برگزیده های پرشین تولز

با توجه به اقدامات آماتور دیوار آیا باید منتظر پیشی گرفتن شیپور از دیوار باشیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
درود دوستان

بنده چند وقتی هست تلاش می کنم در دیوار آگهی بزارم، هر بار از من تقاضای پول می کنه!
یک بار هم پول رو پرداخت کردم که بروزرسانی بشه، بعد از این که آگهی رو ویرایش کردم، کلا دسته آگهی رو تغییر داد و پیغام داد آگهی در این دسته رایگان نیست و باید 25 تومن پرداخت کنید!
جدیدا هم آگهی فروش کامپیوتر رو منوط به پرداخت پول کرده!
حتی اجازه نمیده دو تا آگهی در یک دسته ایجاد بشه و فورا تقاضای پول می کنه
جالبه که هسته وبسایتش توانایی نمایش آگهی های مربوط به کل کشور رو نداره و فقط بر اساس تقسیم بندی شهری هست!، برعکس شیپور که آگهی کل کشور رو نمایش میده

سیاست غلط و آماتور یک شبه پولدار شدن، حتما موجب ورشستگی دیوار میشه؛ خود من وبسیایتش رو در مرورگرم بوکمارک کرده بودم، ولی حذفش کردم، همین طور برنامش رو

باور کنید 15 تا آگهی فروش متفاوت در شیپور ثبت کردم یک دونش پولی نبود، اما چند باری آگهی هام رو به روز رسانی کردم تا در صدر لیست شیپور قرار بگیره

به نظرتون یک بار از شخصی برای ثبت آگهی تقاضای پول کنه، حتی اگر از فردای اون روز این سیاست رو تغییر بده، باز هم اون شخص برای ثبت آگهی تلاش می کنه؟ یا همیشه تو یادش می مونه که ثبت آگهی در این وبسیایت پولی هستش؟

به نظر من که سیاست نادرستی رو در پیش گرفتند و به زودی کارشون به جایی می رسه که توانایی پرداخت هزینه سرور های خودشون رو هم ندارند.

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
درود دوستان

بنده چند وقتی هست تلاش می کنم در دیوار آگهی بزارم، هر بار از من تقاضای پول می کنه!
یک بار هم پول رو پرداخت کردم که بروزرسانی بشه، بعد از این که آگهی رو ویرایش کردم، کلا دسته آگهی رو تغییر داد و پیغام داد آگهی در این دسته رایگان نیست و باید 25 تومن پرداخت کنید!
جالبه که هسته وبسایتش توانایی نمایش آگهی های مربوط به کل کشور رو نداره و فقط بر اساس تقسیم بندی شهری هست!، برعکس شیپور که آگهی کل کشور رو نمایش میده

سیاست غلط و آماتور یک شبه پولدار شدن، حتما موجب ورشستگی دیوار میشه؛ خود من وبسیایتش رو در مرورگرم بوکمارک کرده بودم، ولی حذفش کردم، همین طور برنامش رو

باور کنید 15 تا آگهی فروش متفاوت در شیپور ثبت کردم یک دونش پولی نبود، اما چند باری آگهی هام رو به روز رسانی کردم تا در صدر لیست شیپور قرار بگیره

به نظرتون یک بار از شخصی برای ثبت آگهی تقاضای پول کنه، حتی اگر از فردای اون روز این سیاست رو تغییر بده، باز هم اون شخص برای ثبت آگهی تلاش می کنه؟ یا همیشه تو یادش می مونه که ثبت آگهی در این وبسیایت پولی هستش؟

به نظر من که سیاست نادرستی رو در پیش گرفتند و به زودی کارشون به جایی می رسه که توانایی پرداخت هزینه سرور های خودشون رو هم ندارند.

مردم اگه قرار بود پول بدن می رفتن تو نیازمندی های همشهری آگهی ثبت می کردند دیگه کسی تو اینترنت آگهی نمیزد.
شیپور ایرادی که داره رابط کاربریش خوب نیست

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
دیوار این همه سال خدمات رایگان داده و کاربر جذب کرده ... الان هم وقت برداشت هست
اگر آگهی ها پولی بشه شاهد این میشیم که دیگه طرف یه لنگ کفش اگهی نمیکنه و چیزای بدرد بخور آگهی میکنن که بصرفه پول بدن

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
دیوار این همه سال خدمات رایگان داده و کاربر جذب کرده ... الان هم وقت برداشت هست

کلی سیستم هست یک تعدادش رو برای شما مثال می زنم، هیچ کدون چنین رفتار آماتوری انجام نمی دن

1- سیستم های اپن سورس
2- خدمات ابری و هاست رایگان
3- توضیع های لینوکس
4- موتورهای جستجوی وب
5- مرورگر ها
6- شبکه های اجتماعی
7- سرویسهای بلاگ
و ...

ببینید یک شبه PersianTools بیاد بگه پست گذاشتن تو بازارچه ها نیازمند پرداخت پول هست! خب چه اتفاقی می افته؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
کلی سیستم هست یک تعدادش رو برای شما مثال می زنم، هیچ کدون چنین رفتار آماتوری انجام نمی دن

1- سیستم های اپن سورس
2- خدمات ابری و هاست رایگان
3- توضیع های لینوکس
4- موتورهای جستجوی وب
5- مرورگر ها
6- شبکه های اجتماعی
7- سرویسهای بلاگ
و ...

ببینید یک شبه PersianTools بیاد بگه پست گذاشتن تو بازارچه ها نیازمند پرداخت پول هست! خب چه اتفاقی می افته؟

مثال هایی که زدید در کنار خدمات رایگانی که میدن کسب درآمد هم میکنن
وردپرس در کنارش کلی سرویس پولی داره
گوگل تبلیغات هم نشون میده
وبلاک و شبکه های اجتماعی تبلیغات هم نشون میدن
و ....
دیوار هم همونه در کنار آگهی رایگان پول هم میگیره ولی اینکه این موجب بشه دیوار کارش تموم بشه به نظر من بعید هست
از طرفی هم همیشه کاربرا اوایل در مقابل تغییر واکنش نشون میدن ولی در نهایت عادت میکنن

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
مثال هایی که زدید در کنار خدمات رایگانی که میدن کسب درآمد هم میکنن
وردپرس در کنارش کلی سرویس پولی داره
گوگل تبلیغات هم نشون میده
وبلاک و شبکه های اجتماعی تبلیغات هم نشون میدن
و ....

ابتدای تاپیک عرض کردم خودم چند بار تو شیپور و دیوار آگهی هام رو بروزرسانی کردم و هزینه پرداخت کردم
یک نکته دیگه هم گفتم که برای ثبت آگهی بیشتر از یک عدد! پول پرداخت کردم، اما کالا رو که ویرایش کردم، دسته بندی رو برد روی خدمات و نمایش آگهی رو منوط به پرداخت 25 تومن کرد! یعنی 10 تومن من رو خورد. 10 تومن برای هیچ کس پولی نیست، اما رفتارشون ناشایست بود. جالبه دیگه اجازه نمی دن دسته بندی رو تغییر بدی و باز باید دوباره همون آگهی رو با کمی تغییر در دسته بندی مورد نظر ایجاد کنی و دوباره هزینه کنی!
نمی گم نباید درآمد زایی کنند اما برای ایجاد آگهی در یک سری دسته بندی هایی، تقاضای پول می کنه و سیاستی که در پیش گرفته به خودش مربوط هستش و به من هم ربطی نداره و 1000 تا کاربر هم از دست بده براش مهم نیست

فقط هم این مسئله سیاست اشتباه [یک شبه ره صد ساله رفتن] نیست؛ همون طور که عرض کردم مشکل دیگه تو ساختار هسته سایتش هست که نمی تونه کل آگهی های کشور رو نمایش بده و فقط با توجه به تقسیم بندی شهری جستجو انجام میده

رفتارهای آماتور جایی در عرصه رقابت نداره

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
فقط هم این مسئله سیاست اشتباه [یک شبه ره صد ساله رفتن] نیست؛ همون طور که عرض کردم مشکل دیگه تو ساختار هسته سایتش هست که نمی تونه کل آگهی های کشور رو نمایش بده و فقط با توجه به تقسیم بندی شهری جستجو انجام میده

فکر میکنم سیاست سایت هست که نمایش به صورت استانی باشه

رفتارهای آماتور جایی در عرصه رقابت نداره

تا جایی که من دیدم جدی ترین رقیبش شیپور بوده و هست که با آگهی تلوزیونی و بیلبورد و ... طی این سالها نتونسه حتی به دیوار نزدیک هم بشه
در نهایت این کاربران هستند که خودشون رو با سیاست های سرویس ها هماهنگ میکنن, مثلا twitter که تعداد کارکتر ها محدود بود و باید خلاصه مینوشتی . نمیشه بگی توییتر آماتور هست که تعداد کارکتر ها رو محدود کرده (سیاست سایتش این هست)

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
معمولا ادما بابت یه چیزی پول بدن,هر چقدر هم که اون پول کم باشه,قدرش رو بیشتر میدونن. اتفاقا یه مبلغ خیلی کمی بابت هر اگهی بگیره بد نیست. الان خیلی از اگهی ها فیک هستن.یه سری ها برای اینکه جو بدن جنسشون رو با قیمت بالا اگهی میکنن,یا یه سری ها فروشنده نیستن فقط جنسشون رو میذارن ببینن خریدار داره یا نه و چند میخرن ازش.چون رایگان هم هست امروز یه اگهی با قیمت پرت میذاره,دوباره چند روز بعدش همون اگهی رو با کمی تغییرات میذاره.

شیپور هم همونطور که دوستان گفتن اصلا راحتی کار با دیوار رو نداره و کار کردن باهاش دلچسب نیست.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
تجربه شخصی خودم رو میگم :
برای بنده چه آگهی ملک چه خودرو و هر مورد دیگه ای که داشتم واقعا نتیجه عالی گرفتم
فرضا من میخوام یدونه خودروی 200 میلیونی بفروشم ، کلا میزان هزینه ای که میکنم خوبه 100 هزار تومن باشه ؟ کلا 0.05% میزان فروش میشه ! درصورتی که خریدار میادش و مثلا 2 تومن تخفیف میگیره
یا یدونه پمپ باد به قیمت 4 تومن میخوام بفروشم و ته تهش 50 تومن هزینه بدم ، 1.25% رقم فروشم هزینه دارم ! در مقابل اینکه فروش قطعی اتفاق میوفته مسئله مهمی نیست و همینطور که قطعا همون مشتری پای معامله بیادش حداقل 100 تومنتا 200 هزار تومن تخفیف میدم

وقتی از کالا یا خدماتی رضایت داشته باشیم ، ناراحتی خاصی پیش نمیاد . تا همین الانش هم به خاطر خدمات رایگانشون از دیوار منافع زیادی بردم و نه تنها پولی شدن خدماتشون ناراضیم نمیکنه بلکه ازشون تشکر هم میکنم به خاطر اینکه یک بستر مناسب فراهم کردن

حالا این پوله هم حد داره . مثلا واسه همون فروش خودرو 200 تومن بگیرن ناراضی میشم یا واسه پمپ باد 100 به بالا ! اینارو مدیران دیوار رصد میکنن و تعرفه هارو بالا پایین میکنن تا میزان بهینه قیمت همیشه مشخص بشه

تازه آگهی های چرت و پرت با قیمت های پرت هم از لیست خارج میشه و کیفیت این کسب و کار هم بالا میره :p

بین دیوار و شیپور هم من تا حالا هیچ بازخورد مثبتی از شیپور ندیدم و وقتی 10 بار آگهی زدم و از اون 10 تا روی دیوار کار انجام شده دیگه وقتم رو واسه شیپور هدر نمیدم . حالا رایگان باشه چه منفعتی داره ؟ هدف فروشه که روی شیپور اتفاق نمیوفته

aytayweb1

Registered User
لایک‌ها
112
شیپور رو با دیوار مقایسه نکنین . شیپور قسمت دسشویی دیوار هم نمیشه
دیوار یه بنیه قوی داره اونم کافه بازار هست
یعنی برنامه دیوار مال کافه بازاره

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
شیپور رو با دیوار مقایسه نکنین . شیپور قسمت دسشویی دیوار هم نمیشه
دیوار یه بنیه قوی داره اونم کافه بازار هست
یعنی برنامه دیوار مال کافه بازاره

کافه بازار رو افراد آماتور نصب می کنند، بهتره دیوار رو هم نصب کند
یکی از دوستانمون هم که حسابی تو بورس هست احتمال فراوان از سهام دیوار سهم خریداری کردند وگرنه اگر بیان یک آگهی تو دسته فروش ملک ایجاد کنند و 100 تومن پرداخت کنند و عوامل دیوار بیان دسته بندی این آگهی رو تغییر بدن و طلب 250 تومن کنند، خودشون هم یک دقیقه تو دیوار باقی نمی مونن

فکر میکنم سیاست سایت هست که نمایش به صورت استانی باشه

تا جایی که من دیدم جدی ترین رقیبش شیپور بوده و هست که با آگهی تلوزیونی و بیلبورد و ... طی این سالها نتونسه حتی به دیوار نزدیک هم بشه
در نهایت این کاربران هستند که خودشون رو با سیاست های سرویس ها هماهنگ میکنن, مثلا twitter که تعداد کارکتر ها محدود بود و باید خلاصه مینوشتی . نمیشه بگی توییتر آماتور هست که تعداد کارکتر ها رو محدود کرده (سیاست سایتش این هست)

این که نمیشه یک آگهی رو در یک دسته بندی در تمام کشور نمایش داد، سیاست وبسایت نیست، عدم وجود این امکان در هسته وبسایت هست (دقت کنید). بنده تخصص کافی در زمینه توسعه افقی رو دارم و دقیقا می دونم چرا سوادشون قد نداده تا نمایش یک آگهی رو سراسری کنند. امدن یک تقسیم بندی آماتور بر روی نودهای نامساوی (اینجا نود شهر هست) انجام دادن و هر سرور رو برای یک شهر اختصاص دادند. (سواد صفرشون رو نشون میده)

یکی دیگه از دوستان هم می فرمایند که پول بگیره خیلی خوبه و سبب میشه تا آگهی فیک از بین بره
خب عزیزم مگر شما وبلاگ درست می کنی پول میدی؟ یا مثلا persiantools از شما بابت متونی که می نویسد پول بگیره خوب میشه!

دیوار راه درستی در پیش نگرفته و صد البته که به بنده هم مربوط نیست و اصلا کسب درآمدشون یا ضررشون به بنده ارتباطی نداره

aytayweb1

Registered User
لایک‌ها
112
دوست عزیز چخبره ۲۰۰ تومن؟ من نهایت هزینه ای که ازم گرفتن ۴۰ تومن بوده تو بخش استخدام

aytayweb1

Registered User
لایک‌ها
112
یک مثال بود، خودتون رو ناراحت نکنید

عزیز من یکم اضافی پول گرفتن ازت ناراحت و عصبی شدی خخه
ولی همه اینا نمیتونه چیزی از ارزشای دیوار کم کنه . اینا دیگه برند شدن مثل دی جی کالا و ...
پس این حرفا الکیه

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
عزیز من یکم اضافی پول گرفتن ازت ناراحت و عصبی شدی خخه

پول بگیرند! من هم آگهی نمی کنم، پول گرفتند چون تعداد آگهی ها شده دوتا و برای دومی هزینه پرداخت کردم، و بعد از یک ویرایش توسط بنده، دسته بندی رو تغییر دادند! خب دفعه اول آگهی رو تایید نمی کردند تا هزینه پرداخت نشه

گفتم خیلی تو شیپور و دیوار هزینه به روز رسانی کردم و خیلی خیلی بیشتر هم تو ایسام سهم پرداخت کردم و مسئله ای نیست، اصلا و ابدا مسئله پول نیست، یک روز با من بیایید خرید ببینید چه طور خرید می کنم. به کار پول گرفتن و خدمت ندادن می گن توهین

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
ولی همه اینا نمیتونه چیزی از ارزشای دیوار کم کنه . اینا دیگه برند شدن مثل دی جی کالا و ...
پس این حرفا الکیه

اگر یادتون باشه دیجیکالا هم یک رغیب به نام بامیلو داشت، و اون هم برند بود ولی ورشکست شد. اشتباهات و گران فروشی هایی کرد که نباید می کرد

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
درود دوستان

اخیراً بنده فقط برای ثبت آگهی در قسمت خدمات دیدم که نیاز به پرداخت پول داره، وگرنه فروش کالا تابحال برخورد نکردم که پولی باشه شاید جدیداً اینطوری کرده

در مورد نمایش استانی آگهی ها، خیر اینطور نیست، اکنون دیوار امکانشو داره که انتخاب کنی آگهی یک یا چند یا همه استان ها رو نمایش بده بر حسب زمان لیست می کنه از همشون

20201219_233132.png

Last edited:

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
اخیراً بنده فقط برای ثبت آگهی در قسمت خدمات دیدم که نیاز به پرداخت پول داره، وگرنه فروش کالا تابحال برخورد نکردم که پولی باشه شاید جدیداً اینطوری کرده

در مورد نمایش استانی آگهی ها، خیر اینطور نیست، اکنون دیوار امکانشو داره که انتخاب کنی آگهی یک یا چند یا همه استان ها رو نمایش بده بر حسب زمان لیست می کنه از همشون

مشاهده پیوست 1214276

ما تو وبسایت چنین امکانی رو نمی بینیم

22222222222222222222.png

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا