانده بر عدد به دست آمده از هش هستش

یعنی اگر سیستم آگهی مثل دیوار و شیپور رو در نظر بگیریم باید طوری برنامه ریزی کنن که عمل خواندن پیچیدگی نداشته باشه O (1)؛ همچنین فشار روی نودها تقسیم بشه

خب تایتل یکی میشه "موتور هوندا 125" + "آی دی طرف" (که باید موقع ثبت شماره موبایل دربیاره) = "موتور هوندا 125123456789" (123456789 مثال آی دی هستش)

هش مقدار "موتور هوندا 125123456789" همیشه یک مقدار ثابت میشه و باقی موندش باید تقسیم بشه به تعداد نود ها (مثلا طرف 100 تا کامپیوتر داره و برای به دست آمدن باقی مانده عدد هش، هش باید تقسیم بشه بر 100 و یک عددبین 0 تا 99 به دست میاد که شماره نود یا کامپیوتر (می تونه رو چند تا کامپیوتر دیگه هم کپی کنه تا موازی بشه و اطلاعات با از دست رفتن یک کامپیوتر همچنان در دسترس باشه) رو مشخص می کنه)
بقیه مسائل مثل تایتل و قیمت و ... (هر نوع فیلتر دیگری) باید در چند تا نود ایندکس بشن (جزء همون 100 تا می تونه باشه و کافی هست) و موقع جستجوی عبارت، به کمک ایندکس ها، از همه کامپیوتر ها تقریبا یک مقدار پردازش درخواست میشه

حالا چرا دیوار به صورت پیش فرض همه ایران رو نمی زاره جستجو بشه دلیلش فقط یک چیزه : به دلیل فهم و سواد پایین ایجاد سیستم افقی سیستمشون توان هندل چنین جستجوهایی و پاسخ به همه کاربران رو نداره

اما دیوار چه توپولوژی به کار گرفته : بر اساس هر شهر اومده یک یا چند نود گذاشته!
یکی دو دقیقه وقت بزاری تا همه شهر ها رو به دیوار اضافه کنی بعد خیالت خوش باشه که همه شهرها رو جستجو کردی! (در واقع درستش اینه که باید به صورت پیش فرض کل ایران باشه و شما شهرهای مورد نظر رو فیلتر کنی)
خیلی جالبه ها! فکر کن می خوای نام یک دونه آهنگ رو توی File Explorer ویندوز جستجو کنی بعد File Explorer از شما بخواد خواننده هایی که ممکن هست این آهنگ رو خونده باشند رو دونه دونه اضافه کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یک سری عبارات رو اینجا توضیح می دم
نود : یک یا چند کامپیوتر سرور
رشد افقی : یعنی افزایش تعداد کامپیوتر به جای ارتقا کامپیوترهای فعلی (رشد عمودی می نامند) (یعنی مثلا همون کامپیوتر های ضعیف DDR3 کافی هستند و نیازی به ارتقا به کامپیوتر های قدرتمند DDR4 نیست! فقط باید تعداد DDR3 اضافه بشه (هر چند ارتقا عمودی هم تا یک حدی جواب میده))
توپولوژی یک سیستم ایده آل : یعنی چه طور چند تا سرور (کامپیوتر 24 ساعته روشن) رو به کار بگیریم که سیستم بتونه بیشترین پاسخگویی رو با بهره وری بالا داشته باشه
هش : هش یک تابع هستش که برای هر رشته (مثلا کلمه) همیشه یک مقدار ثابت برمی گردونه (مثلا برای عبارت "محمد" همیشه عدد ثابت مثل 1548 رو برمی گردونه)

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
من نمیدونم این چه داستانیه که یه عده یجوری صحبت میکنن که ما به غلط فکر کنیم از پروفسور سمیعی هم بیشتر بلدن ولی در واقعیت نمیتونن یه کار خیلی ساده که سرچ داخل همه استان ها تو سایت دیوار هستو انجام بدن . من فکر کنم حتی یه معلول ذهنی هم بتونه انجام بده یه همچین کار ساده ایو
و جالبه حتی نمیدونن یه چیزی به اسم شماره پشتیبانی هست اگر یه چیز خیلی ساده ایو بلد نیستن میتونن زنگ بزنن بپرسن و اپراتور مربوطه براشون توضیح بده ولی بجای پرسیدن میان بخش فنی سایت دیوار که تشکیل شده از بهترین برنامه نویس ها و متخصصای شبکه رو زیر سوال میبرن

الان سوال اساسی من اینه که اگر سایت دیوار بجای رشد افقی میومد رشد عمودی میکرد آیا این استاد توپولوژی که چشمای کم سویی هم داره میتونست داخل دیوار گزینه "جستجو داخل همه استانارو" پیدا کنه . یعنی مشکل رشد افقی بود دیگه ؟

ایکاش بجای اینکه دست به دامن هش موتور هوندا بشیم یکلام میگفتیم "اشتباه کردم"

1610919535107.png

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
دوستان می بخشید این جوری با این اصطلاحات می نویسم، فقط می خوام موضوع روشن بشه
فقط لازم می بینم راجع به یک موضوع صحبت کنم

در توپولوژی یک سیتم ایده آل، در شبکه هایی که دارای رشد افقی هستند. عمل درج کردن و حذف کردن و خواندن برابر (مساوی) در نودهای شبکه به صورت باقی مانده بر عدد به دست آمده از هش هستش

یعنی اگر سیستم آگهی مثل دیوار و شیپور رو در نظر بگیریم باید طوری برنامه ریزی کنن که عمل خواندن پیچیدگی نداشته باشه O (1)؛ همچنین فشار روی نودها تقسیم بشه

خب تایتل یکی میشه "موتور هوندا 125" + "آی دی طرف" (که باید موقع ثبت شماره موبایل دربیاره) = "موتور هوندا 125123456789" (123456789 مثال آی دی هستش)

هش مقدار "موتور هوندا 125123456789" همیشه یک مقدار ثابت میشه و باقی موندش باید تقسیم بشه به تعداد نود ها (مثلا طرف 100 تا کامپیوتر داره و برای به دست آمدن باقی مانده عدد هش، هش باید تقسیم بشه بر 100 و یک عددبین 0 تا 99 به دست میاد که شماره نود یا کامپیوتر (می تونه رو چند تا کامپیوتر دیگه هم کپی کنه تا موازی بشه و اطلاعات با از دست رفتن یک کامپیوتر همچنان در دسترس باشه) رو مشخص می کنه)
بقیه مسائل مثل تایتل و قیمت و ... (هر نوع فیلتر دیگری) باید در چند تا نود ایندکس بشن (جزء همون 100 تا می تونه باشه و کافی هست) و موقع جستجوی عبارت، به کمک ایندکس ها، از همه کامپیوتر ها تقریبا یک مقدار پردازش درخواست میشه

حالا چرا دیوار به صورت پیش فرض همه ایران رو نمی زاره جستجو بشه دلیلش فقط یک چیزه : به دلیل فهم و سواد پایین ایجاد سیستم افقی سیستمشون توان هندل چنین جستجوهایی و پاسخ به همه کاربران رو نداره

اما دیوار چه توپولوژی به کار گرفته : بر اساس هر شهر اومده یک یا چند نود گذاشته!
یکی دو دقیقه وقت بزاری تا همه شهر ها رو به دیوار اضافه کنی بعد خیالت خوش باشه که همه شهرها رو جستجو کردی! (در واقع درستش اینه که باید به صورت پیش فرض کل ایران باشه و شما شهرهای مورد نظر رو فیلتر کنی)
خیلی جالبه ها! فکر کن می خوای نام یک دونه آهنگ رو توی File Explorer ویندوز جستجو کنی بعد File Explorer از شما بخواد خواننده هایی که ممکن هست این آهنگ رو خونده باشند رو دونه دونه اضافه کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یک سری عبارات رو اینجا توضیح می دم
نود : یک یا چند کامپیوتر سرور
رشد افقی : یعنی افزایش تعداد کامپیوتر به جای ارتقا کامپیوترهای فعلی (رشد عمودی می نامند) (یعنی مثلا همون کامپیوتر های ضعیف DDR3 کافی هستند و نیازی به ارتقا به کامپیوتر های قدرتمند DDR4 نیست! فقط باید تعداد DDR3 اضافه بشه (هر چند ارتقا عمودی هم تا یک حدی جواب میده))
توپولوژی یک سیستم ایده آل : یعنی چه طور چند تا سرور (کامپیوتر 24 ساعته روشن) رو به کار بگیریم که سیستم بتونه بیشترین پاسخگویی رو با بهره وری بالا داشته باشه
هش : هش یک تابع هستش که برای هر رشته (مثلا کلمه) همیشه یک مقدار ثابت برمی گردونه (مثلا برای عبارت "محمد" همیشه عدد ثابت مثل 1548 رو برمی گردونه)
به نظر من خوبه که پیش فرض رو یک شهر جستجوش فعال هست و اگه شهرهای دیگه رو خواستی باید اظافه کنی، مثل جستجوی فایل نیست که با اون مقایسه می کنید تو دیوار معمولاً کالا و شیء فیزیکی مورد جستجو هست که اولویت اینه که طرف اون جنس رو در شهر خودش پیدا کنه و راحت بدست بیاره، پس مثلاً یه چیزی میخوای بگیری اول شهر و استان خودتو جستجو می کنی اگه شد می گیری طرف از تبریز جستجو نمی کنه که چیزی رو از مشهد بگیره یعنی احتمالش خیلی خیلی کمه، پس جستجوی شهرهای دیگه ارزش کمتری داره تا یه شهر پیش فرض و بومی

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
به نظر من خوبه که پیش فرض رو یک شهر جستجوش فعال هست و اگه شهرهای دیگه رو خواستی باید اظافه کنی، مثل جستجوی فایل نیست که با اون مقایسه می کنید تو دیوار معمولاً کالا و شیء فیزیکی مورد جستجو هست که اولویت اینه که طرف اون جنس رو در شهر خودش پیدا کنه و راحت بدست بیاره، پس مثلاً یه چیزی میخوای بگیری اول شهر و استان خودتو جستجو می کنی اگه شد می گیری طرف از تبریز جستجو نمی کنه که چیزی رو از مشهد بگیره یعنی احتمالش خیلی خیلی کمه، پس جستجوی شهرهای دیگه ارزش کمتری داره تا یه شهر پیش فرض و بومی

درود به شما

نظر شما فقط یک بعد رو در نظر میگیره

چند تا مثال براتون میارم :
  1. یک کالایی رو یک شخصی تو ایسام گذاشته و داخل دیوار هم گذاشته من به سادگی توانایی جستجوی کالای طرف تو دیوار رو ندارم که باهاش هماهنگ کنم از طریق واسطه ای دیگر خریدی کنم.
  2. کلی سایت فروشگاهی هست که تو دیوار آگهی می کنند و Enamad هم دارند و مشکلی در خرید اینترنتی نیست.
  3. بعضی وقت ها کار شما گیر می کنه و مجبور به طی مسافت هستید.
  4. شما وقتی عرضه کننده یک کالا در یک شهر هستید (مثلا میز و تخت MDF) باید بتونید آگهی همه شهر ها رو در نظر بگیرید؛ شاید یک تولید کننده در کرمانشاه محصول باکیفیت تر و قیمت مناسب تر داشت.
  5. کالای مجازی هم که خودتون در عمق متنتون بهش اشاره کردید.
  6. ... .

به صورت پیش فرض روی شهر بزاره مشکلی نیست، مسئله اینه که یک چک باکس ساده برای جستجوی همه شهر ها داشته باشه و در کوکی ذخیره بشه تا دفعه بعدی همه شهرها پیش فرض باشند

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا